Page 103 of 115 FirstFirst ... 3539399100101102103104105106107113 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2041
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Λοιπόν, μερικώς σωστά όλα αλλά η κατάσταση έχει ως εξής:

    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (15-01-2018)

  3. #2042
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Λοιπόν, μερικώς σωστά όλα αλλά η κατάσταση έχει ως εξής:

    Spoiler!
    Άρα με τον πρώτο Λαβύρινθο γιατί εκεί είμαι τώρα, πάω εκεί κ βλέπω τι θα γίνει.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #2043

    Default

    Παιδιά, καλησπέρα. Επειδή βλέπω και συζητάτε περί δυσκολίας κλπ, έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πάρω το συγκεκριμένο game, αλλά διστάζω κάπως. Με τραβάει πολύ το ύφος και ο κόσμος του παιχνιδιού, αλλά φοβάμαι μην με νευριάσει στο θέμα των saves και της δυσκολίας γενικότερα. Να διευκρινίσω: δεν θέλω τα παιχνίδια να είναι εύκολα, το αντίθετο θα έλεγα. Γουστάρω πολύ να υπάρχει ρεαλισμός, βάθος και δυσκολία στο gameplay, ανεξαρτήτως είδους game, και μου αρέσει ένα παιχνίδι να απαιτεί να το μάθεις, να γίνεις καλύτερος χειριστής, να μπεις στη φιλοσοφία του, γιατί αυτό σημαίνει ότι είναι καλό. Μου τη δίνει όμως (ΠΟΛΥ) ένα πράγμα: να πρέπει να παίζω και να ξαναπαίζω ολόκληρα τμήματα και περιοχές, λόγω αραιών saves ή άδικης δυσκολίας.
    Το Bloodborne σώζει αραιά; Από Dark Souls δεν έχω εμπειρία, δεν τα έχω παίξει, αλλά ξέρω ότι είναι παιχνίδια-βάσανο (πολύ καλά παιχνίδια δε), ότι ξαναπαίζεις ολόκληρες περιοχές κλπ. Επίπεδα δυσκολίας έχει; Αντιλαμβάνομαι ότι σε κάθε μάχη, αν χάσεις, την ξανακάνεις από την αρχή κι αυτό οκ, είναι λογικό και σωστό μάλλον, και δεν με νοιάζει αυτό τόσο πολύ.
    Γενικώς, το προτείνετε σε κάποιον που του αρέσει το ύφος, έχει υπομονή, αλλά δεν έχει τη σχετική εμπειρία στο είδος;

  5. #2044

    Default

    bloodborne Και dark souls ειναι τα ιδια παιχνιδια.

    Δεν υπαρχουν ξεχωριστα saves,αλλα υπαρχει μονιμο auto save.Τωρα οσον αφορα τα παραπανω ειναι γενικα παιχνιδια που προσωπικα δεν μπορω να τα προτεινω αν δεν το δει ο αλλος πρωτα με καποιο τροπο να δει αν του αρεσει και η καλυτερη λυση σε αυτο ειναι η ενοικιαση αν ειναι δυνατον(ή απο αγγελιες σαν μτχ για να μην υπαρχει μεγαλη χασουρα).

    Εχω 2 φιλους που γενικα τους εχω προτεινει αυτα τα παιχνιδια και σε 2 μερες τα παιχνιδια τα πουλησαν πισω απο τα νευρα τους.

    - - - Updated - - -

    Επισης συμφορουμιτη Χριστοφορε για τωρα απλα εχε στο νου σου να βγαλεις το παιχνιδι και να δεις οτι ειναι να δεις και για αργοτερα μπορεις να πιασεις(εχει new game + το παιχνιδι)καποιο οδηγο για να δεις τι δεν εχεις κανει/δει απο το υπολοιπο παιχνιδι.

    Βαζω εδω τον οδηγο για Platinum που τα εχει ολα μαζεμενα προς αποφυγη και spoiler https://www.playstationtrophies.org/...-road-map.html

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Christos33 (15-01-2018),toninio (16-01-2018)

  7. #2045
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ δεν το βλέπω κ τόσο δύσκολο, απλά έχει την μαλάκια που όταν χάσεις πέφτουν οι ψυχές κ πρέπει να πας στο ίδιο σημείο να της πάρεις χωρίς να ξανά χάσεις και χαθούν.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  8. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    toninio (16-01-2018)

  9. #2046
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Παιδιά, καλησπέρα. Επειδή βλέπω και συζητάτε περί δυσκολίας κλπ, έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πάρω το συγκεκριμένο game, αλλά διστάζω κάπως. Με τραβάει πολύ το ύφος και ο κόσμος του παιχνιδιού, αλλά φοβάμαι μην με νευριάσει στο θέμα των saves και της δυσκολίας γενικότερα. Να διευκρινίσω: δεν θέλω τα παιχνίδια να είναι εύκολα, το αντίθετο θα έλεγα. Γουστάρω πολύ να υπάρχει ρεαλισμός, βάθος και δυσκολία στο gameplay, ανεξαρτήτως είδους game, και μου αρέσει ένα παιχνίδι να απαιτεί να το μάθεις, να γίνεις καλύτερος χειριστής, να μπεις στη φιλοσοφία του, γιατί αυτό σημαίνει ότι είναι καλό. Μου τη δίνει όμως (ΠΟΛΥ) ένα πράγμα: να πρέπει να παίζω και να ξαναπαίζω ολόκληρα τμήματα και περιοχές, λόγω αραιών saves ή άδικης δυσκολίας.
    Το Bloodborne σώζει αραιά; Από Dark Souls δεν έχω εμπειρία, δεν τα έχω παίξει, αλλά ξέρω ότι είναι παιχνίδια-βάσανο (πολύ καλά παιχνίδια δε), ότι ξαναπαίζεις ολόκληρες περιοχές κλπ. Επίπεδα δυσκολίας έχει; Αντιλαμβάνομαι ότι σε κάθε μάχη, αν χάσεις, την ξανακάνεις από την αρχή κι αυτό οκ, είναι λογικό και σωστό μάλλον, και δεν με νοιάζει αυτό τόσο πολύ.
    Γενικώς, το προτείνετε σε κάποιον που του αρέσει το ύφος, έχει υπομονή, αλλά δεν έχει τη σχετική εμπειρία στο είδος;
    Εγώ θα έλεγα να το πάρεις toninio και απλά να οπλιστείς με λίγη παραπάνω υπομονή στην αρχή (ξέρω γω τις πρώτες ώρες μέχρι να μπεις στο σκεπτικό του παιχνιδιού - ούτε γω έχω παίξει Souls παιχνίδι).

    Από κει και πέρα δεν νομίζω ότι θα επαληφθούν οι φόβοι σου (για τα ολόκληρα τμήματα κλπ λόγω άδικης δυσκολίας). Εννοώ ότι και να συμβαίνει σε κάποιο βαθμό, δεν θα το νιώθεις τόσο σπαστικό ή άδικο.


  10. The Following User Says Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    toninio (16-01-2018)

  11. #2047
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Παιδιά, καλησπέρα. Επειδή βλέπω και συζητάτε περί δυσκολίας κλπ, έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πάρω το συγκεκριμένο game, αλλά διστάζω κάπως. Με τραβάει πολύ το ύφος και ο κόσμος του παιχνιδιού, αλλά φοβάμαι μην με νευριάσει στο θέμα των saves και της δυσκολίας γενικότερα. Να διευκρινίσω: δεν θέλω τα παιχνίδια να είναι εύκολα, το αντίθετο θα έλεγα. Γουστάρω πολύ να υπάρχει ρεαλισμός, βάθος και δυσκολία στο gameplay, ανεξαρτήτως είδους game, και μου αρέσει ένα παιχνίδι να απαιτεί να το μάθεις, να γίνεις καλύτερος χειριστής, να μπεις στη φιλοσοφία του, γιατί αυτό σημαίνει ότι είναι καλό. Μου τη δίνει όμως (ΠΟΛΥ) ένα πράγμα: να πρέπει να παίζω και να ξαναπαίζω ολόκληρα τμήματα και περιοχές, λόγω αραιών saves ή άδικης δυσκολίας.
    Το Bloodborne σώζει αραιά; Από Dark Souls δεν έχω εμπειρία, δεν τα έχω παίξει, αλλά ξέρω ότι είναι παιχνίδια-βάσανο (πολύ καλά παιχνίδια δε), ότι ξαναπαίζεις ολόκληρες περιοχές κλπ. Επίπεδα δυσκολίας έχει; Αντιλαμβάνομαι ότι σε κάθε μάχη, αν χάσεις, την ξανακάνεις από την αρχή κι αυτό οκ, είναι λογικό και σωστό μάλλον, και δεν με νοιάζει αυτό τόσο πολύ.
    Γενικώς, το προτείνετε σε κάποιον που του αρέσει το ύφος, έχει υπομονή, αλλά δεν έχει τη σχετική εμπειρία στο είδος;
    Eίσαι έτοιμος, μην το σκέφτεσαι καν.
    Σκέψου ότι εγώ -εντελώς κουλάδι λέμε-έχω level 320 στο bb (240 στο ds3) και στα καμπανάκια που μου την πέφτουν κάποιοι με βλέπουν στο τέλος να προσεύχομαι πάνω από τα πτώματά τους...
    Bloodborne+dlc, Dark slouls3 +dlcs. Με αυτή τη σειρά και με ολιγόμηνο κενό μεταξύ των δύο games.
    Θα σπαστείς, θα νευριάσεις, θα "παίξουν" τα νεύρα σου στις αρχές ιδίως με το bb αλλά θα ανταμοιφθείς με μία από τις καλύτερες gaming εμπειρίες της ζωής σου!

  12. The Following 4 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (15-01-2018),mihalis13 (15-01-2018),nikon (16-01-2018),toninio (16-01-2018)

  13. #2048

    Default

    Αυτο που θελω να πω ειναι οτι ασχετως του τι γραφεται δεξια και αριστερα ειναι παιχνιδια τα οποια προοριζονται για μικρη μεριδα κοσμου,γιατι δεν εχουν ολοι την ιδια υπομονη να τα παιξουν.Το θυμαμαι αυτο που ειχε γραφτει πολυ εντονα οταν ειχε πρωτο βγει τοτε το Dark Souls 1,ποσα ατομα το ειχαν αγορασει επειδη διαβαζανε παντου τα καλυτερα και μετα το επεστρεφαν πισω επειδη δεν αντεχαν.

    Μην κοιτατε που οι περισσοτεροι απο μας που λεμε καλα λογια τα γραφουμε γιατι εχουμε ηδη παιξει και τα Dark Souls.
    Για παραδειγμα στο Dark Souls 3 στο pc(εχει και για το ps4 αντιστοιχα αλλα δεν εβγαλα ακρη)που και εκει εχει τα summons οπως το bloodborne(και ειναι σχεδον 2 ετων παιχνιδι)μολις το 23% καταφερε να τελειωσει το παιχνιδι.
    http://steamcommunity.com/stats/374320/achievements
    σχεδον μια απο τα ιδια και στο bloodborne που φυσικα αρκετοι το επαιξαν λογω και του οποιου hype υπηρχε οταν βγηκε σαν exclusive και καλυτερο παιχνιδι του ps4 τοτε
    https://psnprofiles.com/trophies/3431-bloodborne

  14. The Following User Says Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    toninio (16-01-2018)

  15. #2049
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Bloodborne

    Συμφωνω με αυτό που λέει ο fulgore αλλ αν δεν το παίξεις βέβαια δεν θα το καταλάβεις. Εγώ δεν είχα παίξει ποτέ Dark Souls (μόνο το Demon που είχε δώσει το plus και δεν μου άρεσε).
    Το Bloodborne το πήρα από αγγελία εδώ στο φόρουμ μαζί με το Mad Max επειδή τα έδινε ένα παιδί σε καλή τιμή. Έλεγα θα το πουλήσω λογικα αλλά ας το δοκιμάσω πρώτα.
    Ε τα υπόλοιπα είναι ιστορία... Απλά το λάτρεψα σαν παιχνίδι και το θεωρώ στα καλύτερα που έχω παίξει.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    toninio (16-01-2018)

  17. #2050
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τελικά είναι πολύ καμένο παιχνίδι αλλιώς ξεκινάει κ άλλιως πάει, αν ήταν δισκάκι σίγουρα θα το είχα σπάσει σήμερα.
    Spoiler!

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Last edited by Christos33; 16-01-2018 at 04:15.

    xbox:Christoforo7s

  18. #2051

    Default

    Eυχαριστώ πολύ παιδιά, για τις συμβουλές και πληροφορίες σας.
    Συμφωνω με Fulgore, ότι αύτά είναι ιδιαίτερα παιχνίδια, μάλλον για μικρή σχετικά μερίδα κόσμου, λόγω της δυσκολίας τους βέβαια. Ναι, το καλύτερο είναι να παίξει κανείς πρώτα, να δει από κοντά και ιδίοις όμμασι τι γίνεται και πώς λειτουργεί το πράγμα.
    Αυτό που λέει ο Christos33 ας πούμε, να ξαναπερνάς από την ίδια περιοχή χωρίς να ξαναχάσεις κλπ, είναι κάτι που πιθανόν να μου τη σπάει, διότι γενικώς δεν μου αρέσει να ξανακάνω το ίδιο πράγμα, και ξανά και ξανά, πχ μπορεί να χάνεις από μία λεπτομέρεια και να πρέπει να ξαναβγάζεις ολόκληρο τμήμα ή περιοχή κλπ. Γενικώς, όταν έχω κοπιάσει κι έχω περάσει μία περιοχή, σε οποιοδήποτε παιχνίδι, δεν θέλω και δεν βρίσκω το λόγο να ξανακάνω τα ίδια. Το challenge ενός τέτοιου παιχνιδιού θεωρώ ότι πρέπει να βρίσκεται στη μάχη αυτή καθεαυτή (πχ να είναι όσο πιο manual γίνεται, να έχει βάθος επιθέσεων και άμυνας κλπ).
    Βλέπω όμως ότι και αρκετοί έχετε μπει στο πνεύμα και παίζετε, χωρίς να έχετε παρελθόν από DS, οπότε κι αυτό κάτι λέει. Είναι και από τα κορυφαία αποκλειστικά του Ps4 και δεν θα ήθελα να το χάσω.
    Oκ πάντως, γενικώς έχω μία ιδέα του περί τίνος πρόκειται (αυτό που λέει ο ntsmrtz, ότι το παιχνίδι σε παιδεύει, αλλά σε ανταμοίβει), θα το ψάξω και λίγο περισσότερο το θέμα. Έχω δει και gameplay videos και θεωρώ φοβερή την ατμοσφαιρα και τον κόσμο του. Πιστεύω θα του δώσω μία ευκαιρία, μολις τελειώσω κάποια άλλα που έχω σε προτεραιότητα (τώρα Prey και μάλλον μετά Horizon).
    Είναι και σε καλή τιμή πια, οπότε δεν τρέχει και τίποτα.
    Thanks και πάλι, κι αν έχετε κι άλλες παρατηρήσεις ή κάτι χρήσιμο για τον μη-μυημένο, εδώ είμαστε.
    Last edited by toninio; 16-01-2018 at 05:01.

  19. #2052

    Default

    ^^
    Μη-μυημένος και εγώ (μόνη εμπειρία το 1ο boss του Demon's souls) σε τέτοιου είδους παιχνίδια είπα να ξεκινήσω το Bloodborne επειδή μου άρεσε το περιβάλλον του και με το σκεπτικό κάπου μετά την αρχή το πιθανότερο να το παρατήσω και αυτό.

    Αποτέλεσμα;....να το τερματίσω, να πάρω το dlc γιατί ήθελα κι άλλο και να το τερματίσω και αυτό, να ξεκινήσω 2ο πέρασμα και στα 2 και να τα ξανατερματίσω και στο 3ο πέρασμα πλέον να πω φτάνει γιατί μπούχτισα και βάζοντας το στη λίστα με τα καλύτερα παιχνίδια που έχω παίξει ποτέ δώσαμε ραντεβού για το επόμενο Bloodborne όποτε αυτό βγει.

    Υ.Γ.: Στο να μη το βάλω κάτω βοήθησαν πολλά παιδιά (από αυτά που γράφουν πιο πάνω) με τους επικούς διαλόγους που κάναμε και τους ευχαριστώ και πάλι.
    Last edited by nikon; 16-01-2018 at 12:11.


  20. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    toninio (16-01-2018)

  21. #2053
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    @toninio για μένα μην το σκέφτεσαι. Αξίζει να του δώσεις ευκαιρία.
    Πολλοί δεν είχαμε καν εμπειρία από Dark Souls και ακόμα να σου πω την αλήθεια το DaS δεν με ενθουσιάζει. Το Bloodborne όμως το αγάπησα πραγματικά.
    Μην σε φοβίζει το οτι ξαναπερνάς περιοχή. Δεν είναι τόσο τρομερό όσο ακούγεται.
    Spoiler!

  22. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    toninio (16-01-2018)

  23. #2054
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    @nikon
    Εσύ ξεκίνα το ds3 να έχουμε να μιλάμε. Γιατί το έχεις παραμελήσει? Μιλάμε παιχνιδάρα αντίστοιχου βεληνεκούς με το bb! Θα ξαναφάς κόλλημα.
    Τι κάθεσαι...?

  24. #2055

    Default

    Άσε Κώστα πρέπει να έρθει κάποιος στο σπίτι να μου πάρει το Overwatch για να παίξω κάτι άλλο, τρελό κόλλημα λέμε.


  25. #2056
    PS4forums Fanatic pictorino's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Αττική
    Posts
    3,330
    PSN ID
    pictorino13pao

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Και εγώ τελείως μόνος το πήγα. ¶λλη η ικανοποίηση να ρίχνεις μόνος σου το Boss.
    Μονο στα chalice και συγκεκριμένα στην Amygdala πήγα με co op γιατί δεν έβγαινε με τίποτα το συγκεκριμένο Boss.
    Spoiler!

  26. #2057
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by pictorino View Post
    Spoiler!
    ¶σε τα είχα δοκιμάσει όλα.. Δεν μπορούσα με τίποτα να το βγάλω.
    Ένα ΣΚ είχα χρονομετρήσει πόσες ώρες προσπαθούσα να τη ρίξω και είχα γράψει 12 ώρες άκαρπων προσπαθειών.
    Spoiler!

  27. #2058
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Άσε Κώστα πρέπει να έρθει κάποιος στο σπίτι να μου πάρει το Overwatch για να παίξω κάτι άλλο, τρελό κόλλημα λέμε.
    Σε καταλαβαίνω, η γυναίκα μου είχε πάρει για κανά μήνα και είχε κρύψει το bloodborne. Eίχα πάθει στερητικό, κανένα παιχνίδι δεν είχε νόημα εκτός του ds3 που μου το είχε πάρει και αυτό. Τελικά κάπως τα κατάφερα και ξεκόλλησα αλλά είμαι επίφοβος για να ξανακυλήσω..
    Ξέρω θέλει δύναμη.
    Πιστεύω σε σένα, θα τα καταφέρεις

  28. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (16-01-2018)

  29. #2059
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εξαιτίας σας θα του δώσω μια ευκαιρία ακόμα, δεν ξέρω αν πάω στο σωστό δρόμο έχουν ανοιξει πολλά μετωπα, σήμερα το παράτησα κ πήγα πάλι στα παλιά έτσι να ηρεμήσω κ ναι
    Spoiler!


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 16-01-2018 at 16:25.

    xbox:Christoforo7s

  30. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    ntsmrtz (16-01-2018)

  31. #2060

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Σε καταλαβαίνω, η γυναίκα μου είχε πάρει για κανά μήνα και είχε κρύψει το bloodborne. Eίχα πάθει στερητικό, κανένα παιχνίδι δεν είχε νόημα εκτός του ds3 που μου το είχε πάρει και αυτό. Τελικά κάπως τα κατάφερα και ξεκόλλησα αλλά είμαι επίφοβος για να ξανακυλήσω..
    Ξέρω θέλει δύναμη.
    Πιστεύω σε σένα, θα τα καταφέρεις
    Καλά τη δικαιολογώ τη γυναίκα σου, δεν ξέρω και εγώ για πόσους μήνες σε έβλεπα κάθε μέρα να παίζεις Bloodborne, κάπως έτσι βέβαια είμαι και εγώ τους τελευταίους μήνες με το Overwatch, μόνο αν βρω τη δύναμη να το δώσω θα ξεκολλήσω αλλιώς όταν βγει το Bloodborne 2.


  32. The Following 2 Users Say Thank You to nikon For This Useful Post:

    Christos33 (16-01-2018),ntsmrtz (16-01-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •