Page 15 of 49 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 281 to 300 of 973

Thread: Horizon Zero Dawn

  1. #281
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν εχω ανοιξει το σποιλερ του χαρτη ουτε και προκειται. Τον βρισκετε ικανοποιητικο σε μεγεθος?



    Επισης, μην φοβαστε την Guerilla σε τεχνικα θεματα παιδια. Αν μη τι αλλο δεν μας εχουν δωσει ποτε το δικαιωμα να τους κριτικαρουμε σε αυτον τον τομεα. Για ολα τα αλλα μπορω να καταλαβω τις επιφυλαξεις αλλα στα τεχνικα ειναι αρτιοι.

  2. #282
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Kι εγω που τον ανοιξα δεν μπορω να σου απαντησω, φαινεται μεγαλος αλλα αν δεν τον δουμε in perspective και σε συγκριση με κατι αλλο δυσκολο να πει κανεις.
    Προσωπικα couldn't care less, δεν χρειαζεται ολα τα παιχνιδια να ειναι Skyrim. Aν ειχα να επιλεξω αναμεσα σε εναν τεραστιο αδειο κοσμο και εναν πιο μικρο/μαζεμενο με πολλα πραγματα να κανεις και πιο believable σιγουρα θα διαλεγα το δευτερο. Και για να δωσω ενα παραδειγμα, θεωρω οτι ο χαρτης του Arkham Knight (που ειναι σχετικα μικρος για open world) ειναι μια απο τις καλυτερες προσπαθειες, δεν βαριεσαι.
    Το πιο θετικο ειναι οτι φαινεται απο το χαρτη οτι υπαρχει μεγαλη ποικιλια σε περιβαλλοντα.


  3. The Following 4 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (09-02-2017),panos74gr (09-02-2017),Valkyre (09-02-2017),WolfRathmA (09-02-2017)

  4. #283
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ αυτο με ενδιεφερε, η ποικιλια. thanks.

  5. #284
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  6. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Axilleas_GR (09-02-2017),spartan (09-02-2017)

  7. #285

    Default

    Παιδια ξεκολληστε ορισμενοι με το Pro. Αν δεν ειχαν τα παιχνιδια υποστηριξη στο pro,τοτε θα εριχναν κραξιμο οι κατοχοι του οτι δεν αξιοποιειται η κονσολα,και μην ξεχναμε οτι δεν εχουν αγορασει οι παντες νεα κονσολα.

    Επισης μην ξεχνατε οτι η μεγαλυτερη βαση χρηστων αυτη την στιγμη ειναι σε ps4 και Xbox One.Λετε να μην προσεξουν γενικα την εκδοση που παιζουν οι περισσοτεροι για να προσεξουν αυτη που παιζουν οι λιγοτεροι?
    Μην δινετε σημασια στο Last Guardian γιατι ηταν πραγματικα απαραδεκτο το παιχνιδι στο θεμα αποδοσης κυριως μιας και μιλαμε για exclusive κονσολας.Σε αλλα πραγματα βεβαια ηταν διαμαντι αλλα στο θεμα αυτο ηταν για κλωτσιες.
    Δεν το κατεχουν γενικα οι περισσοτεροι Ιαπωνες με το development και συγκεκριμενα με το optimization.

    - - - Updated - - -

    Οσο για τα περι open world,το πρωτο πραγμα που μου ερχεται στο μυαλο(και πιστευω και στον Valkyrie και οχι μονο)σαν κακο παραδειγμα αδειου open world παιχνιδιου ειναι το Final Fantasy XV.

  8. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    mihalis13 (09-02-2017)

  9. #286

    Default

    δεν ειναι το θεμα να κολλησουμε η να ξεκολλησουμε φιλε.αποψεις λεμε εδω,εγω πιστευα κ εβλεπα αυτο που ειπα πριν μια σελιδα. οτι θα ειναι καλυτερο στο pro απο ολες τις αποψεις παντως αυτο εξυπακουεται.

  10. #287

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δεν ειναι το θεμα να κολλησουμε η να ξεκολλησουμε φιλε.αποψεις λεμε εδω,εγω πιστευα κ εβλεπα αυτο που ειπα πριν μια σελιδα. οτι θα ειναι καλυτερο στο pro απο ολες τις αποψεις παντως αυτο εξυπακουεται.
    Δεν ειπα οτι σε αυτο το θεμα συγκεκριμενα εγινε κατι το ιδιαιτερο,αλλα παρατηρω αυτη την ταση εκνευρισμου/αγανακτισης ας το πουμε καθε φορα που η κουβεντα σε ενα νεο παιχνιδι πηγαινει στο Pro. Και δεν το λεω για αυτο το forum μονο αλλα και σε αλλα,ειτε της Ελλαδας ειτε του εξωτερικου.

    Frame drops σε μεγαλο βαθμο οπως ειπα πιο πισω,ειχαμε και πριν βγει το Pro και στο ps3.

    Οσο για το Horizon πως στο διαολο γινεται να εχουν τα media markt Γερμανιας διαφορες στις τιμες(προς τα πανω)σε σχεση με εμας ακομα δεν το εχω καταλαβει.
    http://www.mediamarkt.de/de/search.h...izon+zero+dawn
    http://www.mediamarkt.gr/el/search.h...izon+zero+dawn

    - - - Updated - - -

    Για τις πιο ''πικαντικες''λεπτομερειες και χαρτες κλπ προσωπικα κανω λιγη ακομα υπομονη μιας και αυτο το μηνα βγαινει το παιχνιδι.

  11. #288
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την ολη ανησυχια για το τεχνικο κομματι ξαναλεω. Πραγματικα απορρω! Το εχετε δει βρε παιδια το παιχνιδι ειναι απλα πανεμορφο και υπεροχο στο PS4. Τοσο ομορφο που πραγματικα διεκδικει τον τιτλο του πιο εντυπωσιακου παιχνιδιου της γενιας για εμενα (αναλογιζομενοι παντα οτι προκειται για open world). Και σιγουρα θα τρεχει αξιοπρεπως.

    Θα ειναι πιο ομορφο στο Pro? Θα ειναι. Ειναι δυνατον να μην ειναι? Αυτος ειναι ο λογος υπαρξης του Pro. Ομως το ποσο καλυτερο θα ειναι εχει πολυ μικρη σημασια γιατι οπως και να εχει ειναι ηδη παιχνιδι που σου ριχνει τα σαγονια στο πατωμα.

    Οποτε μην σκατε, η Guerilla παντα μας αφηνει ικανοποιημενους τεχνικα. Δεν προκειται να αλλαξει τωρα αυτο!

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (10-02-2017),WolfRathmA (10-02-2017)

  13. #289

    Default

    ^^
    σταματησα να σκαω,πηρα pro και ησυχασα. δευτερα θα το εχω. κ να σου πω την αληθεια,θα ηθελα να ειχα συνδεδεμενες κ τις δυο κονσολες στην ιδια τηλεοραση για να δω απο πρωτο χερι τις διαφορες κ οχι απο καποιο βιντεο στο youtube. κ οχι μονο για τ συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα κ σε αλλα games.

  14. #290
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Ειλικρινα δεν καταλαβαινω την ολη ανησυχια για το τεχνικο κομματι ξαναλεω. Πραγματικα απορρω! Το εχετε δει βρε παιδια το παιχνιδι ειναι απλα πανεμορφο και υπεροχο στο PS4. Τοσο ομορφο που πραγματικα διεκδικει τον τιτλο του πιο εντυπωσιακου παιχνιδιου της γενιας για εμενα (αναλογιζομενοι παντα οτι προκειται για open world). Και σιγουρα θα τρεχει αξιοπρεπως.

    Θα ειναι πιο ομορφο στο Pro? Θα ειναι. Ειναι δυνατον να μην ειναι? Αυτος ειναι ο λογος υπαρξης του Pro. Ομως το ποσο καλυτερο θα ειναι εχει πολυ μικρη σημασια γιατι οπως και να εχει ειναι ηδη παιχνιδι που σου ριχνει τα σαγονια στο πατωμα.

    Οποτε μην σκατε, η Guerilla παντα μας αφηνει ικανοποιημενους τεχνικα. Δεν προκειται να αλλαξει τωρα αυτο!

    Θα σημφωνησω μαζι σου Val. Το παιχνιδι πιστευω οτι θα ειναι οτι ποιο ομορφο εχει κυκλοφορησει μεχρι στιγμης. Δεν υπαρχει λογος ανησυχιας για καμια απο τις δυο εκδοσεις.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #291
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    ^^
    σταματησα να σκαω,πηρα pro και ησυχασα. δευτερα θα το εχω. κ να σου πω την αληθεια,θα ηθελα να ειχα συνδεδεμενες κ τις δυο κονσολες στην ιδια τηλεοραση για να δω απο πρωτο χερι τις διαφορες κ οχι απο καποιο βιντεο στο youtube. κ οχι μονο για τ συγκεκριμενο παιχνιδι αλλα κ σε αλλα games.
    Γνωμη μου ειναι οτι θα δεις μικρες διαφορες εκτος και αν το Pro εχει πολλαπλα modes κατι που απο αυτα που ξερουμε δεν υφισταται γι αυτο το παιχνιδι. Οποτε για να δεις πραγματικη διαφορα θα πρεπει να εχεις 4Κ τηλεοραση. Αλλα και 4Κ τηλεοραση να εχεις αν δεν υποστηριζει HDR και παλι δεν θα δεις το "απολυτο" αποτελεσμα. Ολα αυτα τα λεω για να καταλαβεις οτι ειναι πλεον αρκετες οι προυποθεσεις για να πεις οτι θα δεις το 100% αυτου που προσφερει. Μεχρι στιγμης εγω στο Pro τις μεγαλυτερες διαφορες τις βλεπω σε παιχνιδια που εχουν 1080ρ mode με εξτρα βελτιωσεις στα γραφικα, ή σε τιτλους που κανουν τρομερο supersampling. Αρκετα παιχνιδια ομως οπτικα δεν εχουν σχεδον καμμια διαφορα και η μονη βελτιωση ειναι το πιο σταθερο framerate. Για πχ το Last Guardian και το Dishonored 2 δεν προσφερουν οπτικα απολυτως τιποτα σε σχεση με το PS4 και απλα το framerate ειναι σταθερο (κατι που στην περιπτωση του Last Guardian βεβαια ειναι τεραστιας σημασιας αλλα οκ).

  16. #292
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Το σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την plasma 1080p tv που έχω για μια σχετικά καλή 4K hdr tv για το παιχνίδι αυτό και κυρίως το mass effect andromeda.

    Αλλά θα περιμένω πρώτα να βγουν τα reviews και να ακούσω τις πρώτες εντυπώσεις από το forum.

  17. #293
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Το σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την plasma 1080p tv που έχω για μια σχετικά καλή 4K hdr tv για το παιχνίδι αυτό και κυρίως το mass effect andromeda.

    Αλλά θα περιμένω πρώτα να βγουν τα reviews και να ακούσω τις πρώτες εντυπώσεις από το forum.
    Αν η πλασμα σου ειναι σχετικα καλη, προσωπικη μου συμβουλη να μην κανεις κατι τετοιο. Εχω ψαξει αρκετα, δεν εχω βρει καμμια 4Κ τηλεοραση αυτην την στιγμη που μιλαμε που να εχει καλυτερα μαυρα ή ομοιομορφια εικονας απο την πλασμα. Εκτος και αν πας σε κατι τρελα ακριβες επιλογες που κοστιζουν περι τα 3-4 χιλιαρικα. Ειναι και το HDR που μπλεκει την κατασταση, οποτε οπως εχω ξαναπει, καλυτερα υπομονη 1-2 χρονια να ερθει στα μετρα μας η τεχνολογια. Φυσικα αν τιποτα απο αυτα που ανεφερα (μαυρα/ομοιομορφια κλπ) δεν σε αγγιζουν, προχωρας ελευθερα!

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    panos74gr (10-02-2017)

  19. #294
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αν η πλασμα σου ειναι σχετικα καλη, προσωπικη μου συμβουλη να μην κανεις κατι τετοιο. Εχω ψαξει αρκετα, δεν εχω βρει καμμια 4Κ τηλεοραση αυτην την στιγμη που μιλαμε που να εχει καλυτερα μαυρα ή ομοιομορφια εικονας απο την πλασμα. Εκτος και αν πας σε κατι τρελα ακριβες επιλογες που κοστιζουν περι τα 3-4 χιλιαρικα. Ειναι και το HDR που μπλεκει την κατασταση, οποτε οπως εχω ξαναπει, καλυτερα υπομονη 1-2 χρονια να ερθει στα μετρα μας η τεχνολογια. Φυσικα αν τιποτα απο αυτα που ανεφερα (μαυρα/ομοιομορφια κλπ) δεν σε αγγιζουν, προχωρας ελευθερα!
    Μια Panasonic st50 42άρα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν πάρω νέα tv πάλι στα 800-1000€ θα πάω και όπως τα λες αν τις βάλω δίπλα δίπλα μάλλον σε input lag, μαύρα και ομοιομορφία η πλάσμα θα είναι καλύτερη. Από την άλλη με τρώει λίγο το 4K HDR. Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις εύκολα στα μαγαζιά.

    Sorry για το off topic

  20. #295
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Μια Panasonic st50 42άρα έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Αν πάρω νέα tv πάλι στα 800-1000€ θα πάω και όπως τα λες αν τις βάλω δίπλα δίπλα μάλλον σε input lag, μαύρα και ομοιομορφία η πλάσμα θα είναι καλύτερη. Από την άλλη με τρώει λίγο το 4K HDR. Το κακό είναι ότι δεν μπορείς να συγκρίνεις εύκολα στα μαγαζιά.

    Sorry για το off topic
    Αν πας για ίδιες ίντσες στα χρήματα που αναφέρεις ναι μεν η ομοιομορφία σαφώς και παραμένει καλύτερη στην πλάσμα αλλά τα μαύρα και ειδικά το input lag θα είναι πολύ βελτιωμένα στην νέα σου τηλεόραση.

  21. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    panos74gr (10-02-2017)

  22. #296
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

  23. #297

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Γνωμη μου ειναι οτι θα δεις μικρες διαφορες εκτος και αν το Pro εχει πολλαπλα modes κατι που απο αυτα που ξερουμε δεν υφισταται γι αυτο το παιχνιδι. Οποτε για να δεις πραγματικη διαφορα θα πρεπει να εχεις 4Κ τηλεοραση. Αλλα και 4Κ τηλεοραση να εχεις αν δεν υποστηριζει HDR και παλι δεν θα δεις το "απολυτο" αποτελεσμα. Ολα αυτα τα λεω για να καταλαβεις οτι ειναι πλεον αρκετες οι προυποθεσεις για να πεις οτι θα δεις το 100% αυτου που προσφερει. Μεχρι στιγμης εγω στο Pro τις μεγαλυτερες διαφορες τις βλεπω σε παιχνιδια που εχουν 1080ρ mode με εξτρα βελτιωσεις στα γραφικα, ή σε τιτλους που κανουν τρομερο supersampling. Αρκετα παιχνιδια ομως οπτικα δεν εχουν σχεδον καμμια διαφορα και η μονη βελτιωση ειναι το πιο σταθερο framerate. Για πχ το Last Guardian και το Dishonored 2 δεν προσφερουν οπτικα απολυτως τιποτα σε σχεση με το PS4 και απλα το framerate ειναι σταθερο (κατι που στην περιπτωση του Last Guardian βεβαια ειναι τεραστιας σημασιας αλλα οκ).
    ευτυχως εχω 4κ με hdr valkyre. βασικα κ το απλο ps4 υποστηριζε hdr,υπηρξαν παιχνιδια που το γυριζαν μονα τους σε hdr mode οπως το resi 7 κ το uncharted 4. λογικα κατι παραπανω θα δω.θα γραψω σχετικα στα αναλογα θεματα. ελπιζω να με εντυπωσιασει!! ιδωμεν...

  24. #298

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Το σκέφτομαι σοβαρά να δώσω την plasma 1080p tv που έχω για μια σχετικά καλή 4K hdr tv για το παιχνίδι αυτό και κυρίως το mass effect andromeda.

    Αλλά θα περιμένω πρώτα να βγουν τα reviews και να ακούσω τις πρώτες εντυπώσεις από το forum.
    μια γνωμη θα σου πω στο αναλογο θεμα με τις tv. για να μη βγαινω εδω εκτος.

  25. The Following User Says Thank You to christos-sonyboy For This Useful Post:

    panos74gr (11-02-2017)

  26. #299
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default


  27. #300
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Καποιος παρελαβε ηδη την κοπια του.

    ΥΓ: Δεν εχει spoiler. Απλα δειχνει το κουτι.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •