Page 8 of 49 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 141 to 160 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #141
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι αυτό έτρεχε σε PS4.
    Παρά το pop in.
    Φοβάμαι ότι θα φάμε μεγάλο downgrade...


  2. #142
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Από την συνέντευξη του σκηνοθέτη του παιχνιδιού στον Geoff Keighly.
    Η Aloy προσπαθεί να καταλάβει γιατί είναι outcast, προσπαθεί να βρει την προέλευσή της. Όσο το ψάχνει, ο παίκτης ανακαλύπτει μυστικά του κόσμου του παιχνιδιού που είναι κυριευμένος από μηχανές.
    Αυτό που η Aloy είναι σαν να παγώνει τον χρόνο για να στοχεύσει καλύτερα λέγεται concentration mode και αποκτάται μετά από κάποια πράγματα που κάνεις (ο σκηνοθέτης τα λέει achievements).
    Χτίζεις τον χαρακτήρα καθώς προχωράς.
    Η Aloy είναι έξυπνη και έχει πρόσβαση σε κάποιες τεχνολογίες του παλιού κόσμου, όπως το σκανάρισμα όπου χρησιμοποιείται για στρατηγικό πλεονέκτημα και για πληροφορίες και έχει και το δόρυ που μπορεί να χακάρει τις μηχανές για να πολεμούν στο πλευρό της ή να τις καβαλά.
    Μπορείς να πας σε χιονισμένα βουνά, σε ποτάμια, σε ζούγκλες και σε ερήμους.
    Η Aloy θα έχει στη διάθεσή της παγίδες και νάρκες. Επίσης, ο σκηνοθέτης είπε ότι η μάχη θα απαιτεί στρατηγική (the combat is tactical)

  3. The Following 4 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    spartan (14-06-2016),teras1 (14-06-2016),Viper (14-06-2016)

  4. #143
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι αυτό έτρεχε σε PS4.
    Παρά το pop in.
    Φοβάμαι ότι θα φάμε μεγάλο downgrade...
    Πιστεψε το! Εγω πλεον ειμαι βεβαιος οτι ετρεχε κανονικοτατα σε PS4... ισα ισα που το pop in απλα το επιβεβαιωνει!

    (τωρα το τρεηλερ μαλλον ειναι απλα real time cutscene render με καλυτερο draw in στο γρασιδι και πιο καθαρη εικονα)

    Κατα τα αλλα ομως το παιχνιδι ειναι - με εξαιρεση το pop in - ακριβως αυτο που υποσχεθηκαν στην αρχη. Ισα ισα που οτπικα ειναι ακομα πιο εντυπωσιακο απο το αρχικο reveal.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    spartan (14-06-2016),teras1 (14-06-2016)

  6. #144
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι αυτό έτρεχε σε PS4.
    Παρά το pop in.
    Φοβάμαι ότι θα φάμε μεγάλο downgrade...
    Πιστεύω αν ήταν να φάμε downgrade θα το είχαμε δει στο χθεσινό gameplay trailer. Εφόσον δεν είδαμε εχθές downgrade, αλλά αντίθετα είδαμε καλύτερα πράγματα θεωρώ πως δεν έχουμε τέτοιο θέμα
    Spoiler!

  7. #145
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    H αληθεια ειναι οτι απο το stream δεν φαινοταν το pop in που ειναι παρα πολυ εντονο αλλα απο την αλλη ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες. Δεν γινεται ενα full open world παιχνιδι με τεραστιο κοσμο και τετοιας ποιοτητας γραφικα να τρεχει απροβληματιστα, δεν φτανει το ζουμι. Για μενα ειναι ο,τι πιο εντυπωσιακο εχω δει στην κονσολα, χαλαρα κιολας.
    Ναι το Uncharted ειναι πιο αρτιο τεχνικα, ναι το batman εχει cgi-like γραφικα καποιες στιγμες, ναι το gow εδειξε χθες οτι ανεξαρτητως ποιοτητας θα εχει ισως τα καλυτερα γραφικα που εχουμε δει σε κονσολα αλλα τετοια γραφικα σε full open world παιχνιδι δεν νομιζω οτι εχουμε ξαναδει. Δεν συγκρινεται θεωρω ουτε με το Witcher, για την εκδοση του ps4 μιλαω παντα.
    Περα απο τα τεχνικα, χθες ειδαμε και την rpg φυση του παιχνιδιου, προσπαθησαν να κανουν showcase ενα dynamic quest, εδειξαν τον χαρτη, το crafting, τα mounts (τεραστιο potential να μπορεις να κανεις hack robodinos και να τα χρησιμοποιεις), δεν θελω να δω κατι αλλο ειλικρινα. Φαινεται οτι ειναι the real deal, μακαρι να εχει καλο story και ενδιαφεροντα quests γιατι ειναι κριμα να μην εχει βαθος ενα παιχνιδι με τοσες προοπτικες.
    Βest thing of the show, ευκολα.


  8. The Following 3 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (14-06-2016),spartan (14-06-2016),teras1 (14-06-2016)

  9. #146
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    H αληθεια ειναι οτι απο το stream δεν φαινοταν το pop in που ειναι παρα πολυ εντονο αλλα απο την αλλη ας ειμαστε λιγο ρεαλιστες. Δεν γινεται ενα full open world παιχνιδι με τεραστιο κοσμο και τετοιας ποιοτητας γραφικα να τρεχει απροβληματιστα, δεν φτανει το ζουμι. Για μενα ειναι ο,τι πιο εντυπωσιακο εχω δει στην κονσολα, χαλαρα κιολας.
    Ναι το Uncharted ειναι πιο αρτιο τεχνικα, ναι το batman εχει cgi-like γραφικα καποιες στιγμες, ναι το gow εδειξε χθες οτι ανεξαρτητως ποιοτητας θα εχει ισως τα καλυτερα γραφικα που εχουμε δει σε κονσολα αλλα τετοια γραφικα σε full open world παιχνιδι δεν νομιζω οτι εχουμε ξαναδει. Δεν συγκρινεται θεωρω ουτε με το Witcher, για την εκδοση του ps4 μιλαω παντα.
    Περα απο τα τεχνικα, χθες ειδαμε και την rpg φυση του παιχνιδιου, προσπαθησαν να κανουν showcase ενα dynamic quest, εδειξαν τον χαρτη, το crafting, τα mounts (τεραστιο potential να μπορεις να κανεις hack robodinos και να τα χρησιμοποιεις), δεν θελω να δω κατι αλλο ειλικρινα. Φαινεται οτι ειναι the real deal, μακαρι να εχει καλο story και ενδιαφεροντα quests γιατι ειναι κριμα να μην εχει βαθος ενα παιχνιδι με τοσες προοπτικες.
    Βest thing of the show, ευκολα.
    Eννοειται οτι δεν υφισταται συγκριση με το W3... ουτε καν.

    Αλλα για το pop in δεν νομιζω οτι δεν φτιαχνεται. Εξακολουθω να πιστευω οτι μπορουν να το βελτιωσουν. Εχουν 7 μηνες καθαρου development ακομα.

  10. #147
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι αυτό έτρεχε σε PS4.
    Παρά το pop in.
    Φοβάμαι ότι θα φάμε μεγάλο downgrade...
    Πλακα κανεις τωρα ετσι?μου φαινεται μπερδευεις την ubisoft με τα first party studios της sony.Στο uncharted 4 ειδες κανενα downgrade??

  11. #148

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Πλακα κανεις τωρα ετσι?μου φαινεται μπερδευεις την ubisoft με τα first party studios της sony.Στο uncharted 4 ειδες κανενα downgrade??

    First party studio ηταν η ιδια εταιρια ​οταν εκανε downgrade στο Killzone 2. Καλυτερα να μασατε παρα να μιλατε μερικοι


    Τωρα για τα του game,για δευτερη συνεχη χρονια το πιο εντυπωσιακο που μας δειξε η Sony στην E3

  12. #149
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    First party studio ηταν η ιδια εταιρια οταν εκανε downgrade στο Killzone 2. Καλυτερα να μασατε παρα να μιλατε μερικοι


    Τωρα για τα του game,για δευτερη συνεχη χρονια το πιο εντυπωσιακο που μας δειξε η Sony στην E3
    Μου αναφερεις ενα παραδειγμα που ειχε γινει πριν απο καμια 10αρια χρονια?αχαχαχαχαχα.Ωραιο επιχειρημα μπραβο.
    Υ.Γ Ασε μας ρε φιλαρακο τωρα που θα μου πεις κιολας στο τι θα λεω και τι θα γραφω εδω μεσα.
    Υ.Γ 2 Επειδη δεν θελω να φαω μπαν στο τελος θα σε παρακαλουσα την επομενη φορα να μην ξανασχοληθεις αλλο με την παρτη μου οκ????
    Last edited by spartan; 14-06-2016 at 17:54.

  13. #150
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ηρεμήστε παιδιά. Δεν χρειάζεται να μπλέκουμε σε αντιπαραθέσεις.
    Ο καθένας εχει τη γνώμη του.
    Όμορφα και ωραία.
    Spoiler!

  14. #151
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  15. #152
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Πλακα κανεις τωρα ετσι?μου φαινεται μπερδευεις την ubisoft με τα first party studios της sony.Στο uncharted 4 ειδες κανενα downgrade??
    Εσύ είδες ότι το Horizon φαίνεται να έχει το ίδιο καλά γραφικά με του Uncharted, (ισως και καλύτερα μείον το pop in και το facial animation) και είναι και open world παιχνίδι; Είναι πιο εντυπωσιακό απο το Uncharted και δεν έχω πειστεί ότι μπορεί αυτό το πράγμα να είναι ακριβώς έτσι στην τελική του μορφή.

  16. #153
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    First party studio ηταν η ιδια εταιρια οταν εκανε downgrade στο Killzone 2. Καλυτερα να μασατε παρα να μιλατε μερικοι
    Πεταω την τσιχλα για να μιλησω.

    Δεν υπηρχε downgrade στο killzone 2 γιατι πολυ απλα απο ενα CGi trailer ΔΕΝ υπαρχει downgrade γιατι ΔΕΝ υπαρχει παιχνιδι.

    Αυτο που ειχε γινει ειναι οτι ειχε βγει ο jack tretton και ειχε πει ψεμματα οτι το CGi trailer ηταν gameplay απο ps4. Δεν θυμαμαι την Guerilla να ειχε υποστηριξει κατι τετοιo ομως. Οποτε φανταζομαι οτι ηταν μαρκετινγκ βλακειες του Tretton.


    Το horizon ειναι playable ουτε CGi ουτε τπτ. Tο αν θα υπαρξει downgrade θα το μαθουμε.
    Αλλα απο αυτη την εταιρια ΜΟΝΟ upgrades εχουμε δει στα παιχνιδια της. Βλεπε killzone 2 και το πρωτο του gameplay trailer σε συγκριση με το τελικο παιχνιδι. Υπηρχε μεγαλη διαφορα προς το καλυτερο.

    Το ιδιο φαινεται να γινεται και με το horizon.
    .

  17. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    spartan (15-06-2016)

  18. #154
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by teras1 View Post
    Εσύ είδες ότι το Horizon φαίνεται να έχει το ίδιο καλά γραφικά με του Uncharted, (ισως και καλύτερα μείον το pop in και το facial animation) και είναι και open world παιχνίδι; Είναι πιο εντυπωσιακό απο το Uncharted και δεν έχω πειστεί ότι μπορεί αυτό το πράγμα να είναι ακριβώς έτσι στην τελική του μορφή.
    Eγω πανο παντως ειμαι αισιοδοξος οτι δεν θα δουμε downgrade στον συγκεκριμενο τιτλο.Ειδικοτερα οταν βλεπεις τα φετινα buld να τρεχουν καλυτερα απο τα περσινα που μας δειξανε σε κανουν να αισιοδοξεις περισσοτερο πιο μετα
    Last edited by spartan; 15-06-2016 at 00:16.

  19. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    teras1 (15-06-2016)

  20. #155
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by spartan View Post
    Eγω πανο παντως ειμαι αισιοδοξος οτι δεν θα δουμε downgrade στον συγκεκριμενο τιτλο.Ειδικοτερα οταν βλεπεις τα φετινα buld να τρεχουν καλυτερα απο τα περσινα που μας δειξανε σε κανουν να αισιοδοξεις περισσοτερο πιο μετα
    Μακάρι! Το θέλω όσο τίποτα το παιχνίδι και αν το τελικό αποτέλεσμα είναι έτσι θα χαίρομαι ακόμα και να τρέχω στα λειβάδια με την Aloy χωρίς να κάνω τίποτα άλλο
    Με έχει εντυπωσιάσει πολύ.

  21. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    spartan (15-06-2016)

  22. #156
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    PS4 Exclusive Horizon: Zero Dawn Gets Info on Setting, Gameplay and More

    • Hulst has seen some “interesting speculation” on the geographical locations of the game, and he confirmed that there are real world references, but he can’t disclose which ones.
    • Gameplay is very intuitive. In the actual game there is a little bit of story-driven build-up to learn of things work, but it’s not gonna be a half an hour-long tutorial.
    • The machines have many ways to attack, so there’s a ton of variety on how you can take them on.
    • When you loot your enemies you can either use the parts to craft equipment or bring them to a merchant. There’s an entire economy within the game. You can buy new weapons and new outfits. For instance, there is an outfit that protects you against poison.
    • Most of the times Aloy is by herself. She can meet people that will occasionally help her, but that’s it.
    • When you bring up the weapons wheel the game goes into slow-motion because developers didn’t want to take players completely out of the experience, but still give them time to think.
    • Aloy has a couple of pieces of old world technology with her. One is the focus attached to her ear, that allows her to scan the world, the other is the spear that lets her override the machines. When she overrides a machine, she can make it fight alongside them, while some of them can even be used as mounts.
    • In the world of the game the cataclysm happens a little over 50 years from the present time, and the game is set a thousand years after that.
    source: Dualshockers

  23. The Following 3 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-06-2016),teras1 (15-06-2016),Valkyre (15-06-2016)

  24. #157
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  25. The Following 6 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-06-2016),mihalis13 (15-06-2016),spartan (15-06-2016),teras1 (15-06-2016),Viper (16-06-2016)

  26. #158
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    Αυτή την εταιρεία την έχω στην καρδιά μου. Παρόλο που δεν θα αγοράσω καθότι δεν παίζω τέτοια παιχνίδια, δεν μπορώ παρά να θαυμάσω. Τώρα φταίω εγώ να ονειρεύομαι καινούργια killzoνάρα 4k σε κάνα ps4 neo? Έλα μωρή guerilla!

  27. #159
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Horizon Zero Dawn's world is bigger than we ever imagined

    In the PlayStation conference demo, Aloy ropes and captures a 'Broadhead', a kind of robo-cow she then uses as a mount. Guerilla's lead quest designer call that type of creature an "Acquisition," adding that "those types of machines are actually pretty skittish so what happens is, if I go in and shoot one, all of the rest will just take off. They’re going to run away".

    Other 'animals' will react differently though: "A lot of the machines, the Watchers and combat machines you’ll encounter later on, are very hostile, they’re very aggressive. Every machine has its own ecology. Their behaviour is going to be within the hierarchy.”
    When it comes to this world, we've apparently not seen anything yet, either. Guerrilla has revealed that there will be ancient cities to explore and vast old remains of previous civilisations. We've only encountered small settlements so far, but in her quest to find the answers of her heritage, Aloy will explore enormous areas that once belonged to her original non-robot hunting ancestors. The studio is remaining tight lipped on details but says some of these will be tied into the narrative, others will just be uncovered through exploration.
    "We have the main story and then below that we have Tribe quests which are kind of national level. So think of each of these tribes having big picture problems that affect everyone. Then below that there are the more personal stories.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (15-06-2016),spartan (16-06-2016),teras1 (16-06-2016)

  29. #160
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default


  30. The Following 4 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (16-06-2016),PDS (16-06-2016),teras1 (16-06-2016)

Page 8 of 49 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •