Page 22 of 49 FirstFirst ... 1218192021222324252632 ... LastLast
Results 421 to 440 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #421
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Έχω πάρει ήδη τη limited δες προηγούμενα ποστ που ανέβασα φωτογραφίες. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως. Μου κάνει εντύπωση το ανέβασμα κατά 70 ευρώ χοντρικά, σε δύο μέρες μονάχα. Κέρδος σχεδόν 100% εκμεταλλευόμενοι το πάθος ορισμένων που αρέσκονται σε συλλεκτικές εκδόσεις.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Last edited by Axilleas_GR; 02-03-2017 at 17:12.

  2. #422

    Default

    Quote Originally Posted by Razzmatazz View Post
    Καλησπέρα σας και από μένα, 1ο ποστ στο φόρουμ καλός σας βρήκα. Παρήγγειλα το παιχνιδι ( http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...?cmicc=skroutz ) με το παζάρι από το site του κότσοβόλου στα 60.40€ και είδα ότι και η απλή version βγαίνει στα 52€ με τον ίδιο τρόπο. Το γράφω εδώ γιατί πραγματικά δεν βρήκα φθηνότερα πουθενά και είπα να το μοιραστώ! Καλό λιώσιμο!
    Είσαι πρώτος μάγκας. Ευχαριστούμε

  3. #423
    Advanced Member Noobios's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Maui, Hawai
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by DJTaurus View Post
    Είσαι πρώτος μάγκας. Ευχαριστούμε
    Και εκει που ελεγα αστο μωρε τωρα το παιρνεις πιο μετα να πεσει λιγο εριξε το ποστ για την limited o φιλος και εριξα μια παραγγελια. Ωραιοςςςςςςς

  4. #424
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Έτσι όπως το κόβω και η limited edition πάει προς εξάντληση των αποθεμάτων.....

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  5. #425
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Razzmatazz View Post
    Καλησπέρα σας και από μένα, 1ο ποστ στο φόρουμ καλός σας βρήκα. Παρήγγειλα το παιχνιδι ( http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...?cmicc=skroutz ) με το παζάρι από το site του κότσοβόλου στα 60.40€ και είδα ότι και η απλή version βγαίνει στα 52€ με τον ίδιο τρόπο. Το γράφω εδώ γιατί πραγματικά δεν βρήκα φθηνότερα πουθενά και είπα να το μοιραστώ! Καλό λιώσιμο!
    Το τσίμπησα και 'γω.. Να 'σαι καλά για το Tip..!

  6. #426

    Default

    Ημουν ετοιμος να παρω την Limited απο gamescom στα 75ευρω και ευτυχως που διαβασα το παραπανω και την τσιμπησα απο Κωτσοβολο στα 64ευρω με μεταφορικα μιας και για καταστημα παραλαβης εμφανιζει μονο του αεροδρομιου. Και παλι βεβαια παρα πολυ καλη τιμη και μολις 7ευρω διαφορα απο την απλη εκδοση εννοειται οτι την τιμαμε χωρις δευτερη σκεψη.
    Παλι καλα που βγαζει ο Κωτσοβολος ανα καιρους τετοιες εκπτωσεις και μακαρι να συνεχισει ετσι.
    Last edited by Fulgore; 02-03-2017 at 22:05.

  7. #427

    Default Horizon Zero Dawn

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Απεφευγα και εξακολουθω να αποφευγω να βλεπω φωτογραφιες οποτε δεν μπορω να σχολιασω συγκεκριμενα πανω σε αυτο που λες, ομως οπως ειπα και πιο πανω αυτο που πραγματικα μου εκανε για πρωτη φορα εντυπωση ειναι το downsampling το οποιο πραγματικα κανει το παιχνιδι να φαινεται οτι τρεχει σε μεγαλυτερη αναλυση. Παντως ποσο το χαιρομαι το παιχνιδι... ενω παιζω κανω στο μυαλο μου την αντιπαραθεση του ποιο ηταν το τελευταιο παιχνιδι της Guerilla και τι εβγαλε τωρα... το αλμα ειναι κυριολεκτικα αστρονομικο...
    Η εταιρεια δυστυχως ειχε επικεντρωθει απο εποχης ps2 στο "halo killer" killzone..

    Οταν διαπιστωσαν οτι το halo εστω και μετα απο πολλα πολλα πολλα χρονια σιγα σιγα γινεται kill απο μονο του ως φυσιολογικη εξελιξη και οχι ως αποτελεσμα του δικου τους παιχνιδιου ελαβαν το ελευθερο απο τη sony να δοκιμασουν κατι αλλο.

    Και απ οτι φαινεται (δεν το εχω παρει ακομα το παιχνιδι)τα παιδια εφτιαξαν πολυ μεγαλο hit.

    Μπραβο τους!

    Οταν σε αφηνουν να δουλεψεις σ αυτο που εσυ κρινεις οτι μπορεις να κανεις καλα και σου δινουν και λεφτα αυτο συμβαινει συνηθως.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Giannis1979; 03-03-2017 at 10:44.

  8. #428
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    mihalis13 (03-03-2017),panos74gr (03-03-2017),spartan (03-03-2017),Valkyre (03-03-2017)

  10. #429
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Η Guerilla μοιαζει με παιδι που πηγε απο το νηπιαγωγιο κατευθειαν στο Πανεπιστημιο...

    Δηλωνω σοκαρισμενος απο την ποιοτητα του παιχνιδιου.

    Ο οπτικος τομεας... αυτος ο οπτικος τομεας... παιδια δεν υπαρχει... απλα ΔΕΝ υπαρχει, δεν ξερω εαν εχω τα λογια να το εκφρασω. Μιλαμε για ενα open world παιχνιδι το οποιο εχει καλυτερα γραφικα απο το Uncharted 4, δεν περιμενα ποτε οτι θα το πω αυτο για ενα παιχνιδι της τωρινης γενιας αλλα ετσι ειναι. Και δεν ειναι μονο "ξερα" γραφικα η ολη υποθεση, η καλλιτεχνικη διευθυνση πισω απο το παιχνιδι και το design αξιζουν βραβειο για την δουλεια που εχουν ριξει. Ο κοσμος ειναι απλα υπεροχος σε συλληψη και εκτελεση.

    Κανενα μα κανενα αλλο παιχνιδι δεν με εχει εντυπωσιασει σε αυτον τον βαθμο. Πιανω τον εαυτο μου να σταματαει και να χαζευει το περιβαλλον και να τριβει τα ματια του διοτι πιστευει οτι βλεπει ταινια CGI, ειδικα το μοντελο της Aloy, ο τροπος που φωτιζεται που κινειται , μοιαζει σαν να ειναι 100% προιον CGI ταινιας (δεν μιλαμε για την κορυφαια CGI ταινια προφανως τωρα). Αλλα η εικονα ειναι τοσο καθαρη και αψεγαδιαστη και τα χρωματα και οι τοποθεσιες που βλεπεις... βασικα δεν εχει νοημα να πω κατι παραπανω. Απλα ουαο, ουαο οπως ποτε στο παρελθον.

    Γενικα το παιχνιδι μεχρι στιγμης, μοιαζει να ειναι φτιαγμενο στα μετρα μου.

  11. The Following 9 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    BillyFlo81 (04-03-2017),chronohill (03-03-2017),isildur83 (03-03-2017),kostasb13 (03-03-2017),nikosgnr (03-03-2017),PDS (03-03-2017),Snk (03-03-2017),spartan (03-03-2017),WolfRathmA (03-03-2017)

  12. #430
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Παίδες για το pro και 1080p, σε ποιο mode το παίζετε, νομίζετε ότι είναι καλυτερα; Με το downsampling ή το performance;

  13. #431
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Παίδες για το pro και 1080p, σε ποιο mode το παίζετε, νομίζετε ότι είναι καλυτερα; Με το downsampling ή το performance;
    Downsampling ασυζητητι για εμενα. Πρωτα απο ολα βαλε εναλλαξ τα 2 modes και προσεξε το εδαφος θα δεις εμφανεστατες διαφορες στις λεπτομερειες. Το 1080p μπορει να σου φανει λιγο πιο sharp στο background περιβαλλον ομως στα κοντινα χανεις detail και το βραδυ με το 1080ρ μπορει να δεις και λιγο alliasing εδω και εκει. Το δε "performance" που το εχουν ονομασει ειναι λιγακι αστειο... μιλαμε το παιχνιδι να ριχνει 1 frame στο resolution mode και αυτο σε τετοιες συνθηκες που ουτε και προκειται να το αντιληφθεις εβερ...

  14. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    kostasb13 (03-03-2017),panos74gr (03-03-2017)

  15. #432
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Έβαλα και 'γω χθες το παιχνίδι για πρώτη φορά..




  16. The Following 3 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    PDS (03-03-2017),Slay (03-03-2017),WolfRathmA (03-03-2017)

  17. #433
    Member george4791's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    athens
    Posts
    51
    PSN ID
    jorjean

    Default

    Quote Originally Posted by Razzmatazz View Post
    Καλησπέρα σας και από μένα, 1ο ποστ στο φόρουμ καλός σας βρήκα. Παρήγγειλα το παιχνιδι ( http://www.kotsovolos.gr/site/gaming...?cmicc=skroutz ) με το παζάρι από το site του κότσοβόλου στα 60.40€ και είδα ότι και η απλή version βγαίνει στα 52€ με τον ίδιο τρόπο. Το γράφω εδώ γιατί πραγματικά δεν βρήκα φθηνότερα πουθενά και είπα να το μοιραστώ! Καλό λιώσιμο!

    1o post στο forum και τι post...

    απο οτι βλεπω οι μισοι απο εδω μεσα πηγαμε χθες και το πηραμε απο κωτσοβολους αρκετα πιο φθηνα και απο το πιο φθηνο σκρουτζομαγαζο...

    thanks φιλε...

    υ.γ να πω και εγω κανενα μισαωρο χθες που επαιξα ειναι το πιο ομορφο παιχνιδι που εχω δει ποτε - προσφατα επαιξα σε pro και 4κ oled και το tomb raider και το uncharted 4
    και ειναι αρκετα πιο ωραιο και εντυπωσιακο

    μακαρι ολα τα υπολοιπα παιχνιδια να ειναι ανταξια του και καλυτερα - εχει θεσει πολυ ψηλα τον πηχη πλεον

  18. #434
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Σ'ευχαριστω Val για την απαντηση.
    Να πω την αλήθεια και εγώ με το framerate ειχα αυτη την απορια γιατι ξερω οτι τρεχει ετσι και αλλιως αψογα το παιχνιδι. Στο performance λεει και για κάποιες βελτιώσεις στα γραφικά, είναι τίποτα ιδιαίτερο ή μπα;

  19. #435
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Σ'ευχαριστω Val για την απαντηση.
    Να πω την αλήθεια και εγώ με το framerate ειχα αυτη την απορια γιατι ξερω οτι τρεχει ετσι και αλλιως αψογα το παιχνιδι. Στο performance λεει και για κάποιες βελτιώσεις στα γραφικά, είναι τίποτα ιδιαίτερο ή μπα;
    Εγω προσωπικα δεν παρατηρω κατι, ισα ισα το αντιθετο. Και το Digital Foundry προτεινει το resolution mode χωρις δευτερη σκεψη.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    kostasb13 (03-03-2017)

  21. #436
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by kostasb13 View Post
    Σ'ευχαριστω Val για την απαντηση.
    Να πω την αλήθεια και εγώ με το framerate ειχα αυτη την απορια γιατι ξερω οτι τρεχει ετσι και αλλιως αψογα το παιχνιδι. Στο performance λεει και για κάποιες βελτιώσεις στα γραφικά, είναι τίποτα ιδιαίτερο ή μπα;
    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω προσωπικα δεν παρατηρω κατι, ισα ισα το αντιθετο. Και το Digital Foundry προτεινει το resolution mode χωρις δευτερη σκεψη.
    Ακριβώς έτσι και εγώ, τα framerate drops είναι ανύπαρκτα, δεν έχω καταλάβει τίποτε, ενώ η διαφορά στην εικόνα λόγω supersampling αισθητή. Δεν βλέπω τον λόγο που βγήκε καν αυτό το patch.

    Iσως μόνο για να μην ψήνεται το Ps4 Pro, γιατί πραγματικά στο 4k mode, το δικό μου το ακούω να βουίζει και με τα ακουστικά ακόμα.

  22. #437
    Advanced Member nikosarg's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    393
    PSN ID
    k-r-o-n-o-s666
    Name
    Νικος

    Default

    γεια ξανα και απο εμενα.
    Παιζω το παιχνιδι (pro και 4k) και βλεπει ο γυιος μου. Γυριζει και μου λεει: "Μπαμπα, ειναι βιντεο?"
    - "οχι Γιαννακη, το παιχνιδι ειναι" απανταω. Δεν με πιστευε και πηρε τον controller για να κουνησει την Alloy. Χρειαζεται να πω τιποτε αλλο?
    Απλα εχω μια διαφωνια, η Guerilla δεν πηγε πανεπιστημιο τωρα, ειναι χρονια. Τα killzone2, killzone shadow fall ειναι τα κορυφαια shooters με απιαστα γραφικα, και multiplayer design για σεμιναριο. Απλα επειδη δεν ειναι ευκολα, και θελουν τρομερη ομαδικοτητα και τακτικη, ο κοσμος δεν τα εχει εκτιμησει. Τα καλυτερα παιχνιδια της Guerilla ειναι τα killzone και οχι το horizon

  23. The Following 5 Users Say Thank You to nikosarg For This Useful Post:

    chronohill (03-03-2017),djpar (03-03-2017),Error Flynn (03-03-2017),GedoGt (03-03-2017),PDS (03-03-2017)

  24. #438
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ακριβώς έτσι και εγώ, τα framerate drops είναι ανύπαρκτα, δεν έχω καταλάβει τίποτε, ενώ η διαφορά στην εικόνα λόγω supersampling αισθητή. Δεν βλέπω τον λόγο που βγήκε καν αυτό το patch.

    Iσως μόνο για να μην ψήνεται το Ps4 Pro, γιατί πραγματικά στο 4k mode, το δικό μου το ακούω να βουίζει και με τα ακουστικά ακόμα.
    Εγω παλι σε 4Κ Mode παιζω και το Pro μου ειναι σχεδον αθορυβο.

    Quote Originally Posted by nikosarg View Post
    γεια ξανα και απο εμενα.
    Παιζω το παιχνιδι (pro και 4k) και βλεπει ο γυιος μου. Γυριζει και μου λεει: "Μπαμπα, ειναι βιντεο?"
    - "οχι Γιαννακη, το παιχνιδι ειναι" απανταω. Δεν με πιστευε και πηρε τον controller για να κουνησει την Alloy. Χρειαζεται να πω τιποτε αλλο?
    Απλα εχω μια διαφωνια, η Guerilla δεν πηγε πανεπιστημιο τωρα, ειναι χρονια. Τα killzone2, killzone shadow fall ειναι τα κορυφαια shooters με απιαστα γραφικα, και multiplayer design για σεμιναριο. Απλα επειδη δεν ειναι ευκολα, και θελουν τρομερη ομαδικοτητα και τακτικη, ο κοσμος δεν τα εχει εκτιμησει. Τα καλυτερα παιχνιδια της Guerilla ειναι τα killzone και οχι το horizon
    Εσυ ομως το αναγαγεις καθαρα στο multiplayer κομματι αυτο που λες, γιατι οχι, σαν single player εμπειριες, κανενα ΚΖ δεν μπορει να συγκριθει ουτε στο ελαχιστο με αυτο που εχουν κανει στο Horizon. Και μονο η μετακινηση απο First person σε open world RPG ειναι τετοια που θα εκανε το 95% των game devs εκει εξω να τραβανε τα μαλλια τους.

  25. #439
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω παλι σε 4Κ Mode παιζω και το Pro μου ειναι σχεδον αθορυβο.
    Ίσως γιατί το έχω όρθιο χωρίς την ειδική βάση, αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα μέχρι τώρα, πρώτη φορά που πήρε φωτιά.

  26. #440
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Ίσως γιατί το έχω όρθιο χωρίς την ειδική βάση, αλλά δεν είχα τέτοιο θέμα μέχρι τώρα, πρώτη φορά που πήρε φωτιά.
    Αν δεν εχεις την βαση και το εχεις βαλει ορθιος απο εκει που παιρνει την βαση, τοτε του μπλοκαρης την εισροή του αερα. Βαλτο αναποδα αν ειναι.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  27. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    retro (28-06-2020)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •