Page 20 of 49 FirstFirst ... 1016171819202122232430 ... LastLast
Results 381 to 400 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #381
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    9αρι απο το Edge Magazine.

    .

  2. #382

    Default

    Υπαρχει εστω και μια αμφιβολια για το αν αξιζει την προσοχη μας το παιχνιδι ή οχι?

    Αντε περιμενω μετα απο λιγες μερες και τους unboxholics/angryjoe(τυχαια παραδειγματα αλλα δημοφιλη)να συμπληρωθει το τριο της επιτυχιας. Δοξα το Θεο φροντησαν το παιχνιδι να εχει την σωστη διαφημιση(οπου επασχε το nioh),εχει και ψιλο καλο timing αρα θα τα παει καλα. Εγω παντως που εχω μαθει να στηριζω τις καλες εταιρειες που ριχνουν δουλεια σε αυτο που κανουν,οπως αναλογα κανω και για τις τεμπελο εταιρειες(vote with your wallet/money κοινως),το παιχνιδι θα το παρω day one και αν κατεβει λιγο πιο κατω η τιμη της Limited,θα παω για αυτην. Για παιχνιδια σαν το Horizon πηραμε αλλωστε ps4(και καποιοι ps4 pro )

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (26-02-2017),PDS (26-02-2017)

  4. #383

    Default

    να πω την αληθεια βαρεθηκα να βλεπω review γι'αυτο το παιχνιδι. ειδα 3 review,αμφιβολια δεν υπαρχει για την επιτυχια του.κατι αλλο να μαθω δε θελω,αυτα που εχω δει μεχρι τωρα μου φτανουν. θα περιμενω να πεσει η τιμη του, που θα 'χουν βγει κ τιποτα διορθωτικα patchακια κ θα το παρω. πλεον 60αριες δε δινω για παιχνιδι οσο καλο κ να ειναι,ας το παρω κ μετα απο 2-3 μηνες.
    anyway, περιμενω εντυπωσεις απο οσους το παρουν κ το παιξουν day one,που ειναι σιγουρο οτι θα ειστε πολλοι.

  5. #384

    Default

    Δωρεαν Hozion theme για κατοχους ps plus στο store.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Kane (28-02-2017),mihalis13 (27-02-2017)

  7. #385
    Elite Stefanos's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Greece
    Posts
    1,050
    Name
    Στέφανος

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δωρεαν Hozion theme για κατοχους ps plus στο store.
    Link? :')
    " H ζωή είναι μικρή γι' αυτό γράφεται με τρία γράμματα "
    (By Stefanos to Simple People)


  8. #386
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Horizon Zero Dawn™ Exclusive Theme
    https://store.playstation.com/#!/en-...DDYNAMICTHEME7

    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to pgp69 For This Useful Post:

    Kane (28-02-2017)

  10. #387

    Default

    Παντως και το theme που δινεται και με τις ειδικες εκδοσεις ειναι ψιλο απογοητευση μιας και δεν ειναι τιποτα το ξεχωριστο.

  11. #388
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    UPDATED: What does PS4 Pro's new performance mode actually deliver?

    Patch 1.02 has dropped for Horizon Zero Dawn, delivering a small range of changes and updates. However, for PS4 Pro owners, the ability to choose two rendering modes is now available with users able to favour performance or resolution. Prior implementations of performance modes in the likes of Knack, Rise of the Tomb Raider and the inFamous titles have seen developers unlock the frame-rate, leading to a much faster, but often more jerky experience. On both counts, this does not happen in Horizon Zero Dawn, which opts for smoother performance instead.
    Resolution is pegged to 1080p when you enable the 'favour performance' mode, but instead of letting the frame-rate run as fast as it possibly can, Horizon opts to use GPU power to more closely lock to the target 30fps instead. It's an interesting idea, but fundamentally not that much of a game-changer - simply because Guerrilla's performance at 4K is already so good with only very minor drops (if any) in most areas.

    For 1080p users, effectively you're offered a small bump to performance but only very rarely, at the expense of losing excellent SSAA coverage. Meanwhile for 4K display users, you're trading one of the very best ultra HD presentations available on PS4 Pro for the same minor increase in game fluidity. It's an interesting option to have, but we'll be sticking with the default profile that favours 4K resolution.

  12. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    Leon_DiZ (28-02-2017)

  13. #389
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Μόλις παρέλαβα. Η limited edition είναι πανέμορφη.



    Η collector's πρέπει να είναι ακόμη καλύτερη. Θεωρώ ότι είναι πιο όμορφη από τη special του U4. Έτσι μου φαίνεται πάντως.
    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Axilleas_GR; 28-02-2017 at 15:17.

  14. The Following 5 Users Say Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    hakoo (28-02-2017),nikosgnr (28-02-2017),spartan (28-02-2017),toninio (28-02-2017),WolfRathmA (28-02-2017)

  15. #390
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά μιας και βλέπω Ελληνικη γλώσσα στο κουτί υπάρχει περίπτωση να έχει Ελληνικούς υπότιτλους? Αν μπορεί να δει κανείς?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. #391
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά μιας και βλέπω Ελληνικη γλώσσα στο κουτί υπάρχει περίπτωση να έχει Ελληνικούς υπότιτλους? Αν μπορεί να δει κανείς?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Οχι δεν εχει υποτιτλους.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. #392
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά μιας και βλέπω Ελληνικη γλώσσα στο κουτί υπάρχει περίπτωση να έχει Ελληνικούς υπότιτλους? Αν μπορεί να δει κανείς?

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Δεν το έχω ανοίξει αλλά από εξω, ενώ έχει ελληνικά, δεν αναφέρει κάπου υπότιτλους. Έχει ή όχι προτιμώ τους αγγλικούς.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. The Following User Says Thank You to Axilleas_GR For This Useful Post:

    cocous (28-02-2017)

  19. #393

    Default

    Η Limited edition ειναι ακριβως ιδια με αυτη του uncharted(artbook+steelbook).Το μονο που δεν μου αρεσε στην Collector ειναι που δεν ειχε κατι αλλο επιπλεον εκτως απο την φιγουρα,πχ καποιο μπρελοκ/μπλουζα γιατι δεν ειναι και λιγα τα 130ευρω.

  20. #394
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Η Limited edition ειναι ακριβως ιδια με αυτη του uncharted(artbook+steelbook).Το μονο που δεν μου αρεσε στην Collector ειναι που δεν ειχε κατι αλλο επιπλεον εκτως απο την φιγουρα,πχ καποιο μπρελοκ/μπλουζα γιατι δεν ειναι και λιγα τα 130ευρω.
    Δυστυχώς όλες οι collectors της Sony είναι ίδιες (φιγούρα, steelbook, artbook) Του uncharted και του The last guardian είχαν και αυτοκόλλητα.
    Πάντως έχουν ωραίες και μεγαλες φιγούρες.
    Η πιο πλούσια συλλεκτική που έχω στη συλλογή μου είναι του Dark Souls 3 και θεωρώ πως στο Horizon έπρεπε να είχαν έναν υφασμάτινο χάρτη όπως και στο DS3.
    Spoiler!

  21. #395
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ελα μισή ώρα θα παίξω έτσι να δω πως είναι, έλεγα. Και κατέληξα να κολλήσω ένα 3ωρο σερί

    Φοβερα γραφικά, ειδικά το εφέ του αέρα στο πως κινείται χορτάρι και τα δεντρα είναι απίστευτο. Η μαχη μου αρεσει πολυ με τους ρομποσαυρους που μπορείς να παίξεις αν θέλεις stealth ή όχι και ατμόσφαιρα και μουσική που σε κάνουν χάνεσαι στον κοσμο του
    Τοσο καιρο απέφευγα να δω οτιδήποτε για το παιχνιδι παρα ελαχιστα gameplay vids που δεν με ειχαν τρελάνει και πολυ. Περίμενα δηλαδή οτι θα ηταν καλο παιχνίδι αλλα οχι τοσο καλο οσο είναι. Με εντυπωσίασε πολύ όσο έπαιξα


    Το μονο πρόβλημα που εχω τωρα είναι το πως θα τα βολέψω, που εχω στην μεση και το Nioh

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    captainjacko (01-03-2017),spartan (01-03-2017)

  23. #396

    Default

    Να και κατι πολυ ενδιαφερον για το παιχνιδι. Βγηκε και ο οδηγος για το Platinum του και αρα ειναι απο αυτα που δεν θα χρειαστει να σου βγαλουν την πιστη για να το κανεις

    Ευκολο ετσι ωστε να απολαυσεις το παιχνιδι και δεν χρειαζεται και 100ωρες grind .

    http://www.powerpyx.com/horizon-zero...guide-roadmap/

  24. #397

    Default

    Ξεκινησε και το κλασσικο Hate στο metacritic

    http://www.metacritic.com/game/plays...ro-dawn?ref=hp

  25. #398
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Ξεκινησε και το κλασσικο Hate στο metacritic

    http://www.metacritic.com/game/plays...ro-dawn?ref=hp
    Ευτυχως το hate ηταν προσωρινο πιστευω απο τα τρολς(8.8 μεχρι στιγμης και στο user score)

  26. #399
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Καλημέρα, έχοντας παίξει μόνο λίγες ώρες του παιχνιδιού περίπου 3, εχω πάθει πλάκα με αυτό που βλέπω.

    Τα γραφικά του, ειναι κορυφαία! (Παίζω σε 1080p TV με PS4 pro) δεν υπάρχει αυτό που βλέπεις στην οθόνη! Όλα ειναι πανέμορφα σχεδιασμένα, ο κόσμος έχει μια πολύ ωραία ζεστασιά, χρωμα και ειναι γεμάτος λεπτομέρειες. Ο φωτισμός ειναι απίστευτος και πραγματικά είναι κάτι που κάθομαι και χαζεύω. Γενικά μου έβγαλε την αίσθηση ότι θέλω να το πάω αργά αυτό το παιχνίδι για να μπορώ να βλέπω τις λεπτομέρειες.

    Φυσικά γύρισα το HUD σε custom, με όλα τα settings στο dynamic και τον χάρτη στο off. Βοηθά πάρα πάρα πολύ στο immersion, και δεν έχεις κανένα πρόβλημα γιατί το παιχνιδι του ανοίγει τα κομμάτια του HUD που χρειάζεσαι για λιγο. Το default always on hud, θυμίζει πολύ witcher 3 και assasin's creed και ήταν πολύ ξενερωτικο για μένα.

    Οι χαρακτήρες μέχρι τωρα ειναι πολύ ωραία σχεδιασμένοι και βγάζουν μια απίστευτη ζεστασιά. Το lip syncing δεν ειναι τόσο καλό, αλλά από την άλλη δεν εχω δει τόσο εκφραστικά μάτια σε άλλο παιχνιδι. Πραγματικά παρά πολύ καλή δουλειά εκεί.

    Οπως όλοι έχουμε διαβάσει, το παιχνιδι τρέχει φοβερά καλα. Το μόνο που θα έβαζα στα αρνητικά είναι ότι μερικές φορές ειναι εμφανής η αλλαγή του level of detail σε κάποια αντικείμενα ή τα βλέπεις να ξεπετιούνται όταν πλησιάζεις κάπως ξαφνικά.

    Ακόμα ένα σημείο που δεν εχω δει να τονίζουν σε reviews, ειναι η μουσική, η οποία ειναι ορχηστρική κατα την εξερεύνηση και κατα την γνώμη μου ειναι καταπληκτική. Ακριβώς η μουσική που ταιριάζει. Στις μάχες η μουσική αλλάζει και γίνεται πιο ηλεκτρονική και speedατη.

    Αυτά προς το παρόν.

  27. The Following 2 Users Say Thank You to panos74gr For This Useful Post:

    captainjacko (01-03-2017),spartan (01-03-2017)

  28. #400
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Horizon ZD Production cost at least €45 / ~$47 mil, peak team 250 people + 100 china

    • (at least) €45 / ~$47 mil production cost
    • peak team 250 people + 100 china (outsource for art I assume)
    • 6 years in total to make incl pre-production with 20 staff.
    Guerrilla is the only Dutch studio playing in the Champions League of the global gaming industry. The studio makes blockbuster games "being played by millions of gamers around the world. With a production budget of more than 45 million - Guerrilla does not mention the exact amount - Horizon Zero Dawn is the largest Dutch media production ever.
    Το νουμερο (45) νομιζω μπηκε απλα για να γραψει κατι ο συντακτης. Το θεωρω πολυ μικρο το ποσο για τοσο μεγαλη παραγωγη.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •