Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 21 to 36 of 36

Thread: Inside

  1. #21
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Thx Μιχαλη!! Θυμομουν και γω οτι υπερχε αλλα δεν το βρηκα και μου φαινοταν αδιανοητο να μην ειχε ανοιξει καποιος απο εδω μεσα ενα thread για αυτο το διαμαντι.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    mihalis13 (29-11-2016)

  3. #22
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Το εβαλα χθες με σκοπο να παιξω κανα 10λεπτο να δω περι τινος προκειται. Απο το 10λεπτο εφτασα να παιζω σχεδον 2 ωρες. Σε αυτο βοηθησε βεβαια το οτι δεν εχει καθολου cut scenes ουτε loading οποτε δεν σου κοβει τον ρυθμο και το μονο που ηθελα ηταν να δω τι εχει παρακατω. Σταματησα μονο και μονο επειδη η ωρα ειχε φτασει 1:30.

    Ειμαι εντυπωσιασμενος απο το Inside. Γενικως δεν παιζω τετοια παιχνιδια. Το τελευταιο παρομοιο ηταν το εξαιρετικο Valiant Hearts αλλα τωρα θελω να ψαξω να βρω και αλλα του ειδους, με πρωτο το Limbo που διαβαζω και για αυτο πολυ καλες κριτικες.

  4. #23
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Το εβαλα χθες με σκοπο να παιξω κανα 10λεπτο να δω περι τινος προκειται. Απο το 10λεπτο εφτασα να παιζω σχεδον 2 ωρες. Σε αυτο βοηθησε βεβαια το οτι δεν εχει καθολου cut scenes ουτε loading οποτε δεν σου κοβει τον ρυθμο και το μονο που ηθελα ηταν να δω τι εχει παρακατω. Σταματησα μονο και μονο επειδη η ωρα ειχε φτασει 1:30.

    Ειμαι εντυπωσιασμενος απο το Inside. Γενικως δεν παιζω τετοια παιχνιδια. Το τελευταιο παρομοιο ηταν το εξαιρετικο Valiant Hearts αλλα τωρα θελω να ψαξω να βρω και αλλα του ειδους, με πρωτο το Limbo που διαβαζω και για αυτο πολυ καλες κριτικες.
    Deadlight και Never Alone σου προτεινω χωρις δευτερη σκεψη, μοιαζουν πολυ με το Inside.

    Spoiler!

  5. The Following 2 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    Viper (30-11-2016)

  6. #24
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Το εβαλα χθες με σκοπο να παιξω κανα 10λεπτο να δω περι τινος προκειται. Απο το 10λεπτο εφτασα να παιζω σχεδον 2 ωρες. Σε αυτο βοηθησε βεβαια το οτι δεν εχει καθολου cut scenes ουτε loading οποτε δεν σου κοβει τον ρυθμο και το μονο που ηθελα ηταν να δω τι εχει παρακατω. Σταματησα μονο και μονο επειδη η ωρα ειχε φτασει 1:30.

    Ειμαι εντυπωσιασμενος απο το Inside. Γενικως δεν παιζω τετοια παιχνιδια. Το τελευταιο παρομοιο ηταν το εξαιρετικο Valiant Hearts αλλα τωρα θελω να ψαξω να βρω και αλλα του ειδους, με πρωτο το Limbo που διαβαζω και για αυτο πολυ καλες κριτικες.
    Δεν υπάρχει φίλε μου παιχνίδι άλλο πέραν του LIMBO που να πλησιάζει σε αυτή την αίσθηση. Τα παιχνίδια που προτείνει ο james9 είναι πολύ καλά και τα δυο αλλά κατά την άποψή μου σε καμία περίπτωση δε πλησιάζουν ούτε LIMBO αλλά ούτε και INSIDE.

  7. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    james9 (30-11-2016)

  8. #25
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Έπαιξα εχτές το μισό περίπου.

    Πολύ ωραία ατμόσφαιρα έχει το παιχνίδι. Πολύ ζοφερή και βαριά, το έκλεισα και μου πήρε αρκετά να συνέλθω. Χρησιμοποιεί παρά πολύ ωραία τα λιγοστά μέσα που έχει για να σε κάνει να νιώσεις πράγματα.

    Από πλευράς ιστορίας και κόσμου, είχε πολλά ενδιαφέροντα κομμάτια και θέλω να το τελειώσω για να δω τι γίνεται στο τέλος, που το πάει, πως έχει προκύψει αυτός ο κόσμος κλπ

    Για να δούμε...

  9. #26
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Εγω παντως που το τελειωσα, δεν καταλαβα τιποτα

    Καπως μικρο μου φανηκε σε διαρκεια αλλα το απολαυσα. Πραγματικα πολυ ωραιο παιχνιδι.

  10. The Following User Says Thank You to Viper For This Useful Post:

    panos74gr (05-12-2016)

  11. #27
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το τελειωσα χτες αλλα με απογοήτευσε πάρα πολύ. Περιμενα να ειναι ισαξιο με το Limbo αλλα μου φανηκε σε ολα κατα πολυ χειρότερο

    Οι γρίφοι λίγοι και πολύ μέτριοι, η ιστορια απο αυτα που καταλαβα δηλαδη δεν μου αρεσε, ειδικά προς το τελος. Μονο την ατμόσφαιρα βρήκα μια χαρά

  12. #28
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Deadlight και Never Alone σου προτεινω χωρις δευτερη σκεψη, μοιαζουν πολυ με το Inside.
    Καλα και τα 2 ειναι απιστευτα παιχνιδια, αν ξερετε και αλλα τετοιου ειδους, περιμενουμε προτασεις...
    Ειδικα το Deadlight δεν το περιμενα τοσο καλο..
    Ευγε...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  13. The Following User Says Thank You to euromaster For This Useful Post:

    james9 (23-12-2016)

  14. #29

    Default

    Αυτο το παιχνίδι είναι ένα αριστούργημα. Τόσο απλό αλλά και τόσο τέλειο... Το τελειώνω αυτές τις μέρες και δεν έχω λόγια να εκφράσω αυτό που ζω!
    Ορίστε πως μπορεί κανείς να φτιάξει ένα απίστευτο παιχνίδι χωρίς τρελά γραφικά και εφέ. Μπράβο στην Playdead!

  15. The Following User Says Thank You to Ray Liotta For This Useful Post:

    DJTaurus (25-09-2017)

  16. #30
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ποσταρω έδω την ειδηση που εχει να κάνει με τον επόμενο τίτλο που ετοιμαζει η Playdead η οποια ανέβασε και ενα screenshot για το νεο της παιχνιδι στο twitter.


  17. The Following 4 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    euromaster (20-01-2017),isildur83 (21-01-2017),PDS (20-01-2017),Viper (20-01-2017)

  18. #31
    PS4forums Addict panos74gr's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Athens
    Posts
    2,000
    PSN ID
    panos74gr
    Name
    Πάνος

    Default

    Μόλις τελείωσα το INSIDE και WTF παίδες;;;



    Τι παιχνιδάρα ήταν αυτή; δεν σταματά να σε εκπλήσσει το παιχνιδι με τις ιδέες του. Έχουν κάνει φοβερή δουλειά σε κάθε τι, κάθε σκηνή ειναι τρομερα καλοφτιαγμένη, με προσοχή στην κάθε λεπτομέρεια. Γραφικά, art design, ήχος και gameplay δένουν άψογα για να σε βάλουν στον κοσμο του παιχνιδιού.

    Άπειρες φορές έμεινα με το στόμα ανοιχτό και ειδικά τα τελευταία 30 λεπτά ειναι ασύλληπτα!

    Μπράβο στην playdead.

  19. #32
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Το τιμησα και γω στα sales που το εχει τωρα και ενω ειχα ενδιασμους επειδη το Limbo μαρεσε αλλα μου ειχε αφησει και ενα συναισθημα περιεργο στο τελος το INSIDE ηταν καθηλωτικο...Τα εχετε πει ολα για την ατμοσφαιρα και για τα εξυπνα mechanics αλλα το τελευταιο μισαωρο...μεχρι να καταλαβω τι γινεται το σαγονι δεν σηκωνοταν απτο πατωμα...φοβερη συλληψη ιδεων...

    Διαβασα και μια θεωρια ενος που μου σηκωσε την τριχα καγκελο
    Spoiler!
    Spoiler!

  20. #33

    Default Inside

    Το παιχνίδι παίρνει δικαιωματικά μια θέση στα 3 μέχρι τώρα αγαπημένα μου indie (Limbo,Braid,Momument Valley) και χωρίς ίχνος υπερβολής έχει ένα από τα καλύτερα ending chapters που έχω παιξει ποτέ μου. Πραγματικά δεν περίμενα τέτοια τροπή.....από την μια είχα κατουρηθει από την χαρά μου με "αυτό που ελεγχα" και από την άλλη προσπαθούσα να συνειδητοποιήσω τι συμβαίνει. Μια από τις πολλές εξηγήσεις με την οποία ταυτίζομαι μιας και μου γέννησε παρόμοιες σκέψεις:

    Spoiler!
    Last edited by DJTaurus; 26-09-2017 at 11:26.

  21. #34
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Nai ειναι οντως ενα συνταρακτικο παιχνιδι και εμενα με κερδισε περισσοτερο απτο Limbo να πω την αληθεια...
    Πολυ ωραια η αιτιολογια- ερμηνεια που δινουν...ειχα διαβασει και γω πολλες θεωριες αλλα αυτη φαινεται πιο ολοκληρωμενη...
    Το monument valley που λες ποιο ειναι?πως και μου εχει ξεφυγει?
    Spoiler!

  22. #35

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Το monument valley που λες ποιο ειναι?πως και μου εχει ξεφυγει?
    Sorry δεν διευκρίνισα. Είναι για iOS/Android.

  23. The Following User Says Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    chronohill (26-09-2017)

  24. #36
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Το τελειωσα χθες, ενω παιζει να το ειχα αγορασει κανα χρονο πριν.

    Μου αρεσε πολυ.

    Πολυ ομορφο, χωρις να αποφυγει βεβαια στιγμες trial and error που ειδαμε και στο Limbo. Ηταν καλυτερα τα πραγματα εδω ομως. Ειδικα προς το τελος το gameplay εγινε ανελπιστα καλο. Οτι σκεφτομουν ειχε λογικη και αργα η γρηγορα εβγαινε χωρις να χρειαζεται να πεθανει ο ''χαρακτηρας'' για να μαθω την λυση.

    Spoiler!
    .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •