Page 16 of 49 FirstFirst ... 612131415161718192026 ... LastLast
Results 301 to 320 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #301
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Καποιος παρελαβε ηδη την κοπια του.

    ΥΓ: Δεν εχει spoiler. Απλα δειχνει το κουτι.
    ...και κάπου εδώ κάνουμε unsubscribe.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. #302

    Default

    250mb το day one patch. προσπαθω να το βαλω απ'το twitter αλλα για καποιο λογο δεν γινεται.

  3. #303
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Από ότι διάβαζα την Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου λήγει το review embargo και θα μας λυθούν πολλές απορίες για το παιχνίδι. Από ότι φαίνεται η Sony και η guerilla έχει εμπιστοσύνη στο παιχνίδι και τα reviews θα βγουν μια βδομάδα πριν την επίσημη κυκλοφορία.

    Προσωπικά το μόνο που με ενδιαφέρει να μάθω παραπάνω είναι τελικά αν ο κόσμος του, οι αποστολές και η ιστορία είναι αρκετά καλά ώστε να κρατάνε το ενδιαφέρον του παίκτη. Ελπίζω να αξίζει το παιχνίδι και να πάει καλά γιατί χρειαζόμαστε ανανέωση και νέα IPs.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    christos-sonyboy (20-02-2017),spartan (17-02-2017)

  5. #304
    Advanced Member v-tidus's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    304
    PSN ID
    v-tidus

    Default

    Βγήκε σήμερα μια πρώτη trophy list με τα μη-hidden trophies.

  6. #305
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αδυνατω να το πιστεψω οτι ειναι 11 το πρωι και ακομα εδω κανενας δεν εχει ενημερωσει οτι το Horizon Zero Dawn εχει παει ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ καλα στα reviews...

    Πολλα μπραβο στην Guerilla ειναι πραγματικα τρομερο επιτευγμα μια εταιρεια που δεν εχει ασχοληθει ποτε της με την -ομολογουμενως- πιο απαιτητικη δημιουργικα κατηγορια βιντεοπαιχνιδιων, τα RPGs να καταφερνει τετοιο αποτελεσμα.

    Εγω προσωπικα δεν περιμενα τοσο καλες βαθμολογιες. Μπαρβο τους, μακαρι να πουλησει καλα γιατι μιλαμε για τρελο και @@ατο ρισκο αυτο που πηραν.

  7. The Following 4 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Nikoladim (20-02-2017),panos74gr (20-02-2017),spartan (20-02-2017),WolfRathmA (20-02-2017)

  8. #306
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Περιμενα τα reviews να βγουν τις ώρες που ξυπνούν οι αμερικάνοι και πραγματικά δεν περίμενα με τίποτε αυτό που βλέπω στο Metacritic. Αυτή την στιγμή είναι στο 88%.

    Μπράβο στη Guerilla για το επίτευγμα αυτό και για το ρίσκο που πήραν! ευχομαι να πουλήσει πολύ.

  9. #307

    Default

    Ειναι η ιδεα μου ειναι το 88% μου βγαζει στο μυαλο οριακα να βγει βαθμολογια να ειναι πανω απο το Nioh?

    Το τελευταιο review στο 50ρι για καποιο λογο με ψιλο φοβιζει.

  10. #308
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Περιμενα τα reviews να βγουν τις ώρες που ξυπνούν οι αμερικάνοι και πραγματικά δεν περίμενα με τίποτε αυτό που βλέπω στο Metacritic. Αυτή την στιγμή είναι στο 88%.

    Μπράβο στη Guerilla για το επίτευγμα αυτό και για το ρίσκο που πήραν! ευχομαι να πουλήσει πολύ.
    Εγω παιδια "συγκινηθηκα" σε εισαγωγικα ετσι. Οχι γιατι με νοιαζει το metacritic, δεκαρα δεν δινω πραγματικα. Αλλα η Guerilla παντα μου αρεσε σαν εταιρεια και το πως στεκεται σε θεματα public relations. Ειδικα ο τυπος που συνεχεια βλεπουμε στις συνεντευξεις, τον παω με χιλια, ειναι σοβαρος, σεμνος, χωρις να φανφαρες και γενικα ενας πολυ κουλ τυπος. Kαι παιδια η Guerilla πηρε πραγματικα τεραστιο ρισκο, δυσκολα να το κατανοησουμε εμεις, ειχα διαβασει σχετιο αρθρο παλιοτερα (απο συνεντευξη που ειχαν παρει απο τον Mathias) και οι ανθρωποι ηταν πολυ στρεσαρισμενοι. Για εμενα ειναι με μεγαλη διαφορα το πιο μεγαλο ρισκο που πηρε exclusive dev σε αυτην την γενια και θα μπορουσε ακομα να ειναι και συνολικα ακομα και αν συμπεριλαβουμε multiplatform devs. Εχω παει στα κτιρια της Guerilla στο Αμστερνταμ και εξακολουθει να μην ειναι η τεραστια ομαδα που πολλοι μπορει να νομιζουμε (βεβαια τωρα ανοιξαν και αλλο στουντιο σε αμερικη μερια). Και παλι πολλα μπραβο!

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ειναι η ιδεα μου ειναι το 88% μου βγαζει στο μυαλο οριακα να βγει βαθμολογια να ειναι πανω απο το Nioh?

    Το τελευταιο review στο 50ρι για καποιο λογο με ψιλο φοβιζει.
    Σε φοβιζει το 1 μοναδικο review στα 52?! Τα υπολοιπα 51 (σ.σ. 63 πλεον) δεν σου λενε κατι? Παιδια μην αφηνετε το Metacritic να σας βαλει σε αυτο το παιχνιδι, παλια κι εγω την πατουσα... το διαταυτα ειναι οτι το παιχνιδι ειναι πολυ καλο απο οτι φαινεται. Αυτο δεν σημαινει οτι ειναι για ολους, μπορει να μην ειναι ακομα και για εμενα τον ιδιο ετσι? Μπορει κι εγω αμα το παιξω να μην μου αρεσει. Αλλα αντικειμενικα φαινεται να ειναι ενα πολυ καλο παιχνιδι. Αυτο πρεπει να κρατατε. Το αν τελικα ειναι 88 ή ειναι 86 ή ειναι 90 εχει πολυ πολυ μικρη σημασια.


  11. #309

    Default

    Για όσους δεν το ξέρουν τα παιδιά του GameΤrailers συνεχίζουν τα καταπληκτικά τους videoreview σε νέο κανάλι.


  12. The Following 4 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    christos-sonyboy (20-02-2017),Dragonpaul (20-02-2017),panos74gr (20-02-2017),WolfRathmA (20-02-2017)

  13. #310
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    89 βλέπω. Όντως τα πάει πολύ καλά και είναι πολύ ευχάριστο αυτό για μένα που το περιμένω πως και πως τον συγκεκριμένο τίτλο.
    Spoiler!

  14. #311
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    "Horizon Zero dawn will receive a small day zero patch that will build upon PlayStation 4 Pro support, adding a Performance mode which will favor SMOOTHER FRAMERATES while delivering higher visual fidelity in the 1080p mode. This mode is available for both 4K and 1080p displays."
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1345712

  15. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    spartan (20-02-2017)

  16. #312
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    τώρα περιμένουμε και ελπίζουμε να παραλάβουμε νωρίτερα από τα μαγαζιά...

  17. #313
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Με μπερδευει η δηλωση. Θα εχει ενα performance option που θα τρεχει στα 1080ρ με καλυτερο απο 30 framerate και βελτιωμενα γραφικα? Ή θα εχει ξεχωριστο 1080ρ οption για framerate και ξεχωριστο για καλυτερα γραφικα? Προσωπικα θα ηθελα το δευτερο γιατι αν ειναι το framerate να παιζει μεταξυ 40-50 τοτε για εμενα ειναι πολυ χειροτερο απο ενα λοκαρισμενο framerate στα 30.

  18. #314

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Για όσους δεν το ξέρουν τα παιδιά του GameΤrailers συνεχίζουν τα καταπληκτικά τους videoreview σε νέο κανάλι.
    ωπ ωραιος φιλε,σ'ευχαριστω. πολυ γνωριμη η φωνη ναι και ειχα στεναχωρηθει οταν εκλεισε το επισημο καναλι τους γιατι ειχαν ωραια review.εννοειται οτι εκανα subscribe στο τωρινο καναλι τους.

    επισης εχω ενα πανικο απο review κ διαφορα βιντεο που αφορουν το horizon στις συνδρομες μου στο you tube,τι εγινε?εληξε καποιο embargo?

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Από ότι διάβαζα την Δευτέρα 20 Φεβρουαρίου λήγει το review embargo και θα μας λυθούν πολλές απορίες για το παιχνίδι. Από ότι φαίνεται η Sony και η guerilla έχει εμπιστοσύνη στο παιχνίδι και τα reviews θα βγουν μια βδομάδα πριν την επίσημη κυκλοφορία.

    Προσωπικά το μόνο που με ενδιαφέρει να μάθω παραπάνω είναι τελικά αν ο κόσμος του, οι αποστολές και η ιστορία είναι αρκετά καλά ώστε να κρατάνε το ενδιαφέρον του παίκτη. Ελπίζω να αξίζει το παιχνίδι και να πάει καλά γιατί χρειαζόμαστε ανανέωση και νέα IPs.
    μολις απαντησες στην παραπανω ερωτηση μου.τωρα το ειδα! ευχαριστω.

  19. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    DJTaurus (20-02-2017)

  20. #315
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος, αλλα εγω ημουν 100% σιγουρος οτι το παιχνιδι θα τα παει εξαιρετικα. Οπως και εσεις, ετσι και εγω το περιμενω χρονια το παιχνιδι αυτο απο τη Guerilla και δεν σκεφτηκα ποτε "αν θα ειναι χαλια ο τιτλος" "και αν ειναι μουφα" κτλ. Πραγματικα οι προσδοκιες μου για το παιχνιδι αυτο ηταν παρα πολυ υψηλες και χαιρομαι παρα πολυ που δεν εκανα λαθος. Για καποιο λογο η Guerilla μου εκδιδει μια σοβαροτητα ως εταιρια. Κατι το οποιο με κανει να την εμπιστευομαι ακομα περισσοτερο.

    Για τους τυχερους (ξερουν αυτοι), η Παρασκευη δεν ειναι μακρια..... Θα εχουμε τουμπανο τριημερο!
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  21. The Following 2 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    spartan (20-02-2017),Valkyre (20-02-2017)

  22. #316
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μακάρι και οι αλυσίδες να έφερναν το παιχνίδι νωρίτερα από την επίσημη κυκλοφορία του. Δεν πειράζει θα κάνω 7-8 μέρες υπομονή...
    Spoiler!

  23. #317
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Δεν ξέρω βρε παιδιά.

    Διαβάζοντας το review του Martin Robinson στο eurogamer, που τον γνωρίζω από μικρούλη στο περιοδικό Computer and Videogames (μαζί με τον "θεό" Jullian -Jaz- Rignall που τώρα στελεχώνει το usgamer.net).......πιστεύω ότι αυτά που αναφέρει, θα με "χάλαγαν" κι εμένα.

    Ναι μεν αρκετά καλά χαρακτηριστικά.............αλλά "δεν". Και όπως το περιγράφει, είναι σα να έχεις μια συνταγή με τα τέλεια υλικά, την υλοποίησες άψογα, αλλά το φαγητό τελικά δεν είναι το τέλειο αποτέλεσμα που υπόσχονταν τα υλικά.

    Μην εμπλακούμε σε αντιπαράθεση, δεν έχει νόημα, καθώς έκαστη άποψη είναι σεβαστή.

    Εξ αρχής φοβόμουν ότι ενδέχεται να μην μου κάνει αυτό το "κλικ". Και απ' όσο φαίνεται δεν μου κάνει.
    Αν υπήρχε demo, θα μπορούσα να κρίνω.
    Youtubers δεν παρακολουθώ καν, δεν με ελκύει αυτό το στυλ παράθεσης άποψης. Δεν με "πείθει" ως άποψη.
    Δεν υπάρχει όμως demo, συνεπώς αν θα ασχοληθώ με τον τίτλο (που δε νομίζω), θα είναι όταν η τιμή του έχει φτάσει στο πάτωμα ή μου τον χαρίσει κάποιος (μάλλον το δεύτερο χααχαχ).

  24. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    WolfRathmA (20-02-2017)

  25. #318

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    Αυτο ειναι απο το gaf

    Rumor highlights from the Chinese forum:

    - It's an open world RPG
    - The main character is a red head girl
    - They're aiming for a Fall 2015 release date
    - The game has already been in production for 3 years
    - The head writer worked on Fallout: New Vegas, (his/her) surname is Gozales

    Αν αληθευουν ολα αυτα το πιο ενδιαφερον κατα τη γνωμη μου ειναι το τελευταιο. Mπορει το New Vegas να ηταν γεματο bugs αλλα η γραφη του και οι χαρακτηρες του ηταν κατι το μοναδικο και στην ουσια ηταν ο μονος λογος που το τερματισα μεσα σε τοσα ενοχλητικα τεχνικα προβληματα. Αν δεν ειναι απλα διακοσμητικος ο ρολος του τοτε ειμαι σιγουρος πως στο κομματι της ιστοριας/χαρακτηρων θα δουμε ωραια πραγματα
    Μπορω να ευλογησω λιγο τα γενια μου ε?
    Διαβαζω οτι αρκετοι εχουν εκπλαγει απο το ποσο καλη ειναι η ιστορια, χαρακτηρες κτλ. Με λιγα λογια δεν το περιμεναν.

    Δεν ειχαν διαβασει τα σημαδια

  26. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    PDS (20-02-2017)

  27. #319
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εμένα ο μόνος φόβος μου για το παιχνίδι είναι μην είναι επαναλαμβανόμενο. Αλλά απ'ότι φαίνεται είναι ένα πολύ καλό παιχνίδι σε όλους τους τομείς.Review δεν διαβάζω μιας και αυτά που είδα πριν 2 χρόνια με είχαν πείσει και έχει γίνει εδώ και πολύ καιρό το pre order. Μην φάμε και κανένα spoiler,εδώ βίντεο δεν έχουμε δει τον τελευταίο 1-1,5 χρόνο
    Spoiler!

  28. #320
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος, αλλα εγω ημουν 100% σιγουρος οτι το παιχνιδι θα τα παει εξαιρετικα. Οπως και εσεις, ετσι και εγω το περιμενω χρονια το παιχνιδι αυτο απο τη Guerilla και δεν σκεφτηκα ποτε "αν θα ειναι χαλια ο τιτλος" "και αν ειναι μουφα" κτλ. Πραγματικα οι προσδοκιες μου για το παιχνιδι αυτο ηταν παρα πολυ υψηλες και χαιρομαι παρα πολυ που δεν εκανα λαθος. Για καποιο λογο η Guerilla μου εκδιδει μια σοβαροτητα ως εταιρια. Κατι το οποιο με κανει να την εμπιστευομαι ακομα περισσοτερο.

    Για τους τυχερους (ξερουν αυτοι), η Παρασκευη δεν ειναι μακρια..... Θα εχουμε τουμπανο τριημερο!
    Οχι και εγω το περιμενα πολυ κοντα στο 90% σε βαθμολογιες. Απο την αρχη φαινοταν οτι εχει καλες βασεις
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  29. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    WolfRathmA (20-02-2017)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •