Page 35 of 36 FirstFirst ... 25313233343536 LastLast
Results 681 to 700 of 709

Thread: Grand Theft Auto V: Remastered

  1. #681
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Τέλος εποχής για το Grand Theft Auto Online σε PlayStation 3 και Xbox 360

    https://www.enternity.gr/Article/Gam...360/68281.html

    8 χρονάκια support καλά ήταν. Ετοιμάζονται για PS5 milking σιγά-σιγά.

    Quote Originally Posted by johnnyman25 View Post
    Όσοι το έχουν ήδη θα πάρουν free update η μπα?
    Δεν τα συνηθίζει τα free updates η Rockstar. Μακάρι να κάνω λάθος.


  2. #682
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Έφτασε πωλήσεις επιπέδου PS2:

    GTA V Shipments Have Eclipsed 150 Million Globally, Reveals Take-Two

    https://www.psu.com/news/gta-v-shipm...eals-take-two/

  3. #683
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	243205570_5039783219370318_1264985923324061248_n.jpg 
Views:	217 
Size:	53.4 KB 
ID:	12829
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  4. #684
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Grand Theft Auto V and Grand Theft Auto Online will come to the PlayStation 5 and Xbox Series X|S platforms this coming March 15

    new graphics modes with up to 4K resolution, up to 60 frames per second, texture and draw distance upgrades, HDR options and ray-tracing, as well as offering the technical advancements of the latest console generation with faster loading times, immersive 3D audio, platform-specific features like advanced haptic feedback, and much more.

    https://www.rockstargames.com/newswi...mmunity-update

  5. #685
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Δεν είδα να λεει κάτι για upgrade option για αυτούς που έχουν την έκδοση για PS4

  6. #686
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by panos74gr View Post
    Δεν είδα να λεει κάτι για upgrade option για αυτούς που έχουν την έκδοση για PS4

    Δεν υπαρχει free upgrade ή upgrade option, αλλα αυτη τη στιγμη κ για περιορισμενο χρονικο διαστημα κοστιζει 10€ για ΟΛΟΥΣ,

    ανεξαρτητως εαν εχουν αγορασει την ps4 edition ή οχι.

    Επισης το Gta Οnline (ps5 edition) ειναι free για ΟΛΟΥΣ, για το ιδιο περιορισμενο χρονικο διαστημα.

    Λεπτομερειες εδω:

    GTA 5 PS5 Price Is Surprisingly Generous, Dirt Cheap Until 14th June

    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  7. The Following 3 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    johnnyman25 (08-03-2022),panos74gr (08-03-2022),psx3 (08-03-2022)

  8. #687
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Είχα πάρει το Remaster, δεν το έπαιξα ποτέ, με βλέπω να παίρνω και αυτό και να έχει την ίδια τύχη.

    Απορώ πάντως γιατί είναι τόσο μεγάλο (86GB).
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  9. #688
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι με τέτοια τιμολογιακή πολιτική το σκότωσαν το δισκάκι πριν καλά-καλά κυκλοφορήσει:

    https://www.skroutz.gr/s/29879347/Gr...-PS5-Game.html

    Επίσης, στο XBOX για κάποιον μυστήριο λόγο (συμφωνία Sony?) είναι paid το GTA online και διπλάσια τιμή το Campaign:

    https://www.eurogamer.net/articles/2...t-three-months

  10. #689
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Ποσες φορες θα το πληρωσουμε αυτο το παιχνιδι?. ειναι οπτικα τουλαχιστον εμφανες η αναβαθμιση ή μονο στα fps?
    το RDR2 next gen patch θα δουμε ποτε ?

  11. #690
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Απο το πουθενά σκέφτομαι να το πάρω μιας και δεν το έχω παίξει καθόλου.
    Αλλά θέλω να ρωτήσω. Εάν κάνω preorder το παιχνίδι στα 10 ευρώ παίρνω και το online μαζί ή πρέπει να κάνω preorder και το online που είναι free.

  12. #691
    PS4forums Fanatic jk_blue_tiger's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Ηρακλειο
    Posts
    2,975
    PSN ID
    jk_blue_tiger
    Name
    Γιάννης

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Εάν κάνω preorder το παιχνίδι στα 10 ευρώ παίρνω και το online μαζί

    Στο link που ποσταρα υπαρχει η πληροφορια:

    "Until 14th June:

    • GTA 5 (Single Player): $9.99/£8.75
    • GTA Online: Free


    After 14th June:

    • GTA 5 (Single Player and Online): $39.99/£34.99
    • GTA Online: $19.99/£17.99


    Οποτε τωρα ξεχωριστα, μετα τις 14 Ιουνη μαζι.
    Στην περιοδο της προσφορας αγορασε πρωτα το online free, μετα το game κ εισαι ready.
    Στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος...
    Spoiler!

  13. The Following 3 Users Say Thank You to jk_blue_tiger For This Useful Post:

    cocous (09-03-2022),mania (14-03-2022),panos74gr (11-03-2022)

  14. #692
    Cool Member fistikis's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    226
    PSN ID
    John_Fistikis2

    Default

    Αν υπήρχε η δυνατότητα να κάνω import την πρόοδό μου από το ps3 θα το έδινα το 10ευρο

  15. #693
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    στο store δεν το βρισκω δεν εχει μπει ακομα?

  16. #694
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    στο store δεν το βρισκω δεν εχει μπει ακομα?
    Νομίζω μπορείς να το βρεις μόνο μέσω PS5, δεν υπάρχει στην εφαρμογή και στο web. Ακόμα και στο wishlist που το έχω, δεν το εμφανίζει στο wishlist του app
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  17. #695
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Νομίζω μπορείς να το βρεις μόνο μέσω PS5, δεν υπάρχει στην εφαρμογή και στο web. Ακόμα και στο wishlist που το έχω, δεν το εμφανίζει στο wishlist του app
    Μεσω web κοιταξα οντως!
    Ευχαριστω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #696
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλά, ανάμεικτα και άσχημα νέα, περί GTA V Online PS5.

    Όπως έχει ήδη αναφερθεί από διάφορες σελίδες, υπάρχουν 3 διαφορετικά mode απεικόνισης: fidelity, performance και performance RT.

    Ξεκινώ με το fidelity:

    ΠΑΝΑΘΛΙΟ frame rate.
    Μιλάμε ότι δεν πιάνει τα 30 fps ούτε μισή στιγμή.
    Τα μάτια μου "μέτρησαν" το frame rate ΣΥΝΕΧΕΙΑ να κυμαίνεται μεταξύ 23-24 έως 27-28 fps. Κυρίως είναι στα 23-25, παρά στα 27-28. Νταξ, τι να πω; 30άρι δεν πιάνει ΠΟΤΕ.
    Δεν γνωρίζω αν η Rockstar έχει πει ότι είναι 2160p καθαρόαιμο. (πιο κάτω θα μιλήσω περί ανάλυσης οθόνης)

    Συνεχίζω με performance:

    Υπερ-άριστο, καρφωτό 60άρι.
    Κυριολεκτώ.
    Ο "κόσμος" του GTA V αποκτά άλλη εντελώς διάσταση με το buttery-smooth 60άρι.
    ¶μεση απόκριση στον χειρισμό.

    Και τέλος το performance RT:

    Υπερ-άριστο 60άρι και εδώ, προς μεγάλη μου έκπληξη.

    Περνάω στις διάφορες οπτικές παρατηρήσεις, σε 50άρα τηλεόραση OLED HDR με απόσταση 50-60 πόντους (άρα μπορώ να παρατηρήσω και το τελευταίο pixel) :

    - Ειλικρινά δεν μπόρεσα να διακρίνω διαφορά στην ποιότητα εικόνας μεταξύ fidelity και performance/performance RT. Δεν αστειεύομαι, έκανα πολλά τεστ όπως να κοιτάζω μια μακρινή πινακίδα στον δρόμο με κείμενο μέσα της, να κρατώ τα μάτια μου επίτηδες καρφωμένα στο κείμενο και να αλλάζω μεταξύ των 3 mode. Ε, δεν είδα καμία διαφορά. Στην αρχή έλεγα "μπα, κάπου λάθος θα κάνω, δεν είναι δυνατόν!". Συνέχιζα τα τεστ μήπως ας πούμε μειώνεται το πλήθος της χλωρίδας. Όχι δεν μειώνεται. Μήπως μειώνεται το animation της χλωρίδας (κουνιόνται τα φυτά όταν περπατάς ανάμεσά τους) ;; Όχι. Μήπως μειώνεται η κίνηση/πλήθος αυτοκινήτων-πεζών στον δρόμο; Όχι. Όλα παραμένουν ίδια. Πήγα και κοίταζα επίμονα διαγώνιες γραμμές σε επιφάνειες με έντονο φωτισμό με σκούρο background από πίσω τους (πχ. μέσα σε ένα δωμάτιο, οι άκρες ενός πολύ φωτισμένου τραπεζιού με σκοτεινό πάτωμα από πίσω). Ούτε εκεί είδα διαφορά μεταξύ των mode. Ούτε βελτίωση ή επίπτωση στις σκιάσεις ανάμεσα στα mode.

    - Δεν ξέρω αν λειτούργησε το φαινόμενο "placebo" στα μάτια μου, αλλά είδα μικρές διαφορές (προς το καλύτερο) στις αντανακλάσεις στο performance RT σε σχέση με το "σκέτο performance". Ομολογώ πως και τα δύο performance (όπως και το fidelity) έχουν πάρα πολύ καλές αντανακλάσεις και πολύ ανώτερα textures σε σχέση με την PS4 έκδοση. Όταν γυρνούσα σε performance RT προσπαθούσα να "πείσω" τον εαυτό μου ότι ΟΝΤΩΣ βλέπω καλύτερες αντανακλάσεις. Μετά από μερικά λεπτά της ώρας (επίτηδες έκανα αυτό το τεστ) που είχα συνηθίσει τις αντανακλάσεις του performance RT, το γυρνούσα αμέσως σε "σκέτο" performance μπας και παρατηρήσω διαφορές. Οι πρώτες μου αντιδράσεις ήταν "ναι, ΟΚ, οι αντανακλάσεις του RT είναι ανώτερες". Μετά λίγα δευτερόλεπτα (κυριολεκτώ: δευτερόλεπτα) έλεγα "χμμμ, ρε συ, μήπως τρως RT placebo; Δεν βλέπω διαφορές ρε γμτ". Συνεπώς, δεν ξέρω αν πραγματικά υπάρχει διαφορά μεταξύ RT και "σκέτου" performance. Πάντως διαφορά στο frame rate δεν υπάρχει: παραμένει 60άρι.

    - Η τεράστια, πραγματικά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ, διαφορά είναι το HDR. Πλούσια χρώματα, εξαιρετικές αντανακλάσεις, ηλιοβασίλεμα, λόφοι, βουνά, χλωρίδα, neon φωτισμοί στα μαγαζιά, τα φώτα της πόλης, τα φώτα των αυτοκινήτων, ουρανός, όλα μετουσιώνονται. Χωρίς δισταγμό καταθέτω ότι ΑΥΤΗ είναι η μεγαλύτερη διαφορά σε σχέση με την έκδοση για PS4.

    - Οι χρόνοι φορτώματος (loading) στο Online είναι σημαντικά πιο γρήγοροι σε σχέση με την έκδοση για PS4. Σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι "PS5 loading", καθώς παραμένει πολύ αργό για τον SSD που έχει το μηχάνημα. Για παράδειγμα το GT7 έχω μετρήσει το αργότερο loading γύρω στα 3 secs που είναι σπάνιο στο GT7, ενώ τις περισσότερες φορές κυμαίνεται μεταξύ 1 έως 2 δευτερόλεπτα.

    - Η απεικόνιση της βροχής είναι ΚΛΑΣΕΙΣ ανώτερη σε σχέση με αυτή του PS4. Πραγματικές λίμνες νερού στους δρόμους, εντελώς ακανόνιστες (δηλαδή δεν παρατηρείται ένα συνεχές και βαρετό οπτικά pattern στις λιμνούλες. Και μάλιστα είναι πολλές στο δρόμο, όχι μια εδώ και μια στα 100 μέτρα).

    - Δεν έπαιξα το story γιατί δεν το έχω για PS5.

    - Στην αρχή του Online σου βγάζει επιλογή για "migrate" τον χαρακτήρα σου από το PS4. ΠΡΟΣΟΧΗ: διαβάστε επιμελώς πιο είναι το κουμπί που πρέπει να πατήσετε για να κάνετε migrate τον online χαρακτήρα σας από το PS4. Αν πατήσετε την άλλη επιλογή θα ξεκινήσετε νέο χαρακτήρα και μετά ΔΕΝ υπάρχει επιλογή να επαναφέρετε τον παλιό σας χαρακτήρα από το PS4. ΕΠΙΣΗΣ ΠΡΟΣΟΧΗ: με το που κάνετε migrate (το λέει και το παιχνίδι από μόνο του) ο χαρακτήρας στο PS4 ΠΑΥΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ! Πλέον θα παίζετε GTA V Onlne με τον χαρακτήρα σας ΜΟΝΟ στο PS5.

    - Έχει γίνει αρκετά καλή δουλειά στο haptic response. Μέχρι και τα παπαράκια που υπάρχουν πάνω στις διαχωριστικές λωρίδες του δρόμου, τα νιώθεις στο DSense. Τα πατάς με την αριστερή μεριά του αυτοκινήτου; Νιώθεις στην αριστερή μεριά του DSense ένα ανεπαίσθητο μικρο-γαργαλητό. Τα πατάς στην μέση του αυτοκινήτου; Νιώθεις το γαργαλητό στο κέντρο του DSense. Αντίστοιχα, και για την δεξιά μεριά του αυτοκινήτου/DSense. Εξαιρετική δουλειά στο haptic ακόμα και για την "αίσθηση" της βροχής: όταν περπατάς στο δρόμο νιώθεις την βροχή ως δεκάδες σταλαγματιές στο haptic. Και μάλιστα με λεπτομέρεια: είσαι κάτω από υπόστεγο = δεν νιώθεις την βροχή. Βγαίνεις από το υπόστεγο = ενεργοποιείται το haptic. Επίσης, όταν μπαίνεις σε ένα αμάξι, ακόμα και στο ρελαντί, νιώθεις το γουργούρισμα/κραδασμούς του μοτέρ στο haptic. Οι σκανδάλες L2/R2 σκληραίνουν ανάλογα το αυτοκίνητο που έχεις. Δυστυχώς δεν έριξα ούτε μια σφαίρα για να ξέρω πως ανταποκρίνεται το haptic και οι σκανδάλες.

    Κατά τ' άλλα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    Το γράφω με κεφαλαία ώστε να μην περιμένετε καμία αλλαγή: το content είναι ίδιο, ο χειρισμός παραμένει ίδιος (Valkyre ξεκίνα, όπως κι εγώ πλέον, το κράξιμο: Χ Χ Χ Χ πατήματα για να τρέχει ο χαρακτήρας). Τα μενού είναι ίδια. Κοντολογίς είναι το ίδιο GTA V Online που γνωρίζουμε εδώ και 7,5 χρόνια (μετρώντας από την PS4 έκδοση, παραπάνω αν μετρήσουμε από την PS3 έκδοση).

    Στην αρχή του ποστ είπα "καλά, ανάμεικτα και άσχημα νέα".

    - Κατ' εμέ τα άσχημα είναι το ΠΑΝΑΘΛΙΟ frame rate στο fidelity.

    - Ανάμεικτα τα συναισθήματα όσο αφορά την υλοποίηση του RT και του loading (πολύ μικρότερος χρόνος σε σχέση με αυτόν στο PS4, σε καμία περίπτωση όμως δεν εκμεταλλεύεται επαρκώς τον SSD του PS5).

    - Καλά νέα για το 60αρι και το HDR.

    Αν παρατηρήσω κάτι άλλο θα ξαναγράψω.
    Last edited by Lefteris_X; 15-03-2022 at 14:46.

  19. The Following 3 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    cocous (15-03-2022),Conjure7 (15-03-2022),FurionMike (15-03-2022)

  20. #697

    Default

    Καλά Λευτέρη! Το "πούλησες" το παιχνίδι με τον καλύτερο τρόπο. Έχεις τον απόλυτο σεβασμό μου!
    Εκεί που έλεγα σιγά μην το κατεβάσω και ασχοληθώ, σε διαβάζω, το επεξεργάστηκα μια μέρα και τώρα το έχω στη λίστα και περιμένω να κατέβει. Ελπίζω μόνο να μου φέρει τον χαρακτήρα μου, γιατί δεν είμαι και για να ξεκινήσω φτου...

  21. The Following User Says Thank You to Conjure7 For This Useful Post:

    Lefteris_X (15-03-2022)

  22. #698
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Quote Originally Posted by Conjure7 View Post
    Κ Ελπίζω μόνο να μου φέρει τον χαρακτήρα μου, γιατί δεν είμαι και για να ξεκινήσω φτου...
    Ανοιξε την PS4 εκδοση και απο το μενου Game κανε Upload save data, οταν κατεβει η PS5 Εκδοση ξεκινα την ,επελεξε STORY και κανε Load to save data.

  23. #699

    Default

    Quote Originally Posted by FurionMike View Post
    Ανοιξε την PS4 εκδοση και απο το μενου Game κανε Upload save data, οταν κατεβει η PS5 Εκδοση ξεκινα την ,επελεξε STORY και κανε Load to save data.
    Την ps4 έκδοση την έχω σβήσει χρόνια. Κυριολεκτικά. Στον online χαρακτήρα αναφέρομαι. Αυτόν λογικά δεν τον έχουν αυτοί στους servers τους; Δεν είμαι να κατεβάζω ξανά, ότι έκανα και με το cyberpunk. Βαρέθηκα.
    Έχει κατέβει το ps5. Το online μόνο και βλέπουμε. Δεν καίγομαι να ξαναπαίξω το στόρι. Δοκιμάζω.
    Edit. Μια χαρά τα βρήκε όλα κι άρχισαν να μου βαράνε trophies ατελείωτα. Έχω να το παίξω από το 16 έγραψε!
    Last edited by Conjure7; 15-03-2022 at 19:51.

  24. #700
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •