Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 81 to 88 of 88

Thread: PS4 Unexpected Disc Eject

  1. #81

    Default

    καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι και θελω τη βοηθεια σας το ps4 μου εχει αυτο το προβλημα το γνωστο που πεταει τους δισκους εξω μονο του.το εχω παρει απο κοτσοβολο και εχω την επιπλεον εγγυηση 2 χρονια απο το καταστημα το προβλημα ειναι οτι θελουν να μου το αντικαταστισουν με ανακατασκευασμενο ps4 και οχι με καινουριο τι κανω πως πρεπει να κινηθω?ευχαριστω πολυ


  2. #82
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Έχουμε αναφερθεί στο παρελθόν νομίζω στο θέμα και θα έλεγα να δοκιμάσεις πρώτα τις προτάσεις να το διορθώσεις μόνος σου, ξεκινώντας από το κλασικό αποσυνδέω τα πάντα από το ρεύμα και ρίχνω ένα καλό καθάρισμα στην κονσόλα και ιδιαίτερα στο κουμπί του eject, γιατί όχι με οινόπνευμα και μπατονέτα να φύγει όλη η σκόνη και η σαβούρα και όλα τα καλά. Αν δεν αποδώσει αυτό, κάνε ένα google search για ps4 disc eject problem και θα βρεις κάποιους οδηγούς για το πως μπορείς να ξεπεράσει στο πρόβλημα αυτό με δυο τρεις λύσεις. Αν δεν βγάλεις άκρη ή δεν καταφέρεις κάτι, τότε το service της Sony μάλλον είναι η τελική σου λύση αλλά πρόσεχε αν είναι να φτάσεις εκεί τελικά μην έχεις βγάλει τίποτα αυτοκόλλητα που ορίζουν τις εγγυήσεις, κλπ. Ξεκίνα πάντως με το καθάρισμα,με κάποιες περιπτώσεις είναι αρκετό. Η αλλαγή με refubrished δεν νομίζω ότι είναι ευθύνη του Κωτσόβολους αλλά της αντιπροσωπείας και του service. Διάβασε και τι λέει η επιπλέον εγγύηση που συμφώνησες με τον Κωτσόβολο αλλά νομίζω έτσι πάει το θέμα συνήθως, επισκευή, αντικατάσταση με ίδιο μοντέλο (ή καλύτερο-νεότερο π.χ. τηλεόραση) ή τέλος αν τα προηγούμενα δεν είναι εφικτά τότε σου κόβουν πιστωτικό για αγορά νέου προϊόντος.

  3. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    Gazof (15-09-2017)

  4. #83
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Επίσης δοκίμασε (όχι ότι είναι λύση, αλλά επειδή ποτέ δε ξέρεις) να βάλεις την κονσόλα σε vertical θέση αντί για οριζόντια, με ένα vertical stand καλύτερα όμως.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  5. #84
    Senior Member teza's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    ano stournarolitharo
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by Gazof View Post
    Επίσης δοκίμασε (όχι ότι είναι λύση, αλλά επειδή ποτέ δε ξέρεις) να βάλεις την κονσόλα σε vertical θέση αντί για οριζόντια, με ένα vertical stand καλύτερα όμως.
    Για δοκίμασε έτσι γιατι φίλος που είχε αρκετά συχνα αυτό το πρόβλημα,έβαλε όρθιο το μηχανιμα και απο εκεινη την ημέρα δεν είχε πρόβλημα.Ps 4 1tb εκδοση.

  6. #85

    Default

    Quote Originally Posted by SPETOLAS View Post
    καλησπερα παιδια εχω ενα θεματακι και θελω τη βοηθεια σας το ps4 μου εχει αυτο το προβλημα το γνωστο που πεταει τους δισκους εξω μονο του.το εχω παρει απο κοτσοβολο και εχω την επιπλεον εγγυηση 2 χρονια απο το καταστημα το προβλημα ειναι οτι θελουν να μου το αντικαταστισουν με ανακατασκευασμενο ps4 και οχι με καινουριο τι κανω πως πρεπει να κινηθω?ευχαριστω πολυ
    Τεχνικα το μηχανημα σου δεν ειναι καινουργιο, αρα το καταστημα δεν εχει υποχρεωση να σου δωσει ενα ολοκαινουργιο. Τα ανακατασκευασμενα (γενικα μιλαω, δεν ξερω απο ps4) ειναι συνηθως παρα πολυ προσεγμενα, δεν ξερω ισως βαζουν ολοκαινουργια πλαστικα εξωτερικα. Ειχα δει ανακατασκευασμενες οθονες, pc και φορητα και ηταν σαν καινουργια.
    Τωρα για το εαν θα σου δωσουν την καλη μητρικη η την ετοιμη να χαλασει αυτο ποτε δεν το ξερεις, οπως δεν το ηξερες οταν πρωτοανοιξες το κουτι. Το μονο σιγουρο ειναι οτι για τα επομενα 2 χρονια θα εχεις ps4.
    Εγω θα δεχομουν την αλλαγη και θα ελεγα ευτηχως που υπαρχει η επεκταση εγγυησης

  7. #86
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by orck View Post
    Τεχνικα το μηχανημα σου δεν ειναι καινουργιο, αρα το καταστημα δεν εχει υποχρεωση να σου δωσει ενα ολοκαινουργιο. Τα ανακατασκευασμενα (γενικα μιλαω, δεν ξερω απο ps4) ειναι συνηθως παρα πολυ προσεγμενα, δεν ξερω ισως βαζουν ολοκαινουργια πλαστικα εξωτερικα. Ειχα δει ανακατασκευασμενες οθονες, pc και φορητα και ηταν σαν καινουργια.
    Τωρα για το εαν θα σου δωσουν την καλη μητρικη η την ετοιμη να χαλασει αυτο ποτε δεν το ξερεις, οπως δεν το ηξερες οταν πρωτοανοιξες το κουτι. Το μονο σιγουρο ειναι οτι για τα επομενα 2 χρονια θα εχεις ps4.
    Εγω θα δεχομουν την αλλαγη και θα ελεγα ευτηχως που υπαρχει η επεκταση εγγυησης
    Διαβάστε και εδώ τι ισχύει νομικά σχετικά με την εγγύηση και την επέκταση της εγγύησης που δίνουν τα καταστήματα γενικότερα.
    http://www.georgasnet.gr/dikaiomata-katanaloti.html

  8. #87

    Default

    να μην ανοιγω νεο θεμα. ανοιξα το pro μπας κ ηθελε κανα update κ ετσι για να παρει λιγο μπρος διοτι το ειχα παρατησει λογω του x. με το που ανοιγει μου κανει τον ηχο οτι πεταει δισκο εξω,χωρις να εχει δισκο η κονσολα. παταω το eject κ αντι να κανει τα χαρακτηριστικα μπιπ,κανει παλι τον ηχο οτι πεταει δισκο. παω να βαλω παιχνιδι μεσα,τιποτα νεκρο.σαν να εχει ηδη παιχνιδι μεσα. τωρα τη γ@#$σαμε λεω!!!
    αυριο θα επικονωνησω με cometron μιας κ ειναι εντος εγγυησης,να δω τι θα κανω.ελπιζω να ερχονται να την παρουν διοτι απο αιγαλεω χαλανδρι χωρις μεταφορικο,καληνυχτα!
    αντε να δουμε τι θα δουμε...

  9. #88

    Default

    εφυγε cometron τελικα με acs κ δικη τους χρεωση. μου ειπαν οτι μεσα σε μια εβδομαδα το πολυ θα μου εχουν στειλει σφραγισμενο μεν αλλα refurbished. ειναι σφραγισμενο λεει απο τη sony ομως εχει διαφορετικο κουτι κ ειναι ανακατασκευασμενη. τι παιζει με αυτες τις κονσολες,ξερει κανεις? αμα δω καμια γρατζουνια η κατι τετοιο πανω,εχει φυγει πισω!

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •