Page 115 of 115 FirstFirst ... 1565105111112113114115
Results 2,281 to 2,296 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2281
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Το NG+ πάντως εγώ το είχα πάει τρένο. Δεν με είχε δυσκολέψει καθόλου.
    Από NG++ αρχίζουν και ζοριζουν τα πράγματα πάντως
    Βέβαια είχα φάει 80-90 ώρες στο πρώτο playthrough (μαζί με το DLC)
    Το DLC όντως είναι πιο δύσκολο από το main game. Τα bosses που με δυσκόλεψαν ήταν ο Ludwig (λογικά εκει έχεις κολλήσει) και ο Orphan of Kos (σε αυτόν έχασα πάνω από 100 φορές νομίζω)
    Μετά στα chalice dungeons έχει κάποια δύσκολα bosses.
    Πάντως νομίζω αν σύνολο είσαι 60 ώρες και είσαι στο δεύτερο playthrough το έχεις πάει κάπως βιαστικά. Από περιοχές τις έχεις δεις όλες πχ; optional bosses κλπ;
    Για μένα αν θες προχώρησε λίγο ακόμα στο main game να ανέβεις και επιστρέφεις στο DLC.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απο το main game τα εχω κανει ολα εκτος απο Chalice Dungeons.

    Στον Ludwig οντως ειχα κολλησει κ τον περασα. Καπακια εχει δυο hunters σαν mini bosses για να σε αφησει να πας στο research Hall οπου τους παλεψα αλλες 20 φορες κ αυτους... Αν ειναι να παιζω τοσες φορες βραστα...

    Στην ουσια με το που αναψα την λαμπα στο research hall το αφησα...



    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    ΟΧΙ. Δεν θα βάλεις τέλος.

    Εάν το κάνεις θα χάσεις πολλά "ωραία" πράγματα..! Και το βασικότερο... θα τα έχεις παρατήσει...

    Άστο λοιπόν για κανά 2 μέρες και ξαναπροσπάθησε με ηρεμία.

    Ξέρω που σου μιλάω.. κουλάδι είμαι και.. το έχω τελειώσει κάμποσες φορές.
    Το ξερω πως το λες κ ενταξει δεν εχεις αδικο αλλα με εχει εξαντλησει πλεον δεν εχω υπομονη
    κ το DLC ειναι γεματο enemy hunters κ μερικοι ειναι πραγματικα σαν bosses.

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Δυστηχως ετσι ειναι σε ολα τα παιχνιδια της FromSoftware(και οχι μονο)που για να βρεις πως ξεκινας το dlc θελει λιγο ψαξιμο στο internet.
    Και τα Dlc bosses του Bloodborne οντως ειναι παλουκι. Βασικα οχι μονο τα bosses. Οι μεγαλοι εχθροι που ειναι σαν καρχαριες παιζει να ειναι πιο δυνατοι ακομα και απο bosses του κανονικου παιχνιδιου.

    Εγω θα σου προτεινα αν θελεις να το βγαλεις το dlc μια η αλλη να ψαξεις συμβουλες στο internet ή να δεις για παραδειγμα τους speedrunners πως καταφερνουν και τα σκοτωνουν τα boss .
    ευχαριστω για τις συμβουλες.
    εχω δει κ εχω δει αλλα προφανως ειναι κ θεμα ικανοτητας απο ενα σημειο κ μετα οποτε μαλλον δεν το εχω. θεωρω τα 2 hits πολυ μεγαλο θεμα κ το health ειναι σχεδον 4 φορες απο οσο ξεκινησα...
    Να πω οτι δεν εχω grindαρει να πω παει στο καλο...

    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Κοιτα, εγω βρηκα εναν θεουλη δικο μας που το ειχε λιωσει το παιχνιδι και με πηγε τρενο στα dlc....αν θυμηθω ποιος ειναι θα σε/στον συστησω! Μπορει να βρω καναν διαλογο στο chat....
    Quote Originally Posted by rookie View Post
    Κοιτα, εγω βρηκα εναν θεουλη δικο μας που το ειχε λιωσει το παιχνιδι και με πηγε τρενο στα dlc....αν θυμηθω ποιος ειναι θα σε/στον συστησω! Μπορει να βρω καναν διαλογο στο chat....

    να φανταστω εννοεις co-op?

    εχω δυο θεματα ...

    πρωτον το θεωρω cheat...φαντασου ακομα κ τωρα που επαιζα δεν χρησιμοποιησα ποτε NPC hunters γι αυτο τον λογο.

    δευτερον δεν εχω ps plus οποτε δεν μπορω να παιξω online...

    σε ευχαριστω πολυ παντως
    Last edited by geogoku; 22-08-2020 at 22:38.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  2. #2282
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Για να Θυμηθώ καθώς έχουν περάσει κάποια χρονιά και είμαι σε δύσκολη ηλικία...

    Ποιο Boss του dlc πέρασες και που κόλλησες? Γράψε λεπτομέρειες αν μπορείς.

  3. #2283
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Για να Θυμηθώ καθώς έχουν περάσει κάποια χρονιά και είμαι σε δύσκολη ηλικία...

    Ποιο Boss του dlc πέρασες και που κόλλησες? Γράψε λεπτομέρειες αν μπορείς.

    περασα τον Ludwig μετα απο καμια 50αρια προσπαθειες κ μετα για αλλες 20 φορες τουλαχιστον κολλησα στο σημειο που γραφω παραπανω
    Πριν την εισοδο του research hall οπου συναντας 2 old hunters που σου κανουν επιθεση.

    Η μια που ειναι κατα κυριο λογο mage ειναι ευκολη αλλα η αλλη με το σπαθι θελει καμια 20αρια χτυπηματα.

    με το που το περασα ανοιξα την εισοδο k την λαμπα του research hall το αφησα.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  4. #2284
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    με το που το περασα ανοιξα την εισοδο k την λαμπα του research hall το αφησα.
    ok

    άστο για κανά 2 μέρες και επιστρέφεις. Λίγο μετά, ξεκινάνε τα ωραία..

  5. #2285
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Δεν τον προσλαμβάνουν ως outside contractor λέω εγώ να βγάλει κανένα patch για το PS5;
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    geogoku (16-10-2020),panos74gr (11-10-2020),psx3 (11-10-2020)

  7. #2286
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Μετα απο 150 ωρες level 187 και πλατινα ειπα να γραψω κι εγω το σχολιο μου για ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχω παιξει ever αν και κλασσικα λιγο καθυστερημενος οπως παντα!

    Οντας τελειως ασχετος απο souls παιχνιδια καθως δεν ειχα ασχοληθει με κανενα, ξεκινησα διστακτικα το bloodborne με σκοπο να το αφησω καθως ημουν σιγουρος οτι δεν εκανε για μενα, και κατεληξα να κολλησω τοσο που να το βλεπω στα ονειρα μου!

    Μετα απο κανα 5ωρο στο Iosefkas clinic που προσπαθουσα να βγαλω τον λυκανθρωπο με.... χαστουκια επειδη δεν ειχα καταλαβει πως εξοπλιζονται χειροκινητα τα οπλα και νομιζα οτι λογω level δεν τα χρησιμοποιουσα μπηκα στην Central Yharnam και το ταξιδι ξεκινησε!

    Ενα ταξιδι με πολλα τσιγαρα, νευρα, φωνες αλλα και την μεγαλυτερη ικανοποιηση που μπορεις να λαβεις σε παιχνιδι οταν επιτυγχανεις κατι.

    Οταν καταλαβεις τα mechanics και την νοοτροπια του παιχνιδιου απλα πορωνεσαι. Διαβαζα τα σχολια καποιων παιδιων κι ελεγα "τα παραλενε" κι ομως ισχυουν μεχρι κεραιας! Το παιχνιδι ειναι απολυτα εθιστικο!

    Στα του παιχνιδιου τωρα:

    Ατμοσφαιρα φανταστικη, γουσταρα τρελα την gothic αισθητικη και την υπεροχη φωτογραφια του. Τα γραφικα αν και 6ετιας μου φανηκαν εξαιρετικα.

    Συστημα μαχης:Απο τα καλυτερα που εχω δει σε game. Ερχομενος και απο Witcher 3 που το συστημα μαχης του ειναι τελειως arcade και "ελαφρυ" εδω επαθα πλακα. Τα Boss fights πολυ δυνατα με καποια απο αυτα να ειναι επικα. (κερατα Laurence εσενα κοιταω!!) Επισης μεγαλη ποικιλια σε οπλα και abilities με το καθενα απο αυτα να εχει την ιδιαιτερη "ομορφια" και χρησιμοτητα του.

    Lore πολυ δυνατο με τον καθε χαρακτηρα να προσθετει και κατι σε αυτο, αν και η αληθεια ειναι οτι αν δεν ψαχτεις λιγο στο google δεν βγαζεις ακρη με την μια καθως το παιχνιδι δεν σου αφηγειτε την ιστορια του αλλα την εχει διασπαρτη μεσα σε διαλογους, κείμενα και npcs στον κοσμο του.

    Ηχος και ηχητικα εφε απο τα καλυτερα που εχω συναντησει σε παιχνιδι και ταίριαζαν απολυτα με το feeling και την κρισιμοτητα της σκηνης.

    Γενικα ευχαριστηθηκα καθε λεπτο του παιχνιδιου σε μαζοχιστικο βαθμο, τοσο που κοιμομουν 5 το πρωι και 10 σηκωνομουν να παιξω παλι(καραντινα γαρ).

    Τελειωσα και old hunters, ευγενικη χορηγια του jkbluetiger που μου δανεισε την goty edition του, και τον ευχαριστω δημοσιως, και το επαιξα απο κει, καθως η digital εκδοση που εδωσε το plus δεν περιλαμβανει το dlc.και 20 ευρω που ζηταει η sony ειναι too much. Για οποιον ενδιαφερεται το save της digital εκδοσης παίζει κανονικα με το δισκακι.

    Τα Boss στο dlc ηταν πολυ πιο δυσκολα απο αυτα του main game. Ειδικα αυτος ο Laurence λιγο ελειψε να με κανει ψυχασθενη!! Παιζει να τον επαιξα και 50 φορες τον ατιμο και ειδικα οταν μια απο αυτες τις φορες τον εφτασα στο ενα χτυπημα και με εβγαλε εφτασα ενα σταδιο πριν τον ζουρλομανδυα!! Οταν τελικα τον εβγαλα αγκαλιαστηκαμε και φιλομασταν σαν ξαναμμενοι εφηβοι με την κοπελα μου απο την χαρα μας!!

    Ασχοληθηκα και καποιες ωρες με τα Dungeons και το ng+ αλλα εχοντας παρει ηδη την πλατινα και οντας και overpower(την amelia την εβγαλα σε 1 λεπτο και τον father Gascoigne σε 2!!)λεω οτι ηρθε το πληρωμα του χρονου να το αφησω πια.

    Περιμενω πως και πως το νεο ip του Μιγιαζακι καθως τα Dark souls δεν με τραβανε τοσο λογω setting.

    Αυτα απο μενα fellow hunters! Στο spoiler παραθετω με αριστα το 10 το ποσο δυσκολο βρηκα το καθε boss του παιχνιδιου.


    Spoiler!


    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by volyros; 20-01-2021 at 03:36.
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  8. The Following 8 Users Say Thank You to volyros For This Useful Post:

    Brazhlias (20-01-2021),geogoku (10-02-2021),jk_blue_tiger (20-01-2021),Kane (21-01-2021),obione (20-01-2021),PDS (20-01-2021),tonybsg (20-01-2021),WolfRathmA (24-03-2021)

  9. #2287
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  10. #2288
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Έχω ξεκινήσει εδώ και κάποιες μέρες το BloodBorne (αφού πήρα φόρα και τελείωσα το Demons Souls στο PS5) καιιιι..... είμαι στο τέλος. LOL

    Πολύ πιο εύκολο από Demons Souls φυσικά, καμία σχέση. Αλλά το παιχνίδι πλέον μετά από 6 χρόνια (αν δεν κάνω λάθος) έχει γεράσει πολύ μου φαίνεται... Ειδικά κιόλας όταν έχεις παίξει Demons Souls στο PS5 και γυρνάς σε κάτι πιο παλιό, σου φαίνεται λες και είναι 8bit παιχνίδι το BloodBorne μπροστά του.

    Πραγματικά, θα ήθελα πολύ να το δω σε remastered/remake. Πολύ κόσμος παρακαλάει για κάτι τέτοιο και πιστεύω κάποια στιγμή να έρθει. Το όλο setting του παιχνιδιού όμως είναι κάτι που μου αρέσει. Όλο αυτό το Gothic στυλ. (Οι λύκοι στο παιχνίδι μου θυμίζουν τα εξώφυλλα από τους Powerwolf LOL)

    Παράπονα έχω για τον ήχο, ο οποίος είναι χάλια... Τον θεωρό μονότονο πολύ. Δεν ξεχωρίζεις τι είναι αυτό που ακούς και γιατί... ένα μπάχαλο, ανακατεμένα όλα μαζί.

    Επίσης το frenzy (δική μου άποψη,αλλά να μου πεις τώρα... παιχνίδι είναι...) είναι ότι πιο βλακώδες έχω δει σε παιχνίδι. Θεωρώ πως το έβαλαν και καλά επειδή όλο αυτό είναι ένα όνειρο και έχει να κάνει με το μυαλό σου κτλ... Μπαρούφες...

    Έχω άλλα 3 bosses να βγάλω και τέλος πάντως. Πάλι καλά που είναι παιχνίδι του PS4 και μπορώ να κάνω back up το save για να μπορέσω να κάνω τα διαφορετικά endings του παιχνιδιού και να κάνω farming μετά για τα όπλα...
    Last edited by WolfRathmA; 24-03-2021 at 18:30.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. The Following User Says Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    volyros (26-03-2021)

  12. #2289
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Χαχαχαχα. Μετά το Demon Souls το οποίο είναι χάρμα οφθαλμών τι περίμενες να σου φανεί το καημένο το Bloodbornάκι.
    Έχει κάνει τρομερή δουλειά η Bluepoint που δύσκολα θα υπάρξει κάτι τόσο όμορφο και ζοφερό που έχει δημιουργήσει με το συγκεκριμένο remake.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  13. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    WolfRathmA (24-03-2021)

  14. #2290
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Μακαρι να βγει remaster ναι! Σου φανηκε πιο ευκολο πιστευω επειδη εχεις μπει στο κλιμα τωρα μετα απο demons, το Demons souls για μενα μου φανηκε πιο ευκολο και μικρο απο ολα.(Dark souls,BB,Sekiro)

  15. #2291
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Πρόλαβα να μην σπασω το χειριστήριο στο προ τελευταίο dungeon

    Τέλος και αυτό.

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  16. The Following 3 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    Dimitris_ (28-03-2021),Leon_DiZ (28-03-2021),volyros (29-03-2021)

  17. #2292
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by WolfRathmA View Post
    Πρόλαβα να μην σπασω το χειριστήριο στο προ τελευταίο dungeon

    Τέλος και αυτό.

    Είναι να μην κάνεις την αρχή. Χαχαχαχα. Ωραίος. Κάποια στιγμή μπορεί και γω να πάω για πλατίνα αν και θα πρέπει να πάρει κανένα upgrade πρώτα.

    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #2293
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Μπράβο Αποστόλη!!
    Τα πήγες τρένο, απανωτά!
    Τώρα μια ερώτηση :
    Δεν εχω ακουμπήσει ποτέ την κατηγορία, να δοκιμάσω πρώτα Bloodborne ή demons souls?
    (η ερώτηση ισχύει για όποιον έχει γνώμη)

  19. #2294
    Elite volyros's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Ηρακλειο Κρητης
    Posts
    1,160
    PSN ID
    omilitis1986
    Name
    Γιαννης

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Μπράβο Αποστόλη!!
    Τα πήγες τρένο, απανωτά!
    Τώρα μια ερώτηση :
    Δεν εχω ακουμπήσει ποτέ την κατηγορία, να δοκιμάσω πρώτα Bloodborne ή demons souls?
    (η ερώτηση ισχύει για όποιον έχει γνώμη)
    Το Demons souls περιμενω να το παιξω στο ps5 οταν με το καλο το παρω αλλα το Bloodborne για μενα ειναι απο τις καλυτερες gaming εμπειριες που ειχα. Προτεινω να ξεκινησεις με αυτο που ειναι και λιγο πιο "ευκολο" και μετα πεφτεις στα πιο βαθια..

    Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Στην εποχή αυτή που ζούμε των μετρίων,βασιλιάδες οι τρελοί των ηλιθίων.
    B.D.FOXMOOR



  20. #2295
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Και το Dark Souls 3 λένε οι βετεράνοι των Soulsborne ότι αρκετά εύκολο για beginners. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

    Ίσως σε βοηθήσει επιπλέον και το γεγονός ότι έχει 60 fps mode (variable σε PS4 Pro, locked σε PS5), μιας και χρειάζονται reflexes σε κάποιες μάχες.


  21. #2296
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Τίποτα επίσημο αλλά πολύ συζητιέται τώρα τελευταία.


    https://www.dualshockers.com/bloodbo...dition-emerge/

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •