Results 1 to 19 of 19

Thread: Help psn sharing

  1. #1
    Member michel@ngelo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    78
    PSN ID
    michelangeloV

    Default Help psn sharing

    Thelw help sto pws na agorazw games apo us account k na ta paizw sto eu account m me gamesharing gt epsksa sto forum k den vrhka guide gia game sharing sto ps4.thnx


  2. #2
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν είναι στην ίδια PS4 κονσόλα και οι δύο λογαριασμοί δικοί σου, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εκτός του να έχεις τον US οπωσδήποτε primary. Τον άλλο, δεν έχει ιδιαίτερη σημασία, αλλά αν δεν τον χρησιμοποιεί κανείς άλλος σε άλλη κονσόλα, τότε μπορείς να τον έχεις και αυτόν primary. Οι primary λογαριασμοί που υπάρχουν σε μία κονσόλα PS4, διαμοιράζουν όλα τους τα παιχνίδια και συνδρομές σε όλα τα υπόλοιπα accounts που βρίσκονται στην ίδια κονσόλα.

    Για το PS3 ισχύει το ότι κατεβάσεις από έναν λογαριασμό μπορείς να τον παίξεις από όποιον θέλεις που βρίσκεται στην ίδια κονσόλα απλά να είναι ο αρχικός ας πούμε ο US λογαριασμός activated. Δεν διαμοιράζεται το plus δυστυχώς, αλλά δεν απαιτεί το PS3 συνδρομή για online gaming οπότε δεν τρέχει και τίποτε.

  3. #3
    Member michel@ngelo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    78
    PSN ID
    michelangeloV

    Default

    gia to ps4 ithela. me to online ti ginete omws . mporw na paizw kanonika se eu?

  4. #4
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Από όσο έχω αντιληφθεί χωρίς να έχω ακόμη ιδία πείρα, η συνδρομή Plus που θα έχεις σε έναν primary λογαριασμό, είναι εφικτό να "διαμοιραστεί" σε όλους τους λογαριασμούς που βρίσκονται στην ίδια κονσόλα. Οπότε αν έχεις plus στον US λογαριασμό σου και όντας αυτός primary στην κονσόλα σου, τότε θα μπορείς να παίζεις κανονικότατα online και με τον EU λογαριασμό σου, χωρίς αυτός να έχει plus. Αυτό ξέρω ότι ισχύει, ίσως κάποιος άλλος που διαβάζει το παρόν και έχει πείρα να μπορούσε να το επιβεβαιώσει.

    Επίσης προσωπική παράκληση, αν σου είναι εύκολο γράφε στα Ελληνικά γιατί μου βγαίνουν τα μάτια με τα greeklish και κατά περίεργο τρόπο σου απάντησα ενώ συνήθως τα αγνοώ παντελώς τα greeklish, μάλλον φταίει το ότι ήταν μόλις μία σειρά κείμενο.

  5. #5

  6. #6
    Member michel@ngelo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    78
    PSN ID
    michelangeloV

    Default

    to diavasa auto alla leei gia 2 consoles ama valw primary k sta 2 tha mporw na paizw online kanonika ?

  7. #7
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Βασικά Slay δεν ζητάει το gamesharing σε άλλες κονσόλες και με άλλους χρήστες, αλλά το να έχει στην ίδια κονσόλα plus US account και να τα παίζει στο "δικό" του EU account για να έχει τα προνόμια της ισοτιμίας μεταξύ των νομισμάτων.

  8. #8
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Βασικά Slay δεν ζητάει το gamesharing σε άλλες κονσόλες και με άλλους χρήστες, αλλά το να έχει στην ίδια κονσόλα plus US account και να τα παίζει στο "δικό" του EU account για να έχει τα προνόμια της ισοτιμίας μεταξύ των νομισμάτων.
    ε σε αυτη την περιπτωση φτιαχνει δυο λογαριασμους, τους κανει την κονσολα του primary και για τους δυο, και οτι κατεβαζει ο ενας μπορει να το παιξει και ο αλλος.

  9. The Following User Says Thank You to Slay For This Useful Post:

    Nek_Food (31-07-2014)

  10. #9
    Member michel@ngelo's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Posts
    78
    PSN ID
    michelangeloV

    Default

    ty palikaria exw kairo na asxolithw me to PS k apo tote pou peira to ps4 den eixa asxolithei katholou gt ta games einai panakriva mono ena paliobattlefield

  11. #10
    Advanced Member zeus gr's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    374
    PSN ID
    zeus_gr_7
    Name
    Αντωνης

    Default

    Καλησπέρα έχω μια ερώτηση μιας και μόλις σήμερα αγόρασα το ps4 (παλιός ps3). Ο κουμπάρος μου έχει λογαριασμό psn plus και ρωτάω εγώ που δεν έχω αν μπορώ να χρησιμοποιώ την συνδεση και τα παιχνίδια του στην δική μου κονσόλα με το sharing
    Ευχαριστώ

  12. #11
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Γίνεται, αν έχει όπως λες ο φίλος σου και plus θα παίζεις και multiplayer με το δικό σου account.
    Αναλυτικότερα δες εδώ.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...ing-στο-PS4

  13. #12
    Advanced Member zeus gr's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    374
    PSN ID
    zeus_gr_7
    Name
    Αντωνης

    Default

    Ευχαριστώ πολυ

  14. #13
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Μια βοηθεια θελω στο εξης: Εχω ps+ στον ενα και μοναδικο account στο ps4. Aν φτιαξω 2ο account, ευρωπαικο ή αμερικανικο, θα μπορω να παιζω online παιχνιδια απο εκει με καποιο τροπο ή πρεπει να αγοραζω συνδρομες ps+ για τον καθε ενα λογαριασμο;

  15. #14

    Default

    Θα μπορείς σε όσους λογαριασμούς και να φτιάξεις στη κονσόλα και χωρίς να κάνεις τίποτα.


  16. #15
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Θα μπορείς σε όσους λογαριασμούς και να φτιάξεις στη κονσόλα και χωρίς να κάνεις τίποτα.
    Εισαι αρχηγος... σε ευχαριστω πολυ!!!

  17. #16
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Θα με ρωτησει για primary, secondary ή τιποτε αλλο, που πρεπει να ορισω;

  18. #17
    Member eternalife's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    74
    PSN ID
    eTeRn4L1F3
    Name
    Νικος

    Default

    αν εχει συνδρομη ps+ ο primary σου, που φανταζομαι αυτος ο ενας που εχεις τωρα ειναι primary, τοτε επωφελουνται ολοι οι account την συνδρομη ειτε αυτοι ειναι primary ειτε secondary. εγω εχω 4 λογαριασμους και ο ενας απο ολους ειναι αμερικανικος ο οποιος εχει και την ps+ συνδρομη και δινει σε ολους... σημειωση ομως: μονο αυτος με την ps+ συνδρομη παιρνει τα πλεονεκτηματα του ps strore οπως δωρεαν παιχνιδια κ.α....

  19. #18
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by eternalife View Post
    αν εχει συνδρομη ps+ ο primary σου, που φανταζομαι αυτος ο ενας που εχεις τωρα ειναι primary, τοτε επωφελουνται ολοι οι account την συνδρομη ειτε αυτοι ειναι primary ειτε secondary. εγω εχω 4 λογαριασμους και ο ενας απο ολους ειναι αμερικανικος ο οποιος εχει και την ps+ συνδρομη και δινει σε ολους... σημειωση ομως: μονο αυτος με την ps+ συνδρομη παιρνει τα πλεονεκτηματα του ps strore οπως δωρεαν παιχνιδια κ.α....
    Αψογος

  20. #19
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    To εκανα χτες, απλα εχω την απορια για τον account να τον δηλωσω primary ή secondary? Mπορει καποιος να μου το εξηγησει απλα, γιατι εχω χαθει με αυτα που διαβαζω. Εχω 1 primary, αυτον που χρησιμοποιω, τον 2ο χρηστη τι τον δηλωνουμε; για να παιζει online?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •