Page 25 of 49 FirstFirst ... 1521222324252627282935 ... LastLast
Results 481 to 500 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #481
    Senior Member Antonis_Cupra's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Ηράκλειο - Κρήτης
    Posts
    119
    PSN ID
    An7oN15_GR

    Default

    Με ψήσατε, πάω για αγορά..
    If everything seems under control, you are not going fast enough..

  2. #482

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Ναι ρε παιδια, δεν αντιλεγω αλλα μεγαλο το κοστος.
    Spoiler!


    Προσωπικα το ξεκινησα παντως σε normal μιας και πιο πολυ ηθελα να απολαυσω το παιχνιδι παρα να το κανω και αυτο στυλακι bloodborne(αλλα αν ειχε trophy για αυξημενη δυσκολια,ανετα το επαιζα δευτερη φορα σε πιο δυσκολο επιπεδο).

  3. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    hakoo (08-03-2017)

  4. #483
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    GPU-based procedural placement in Horizon Zero Dawn

    Jaap van Muijden describes the GPU based procedural placement system that dynamically creates the world of Horizon Zero Dawn around the player. Not limited to just rocks and trees, the procedural system assembles fully-fledged environments while the player walks through them, complete with sounds, effects, wildlife and game-play elements. Van Muijden shows the entire pipeline, from the graph editor where artists can define the procedural placement rules to the GPU algorithms that create a dense world around the player on the fly. He demonstrates the power of this procedural approach by showing how painting in a tree line and redirecting roads can be just as easy as moving mountains and changing a desert into a tropical swamp.

  5. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    panos74gr (08-03-2017)

  6. #484
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ οι τυποι ανοιξαν το κουτι της Πανδωρας λεμε...

  7. #485
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ωραια τα λέμε για τα γραφικά αλλά εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση.
    Αγοράζετε τίποτα απο αυτα που πουλάνε η καλύτερα να μαζεχω να παρω τα μωβ που είναι ποιο σπάνια;



    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. #486
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ωραια τα λέμε για τα γραφικά αλλά εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση.
    Αγοράζετε τίποτα απο αυτα που πουλάνε η καλύτερα να μαζεχω να παρω τα μωβ που είναι ποιο σπάνια;

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τα μωβ σιγουρα ειναι καλυτερα αλλα να ξερεις οτι η ολη ιστορια με τα οπλα σε αυτο το παιχνιδι ειναι να εχεις ολους τους τυπους και η δυναμη τους εξαρταται περισσοτερο απο τα modifications, παρα απο οτιδηποτε αλλο.

  9. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (08-03-2017)

  10. #487
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ωραια τα λέμε για τα γραφικά αλλά εγώ θέλω να κάνω μια ερώτηση.
    Αγοράζετε τίποτα απο αυτα που πουλάνε η καλύτερα να μαζεχω να παρω τα μωβ που είναι ποιο σπάνια;

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Εγώ προσωπικά αγοράζω κανονικά. Βέβαια πλέον αγοράζω μωβ μιας και έχω προχωρήσει αρκετά (41% 27level). Θέμα με τα metal shards δεν θα έχεις. Οπότε αγόραζε άφοβα..

    Edit: Τώρα είδα το ποστ του Δημήτρη. Όπως λέει η δύναμη του κάθε όπλου εξαρτάται κυρίως από τα Mofidication
    Last edited by mihalis13; 08-03-2017 at 11:29.
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (08-03-2017)

  12. #488
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ευχαριστώ για της γρηγορες απαντήσεις, βασικά περισσότερο ήθελα να δω αν μαζεύονται εύκολα να αγοράσεις και με κάλυψαν και η δυο απαντήσεις σας.
    Εγώ το παω σιγά σιγά το παιχνίδι κανω και βόλτες, κάνω δοκιμες με τα όπλα και γενικά ευχαριστιεμαι το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  13. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Valkyre (08-03-2017)

  14. #489
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ευχαριστώ για της γρηγορες απαντήσεις, βασικά περισσότερο ήθελα να δω αν μαζεύονται εύκολα να αγοράσεις και με κάλυψαν και η δυο απαντήσεις σας.
    Εγώ το παω σιγά σιγά το παιχνίδι κανω και βόλτες, κάνω δοκιμες με τα όπλα και γενικά ευχαριστιεμαι το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν εισαι ο μονος

  15. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Christos33 (08-03-2017)

  16. #490
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ προσωπικά αγοράζω κανονικά. Βέβαια πλέον αγοράζω μωβ μιας και έχω προχωρήσει αρκετά (41% 27level). Θέμα με τα metal shards δεν θα έχεις. Οπότε αγόραζε άφοβα..

    Edit: Τώρα είδα το ποστ του Δημήτρη. Όπως λέει η δύναμη του κάθε όπλου εξαρτάται κυρίως από τα Mofidication
    Εγω ειμαι στο 33 η 34% αν θυμαμαι καλα και ειμαι 30 level. ΧΑΧΑ! Καμενος στα quest συνεχεια!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #491
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εγω ειμαι στο 33 η 34% αν θυμαμαι καλα και ειμαι 30 level. ΧΑΧΑ! Καμενος στα quest συνεχεια!
    Και εγώ τα λιώνω τα quests! Δεν αφήνω τίποτα
    Το ποσοστό είναι για την ιστορία ή για όλες τις δραστηριότητες που έχεις να κάνεις;;
    Έχω την εντύπωση το δεύτερο εγώ.
    Σε τι δυσκολία παίζεις Αποστόλη;;
    Spoiler!

  18. #492
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Στο νορμαλ παιζω. Και εγω πιστευω οτι το ποσοστο πιανει για ολες τις δραστηριοτητες και οχι μονο για τα main quest.

    Κυνηγαω τα quest που εχουν καποια trials που χρειαζεται να κανεις με καποια οπλα. Αν τα κανεις και τα 5 και μαζεψεις 15 blazing suns τοτε παιρνεις 3 τουμπανα οπλακια. Φυσικα μερικα ειναι σε περιοχες που δεν εχω παει ακομα, αλλα ολα θα γινουν σιγα σιγα!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    mihalis13 (08-03-2017)

  20. #493
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Εγω ειμαι στο 33 η 34% αν θυμαμαι καλα και ειμαι 30 level. ΧΑΧΑ! Καμενος στα quest συνεχεια!
    Εγώ ακόμα 12 lvl και δεν εχω φτάσει ούτε στο 10%

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #494
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Στο νορμαλ παιζω. Και εγω πιστευω οτι το ποσοστο πιανει για ολες τις δραστηριοτητες και οχι μονο για τα main quest.

    Κυνηγαω τα quest που εχουν καποια trials που χρειαζεται να κανεις με καποια οπλα. Αν τα κανεις και τα 5 και μαζεψεις 15 blazing suns τοτε παιρνεις 3 τουμπανα οπλακια. Φυσικα μερικα ειναι σε περιοχες που δεν εχω παει ακομα, αλλα ολα θα γινουν σιγα σιγα!
    Ρώτησα για τη δυσκολία επειδή μου φάνηκε περίεργο που είσαι υψηλότερο level. Λογικά σε χαμηλότερες δυσκολίες θα δίνει και περισσότερα XP.
    Με τα trials δεν έχω ασχοληθεί ακόμα.Μόνο το πρώτο έχω κάνει. Λέω σήμερα να ασχοληθώ με αυτά που δεν έχω πολύ χρόνο οπότε θα είναι ο,τι πρέπει για σήμερα να παίξω κάτι χαλαρό χωρίς story.
    Spoiler!

  22. #495
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ρώτησα για τη δυσκολία επειδή μου φάνηκε περίεργο που είσαι υψηλότερο level. Λογικά σε χαμηλότερες δυσκολίες θα δίνει και περισσότερα XP.
    Με τα trials δεν έχω ασχοληθεί ακόμα.Μόνο το πρώτο έχω κάνει. Λέω σήμερα να ασχοληθώ με αυτά που δεν έχω πολύ χρόνο οπότε θα είναι ο,τι πρέπει για σήμερα να παίξω κάτι χαλαρό χωρίς story.
    Για αυτο τον λογο κανω και περισσοτερα side quest, εχω λιγο χρονο οταν καθομαι να παιξω, ειδικα τις καθημερινες, οταν καθομαι και εχω χρονο τα σαββατοκυριακα προχωραω και το story. Eξαλλου πρεπει να ανεβεις και level για να προχωρησεις να κανεις και τα main quest, οποτε χρειαζεται. Αλλα τωρα ειμαι σε σημειο οπου και το side quest για να ολοκληρωθει με στελνει σε περιοχες που δεν εχω ξαναπαει και πρεπει να παω κιολας για να προχωρησω και τα main. Θα το παω σιγα σιγα το παιχνιδι, αν το ευχαριστηθω οσο περισσοτερο γινεται.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  23. #496
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Για αυτο τον λογο κανω και περισσοτερα side quest, εχω λιγο χρονο οταν καθομαι να παιξω, ειδικα τις καθημερινες, οταν καθομαι και εχω χρονο τα σαββατοκυριακα προχωραω και το story. Eξαλλου πρεπει να ανεβεις και level για να προχωρησεις να κανεις και τα main quest, οποτε χρειαζεται. Αλλα τωρα ειμαι σε σημειο οπου και το side quest για να ολοκληρωθει με στελνει σε περιοχες που δεν εχω ξαναπαει και πρεπει να παω κιολας για να προχωρησω και τα main. Θα το παω σιγα σιγα το παιχνιδι, αν το ευχαριστηθω οσο περισσοτερο γινεται.
    Και εγώ κάπως έτσι το πάω.
    Καθημερινές side quest άντε και κανα Main ανάλογα τον χρόνο που έχω. Για παράδειγμα εχθές που έλεγα να παω γυμναστήριο έπιασε βροχή και λέω άστο Μιχάλη για αύριο και κάνε ένα Main quest
    Και τώρα είμαι σχετικά υψηλό Level για τα main mission που το required είναι 19, αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω πως βγαίνουν εύκολα αφού με ένα hit μπορεί να βρεθώ με 30-40 hp.
    Προς το παρόν δεν έχω αφήσει τίποτα από το παιχνίδι. Κάνω όλα τα Quests διαβάζω κάθε note που θα βρω και μπαίνω όλο και περισσότερο στον κόσμο του. Και μου αρέσει που τα side quests εχουν ωραίο story και δένουν πολύ ωραία με τον κόσμο του παιχνιδιού. Οπότε θες να τα κάνεις με μεγάλη ευχαρίστηση και δεν αποτελούν κάποιου είδους αγγαρεία απλά για να πάρεις XP.
    Spoiler!

  24. #497
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ερωτηση noob: Fast travel πως κανουμε? Καπου πηρε το ματι μου οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις / αγορασεις?

  25. #498
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ερωτηση noob: Fast travel πως κανουμε? Καπου πηρε το ματι μου οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις / αγορασεις?
    Με fast travel packs. Αν δεις στο inventory στα resources σίγουρα θα έχεις μερικά. Εγώ έχω το έχω χρησιμοποιήσει 3-4 φορές και έχω ακόμα 28. Οπότε θεωρώ πως μαζεύονται εύκολα.
    Spoiler!

  26. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    easybizi (21-03-2017),Viper (08-03-2017)

  27. #499
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ευχαριστω Μιχαλη, θα το ψαξω καλυτερα.

  28. #500

    Default

    Παρολο που εχει καποια στοιχεια rpg το παιχνιδι δεν υπαρχει αναλογη αυξομειωση του dmg που κανεις στα τερατα αναλογα με το gear που εχεις. Με λιγα λογια μπορει ο Αποστολης πχ να ειναι 20 level αλλα το level 15 τερας δεν το εχει 1-2hit(οι Watcher δεν μετρανε ).Δεν εχει δηλαδη ποικιλια οπλων με διαφορετικο dmg ή stats να πεις οτι επειδη εισαι overleveled να τρως ολα οσα ειναι μικροτερο level απο σενα. Το λεω γιατι ενω δινει την ψευδαισθηση diablo/wow το παιχνιδι με τις κατηγοριες στο gear(common,rare κλπ)στην πραξη ειναι μικρη η ποικιλια που εχεις σε αυτα.Γιαυτο το λογο και δεν πεφτουν οπλα απο τα τερατα ή δεν τα κανεις απο την αρχη του παιχνιδιου craft σε καποιο blacksmith.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ερωτηση noob: Fast travel πως κανουμε? Καπου πηρε το ματι μου οτι πρεπει να το ξεκλειδωσεις / αγορασεις?
    Fast travel κανεις κυριως στα bonfires που ειναι με πρασινο χρωμα(αυτα που εχεις βρει δηλαδη αλλα και εχεις χρησιμοποιησει) με το R2 αν δεν κανω λαθος(στο λεει κατω το κουμπι και ειναι ασπρο οταν ειναι διαθεσιμο).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •