Page 31 of 49 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 601 to 620 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #601
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Παιδιά, η επιλογή στο photo mode για ωρα μέσα στην ημέρα, προσφέρεται αργότερα; Σήμερα ξεκίνησα το παιχνιδι και ειναι unavailable.
    Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα!



    Ναι Παύλο, παίξε λίγο περισσότερο και σου ανοίξει και αυτή η επιλογή.
    Μη φανταστείς, δε θα χρειαστεί να προχωρήσεις παρά πολύ.

  2. #602
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Α, ωραια Βασίλη! Ευχαριστω πολυ!!!
    Βασικα περισσότερο για το δω το παιχνίδι το εβαλα λιγο εχτες. Εχω χαθεί στο κοσμο του Ζελντα....

  3. #603
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Α, ωραια Βασίλη! Ευχαριστω πολυ!!!
    Βασικα περισσότερο για το δω το παιχνίδι το εβαλα λιγο εχτες. Εχω χαθεί στο κοσμο του Ζελντα....
    Zelda? Έχει photo mode? Δεν έχει!

  4. #604
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Zelda? Έχει photo mode? Δεν έχει!
    Η αληθεια ειναι πως δεν εχει, αλλα και να είχε δε θα ηταν τόσο εντυπωσιακές οι φωτος... Αυτο να λέγεται...

  5. #605
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Είχε κανένας προβλήματα με τον ήχο;
    Σε κάποιους διαλόγους σταματάει ο ήχος ενώ οι npcs συνεχίζουν την ομιλία σαν κακή ταινία καράτε

  6. #606
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ σε 72 ώρες gameplay δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα με τον ήχο ούτε για ένα sec.
    Εσένα Πάνο σου συμβαίνει συχνά;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  7. #607
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ σε 72 ώρες gameplay δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα με τον ήχο ούτε για ένα sec.
    Εσένα Πάνο σου συμβαίνει συχνά;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Άσε Μιχάλη μάλλον κατάλαβα τι είναι. Ο εξωτερικός δίσκος που έχω συνδέσει προκαλεί stuttering σε παιχνίδια από ότι φαίνεται και ας μην είναι εγκατεστημένα σε αυτόν. Το είχα παρατηρήσει με το Nier αλλά δεν είχα δώσει σημασία.

  8. #608
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default


  9. #609
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ... Συγγνωμη δηλαδη, αλλα τωρα που τελειωσα το παιχνιδι και είμαι στην τελευταια αποστολη θυμηθηκαν να το βαλουν; Οταν κυκλοφορησε δηλαδη δεν μπορουσαν; Η υποστηριξη για τα Platinum ειναι απλα για γελια! Οπως και επισης το σερβις της Sony, αλλα αλλουνου παπα ευαγγελιο αυτο.

    Sorry και παλι...

    ΕΛΠΙΖΩ να βαλουν και New Game+ στο παιχνιδι...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  10. #610
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^Γιαυτο τα εξυπνα αγορακια δεν παιρνουν ΠΟΤΕ day 1 οποιοδηποτε παιχνιδι. Μενεις 2-3 μηνες πισω παιζοντας παλαιοτερα, αφηνεις τους βιαστικους να κανουν beta testing και μολις βγουν τα patch το απολαμβανεις. Φιλικα το λεω γιατι ξερω οτι ορισμενοι που εχουμε περασει τα 30 , 35 και βαλε εχουμε την ωριμοτητα και την υπομονη να το κανουμε .

    Spoiler!

  11. #611
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ παίρνω ορισμένα παιχνίδια Day One (κυρίως λόγω collector's) και ορισμένα θα τα παίξω κιόλας Day One (πχ Uncharted 4, Horizon ZD κλπ) ειδικά όταν ξέρω πως θα είναι άψογα τεχνικά. Τώρα για το 3D Audio ήταν σίγουρο πως θα έμπαινε κάποια στιγμή. Γιατί δεν μπήκε Day One δεν το γνωρίζω.
    Για όσα παιχνίδια έχω παίξει Day One δεν το μετάνιωσα ούτε δευτερόλεπτο. Βέβαια ξαναλέω, λίγα και καλά θα επιλέξω να τα αγοράσω με τη μία.
    Spoiler!

  12. #612
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    ^^Γιαυτο τα εξυπνα αγορακια δεν παιρνουν ΠΟΤΕ day 1 οποιοδηποτε παιχνιδι. Μενεις 2-3 μηνες πισω παιζοντας παλαιοτερα, αφηνεις τους βιαστικους να κανουν beta testing και μολις βγουν τα patch το απολαμβανεις. Φιλικα το λεω γιατι ξερω οτι ορισμενοι που εχουμε περασει τα 30 , 35 και βαλε εχουμε την ωριμοτητα και την υπομονη να το κανουμε .
    Καταλαβαίνεις οτι με το παραπάνω post λες οτι οποιοσδήποτε αγοράζει τα παιχνίδια day 1 (και δεν περιμένει 2-3 μήνες) είναι ανώριμος και βλάκας έτσι;

  13. #613
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Καταλαβαίνεις οτι με το παραπάνω post λες οτι οποιοσδήποτε αγοράζει τα παιχνίδια day 1 (και δεν περιμένει 2-3 μήνες) είναι ανώριμος και βλάκας έτσι;
    Οχι , γιαυτο και εβαλα και το φιλικα γιατι σιγουρα καποιος θα βρεθει να παρεξηγηθει οπως εσυ. Το οτι οι μεγαλυτεροι σε ηλικια ειναι πιο ωριμοι και λιγοτερο παρορμητικοι δεν κανει τους μικροτερους σε ηλικια βλακες και ανωριμους οπως λανθασμενα υπεθεσες.

    Spoiler!

  14. #614

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    ^^Γιαυτο τα εξυπνα αγορακια δεν παιρνουν ΠΟΤΕ day 1 οποιοδηποτε παιχνιδι. Μενεις 2-3 μηνες πισω παιζοντας παλαιοτερα, αφηνεις τους βιαστικους να κανουν beta testing και μολις βγουν τα patch το απολαμβανεις. Φιλικα το λεω γιατι ξερω οτι ορισμενοι που εχουμε περασει τα 30 , 35 και βαλε εχουμε την ωριμοτητα και την υπομονη να το κανουμε .
    Τι σχεση εχει η υποστηριξη των platinum ακουστικων με το παιχνιδι με το παραπανω που γραφεις?
    Να το γραφες για αλλα παιχνιδια τυπου mass effect ή dishonored που εχουν τεχνικα θεματα να το καταλαβω. Αλλα στο Horizon?Που το παιχνιδι τρεχει πενα απο την πρωτη μερα?Ελεος.

  15. #615
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Οχι , γιαυτο και εβαλα και το φιλικα γιατι σιγουρα καποιος θα βρεθει να παρεξηγηθει οπως εσυ. Το οτι οι μεγαλυτεροι σε ηλικια ειναι πιο ωριμοι και λιγοτερο παρορμητικοι δεν κανει τους μικροτερους σε ηλικια βλακες και ανωριμους οπως λανθασμενα υπεθεσες.
    Δεν είναι θέμα παρεξήγησης. Ελληνικά λέγεται. Όταν χρησιμοποιείς κάποιους χαρακτηρισμούς για να εκφράσεις μία ομάδα ανθρώπων και λες οτι είναι σε αντίθεση με μία άλλη ομάδα ανθρώπων είναι σαν να λες οτι η δεύτερη ομάδα έχει τους αντίθετους χαρακτηρισμούς. Το να βάλεις το "φιλικά" μέσα δεν αναιρεί την έννοια αυτού που έγραψες.

    Αν εγώ ας πούμε γράψω "εγώ που αγοράζω πορτοκάλια είμαι έξυπνος γιατί δεν αγοράζω μήλα" κατευθείαν υπονοώ οτι όποιος αγοράζει μήλα είναι βλάκας. Όσα "φιλικά" κτλ και να γράψω δεν αναιρείτε αυτό που έγραψα.

  16. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Ray Liotta (13-04-2017)

  17. #616

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Η υποστηριξη για τα Platinum ειναι απλα για γελια!
    Ουτως ή αλλως για να λεμε και την πικρη αληθεια το θεμα ειναι οτι η υποστηριξη σε τετοια προιοντα ειναι ανεκαθεν τραγικη.
    Το ιδιο εν μερη γινεται και με το Hdr ποσα παιχνιδια το υποστηριζουν και ποσα οχι.
    Ειναι ενας απο τους λογους που αυτες οι αγορες εχουν τους κινδυνους τους και εν μερη αν το καλοσκεφτουμε δεν μπορουμε να κατηγορησουμε για κατι την εταιρεια μιας και δεν υπαρχει μετρο συγκρισης με καποια αλλη.
    Ισα ισα που το Horizon ειναι και εδω αξιο αναφορας που ειναι το πρωτο παιχνιδι που υποστηριζεται απο τα ακουστικα μετα την κυκλοφορια τους σε διαστημα λιγοτερο του 1 μηνα κιολας, αν σκεφτουμε οτι το μονο παιχνιδι που υποστηριζαν τα ακουστικα ειναι το U4 που ειναι πανω απο μισο χρονο παλιο παιχνιδι.

    Απλα ο συμφορουμιτης παραπανω ειναι λογικο να εχει ξενερωσει,πιο πολυ λογω του θεματος με το service που προεκυψε(και για τα χρηματα που πληρωσε).

  18. #617
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Τι σχεση εχει η υποστηριξη των platinum ακουστικων με το παιχνιδι με το παραπανω που γραφεις?
    Να το γραφες για αλλα παιχνιδια τυπου mass effect ή dishonored που εχουν τεχνικα θεματα να το καταλαβω. Αλλα στο Horizon?Που το παιχνιδι τρεχει πενα απο την πρωτη μερα?Ελεος.
    Γιαυτο ακριβως γραφω "οποιοδηποτε" παιχνιδι. Τελος παντων οποιος θελει και εχει ορεξη να θιχτει προβλημα του. Εγω απαντησα στον Αποστολη που τον "ξερω" χρονια και ξερω οτι καταλαβαινει τι εννοω για τα patch και τους early adopters.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Δεν είναι θέμα παρεξήγησης. Ελληνικά λέγεται. Όταν χρησιμοποιείς κάποιους χαρακτηρισμούς για να εκφράσεις μία ομάδα ανθρώπων και λες οτι είναι σε αντίθεση με μία άλλη ομάδα ανθρώπων είναι σαν να λες οτι η δεύτερη ομάδα έχει τους αντίθετους χαρακτηρισμούς. Το να βάλεις το "φιλικά" μέσα δεν αναιρεί την έννοια αυτού που έγραψες.

    Αν εγώ ας πούμε γράψω "εγώ που αγοράζω πορτοκάλια είμαι έξυπνος γιατί δεν αγοράζω μήλα" κατευθείαν υπονοώ οτι όποιος αγοράζει μήλα είναι βλάκας. Όσα "φιλικά" κτλ και να γράψω δεν αναιρείτε αυτό που έγραψα.
    Αυτο ακριβως. Αν γραψεις "εγω που αγοραζω πορτοκαλια ειμαι εξυπνος γιατι δεν αγοραζω μηλα" , δεν θα υποθεσω αυτοματα οτι εγω ειμαι βλακας που αγοραζω μηλα. Τα ελληνικα που αναφερεις ειναι τυπου "ο αστυνομικος ειναι οργανο , το μπουζουκι ειναι οργανο , αρα ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι". Λεγεται παραλογικος συλλογισμος και ειναι ενας πολυ απλος τροπος για να δημιουργησει καποιος ενταση και να διαστρεβλώσει την πραγματικοτητα.

    over and out

    Spoiler!

  19. The Following User Says Thank You to james9 For This Useful Post:

    WolfRathmA (31-03-2017)

  20. #618

    Default

    Αυτο που υπονοεις αγαπητε ειναι ασχετο με αυτο που εγραψες. Ειμαστε στο θεμα του Horizon Zero Dawn και αναφερομαστε σε συγκεκριμενο χαρακτηριστικο που ισα ισα τιμαει την ιδια την εταιρεια επειδη ειναι η πρωτη που υποστηριζει το εν λογω προιον σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.

    Τα περι ''οποιουδηποτε'' παιχνιδιου και beta testers ειναι παντελως ασχετα με το παραπανω παραδειγμα,δεν ειναι αν εχει ορεξη να θιχτει καποιος,αλλα οτι αυτο που γραφτηκε ειναι ασχετο σε σχεση με αυτο που απανταται.

  21. #619
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ουτως ή αλλως για να λεμε και την πικρη αληθεια το θεμα ειναι οτι η υποστηριξη σε τετοια προιοντα ειναι ανεκαθεν τραγικη.
    Το ιδιο εν μερη γινεται και με το Hdr ποσα παιχνιδια το υποστηριζουν και ποσα οχι.
    Ειναι ενας απο τους λογους που αυτες οι αγορες εχουν τους κινδυνους τους και εν μερη αν το καλοσκεφτουμε δεν μπορουμε να κατηγορησουμε για κατι την εταιρεια μιας και δεν υπαρχει μετρο συγκρισης με καποια αλλη.
    Ισα ισα που το Horizon ειναι και εδω αξιο αναφορας που ειναι το πρωτο παιχνιδι που υποστηριζεται απο τα ακουστικα μετα την κυκλοφορια τους σε διαστημα λιγοτερο του 1 μηνα κιολας, αν σκεφτουμε οτι το μονο παιχνιδι που υποστηριζαν τα ακουστικα ειναι το U4 που ειναι πανω απο μισο χρονο παλιο παιχνιδι.

    Απλα ο συμφορουμιτης παραπανω ειναι λογικο να εχει ξενερωσει,πιο πολυ λογω του θεματος με το service που προεκυψε(και για τα χρηματα που πληρωσε).

    Ο λόγος που το θεωρώ απαράδεκτο είναι γιατί τα ακουστικά είχαν κυκλοφορήσει στην αγορά πριν βγει το παιχνίδι. Το 7.1 που έχει το παιχνίδι με τα ακουστικά, είναι απλά ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ο ήχος και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  22. #620
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Γιαυτο ακριβως γραφω "οποιοδηποτε" παιχνιδι. Τελος παντων οποιος θελει και εχει ορεξη να θιχτει προβλημα του. Εγω απαντησα στον Αποστολη που τον "ξερω" χρονια και ξερω οτι καταλαβαινει τι εννοω για τα patch και τους early adopters.

    - - - Updated - - -



    Αυτο ακριβως. Αν γραψεις "εγω που αγοραζω πορτοκαλια ειμαι εξυπνος γιατι δεν αγοραζω μηλα" , δεν θα υποθεσω αυτοματα οτι εγω ειμαι βλακας που αγοραζω μηλα. Τα ελληνικα που αναφερεις ειναι τυπου "ο αστυνομικος ειναι οργανο , το μπουζουκι ειναι οργανο , αρα ο αστυνομικος ειναι μπουζουκι". Λεγεται παραλογικος συλλογισμος και ειναι ενας πολυ απλος τροπος για να δημιουργησει καποιος ενταση και να διαστρεβλώσει την πραγματικοτητα.

    over and out
    Παραλογικός συλλογισμός θα ήταν αν έλεγα οτι αυτός που είπε "εγω που αγοραζω πορτοκαλια ειμαι εξυπνος γιατι δεν αγοραζω μηλα" εννοεί επίσης οτι είναι βλάκας όποιος αγοράζει προϊοντα apple (μετάφραση του μήλου).

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •