Page 13 of 14 FirstFirst ... 391011121314 LastLast
Results 241 to 260 of 267

Thread: Mortal Kombat X

  1. #241
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Ερωτησεις για αρχαριο!
    1: Πως βγαζω ευκολα coins
    2: Πως κανω brutality
    3: To test your might τελευταιο lvl πως το βγαλατε? Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πιο σατανικο μυαλο/Χιτλερ το σκεφτηκε αυτο το κονσεπτ

  2. #242
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    1. Ευκολα coins μπορεις να βγαλεις απο το story του παιχνιδιου οταν το παιζεις και μετα απο Living Towers αν κανεις μεγαλα score.

    2. Για Brutality αν δεις στα lists που εχει για combos κτλ στη προτελευταια επιλογη δειχνει τα fatalitys και ακριβως απο κατω το Brutality. Αν πας σε ενα Brutality επανω σου λεει τι πρεπει να κανεις μεσα σε ενα match για να σου πετυχει το brutality. Σημειωσε δε οτι για να πετυχει περισσοτερες φορες πρεπει να παταει και ο αντιπαλος καποιο αντιστοιχο κουμπι. Ειναι καθαρα θεμα τυχης να σου βγει...

    3. Παλεψε και θα το βγαλεις...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  3. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Nikoladim (14-05-2015)

  4. #243
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by nikoladim View Post
    Ερωτησεις για αρχαριο!
    1: Πως βγαζω ευκολα coins
    2: Πως κανω brutality
    3: To test your might τελευταιο lvl πως το βγαλατε? Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πιο σατανικο μυαλο/Χιτλερ το σκεφτηκε αυτο το κονσεπτ
    Ο καλύτερος τρόπος να βγάλεις coins είναι να σβήσεις το patch, reinstall και να παίξεις το story mode. Final boss = μπόλικα coins χωρίς το patch.

    Προσωπικά το τελευταιο test your might το έκανα με την κοπέλα μου. Εγώ πάταγα 2 απο τα κουμπιά και αυτή τα άλλα 2 όσο πιο γρήγορα μπορουσαμε. Με 2 άτομα ειναι ευκολάκι.

  5. The Following 2 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    litanies (14-05-2015),Nikoladim (14-05-2015)

  6. #244
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    2 rep για τους κυριους παρακαλω!

  7. #245
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για τα παιδιά που θέλουν να πάρουν το trophy για 1000 respect points ίσως κάποια μέρα απόγευμα μπορέσω να τους βοηθήσω και εγώ για καμιά ώρα.
    Το έχω πάρει εγώ αλλά θα μπω σαν AFK να δίνω 10αρια.
    Αν μαζευτείτε κάποιο απόγευμα μου λέτε και μπαίνω αν μπορώ
    Spoiler!

  8. #246
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Ωραιος Μιχάλη. Θα σε ενημερώσω εγώ μόλις κανονίσουμε κάτι.

    Υγ: Έχω 71 modifiers και δεν έκανε ακόμα γκλινγκ το αντίστοιχο trophy.

  9. #247
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση.. Με τι σας βολεύει να παίζετε? Με τον αναλογικό η τον σταυρο;

  10. #248
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by juliahna12 View Post
    Παιδιά, να κάνω μια ερώτηση.. Με τι σας βολεύει να παίζεται? Με τον αναλογικό η τον σταυρο;
    Σταυρό 100%. Απλά ΠΑΝΤΑ όποτε παίζω fighting games ο αριστερός αντίχειρας τραυματίζεται στα αριστερά. Αλλά με αναλογικά δεν μπορώ να κάνω ούτε μία ειδική κίνηση.
    Η καλύτερη επιλογή είναι arcade stick αλλά είναι πανάκριβα....

  11. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    juliahna12 (14-05-2015)

  12. #249
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ με σταυρό τα fighting games. Με αναλογικό δεν μπορώ να βγάλω καμία κίνηση
    Spoiler!

  13. #250
    Forum GOD Nikoladim's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Vault 21
    Posts
    5,107
    PSN ID
    Nikoladim
    Name
    Tάσος

    Default

    Και εγω μια ζωη με σταυρο επαιζα, απο το MKII στο Μaster System μεχρι τωρα!!! Επισης κακα τα ψεματα θελω να χρησιμοποιω οσο το πιθανον λιγοτερα τους μοχλους για να μη φθηρονται.

  14. #251
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Σταυρό 100%. Απλά ΠΑΝΤΑ όποτε παίζω fighting games ο αριστερός αντίχειρας τραυματίζεται στα αριστερά. Αλλά με αναλογικά δεν μπορώ να κάνω ούτε μία ειδική κίνηση.
    Η καλύτερη επιλογή είναι arcade stick αλλά είναι πανάκριβα....
    Αναλογως τι βολευεται ο καθενας. Εγω παραδειγμα που εχω και το Arcade Stick απο το Mortal Kombat 9 (ισως το βαλω αγγελια κιολας) δε με βολευει. Το stick που εχει ειναι παρα πολυ μακρη και καθυστερο να κανω την κινηση. Χρειαζεται πιο "κοντο" λεμο για να γίνονται πιο ακαριαια η κινησης του "σταυρου". Εκτος οτι πρεπει να μου χαλασε το ενα PS4 controller απο το πολυ mortal kombat (o σταυρος κλαταρε για καποιο λογο αλλα μπορει να ειναι και φαντασια μου δε ξερω, ας πει καποιος αν εχει αλλο προβλημα) με το σταυρο τα κανεις ολα μπαμ μπαμ.

    Το καλο με το Mortal Kombat 9 Arcade Stick ειναι οτι μπορεις να το παραμετροποιησεις με δικα σου κουμπια αν θες και δικο σου stick! Απο κατω ακριβως εχει ενα διαφανες καλυμμα το οποιο βγαινει και σου δινει προσβαση πολυ ευκολα να αλλαξεις αυτο που θελεις. Δε το εχω κανει φυσικα γιατι μου αρεσει να το εχω "μαμα".
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  15. #252
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    Thanks παιδιά, κ γω για κάποιο λόγο οτι fighting game εχει πεσει στα χέρια μου παιζω με σταυρό αυτόματα!
    Βγαζω ειδικές κινήσεις στον μοχλό αλλα πιο δύσκολα και να τις συνδυάσω για combos δε παιζει!

  16. #253
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Κι εγώ πάντα σταυρό!

    Λοιπόν παιδιά πήρα το τροφυ των 50 modifiers στα 72. ΑΛΛΑ το δεύτερο χειριστήριο ήταν συνδεδεμένο με τον λογαριασμό του αδερφού μου και παρατήρησα ότι έχει και αυτός 70. Λέω αποκλείεται μιας κι έχει παίξει αρκετά λιγότερο. Οπότε συνδέω το 2ο χειριστήριο σαν guest και βλέπω 63 modifiers.... Οπότε μου έλειπαν 2 τα οποία και πήρα σήμερα. Να το προσέξετε κι εσείς σε όσους ο δεύτερος λογαριασμός μπορεί να έχει διαφορετικά modifiers.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Peteoklis For This Useful Post:

    mihalis13 (14-05-2015)

  18. #254
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  19. The Following 4 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    ary4022 (07-07-2015),Dragonpaul (07-07-2015),Peteoklis (09-07-2015),Valentinosael3 (17-07-2015)

  20. #255
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ακυρώθηκαν οι εκδόσεις του Mortal Kombat X για PS3 και Xbox 360


    Σημαντική εξέλιξη αυτή!!!! Εντύπωση δε μπορώ να πω ότι μου κάνει ιδιαίτερη, καθώς πέρασε, ήδη, αρκετός καιρός και το παιχνίδι, όπως και να 'χει, δεν είναι viral πλέον... Δηλαδή όσοι θέλανε να το παίξουν, αφού είναι σημαντικός τίτλος, με κάποιον τροπο το έπαιξαν.
    Αναρωτιέμαι, όμως, εάν ο αρχικός προγραμματισμός κυκλοφοριας και στα last-gen συστήματά, τελικά "κράτησε" πίσω τις current-gen εκδόσεις... Έχουμε στα χέρια μας το καλύτερο δυνατό, ή θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερο οπτικό αποτέλεσμα;;; Μάλλον κλίνω προς το δεύτερο...
    Last edited by Dragonpaul; 29-08-2015 at 18:03.

  21. #256
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Μετα απο 3 αναβολές ήταν λογικό να ακυρωθούν.

    Βλέπω ότι όλο αυτό έγινε για να σπρώξουν το κόσμο στις νέες κονσόλες.

  22. #257
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ ελπίζω να μην κράτησε πίσω για αυτή τη γενιά το MKX αν και αυτό που έπαιξα εγώ το ευχαριστήθηκα πάρα πολύ.
    Βέβαια ακόμα πιστεύω πως μπορούσαμε να δούμε καλύτερα γραφικά, άσχετα αν και με τα υπάρχοντα ικανοποιήθηκα.
    Spoiler!

  23. #258
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Mortal Kombat XL comes out in March with all DLC





    Dubbed Mortal Kombat XL, it comes with the core games, and all previously released DLC which was includes in the Kombat Pack.It will also contain Kombat Pack 2 which is coming soon.
    Here’s everything:


    • Playable characters Predator, Jason Voorhees, Tremor and Tanya, with each accompanied by three themed skins (Kombat Pack 1)
    • Samurai Skin Pack (Kombat Pack 1)
    • Brand new playable characters the Xenomorph from Alien, Leatherface from The Texas Chainsaw Massacre horror film series, Triborg and Bo’Rai Cho (Kombat Pack 2)
    • Never released Apocalypse Skin Pack (Kombat Pack 2)
    • Previously released content including playable Goro, Brazil Skin Pack, Kold War Skin Pack and Kold War Scorpion Skin (Kombat Pack 2)


    Mortal Kombat XL releases digitally and at retail on March 1 in North America and March 4 in Europe for PlayStation 4 and Xbox One.
    source: VG247

  24. #259

    Default

    TRIBORG GAMEPLAY

  25. The Following User Says Thank You to xtrem75 For This Useful Post:

    Peteoklis (03-02-2016)

  26. #260
    Advanced Member Peteoklis's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Athens
    Posts
    353
    PSN ID
    Peteoklis
    Name
    Παναγιώτης

    Default

    Πωπω μνήμες!!!! Θυμάμαι χαρά όταν έβγαλα το fatality το ελικοπτερακι το έλεγα του cyrax στο mk3 του mega drive. Και μετά όλο το βράδυ απλά προσπαθούσα να βρω πως το έκανα και τον συνδιασμο των κουμπιών... Χαχαχαχ ωραίες εποχές.

    Το αγοράζω αύριο... Το dlc!

Page 13 of 14 FirstFirst ... 391011121314 LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •