Results 1 to 10 of 10

Thread: PixelJunk Shooter Ultimate

  1. #1
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Arrow PixelJunk Shooter Ultimate

    Σήμερα μπαίνει δωρεάν στο αμερικάνικο plus και αύριο Τετάρτη 4 Ιουνίου στο ευρωπαικό.



    Yποστηρίζει και λευκόχρυσο τρόπαιο.
    http://psnprofiles.com/trophies/2647...ooter-Ultimate



    PixelJunk Shooter Ultimate is out Ultimate unites PixelJunk Shooter and Shooter 2 into one continuous experience, with host of enhancements.
    Driving the actions is a massive physics engine that features a powerful fluid dynamics system.
    While making your way through the game you'll quickly notice that the interplay between states of matter (solids, liquids, and gasses) is key to getting by.
    Last edited by odytsak; 03-06-2014 at 20:10.

  2. #2
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Kάτι μου λέει πως μόνο σε μένα άρεσε το παιχνιδάκι.

    Οποιος έχει και PS4 και Vita μπορεί εύκολα να πλατινάρει το παιχνίδι,
    εγώ μόλις το πλατίναρα.
    http://psnprofiles.com/trophies/2647...timate/odytsak

  3. #3
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Και σε εμενα αρεσει, ειμαι στο δευτερο boss, και ειναι πολυ καλοφτιαχμενο και δεν το περιμενα. Μακραν ο καλυτερος μηνας του plus στο ps4 με αυτο και το Trine 2.

  4. #4
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    To gameplay απογειώνεται όταν αλλάζεις suit, σε κάθε episode βγάζει και κάποιο καινούριο και δεν το βαριέσαι το παιχνίδι.

  5. #5
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    To έπαιξα και ομολογώ ότι μου άρεσε αρκετά. Έβγαλα όλο το πρώτο επεισόδιο 100% και έπαιξα και κάνα δυο online αλλά επέστρεψα στην παρέα του Warframe. Το κατέβασα και στο PS Vita από όπου είδα ότι έχει κοινή τροπαιοθήκη αλλά δεν μπορώ να πω ότι είναι το ίδιο εύκολος ο χειρισμός, άσε που πρέπει να ξαναπαίξω τα πάντα από την αρχή; Τέλος πάντων, νομίζω στο PS4 μου άρεσε περισσότερο. Ακόμη ένα μικρό διαμαντάκι από Indies και plus για το PS4.

  6. #6
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Nεκτάριε έχει ingame save upload cloud αν θέλεις να το συνεχίσεις από PS4 σε Vita και αντίστροφα,
    στα online trophies που είναι δύσκολα παίζεις με τον ευατό σου με το ίδιο psn account σε PS4 και Vita, ναι, γίνεται κι αυτό μέχρι να το πατσάρουν.

  7. #7
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Υπέθεσα ότι μπορεί να υπάρχει αυτό με το cloud save αλλά δεν το δοκίμασα να πω την αλήθεια.

    Και να patchάρουν το multi θα κάνουμε με διαφορετικό account από το PS4.

  8. #8
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το παιχνιδακι τελικα εχει φαση.Ειδικα όταν αλλάζεις suit οπως ανεφερε και ο ody..
    Θα το πλατιναρα και γω, αλλα βαριεμαι να ασχοληθω με το online κομματι, το οποιο εχει πλακα αλλα αχολουνται ακομα λιγοι και καλοι, κομματι δυσκολο ετσι ωστε να κανω 5 συνεχομενες νικες..

  9. #9
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Πάρε όλα τα υπόλοιπα trophy και για το συγκεκριμένο εδώ είμαστε να σε βοηθήσουμε αν δεν έχεις Vita.

  10. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    BillyFlo81 (11-07-2014)

  11. #10
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Καλημέρεν!

    Από την εποχή του Read Dead Redemption πριν κάποια χρόνια (πάλι καλοκαίρι) και του GTA V τον περασμένο Σεπτέμβριο είχα να λιώσω επί 4ώρου σερί στο PS.

    Εχτές, 18:00 με 22:00 έλιωσα (για τα δικά μου στανταρντ) στο εν λόγω παιχνιδάκι και το τερμάτισα. Μετά πολλής προσπάθειας κιόλας. Όχι γιατί είναι πολύ δύσκολο (παρά "σκέτο" δύσκολο), αλλά γιατί ήθελε προσοχή στην "τακτική" ώστε να σώσεις όλα τα ανθρωπάκια / βρεις όλα τα διαμάντια / ανακαλύψεις όλα τα μυστικά δωμάτια.....και μετά την 1 ώρα παιχνιδιού είχα αρχίσει να κουράζομαι. Συνεπώς, έχω αφήσει πολλά "κενά", παρόλου που είχα πεθάνει ΠΑΡΑ πολλές φορές προσπαθώντας ξανά και ξανά. Anyway, κατόπιν πολλών βασάνων το τερμάτισα (σου βγάζει το "λαδάκι" ο τελευταίος κακός κάπως, αλλά όταν μάθεις το "pattern" του, το "σύστημα" όπως λέγαμε παλιά, τότε βγαίνει......με υπομονή και επιμονή).

    Βέβαια, για πλατίνα δεν το βλέπω με την καμία όμως (δεν έχω γενικότερα κερδίσει πλατίνα ποτέ μου τόσα χρόνια που έχουμε Τρόπαια).......αλλά το online θα ήθελα να δω πως είναι / τι λέει. Όχι ότι "καίγομαι" (γιατί είμαι παντελώς ανίδεος από online), αλλά έχω μια περιέργεια να δω το gameplay σε online mode.
    Last edited by Lefteris_X; 13-07-2014 at 11:22.

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •