Page 105 of 115 FirstFirst ... 55595101102103104105106107108109 ... LastLast
Results 2,081 to 2,100 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2081
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eιναι παντως ενδιαφερον με το Bloodborne που ο καθε παικτης μισει το δικο του προσωπικο boss
    Aλλος τον Gasgoine, αλλος τον Rom, αλλος την Amelia κτλ
    Εγω ας πουμε εβγαλα με την τριτη προσπαθεια τον Gasgoine, με την δευτερη τον Rom αλλα η προσωπικη μου nemesis ηταν ο Logarius. Μιλαμε για τρελο ξυλο και δεκαδες (μην πω πανω απο 100) προσπαθειες. Δεν ξερω τι μου εφταιγε, με ειχε παρει απο κατω καποια στιγμη και το παιχνιδι το αφησα για μερικες μερες


  2. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    mihalis13 (04-02-2018)

  3. #2082
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πόσο συμφωνώ... Εγώ σαν πιο μισητό Boss έχω τον orphan...
    100 προσπάθειες τουλάχιστον μέχρι να τον ρίξω και άπειρα Blood vials....
    Όταν όμως τον έριξα για πρώτη φορά είχα αφηνιάσει! Ούτε στο πρώτο ευρωπαϊκό την Πανάθας τέτοιοι πανηγυρισμοί!!
    Spoiler!

  4. #2083
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Τι μου θύμισες. Είχα βρει τοίχο σε αυτό το boss. Νομίζω είχα δοκιμάσει μέχρι και προσευχές στο Θεό Μανιτου μαζί με γνήσια ελληνικά γαμωσταυριδια.
    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Eιναι παντως ενδιαφερον με το Bloodborne που ο καθε παικτης μισει το δικο του προσωπικο boss
    Aλλος τον Gasgoine, αλλος τον Rom, αλλος την Amelia κτλ
    Εγω ας πουμε εβγαλα με την τριτη προσπαθεια τον Gasgoine, με την δευτερη τον Rom αλλα η προσωπικη μου nemesis ηταν ο Logarius. Μιλαμε για τρελο ξυλο και δεκαδες (μην πω πανω απο 100) προσπαθειες. Δεν ξερω τι μου εφταιγε, με ειχε παρει απο κατω καποια στιγμη και το παιχνιδι το αφησα για μερικες μερες
    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Πόσο συμφωνώ... Εγώ σαν πιο μισητό Boss έχω τον orphan...
    100 προσπάθειες τουλάχιστον μέχρι να τον ρίξω και άπειρα Blood vials....
    Όταν όμως τον έριξα για πρώτη φορά είχα αφηνιάσει! Ούτε στο πρώτο ευρωπαϊκό την Πανάθας τέτοιοι πανηγυρισμοί!!

  5. The Following 4 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    hakoo (05-02-2018),mihalis13 (05-02-2018),ntsmrtz (04-02-2018)

  6. #2084
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Κάνουμε και χιούμορ..?



    Καλά, καλά... σε λίγο θα σου κοπεί το χιούμορ και θα βάλεις μαύρες πλερέζες...


    Spoiler!
    Last edited by ntsmrtz; 04-02-2018 at 23:55.

  7. #2085
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    ^
    Κάνουμε και χιούμορ..?

    Καλά, καλά... σε λίγο θα σου κοπεί το χιούμορ και θα βάλεις μαύρες πλερέζες...


    Spoiler!
    Τις έχω παραγγείλει τις πλερέζες μη φοβάσαι
    1:17 Πως κάνεις την κίνηση που πετιέσαι λίγο μπροστά για τη visceral attack; Ή απλά περπάτησες;

  8. #2086
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Τις έχω παραγγείλει τις πλερέζες μη φοβάσαι
    1:17 Πως κάνεις την κίνηση που πετιέσαι λίγο μπροστά για τη visceral attack; Ή απλά περπάτησες;

    Εκεί χτυπήθηκα και εγώ και με πέταξε λίγο πίσω. Αμέσως με το που το αντιλαμβάνεσαι, γρήγορα/συνεχόμενα το Ο πριν ακόμα τελειώσει το στραβοπάτημα (υποχρεωτικά το υπομένεις) έτσι ώστε αμέσως μετά να πεταχθείς μπροστά. ΠΟΛΥ χρήσιμη τεχνική, δούλεψέ την και θα βγεις κερδισμένος.
    Επίσης, προτείνω να μην ψάχνεις βιντεάκια στο youtube γιατί χάνεις αρκετά από την αίσθηση του να ανακαλύπτεις τι γίνεται στην συνέχεια που είναι σημαντική σε αυτό το παιχνίδι. Τα δικά μου πιο πολύ τα βάζω για αυτούς που το έχουν τελειώσει το game.
    Που είσαι τώρα?

  9. #2087
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Εκεί χτυπήθηκα και εγώ και με πέταξε λίγο πίσω. Αμέσως με το που το αντιλαμβάνεσαι, γρήγορα/συνεχόμενα το Ο πριν ακόμα τελειώσει το στραβοπάτημα (υποχρεωτικά το υπομένεις) έτσι ώστε αμέσως μετά να πεταχθείς μπροστά. ΠΟΛΥ χρήσιμη τεχνική, δούλεψέ την και θα βγεις κερδισμένος.
    Επίσης, προτείνω να μην ψάχνεις βιντεάκια στο youtube γιατί χάνεις αρκετά από την αίσθηση του να ανακαλύπτεις τι γίνεται στην συνέχεια που είναι σημαντική σε αυτό το παιχνίδι. Τα δικά μου πιο πολύ τα βάζω για αυτούς που το έχουν τελειώσει το game.
    Που είσαι τώρα?
    Δεν έπαιξα καθόλου χθες, οπότε μόλις νίκησα τον Father, Θα πάω για τον Cleric Beast τώρα αφού κάνω λίγο farming για προμήθειες.
    Σκοπός μου είναι να το παίξω όσο πιο τυφλά μπορώ. Αναζητώ μόνο κάποια αντικείμενα που δεν ξέρω τι κάνουν όπως bold hunter's mark πχ. Δεν άντεξα να μην δω το boss fight γιατί πίστευα ότι χάνω κάποιο μηχανισμό. Δεν έχω δει κανένα βίντεο από το thread εκτός από το τελευταίο που έβαλες γιατί έγραψες ότι είναι invasion και ήθελα να δω πως είναι.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Kane For This Useful Post:

    ntsmrtz (05-02-2018)

  11. #2088
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Δεν έπαιξα καθόλου χθες, οπότε μόλις νίκησα τον Father, Θα πάω για τον Cleric Beast τώρα αφού κάνω λίγο farming για προμήθειες.
    Σκοπός μου είναι να το παίξω όσο πιο τυφλά μπορώ. Αναζητώ μόνο κάποια αντικείμενα που δεν ξέρω τι κάνουν όπως bold hunter's mark πχ. Δεν άντεξα να μην δω το boss fight γιατί πίστευα ότι χάνω κάποιο μηχανισμό. Δεν έχω δει κανένα βίντεο από το thread εκτός από το τελευταίο που έβαλες γιατί έγραψες ότι είναι invasion και ήθελα να δω πως είναι.
    Εγώ τα έκανα ανάποδα (καλά δεν παίζει ρόλο), γενικά από το σημείο του father είχα μια βοήθεια μέχρι το άλλο boss, μετά το πήγα μόνος μου.
    Γενικά το παιχνίδι δεν έχει ιδιαίτερη δυσκολία, εκτός την πρώτη φορά που παίζεις δλδ αν κάποιος σου πει τι χρειάζεται να κάνεις φεύγει αέρα, αν το πας μόνος χωρίς βοήθεια είναι γαμησετα αλλά έτσι θα καταλάβεις το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Kane (05-02-2018)

  13. #2089

    Default

    Εγω παλι δεν εχω προβλημα να ψοφαω σε boss γιατι εν μερη αυτο ειναι και το σωστο/λογικο.

    Μισω να ψοφαω σε npc που ειναι πιο δυσκολα απο boss,γιατι ειναι κατι παραλογο.
    1 απο αυτα ειναι στον cathedral το sub quest της αλλης που ειναι κορακι.
    1 αλλο ειναι οι γνωστοι καρχαριες του dlc.

    Επισης μισω να ψοφαω σε μεγαλα boss επειδη τρωω χτυπηματα λογω της καμερας.Εκει ειναι χαζομαρα του παιχνιδιου εις βαρος μου.

  14. #2090
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Εγω παλι δεν εχω προβλημα να ψοφαω σε boss γιατι εν μερη αυτο ειναι και το σωστο/λογικο.

    Μισω να ψοφαω σε npc που ειναι πιο δυσκολα απο boss,γιατι ειναι κατι παραλογο.
    1 απο αυτα ειναι στον cathedral το sub quest της αλλης που ειναι κορακι.
    1 αλλο ειναι οι γνωστοι καρχαριες του dlc.

    Επισης μισω να ψοφαω σε μεγαλα boss επειδη τρωω χτυπηματα λογω της καμερας.Εκει ειναι χαζομαρα του παιχνιδιου εις βαρος μου.
    Αυτό με την κάμερα όντως μαλακια, καμία φορά γύριζει τόσο χαζα κ σε βγάζει πίσω από δέντρα, φύλλα.
    Καλα τα NPC δεν είναι κ τόσο δύσκολα, βέβαια αυτό είναι ανάλογα τον παίκτη εγώ ας πούμε χτύπησα αργότερα το συγκεκριμένο που αναφέρεις με πολλά lvl οπότε έπεσε για χαβαλέ.
    Εγώ μισώ κάτι περίεργα που ενώ την περιοχη την έχεις για χαβαλέ βγαίνει ένα δύσκολο από το πουθενά, όταν βλέπω αυτά με το τσουβάλι με πιάνουν τα νεύρα μου γιατί ακόμα κ τώρα που είμαι 65 lvl μου φαίνονται δύσκολα.
    Boss τώρα δεν έχω παίξει αρκετά, αλλά 2-3 που πήγα βγήκαν σχετικά εύκολα δεν κόλλησα ακόμα σε κάποιο αρκετές φορές, αλλά τα έβγαλα με npc μαζί με την πρώτη (αυτό με το ηλεκτρισμό).
    Γενικά όταν βλέπω boss κάνω βόλτα την περιοχή ξανά κ ξανά την μαθαίνω αρκετά καλά κ μετά αφού έχω ανεβάσει lvl πάω για δεύτερη προσπάθεια.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #2091

    Default

    Αγαπητε Χριστοφορε τα npc που αναφερω δεν τα εχεις πετυχει ακομα...

  16. #2092
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Αγαπητε Χριστοφορε τα npc που αναφερω δεν τα εχεις πετυχει ακομα...
    Ναι τώρα που το ξανάδιαβάζω έχεις δίκιο νομίζα ότι τώρα το άρχισες κ μιλούσες για το κοράκι (μάλλον σε μπερδεψα με τον Kane).
    Edit
    Εγώ είμαι ακόμα Shadow of yharnam.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 06-02-2018 at 01:29.

    xbox:Christoforo7s

  17. #2093
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έπεσε και ο Cleric Beast αρκετά πιο εύκολα απ'ότι περίμενα, στην πέμπτη προσπάθεια, με ελάχιστη χρήση αποθεμάτων. Αναπτερώθηκε κάπως το ηθικό είναι η αλήθεια. Βρήκα το κόσμημα για το κοριτσάκι αλλά δεν έγινε τίποτα όταν της το έδωσα. Ίσως να γίνει κάτι αργότερα ίσως όχι. Πήγα στο cathedral ward και εξερεύνησα λίγο τα κοντινά. Έπαθα frenzy και μου έφαγε το 90% της ενέργειας, ευτυχώς δεν ήταν κάποιος κοντά να με αποτελειώσει. Αυτό πως το αντιμετωπίζεις; Είναι κάτι που γίνεται μια και έξω συνήθως;
    Μίλησα με κάποιον Alfred αν θυμάμαι καλά το όνομα και βρήκα το μυστικό πέρασμα μαζί με σημείωμα από παίκτη με αρκετές θετικές αξιολογήσεις να μην συνεχίσω προς τα εκεί. Έτσι τελείωσε το χθεσινό session. Ερωτήσεις:
    1) Αξίζει να αναβαθμίσω το τσεκούρι; Το έχω +2 τώρα. Μου λείπουν blood shards βέβαια αλλά για να έχω ένα πλάνο στο μυαλό μου. Είναι κάποιο άλλο όπλο καλύτερο σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού;
    2) Gascoine outfit λέει τίποτα; Κοστίζει 6 insight από τα 12 που έχω τώρα αλλά αυτό το συντριβάνι δεν πουλάει και τίποτα της προκοπής. Χρησιμοποιώ το Yarnham Hunter outfit
    3) Beasthood. Τι παίζει με αυτό δεν έχω καταλάβει. Έχω 380-400 τώρα. Είναι οκ;
    Αυτά μου έρχονται τώρα.

  18. #2094
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Οι απόψεις μου είναι:
    1) Ναι, είναι από τα πρώτα όπλα που δυνάμωσα. Αν και τώρα έχω κατασταλάξει σε κάποια άλλα το τσεκούρι μαζί με ένα άλλο που θα βρεις λίγο αργότερα είναι τα εφεδρικά μου.
    2) Μείνε εκεί που είσαι και μην ανοίγεσαι. Μην περιμένεις τρελές διαφορές... την διαφορά την κάνει η δική σου ικανότητα στις αποφυγές και το timing στην άμυνα/επίθεση που θα έρθει από την εμπειρία και τις μάχες.
    3) ?? Μήπως εννοείς 38-40? Πολύ μου ακούγεται το 400... Οπως και να έχει θα αρχίσεις να το χρησιμοποιείς λίγο αργότερα (αν σε βολέψει) ουσιαστικά σε "τουρμπίζει" (ακούς και την φτερωτή που λέει ο λόγος) εμένα πάντως δεν με πολυβόλεψε γιατί όποτε το χρησιμοποιούσα είχα την ανυπομονησία να τελειώνω με τον αντίπαλο χωρίς να δίνω βάρος στην τακτική και την προσέγγιση. Πράγμα που είναι ολέθριο σε αυτό το παιχνίδι και μάλλον το έχεις καταλάβει.

  19. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Kane (06-02-2018)

  20. #2095
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Memory υπάρχει κάτι καλο η βάζουμε ότι μας βολεύει;
    Εγώ τα βρήκα σκούρα σε αυτα τα boss όσο κ να τα αποφεύγω δεν χωρίζονται εύκολα προσπαθήσω ακόμα λίγο κ μπορεί μετά να βρω NPC για βοήθεια αν κ δεν είδα πουθενά να έχει.
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #2096
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Για το memory ότι βρεις το δοκιμάζεις, τζάμπα είναι και μετά κρίνεις. Νομίζω δεν έχουν όλα τα bosses κάποιον npc για βοήθεια.. Βασικά δεν θυμάμαι γιατί δεν τα χρησιμοποιώ. Προτείνω να πράξεις αναλόγως γιατί το κέρδος σου θα είναι πολλαπλό.
    Οσον αφορά το spoiler-->
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (06-02-2018)

  23. #2097
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    ^
    Για το memory ότι βρεις το δοκιμάζεις, τζάμπα είναι και μετά κρίνεις. Νομίζω δεν έχουν όλα τα bosses κάποιον npc για βοήθεια.. Βασικά δεν θυμάμαι γιατί δεν τα χρησιμοποιώ. Προτείνω να πράξεις αναλόγως γιατί το κέρδος σου θα είναι πολλαπλό.
    Οσον αφορά το spoiler-->
    Spoiler!
    Κρατιόμουν όλο τον καιρό μετά λέω μήπως ρίξει κάτι, ναι τον κουβά τον πήρα το άλλο το αγοράζω "threaded cane" εκτός κ αν λες κάτι άλλο.
    Να ανεβάσω κ άλλο το Strength η Vitality ;
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 06-02-2018 at 16:00.

    xbox:Christoforo7s

  24. #2098
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Τίποτα από τα δύο. Πρέπει να ανεβάσεις το skill και δευτερευόντως arcane και bloodtinge. Τα καλά όπλα έχουν πολύ skill παράγοντα...

  25. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (06-02-2018)

  26. #2099
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Τίποτα από τα δύο. Πρέπει να ανεβάσεις το skill και δευτερευόντως arcane και bloodtinge. Τα καλά όπλα έχουν πολύ skill παράγοντα...
    Να σε ρωτήσω κάτι πως τον λένε αυτόν ψάχνω κ δεν βρίσκω (λέω τον NPC που σκότωσα) γιατί θέλω να δω ποιος hunter είναι αυτός που βγήκε μετά.

    Edit
    Βρήκα είναι κάτι που έβαλαν με το DLC αλλά εμφανίζεται παρακάτω απλά εμένα το έβγαλε εκεί γιατί μάλλον χτύπησα τον NPC.
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 06-02-2018 at 19:38.

    xbox:Christoforo7s

  27. #2100
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Έπεσε και το Blood starved beast. Ομολογώ ότι πήρα τη βοήθεια του κοινού
    Spoiler!

    Πήρα το Hunter Emblem (αν υπάρχει άλλος τρόπος να μπω δεν τον βρήκα) καθάρισα την παρακάτω περιοχή και μου ζητάει κάποιος ένα Password. Εκεί το άφησα. Βρήκα και ένα σημείο για κάποιον άλλο npc που δεν έχω συναντήσει ακόμα. Μάλλον το επόμενο boss είναι κοντά

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •