Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 61 to 80 of 304

Thread: Silent Hill and...Hills rumors

  1. #61
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Δεν ξερω που θα το παει αλλα καιρος να δουμε τον Hideo απο αλλη οπτικη!εχω την εντυπωση πως το game θα ειναι πολυ καλο και πολυ διαφορετικο απο ολα τα αλλα sillent hill!


  2. #62
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default



    Eνταξει περιττο να πω οτι τρελαθηκα με την ανακοινωση, best news ever!
    Μενει να δουμε κατα ποσο εμπλεκεται ο Kojima στο project, το ολο Del Toro thing δεν μου λεει απαραιτητα κατι, νομιζω οτι oι 2 βιομηχανιες δεν ειναι για να μπλεκονται (τα στελεχη εννοω), δεν με ενθουσιαζει δλδ η αναμειξη του. Οσο για τον Νταρυλ (εννοειται δεν εχει ονομα, ειναι ο Νταρυλ) δεν μου αρεσει η επιλογη πραγματικων ηθοποιων αλλα καλα κανουν μιας και θα το κανουν καπως πιο εμπορικο. excited οσο δεν παει, ελπιζω το teaser (οχι το interactive demo που δεν επαιξα ακομα) να ειναι εδεικτικο των in game γραφικων...
    Last edited by hakoo; 16-08-2014 at 18:04.


  3. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    teras1 (17-08-2014)

  4. #63
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμενα αυτο που με ανησυχει σαν φανατικο της σειρας( μετα την ανακοινωση επαιξα παλι sh2 και το παραγγειλα κ στο ps3 ενω το εχω και στο xbox) ειναι το υφος της σειρας. Οκ δεν δεχομαι με τιποτα first person και θελω να διατηρηθει η θεωρια των παραλληλων κοσμων, των διαταραγμενων χαρακτηρων και της "αρρωστιας" που εβγαζαν ολα τα παιχνιδια ως τωρα. Εννοειται οτι ειναι αναποφευκτο να γινουν συγκρισεις οταν βγει το παιχνιδι , αλλα ας μεινει το υφος του παιχνιδιου και του gameplay ως ειχαν και στα αλλα ειμαι ανοιχτος(ποια αλλα δηλαδη δεν αφησα κ τιποτα)

    *φοραει το ζουρλομανδυα του κ φευγει*

    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (16-08-2014),Desmond (16-08-2014)

  6. #64
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Τελείωσα κι εγώ το teaser (οκ, σχεδόν, επειδη σκύλοβαρέθηκα στην τελευταια δοκιμασία με τα 10 βήματα και τις μλκς).
    Τα γραφικα ειναι αυτο που θελω να δω απο ενα τέτοιο παιχνιδι και, σαφως, αυτα που περιμένω να δω απο μια κονσόλα νέας γενιάς. Ξερω οτι δεν αντικατοπτρίζει το παιχνιδι αυτο, αλλα απλα λέω τι θελω εγώ να δω.
    Επικεντρώνοντας μονο σε αυτο λοιπον, εχω να πω οτι σα concept μου άρεσε πολυ αν και δεν τρελάθηκα με το τροπο επίλυσης των γριφων. Μιλώ για τη διαδικασία ζουμ και ειδικότερα σε σημεία που ειναι πολυ δύσκολο να φανταστεί κανεις. Καταλαβαίνω οτι ολα αυτα μπορει να ειναι για το teaser και μονο, αλλα απλα λέω.
    Προσωπικα δε με πολυενδιαφερει ποια θα ειναι η τελική του μορφή, αρκεί να μην πεσει η ποιότητα των γραφικών, κατι που δε το νομιζω, αφου μιλάμε για την Fox Enfine. Δε με πολυενδιαφερει, επειδη δεν εχω παιξει κανενα SH* και δε θα με ξενίσει οποιαδήποτε απόκλιση απο αυτο.

    *πριν με "φάτε", να πω οτι έκανα την προσπάθεια μου με τις επανακδοσεις που κυκλοφόρησαν στο PS3, αλλα δεν...

  7. #65
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    το τέλειωσα κ εγω το teaser χτες πολυ αργά το βράδυ με 2 φίλους μαζί, που απλα τα είδαμε όλα, κλειστά φώτα, το 5.1 δυνατά, και η ατμόσφαιρα για να τρέμεις.

    Στο τέλος που δείχνει τον Norman Redus ενθουσιάστηκα πάλι γτ είναι απο τους αγαπημένους μου στο Walking Dead

  8. #66
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Πάντως, η εμπειρία στον ήχο πρεπει να ειναι πολυ διαφορετική με το headset. Σε μερικά σημεία τα είδα όλα.

  9. #67
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    ε ο ήχος είναι το 50% σε αυτα τα παιχνίδια. φοβερή ατμόσφαιρα, και αυθεντικός φόβος

  10. #68
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Γι'αυτο και ελπίζω να διατηρήσει την ίδια φιλοσοφια και το τελικό παιχνίδι. Ετσι κι αλλιώς, μονο μέρα θα το παίζω...

  11. #69
    Elite polakis's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Π. Φάληρο Greece
    Posts
    784
    PSN ID
    polbitz

    Default

    Ρε παιδια εγω τελειωσα το ντεμο αλλα μου εβγαλε κατι γραμματα στο τελος και μετα παλι απο την αρχη. Δεν ειδα το τρειλερ. Τι πρεπει να κανεις για να βγει το τρειλερ;

  12. #70
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Παύλο παίζει να είσαι και ο μόνος που στα SH θα επικεντρωθεί στα γραφικά!Χαχα!

  13. #71
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    ^^Δεν συμφωνω, ναι μεν δεν ειναι το νουμερο 1 ζητουμενο αλλα τα silent hill (τα classics 1-3 κυριως) παντα ειχαν εκπληκτικα γραφικα. Ειδικα το SH3 εμοιαζε μια γενια μπροστα απο τα παιχνιδια της εποχης. Κι εγω θα επικεντρωθω, θεωρω οτι τα γραφικα μπορουν να απογειωσουν το immersion σε αυτα τα παιχνιδια!
    Last edited by hakoo; 18-08-2014 at 14:17.


  14. #72
    George85's Avatar
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Athens
    Posts
    10
    PSN ID
    terezos
    Name
    Γιώργος

    Default

    Quote Originally Posted by polakis View Post
    Ρε παιδια εγω τελειωσα το ντεμο αλλα μου εβγαλε κατι γραμματα στο τελος και μετα παλι απο την αρχη. Δεν ειδα το τρειλερ. Τι πρεπει να κανεις για να βγει το τρειλερ;
    Επειδή δεν το τελείωσες γι' αυτό XD Eπίτηδες πάει απο την αρχή αλλά στην ουσία συνεχίζει ^^ Και ο τελευταίος γρίφος έχει 5-6 λύσεις με συγκεκριμένα πράγματα που πρέπει να κάνεις κάθε φορά για να σου βγεί...Παίζει και μικρόφωνο για κάποιες απο αυτές ΧD

  15. #73
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Παύλο παίζει να είσαι και ο μόνος που στα SH θα επικεντρωθεί στα γραφικά!Χαχα!
    Δεν αρνούμαι οτι ειμαι graphics whore, αλλα ηταν εντυπωσιακά τα γραφικά του και θα επικεντρώσω και σε αυτα. Αν, δε, συνοδεύεται από εφάμιλλο σενάριο, έδεσε!!!!

  16. #74
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Κάπου διάβασα ότι τα γραφικά δεν είναι καλά (και το είπε ο ίδιος Kojima) επίτηδες για να μην φανεί οτί κρυβόταν μεγάλο studio πίσω από το teaser.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #75
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    ^^Δεν συμφωνω, ναι μεν δεν ειναι το νουμερο 1 ζητουμενο αλλα τα silent hill (τα classics 1-3 κυριως) παντα ειχαν εκπληκτικα γραφικα. Ειδικα το SH3 εμοιαζε μια γενια μπροστα απο τα παιχνιδια της εποχης. Κι εγω θα επικεντρωθω, θεωρω οτι τα γραφικα μπορουν να απογειωσουν το immersion σε αυτα τα παιχνιδια!
    Δεν διαφωνούμε ουσιαστικά.Απλά κακά τα ψέμματα η κληρονομιά που άφησαν πίσω τους τα classics, δεν έχει να κάνει με τα γραφικά.Στο τεχνικό κομμάτι πιο πολύ με καίει το κομμάτι του ήχου και από αισθητικής άποψης το σκηνικό και η χρωματική παλέτα, να είναι όσο πιο "βρώμικα" γίνεται.

  18. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    hakoo (18-08-2014)

  19. #76
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,243
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Διοτι τοτε που παιζαμε τα εν λογω παιχνιδια, τα γραφικα εκεινα ηταν cutting edge. Τοτε δεν ειχαμε γραφικα οπως τα σημερινα για να συγκρινουμε. Τοτε συγκριναμε το resident evil 1 και το Sillent Hill 1 εχοντας ακομα φρεσκα γραφικα τυπου Mario, Sonic, Tekken κλπ. Τοτε τα πιξελιασμενα γραφικα ηταν οτι πιο immersed ειχαμε δει ποτε μας. Οποτε γι αυτο και βυθιζομασταν στον κοσμο τους.

    Αυτη η συζητηση εχει να κανει με το λεγομενο diminishing returns οσο προχωραει η βιομηχανια και οι απαιτησεις αυξανονται.

    Ειναι οπως με ολα που επηρεαζει η τεχνολογια. Ενα ακομα παραδειγμα: Σημερα οποιος απο εμας κατσει και δει τον King Kong του 1933 (μπορει να κανω λαθος στην ημερομηνια) θα βαλει τα γελια με τα οπτικα εφφε. Εκεινη την εποχη ομως ηταν αδιανοητο αυτο που εβλεπε ο κοσμος στο πανι με αποτελεσμα ατομα να σοκαριστουν και να εγκαταλειψουν την αιθουσα προβολης απο τον τρομο.

    Νομιζω δυσκολα θα με τρομαξει σημερα ενα παιχνιδι οπως το Sillent Hill 1 ή το Resident 1 με πιξελιασμενα γραφικα. Τοτε εκανα κακα, τωρα πια εχω συνηθισει αλλιως.
    Last edited by Valkyre; 18-08-2014 at 18:04.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Desmond (18-08-2014),teras1 (18-08-2014)

  21. #77
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Κάπου διάβασα ότι τα γραφικά δεν είναι καλά (και το είπε ο ίδιος Kojima) επίτηδες για να μην φανεί οτί κρυβόταν μεγάλο studio πίσω από το teaser.
    Εννοείς οτι τα γραφικα του teaser, ειπε, δεν ειναι καλα;;;; Ε, γύρευε τι έχουμε να δούμε τότε!!!!!!

  22. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    PDS (19-08-2014)

  23. #78
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Εννοείς οτι τα γραφικα του teaser, ειπε, δεν ειναι καλα;;;; Ε, γύρευε τι έχουμε να δούμε τότε!!!!!!
    Ναι και το έκαναν επίτηδες λέει για να μην καρφωθουν


    Sent using Tapatalk, one of the most overrated app since the inception of the App Store.
    Last edited by Leon_DiZ; 19-08-2014 at 02:08.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-08-2014),hakoo (18-08-2014)

  25. #79
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τα γραφικα του παντως ειναι ηδη οτι πιο κοντα σε real life εχω δει.
    .

  26. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (19-08-2014)

  27. #80
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    http://metro.co.uk/2014/08/13/hideo-...hills-4832051/

    He also revealed how he made the graphics for P.T. purposefully less impressive than they could have been, so that nobody would guess what it really was.

    Και επειδή (νμζ ο Βαγγέλης το έβαλε), είδαμε και ένα tweet από τον Kojima με τον αριθμό 7780...

    But there were clues as to the demo’s true purpose and fake developer 7780 Studios refers to Silent Hill’s nickname in Japan of Shizuoka. Shizuoka prefecture is a 7780 kilometres square area whose name translates to Quiet Hills. So yeah, we’re shocked no one picked up on that one straight away…
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  28. The Following User Says Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    PDS (19-08-2014)

Page 4 of 16 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •