Page 17 of 49 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 321 to 340 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #321
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ειναι η ιδεα μου ειναι το 88% μου βγαζει στο μυαλο οριακα να βγει βαθμολογια να ειναι πανω απο το Nioh?

    Το τελευταιο review στο 50ρι για καποιο λογο με ψιλο φοβιζει.
    Λολ!!!το αθρο το διαβασες καθολου?ο τυπος που εβγαλε τον βαθμο δεν πρεπει να εχει ξανασχοληθει ποτε του με βιντεοπαιχνιδια στην ζωη του.Μην πολυδινετε και τοσο σημασια σε τετοιες παρομοιες βαθμολογιες διοτι ειναι στημενες πιο πολυ για να παιζει πολυ κλικ μπαλτ και φουλ διαφημιση.(και το uncharted 4 ειχε παρει 4αρακι αν θυμασαι)

  2. #322
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Διαβάστε την άποψη του Martin Robinson και πείτε αν δεν σας ανησυχεί το "υπάρχουν πολλά στοιχεία, τα οποία όμως δεν συνάδουν στην σύνθεση μιας ολοκληρωμένης εικόνας. Ναι μεν μπορείς να ασχοληθείς με διαλόγους κλπ, αλλά αισθάνεσαι ότι και που ασχολήθηκες περιττό ήταν". (σε ελεύθερη μετάφραση/απόδοση νοήματος)

  3. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    toninio (20-02-2017)

  4. #323
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Με μπερδευει η δηλωση. Θα εχει ενα performance option που θα τρεχει στα 1080ρ με καλυτερο απο 30 framerate και βελτιωμενα γραφικα? Ή θα εχει ξεχωριστο 1080ρ οption για framerate και ξεχωριστο για καλυτερα γραφικα? Προσωπικα θα ηθελα το δευτερο γιατι αν ειναι το framerate να παιζει μεταξυ 40-50 τοτε για εμενα ειναι πολυ χειροτερο απο ενα λοκαρισμενο framerate στα 30.
    Το δευτερο εννοουν δημητρη.

  5. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    Valkyre (20-02-2017)

  6. #324

  7. The Following 4 Users Say Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    panos74gr (20-02-2017),spartan (20-02-2017),Viper (20-02-2017),WolfRathmA (20-02-2017)

  8. #325
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Και καποιοι μου ανησυχουσατε οτι το PS4 δεν θα ειναι ομορφο!

    Κορυφαιας ποιοτητας και οι 2 εκδοσεις!

    http://www.eurogamer.net/articles/di...mance-analysis

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (20-02-2017),panos74gr (20-02-2017),spartan (20-02-2017)

  10. #326
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Και καποιοι μου ανησυχουσατε οτι το PS4 δεν θα ειναι ομορφο!

    Κορυφαιας ποιοτητας και οι 2 εκδοσεις!

    http://www.eurogamer.net/articles/di...mance-analysis
    http://media.giphy.com/media/OlqU9qGgKC92M/giphy.mp4



  11. #327
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  12. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Desmond (20-02-2017)

  13. #328

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    Διαβάστε την άποψη του Martin Robinson .................
    Συχνά φτιάχνω smoothies, για πρωινό ή γενικά για ένα γρήγορο θρεπτικό γεύμα. Υπάρχουν άπειρες συνταγές smoothies, αλλά πάντα ορισμένες μόνο είναι που ξεχωρίζουν, που ταιριάζουν τόσο καλά τα υλικά, ώστε η τελική γεύση είναι άπαικτη, έστω και αν άλλα smoothies μπορεί να έχουν (θεωρητικά) καλύτερα ή πιο "υποσχόμενα" υλικά. Έτσι συμβαίνει και με τα videogames αλλά και με πολλά άλλα πράγματα. Πιθανόν το Horizon να μην έχει το καλοδεμένο σύνολο και να μην αφήνει την αίσθηση γοητείας και κολλήματος, που μας αφήνουν άλλοι τίτλοι. Διάβασα το συγκεκριμένο review και ο τύπος κάτι τέτοιο λέει, και προφανώς δεν το κάνει επίτηδες, αυτό είδε, αυτό λέει. Από εκεί και πέρα, είναι θέμα του τι ψάχνει ο καθένας τη δεδομένη στιγμή η γενικότερα από ένα παιχνίδι. Σίγουρα πάντως πρόκειται για ένα πολύ καλοφτιαγμένο παιχνίδι, όπως φαίνεται από τα reviews.
    Προσωπικά, θα περιμένω ακόμα, να δω και γνώμες παιδιών εδώ, μόλις παίξουν, αλλά για εμένα το να μην έχει ένα παιχνίδι αυτό το "κάτι" ή να είναι αδιάφορο ως σύνολο, είναι κάτι που παίζει μεγάλο ρόλο πλέον (πάντα έπαιζε, αλλά τα τελευταία χρόνια, ακομα περισσότερο). Μακάρι να αποδειχθεί το αντίθετο, ίδωμεν.......
    Last edited by toninio; 20-02-2017 at 18:41.

  14. #329
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Πολυ καλες βαθμολογιες, ειμαι ο μονος που περιμενα υψηλοτερο MC score?


  15. #330
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default



    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Πολυ καλες βαθμολογιες, ειμαι ο μονος που περιμενα υψηλοτερο MC score?
    Οχι(εγω περιμενα απο 88 με 91 με αυτα που ειχα διαβασει)

  16. #331

    Default

    Το Horizon Zero dawn για οσους απορουν γιατι γινεται τοσος ντορος,ειναι επειδη μαζι με το nioh και το Bloodborne ειναι ισως τα καλυτερα νεα Ip που εχουν βγει στο ps4 ως τωρα.
    Το αλλο καλο με το Horizon(οπως με το bloodborne απο πλευρας ατμοσφαιρας)ειναι οτι εκτος απο νεο Ip μαζι με καποια αλλα παιχνιδια(U4,ratchet and clank,the order κλπ)μας δειχνουν για ποιο λογο αυτη η γενια εχει δυνατοτητες να προσφερει οπτικο αλματα μπροστα σε σχεση με την προηγουμενη του ps3.


  17. #332
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Το Horizon Zero dawn για οσους απορουν γιατι γινεται τοσος ντορος,ειναι επειδη μαζι με το nioh και το Bloodborne ειναι ισως τα καλυτερα νεα Ip που εχουν βγει στο ps4 ως τωρα.
    Το αλλο καλο με το Horizon(οπως με το bloodborne απο πλευρας ατμοσφαιρας)ειναι οτι εκτος απο νεο Ip μαζι με καποια αλλα παιχνιδια(U4,ratchet and clank,the order κλπ)μας δειχνουν για ποιο λογο αυτη η γενια εχει δυνατοτητες να προσφερει οπτικο αλματα μπροστα σε σχεση με την προηγουμενη του ps3.
    Θεωρω οτι το Horizon ειναι το πιο original και γενναιο IP που εχει βγει απο πλευρας exclusive σε αυτην την γενια μεχρι στιγμης. Το Bloodbonre ειναι ενα εκπληκτικο παιχνιδι αλλα οι βασεις του ειναι ξεκαθαρα στα Souls games. Δηλαδη ενα μεγαλο κομματι της φιλοσοφιας του παιχνιδιου ειναι ηδη ετοιμο απο την προηγουμενη γενια. Το Nioh επαιξα μονο το demo οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη κατα ποσο οι επιρροες του απο τα Souls games υφιστανται, ισως και αυτο να ειναι πραγματικα στην ιδια κατηγορια με το Horizon. Το Horizon απο την αλλη μου δειχνει σαν κατι huge το οποιο δημιουργηθηκε απο το μηδεν, απο μια εταιρεια που δεν ειχε ποτε της ασχοληθει με ενα τετοιο απαιτητικο ειδος βιντεοπαιχνιδιου.

  18. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (21-02-2017),toninio (21-02-2017)

  19. #333

    Default

    Αυτό που λέτε είναι πολύ σημαντικό φυσικά, δηλαδή το ότι είναι ένα νέο IP, μία νέα δημιουργία από το μηδέν, από μία εταιρεία που κινούνταν σε άλλο είδος. Σίγουρα θα έχουν "αντιγράψει" κάποια πράγματα από άλλα open world, αλλά δεν γίνεται αλλιώς και δεν είναι απαραίτητα κακό.
    Αναμένουμε εντυπώσεις, αν και πάει αρκετά αργότερα για πιθανή αγορά, γιατί πέσανε έξοδα τελευταία......

  20. #334
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Και ένα ελληνικό review http://www.vg24.gr/horizon-zero-dawn-review/

  21. #335
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το παιχνίδι ήθελα πραγματικά να βγει κατι σπουδαιο από την πρώτη στιγμή που το είδα και από ότι φαίνεται από τις βαθμολογιες αυτό έγινε. Η ανησυχία μου είχε να κάνει κυρίως με την guerilla και αν θα μπορούσε να σταθεί στο ύψος των προσδοκιων.
    Είναι ωραία εποχή να έχεις ps4 και ps4 pro, πολλά καλά παιχνίδια τους τελευταίους μήνες...
    Δεδομένη αγορα day one.
    Last edited by kostasb13; 22-02-2017 at 01:09.

  22. #336
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αν και ελεγα να το παιξω το καλοκαιρι με την ησυχια μου, θα δω εντυπωσεις και ισως τελικα να το παρω νωριτερα. Αν και βεβαια θα περιμενω πρωτα και τις εντυπωσεις απο Mass Effect.

  23. #337
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Ξέρουμε περίπου πόσες ώρες θα βγάζει?

  24. #338
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Ξέρουμε περίπου πόσες ώρες θα βγάζει?
    Από τα λίγα που έχω διαβάσει το main story πρέπει να είναι 30-40 ώρες
    Spoiler!

  25. #339
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Από τα λίγα που έχω διαβάσει το main story πρέπει να είναι 30-40 ώρες
    Μάλλον τότε θα παω στο Dawn και το Nioh πιο μετά όταν και θα πέσει και η τιμή..

  26. #340
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Από τα λίγα που έχω διαβάσει το main story πρέπει να είναι 30-40 ώρες
    Τοσο πολυ; Μακαρι δηλαδη, μηπως ειναι με side quests ομως κτλ;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •