Page 109 of 115 FirstFirst ... 95999105106107108109110111112113 ... LastLast
Results 2,161 to 2,180 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2161
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Τα όπλα του dlc είναι τα καλύτερα. Λίγο πριν το 1ο boss θα βρεις το καλύτερο κατ' εμέ όπλο στο game (μαζί με αυτό που σου δίνει το 1ο boss)

  2. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (20-02-2018)

  3. #2162
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Είδα ένα σημείο με τα 3 moon που δίνει ποιο πολύ blood echoes, 1,5-2 λεπτών που μαζεύεις 50 με 60k για χαβαλέ κ έκατσα κ ανέβασα 20lvl σε μια ώριτσα να πάω άνετα στα υπόγεια κ DLC.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #2163
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Μαρτύρησα με τον Logarius και δεν τον κατάφερα κιόλας. Μάλλον θα τον αφήσω προς το παρόν και θα συνεχίσω στη Yahar'gul (άλλη πίπα αυτή). Έχω την εντύπωση ότι μετά τον Rom έχει πάρει απότομη στροφή το παιχνίδι

  5. #2164
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Μαρτύρησα με τον Logarius και δεν τον κατάφερα κιόλας. Μάλλον θα τον αφήσω προς το παρόν και θα συνεχίσω στη Yahar'gul (άλλη πίπα αυτή). Έχω την εντύπωση ότι μετά τον Rom έχει πάρει απότομη στροφή το παιχνίδι
    Είναι λίγο σπαστικός αλλά δεν είναι κ τόσο δύσκολος εγώ φαντάσου ότι τον έβγαλα κ δεν έσπαγα αυτό που κάρφωσε στο πάτωμα, μετά είδα σε βίντεο ότι αυτό το χτυπάς κ σπάει .
    Το άλλο που λες άστα να πάνε σκατο περιοχή.



    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 21-02-2018 at 11:26.

    xbox:Christoforo7s

  6. #2165
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    @kane πόσα lvl είσαι;
    Θέλω να δω αν έκανα υπερβολικο farming blood echoes για lvl γιατί μου λέει ο Μιχάλης πήγε 90lvl dlc κ εγώ είμαι 140
    Edit
    Πρώτα με φόβισαν ότι είναι δύσκολο το DLC κ μετά λένε ρε ανέβηκες πολύ θα είναι πολύ εύκολο
    Edit
    Arcane Haze που χρειάζεται αυτό;
    Edit
    Ρε πλάκα μου κάνετε αυτό το boss το πρώτο στο dlc βγαίνει με 100 lvl.
    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 22-02-2018 at 17:51.

    xbox:Christoforo7s

  7. #2166
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Καλά είσαι. Μάλλον κιόλας είσαι op... δώσε μαθήματα πλέον.

  8. #2167
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Bloodborne

    Έβγαλες το πρώτο boss στο dlc;
    Εγώ όταν πρωτοπήγα έλεγα αποκλείεται αυτό το boss να βγει...
    Τελικά μετά από μόνο 50-60 προσπάθειες το έριξα

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Christos33 (22-02-2018)

  10. #2168
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Έβγαλες το πρώτο boss στο dlc;
    Εγώ όταν πρωτοπήγα έλεγα αποκλείεται αυτό το boss να βγει...
    Τελικά μετά από μόνο 50-60 προσπάθειες το έριξα

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Καλά αν δεν το σπάσω το χειριστήριο σήμερα, δε την γλιτώνει.
    Ρε φίλε 60 φορές πως άντεξες εγώ γιαυτό ανέβασα lvl να αποφύγω τέτοια κατάσταση αλλά βλέπω ότι με της 5 πρώτες φορές που δοκίμασα στο boss το φτάνω άνετα στο 1/4 κ μετά με λιώνει δε μπορώ να του ρίξω, ίσως το πάω ποιο σιγά γιατί πάω να το κατεβάσω με την πρώτη, έβαλα κ npc αλλά είναι από τα ποιο άχρηστα δεν βοηθάει μόνο στην αρχή αλλά εκεί είναι εύκολο.
    Edit
    Το όπλο με τον τροχό κ αυτό που έχει το boss λέγατε ότι είναι καλα;
    Edit
    Άστο, δ*** βγήκε , δεν το έπαιζα αυτό με 100 lvl με την καμία.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 22-02-2018 at 18:19.

    xbox:Christoforo7s

  11. #2169
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Μαρτύρησα με τον Logarius και δεν τον κατάφερα κιόλας. Μάλλον θα τον αφήσω προς το παρόν και θα συνεχίσω στη Yahar'gul (άλλη πίπα αυτή). Έχω την εντύπωση ότι μετά τον Rom έχει πάρει απότομη στροφή το παιχνίδι
    Το εχω ξαναπει αλλα για μενα αυτο ειναι το πιο δυσκολο boss του παιχνιδιου οποτε αν θες τη γνωμη μου take your time, κανε καμια αλλη περιοχη πρωτα. Υπαρχουν και πιο δυσκολα bosses στο παιχνιδι αλλα ειναι και το timing που τον συναντας περιεργο, οι πιο πολλοι παικτες ειναι σε ενα σημειο στο playthrough που ειναι μεν δυνατοι αλλα οχι οσο πρεπει, και δεν εχουν και τα σουπερ συνατα οπλα. Απο τη στιγμη που μπορεις να πας οποτε θες (μια ςκαι εχεις ξεκλειδωσει την περιοχη που ειναι optional) αστο για αργοτερα.
    Και για οποιον εχει το dlc και το παιζει παραλληλα με το main game απλα σαν συμβουλη να πω οτι για οποιον μπορει ας σκοτωσει το πρωτο boss του dlc, το moonlight sword ειναι κατα τη γννωμη μου το καλυτερο οπλο του παιχνιδιου, αν εχεις και υλικα για αναβαθμισεις γινεται σχεδον cheat το συγκεκριμενο και μπορει να σε βοηθησει απειρα.


  12. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    Christos33 (22-02-2018),Kane (23-02-2018)

  13. #2170
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Καλά αν δεν το σπάσω το χειριστήριο σήμερα, δε την γλιτώνει.
    Ρε φίλε 60 φορές πως άντεξες εγώ γιαυτό ανέβασα lvl να αποφύγω τέτοια κατάσταση αλλά βλέπω ότι με της 5 πρώτες φορές που δοκίμασα στο boss το φτάνω άνετα στο 1/4 κ μετά με λιώνει δε μπορώ να του ρίξω, ίσως το πάω ποιο σιγά γιατί πάω να το κατεβάσω με την πρώτη, έβαλα κ npc αλλά είναι από τα ποιο άχρηστα δεν βοηθάει μόνο στην αρχή αλλά εκεί είναι εύκολο.
    Edit
    Το όπλο με τον τροχό κ αυτό που έχει το boss λέγατε ότι είναι καλα;
    Edit
    Άστο, δ*** βγήκε , δεν το έπαιζα αυτό με 100 lvl με την καμία.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το όπλο που σου έδωσε αυτό το boss είναι το κορυφαίο όλου του game (υποκειμενικά μιλάω, μαζί με ένα άλλο που πρέπει να το έχεις ήδη βρει)

  14. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (22-02-2018)

  15. #2171
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Το εχω ξαναπει αλλα για μενα αυτο ειναι το πιο δυσκολο boss του παιχνιδιου οποτε αν θες τη γνωμη μου take your time, κανε καμια αλλη περιοχη πρωτα. Υπαρχουν και πιο δυσκολα bosses στο παιχνιδι αλλα ειναι και το timing που τον συναντας περιεργο, οι πιο πολλοι παικτες ειναι σε ενα σημειο στο playthrough που ειναι μεν δυνατοι αλλα οχι οσο πρεπει, και δεν εχουν και τα σουπερ συνατα οπλα. Απο τη στιγμη που μπορεις να πας οποτε θες (μια ςκαι εχεις ξεκλειδωσει την περιοχη που ειναι optional) αστο για αργοτερα.
    Και για οποιον εχει το dlc και το παιζει παραλληλα με το main game απλα σαν συμβουλη να πω οτι για οποιον μπορει ας σκοτωσει το πρωτο boss του dlc, το moonlight sword ειναι κατα τη γννωμη μου το καλυτερο οπλο του παιχνιδιου, αν εχεις και υλικα για αναβαθμισεις γινεται σχεδον cheat το συγκεκριμενο και μπορει να σε βοηθησει απειρα.
    Είπα χθες πριν ξεκινήσω για την Yahar'gul να τον δοκιμάσω 10 φορές και αν δεν τον ρίξω να συνεχίσω. Τελικά τα κατάφερα και άφησα κανένα δεκάλεπτο το χειριστήριο κάτω να κουλάρω από την έξαψη (έκανα ένα τσιγάρο, βγήκα στο μπαλκόνι και περπατούσα κλπ). Είχα βάλει δύο ρούνους για 30% μπόνους στο visceral και στάθηκα τυχερός στα εναέρια χτυπήματα που δεν έβλεπα από που ερχόταν. Το timing ήταν όντως δύσκολο για μένα να το πετύχω αν και έχω την εντύπωση ότι κάποιες φορές δεν τον πετύχαινα καθόλου. Χθες το άφησα μετά από δύο προσπάθειες στον One Reborn.

    Χρίστο τώρα είμαι level 84 αν θυμάμαι καλά. Παίζω με Hunter Axe +8 και έχω στο +6 το Ludwig Holy Blade και το Tornitus αν χρειαστώ κάτι πιο γρήγορο

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Το όπλο που σου έδωσε αυτό το boss είναι το κορυφαίο όλου του game (υποκειμενικά μιλάω, μαζί με ένα άλλο που πρέπει να το έχεις ήδη βρει)
    Ποιο εννοείς;
    Last edited by Kane; 23-02-2018 at 10:03.

  16. #2172
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Είπα χθες πριν ξεκινήσω για την Yahar'gul να τον δοκιμάσω 10 φορές και αν δεν τον ρίξω να συνεχίσω. Τελικά τα κατάφερα και άφησα κανένα δεκάλεπτο το χειριστήριο κάτω να κουλάρω από την έξαψη (έκανα ένα τσιγάρο, βγήκα στο μπαλκόνι και περπατούσα κλπ). Είχα βάλει δύο ρούνους για 30% μπόνους στο visceral και στάθηκα τυχερός στα εναέρια χτυπήματα που δεν έβλεπα από που ερχόταν. Το timing ήταν όντως δύσκολο για μένα να το πετύχω αν και έχω την εντύπωση ότι κάποιες φορές δεν τον πετύχαινα καθόλου. Χθες το άφησα μετά από δύο προσπάθειες στον One Reborn.

    Χρίστο τώρα είμαι level 84 αν θυμάμαι καλά. Παίζω με Hunter Axe +8 και έχω στο +6 το Ludwig Holy Blade και το Tornitus αν χρειαστώ κάτι πιο γρήγορο



    Ποιο εννοείς;
    Λογικά λέει το whirling saw καλό είναι αλλά δεν έχω να το ανεβάσω πάνω από +7.
    @kane κ εγώ μετά τα ίδια έπαιζα βέβαια το hunter axe δεν το είχα πάει +8 λίγο ποιο κάτω το άλλο ανέβασα στο 9 κ μετά 10, το Tornitus το είχα χαμηλά το έβαζα μόνο σε μερικά boss.
    Ήμουν λίγο ποιο πολλα lvl νομίζω στον βασιλιά γιατί το πήγα σχεδόν στο τέλος, πήρες αυτό που έδωσε;

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  17. #2173
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Ναι το πήρα, μίλησα με όσους ήταν να μιλήσω πήρα και τα badges τους. Αυτό το Chikage επικίνδυνο μου φαίνεται. Μπορεί να κοπείς άσχημα

  18. #2174
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά δεν μου αρέσουν τα speedruns μιας και θεωρώ πως χάνεται η μαγεία ενός game.
    Αλλά στο συγκεκριμένο βλέπω τεχνικές για να ρίξεις ένα boss που ούτε καν τις ήξερα.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  19. #2175
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ναι το πήρα, μίλησα με όσους ήταν να μιλήσω πήρα και τα badges τους. Αυτό το Chikage επικίνδυνο μου φαίνεται. Μπορεί να κοπείς άσχημα
    Δεν φτάνει μόνο να το πάρεις, ψάξε λίγο

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  20. #2176
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ποιο εννοείς;
    Beasthunter Saif (στην κλειστή μορφή) Δεν του φαίνεται καθόλου αλλά... κτήνος!
    Απίστευτες επιθέσεις, ταχύτητα, damage και counter attack. Του βάζεις φωτιά, arcane, bolt, οτιδήποτε...
    Σε pvp και pve είναι σα να κλέβεις εκκλησία! Λόγω ταχύτητας και damage εντός των ορίων stamina σου κάνει πιο πολύ ζημιά από holy moonlight sword.
    Ελάχιστοι το κρατάνε, σας προτρέπω να το ανακαλύψετε. Εγώ άργησα γιατί στην αρχή το σνόμπαρα -προτιμούσα holy monnlight ή το ludwig's- αλλά πλέον είναι μακράν το αγαπημένο μου.

  21. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Kane (23-02-2018)

  22. #2177
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Beasthunter Saif (στην κλειστή μορφή) Δεν του φαίνεται καθόλου αλλά... κτήνος!
    Απίστευτες επιθέσεις, ταχύτητα, damage και counter attack. Του βάζεις φωτιά, arcane, bolt, οτιδήποτε...
    Σε pvp και pve είναι σα να κλέβεις εκκλησία! Λόγω ταχύτητας και damage εντός των ορίων stamina σου κάνει πιο πολύ ζημιά από holy moonlight sword.
    Ελάχιστοι το κρατάνε, σας προτρέπω να το ανακαλύψετε. Εγώ άργησα γιατί στην αρχή το σνόμπαρα -προτιμούσα holy monnlight ή το ludwig's- αλλά πλέον είναι μακράν το αγαπημένο μου.
    Αυτό που μοιάζει με το saw cleaver ;
    Πάντως για πολλούς βλέπω το saw cleaver είναι το όπλο που θεωρούν καλύτερο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #2178
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Σύγκρινέ τα!
    Η εικόνα του game είναι το saw cleaver γι'αυτό και έχει τόση πέραση...
    Ασχολήσου λίγο με το beasthunter και δες μόνος σου.

  24. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (23-02-2018)

  25. #2179
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Μιας και τελειωσα στο xone x το Dark souls3 + dlc (76 ωρες), αγορασα παλι το Bloodborne+dlc αυτη τη φορα και το αρχιζω παλι.

    Νιωθω πως μετα το dark souls εχω μπει για τα καλα στη κουλτουρα αυτου του ειδους και εχω φαει τρελλο κολλημα.

    Οι ωρες ενασχολησης βεβαια ειναι λιγες και μονο ΣΚ αλλα αξιζει!

  26. The Following 2 Users Say Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    Christos33 (27-02-2018),Kane (27-02-2018)

  27. #2180
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Μία ενημέρωση μετά από κάποιες μέρες
    Spoiler!

  28. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    mihalis13 (27-02-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •