Page 98 of 115 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108 ... LastLast
Results 1,941 to 1,960 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #1941
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Σκοπευω να παρω το DLC αφου ειναι και σε προσφορα 8 ευρω.Διαβαζω οτι πρεπει να ξεκινησω νεο χαρακτηρα και να φτασω ως την Amelia.ειναι κατι αλλο να προσεξω?
    (sorry ξερω θα εχει ειπωθει 100 φορες ξανα)
    Spoiler!

  2. #1942
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Δε χρειάζεται πάντως να κάνεις νέο χαρακτήρα για το DLC.

    Spoiler!

  3. #1943
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Δηλαδη να συνεχισω new game+?δεν θαναι πιο παλουκι?εχω να παιξω και απτο launch..
    τωρα π το λες ειχα συνεχισει με τον χαρακτηρα μου και ειχα φτασει κοντα στον father..προτιμοτερο να συνεχισω ετσι ε?
    Spoiler!

  4. #1944
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Και 'γω με NG++ το ξεκίνησα. Δε θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

    Έτσι και αλλιώς το λένε κιόλας στις πληροφορίες, Minimum LvL 65.

  5. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    chronohill (21-09-2016)

  6. #1945
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Έχασα κάτι; Βγήκε το dlc?

    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  7. #1946
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Nope.. Το γνωστό Old Hunters.

  8. #1947
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    A my bad!



    Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  9. #1948
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Έρχεται το επίσημο Artbook απο τη Sony και τη FromSoftware στις 23/5 του '17.





    In the terrifying video game Bloodborne, deranged mobs and nightmarish creatures lurk around every corner of a horror-filled gothic city. Bloodborne: Official Artworks collects the hair-raising artwork behind this modern action role-playing classic. Included are character concepts, creature designs, location illustrations, weapons, items, and more!

  10. The Following 3 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    isildur83 (28-12-2016),mihalis13 (28-12-2016),ntsmrtz (28-12-2016)

  11. #1949

    Default

    Και αλλο artbook βγαζουν?Ε ρε αρμεγμα που πεφτει στην βιομηχανια του gaming πλεον....
    Αρχικα ειχαμε artbook στην Collector του παιχνιδιου


    Α και βεβαια η Old Hunters εκδοση του dlc που κυκλοφορησε μονο για Ιαπωνια(την πουλαγε το play asia 20ευρω φθηνοτερα απο την δικια μας Ευρωπαικη εκδοση που δεν ειχε τιποτα δωρο.....),με ενα πολυ ωραιο μικρο βιβλιο

  12. #1950
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Σιγά το άρμεγμα, δεν είναι κανά βιβλιαράκι αυτό που θα κυκλοφορήσει όπως αυτά των collector's. Kανονικό artbook είναι (250+ σελίδων), και πολύ άργησαν να το βγάλουν κιόλας κατ' εμέ (στην Ασία κυκλοφορούσε ήδη btw).


  13. The Following 2 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    nikosgnr (28-12-2016),ntsmrtz (28-12-2016)

  14. #1951
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Μιας κ ειμαι ετοιμος να δω ποσο μακρυα μπορει να φτασει ενα cdακι πετωντας το απο το μπαλκονι, για βοηθιστε με λιγο. Το γ@μωπαιχνιδο, που σκ@τ@ εχει το save του? Χανω κ με στελνει ποσα ετη φωτος πισω. Κ αντε παλι απο την αρχη.

    Spoiler!

  15. #1952
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όποτε χάνεις ξεκινάς απο το lamp το οποιο ξεκίνησες.
    Δώσε λιγο χρόνο να το συνηθίσεις και ολα θα πάνε τέλεια.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  16. #1953

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Μιας κ ειμαι ετοιμος να δω ποσο μακρυα μπορει να φτασει ενα cdακι πετωντας το απο το μπαλκονι, για βοηθιστε με λιγο. Το γ@μωπαιχνιδο, που σκ@τ@ εχει το save του? Χανω κ με στελνει ποσα ετη φωτος πισω. Κ αντε παλι απο την αρχη.
    επειδη κ γω πηγα να το σπασω το κωλοπαιχνιδο αυτο. οπλισου με υπομονη γαιδαρου,πρεπει να φτασεις σε σημειο να μη νιωθεις αλλιως βγαλτο οπως ειναι,θα πεφτει χριστοπαναγια κατα ριπας. εγω απεκτησα υπομονη απο ενα σημειο κ μετα.σιγουρα lamps θα βρισκεις καθε φορα που σκοτωνεις ενα boss.

  17. #1954
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Κ πως φτανεις ρε μαστορα στο boss???? Κ για να το κανω ακομα καλυτερο, επειδη φανταζομαι θα ειναι πανευκολο, πως σκοτωνεις το boss?????? Ρητορικο το ερωτημα. Φανταζομαι δεν το γλυτωνει το φρισμπι......

    Spoiler!

  18. #1955
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδια αν παιζετε πρωτη φορα souls/bloodborne μην περιμενετε να κανετε περιπατο. Το πρωτο διαστημα πρεπει ο εγκεφαλος να αποδεχθει οτι δεν παιζει αλλο ενα action game που τρως 10 χτυπηματα και χανεις μια σταλιτσα health αλλα ενα skilled based game που στηριζεται πρωτα στο να μην δεχτεις χτυπηματα και μετα να ριξεις.

    Το παιχνιδι δεν συγχωρει αλλα ειναι δικαιο. Πρεπει να του δωσετε χρονο και θα ανταμειφθειτε. Θα βρισετε, θα εκνευριστειτε , αλλα δε φταιει το παιχνιδι , εμεις φταιμε που εχουμε συνηθισει οι εχθροι να αφηνουν health οταν σκοτωνονται και υπαρχουν checkpoint καθε 10 μετρα.

    Βεβαια υπαρχει και το ενδεχομενο να μη σας ταιριαζει το παιχνιδι , ή να μην ειστε σε φαση να αφιερωσετε χρονο και υπομονη τα οποια ειναι απαραιτητα .
    Last edited by james9; 07-02-2017 at 13:10.

    Spoiler!

  19. The Following 4 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    DJTaurus (07-02-2017),ilias78 (07-02-2017),mihalis13 (07-02-2017),nikosgnr (08-02-2017)

  20. #1956

    Default

    Hλία για να καταλάβεις για τι παιχνίδι μιλάμε θα σου πω ότι για μένα ήταν το μόνο rpg που ξεκίνησα, συνέχισα, τερμάτισα, ξαναξεκίνησα, ξανασυνέχισα, ξανατερμάτισα, ξαναξαναξεκίνησα και κάπου στη μέση της 3ης φοράς είπα φτάνει μπούχτισα όπως επίσης είναι το μόνο παιχνίδι στο οποίο έχω αγοράσει dlc γιατί ήθελα κι άλλο.

    Θα χάσεις πολλές φορές αλλά θα δεις ότι όσες περισσότερες φορές έχεις χάσει τόσο μεγαλύτερη θα είναι η ικανοποίηση όταν θα σκοτώνεις το boss, όταν ξεκινάς πάλι από εκεί που είχες μείνει μη πηγαίνεις γιούρια σα νευριασμένος Χλαπάτσας του στυλ "τώρα θα σας δείξω εγώ θα δείτε τι θα πάθετε" γιατί το πιθανότερο είναι να ξαναχάσεις, θέλει υπομονή και τον κάθε αντίπαλο χωριστά.

    Μη το παρατήσεις και δεν θα χάσεις, η αρχή είναι δύσκολη αλλά είναι μέχρι να του πάρεις τον αέρα......βέβαια μέχρι να βρεθεί κάποιος να σου τον κόψει πάλι για να ψάξεις να βρεις τον τρόπο να τον νικήσεις και πάει κάπως έτσι αλλά αυτή είναι και η ομορφιά του παιχνιδιού.


  21. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    ilias78 (07-02-2017)

  22. #1957
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ όταν ξεκίνησα το Bloodborne έχανα συνέχεια, αλλά έβλεπα πως δεν έφταιγε το παιχνίδι. Εγώ ήμουν απρόσεκτος, εγώ δεν φρόντιζα να προστατευτώ από τα χτυπήματα των αντιπάλων, εγώ αν είχα ρίξει 5-6 εχθρούς σερί πήγαινα με άλλον αέρα στον επόμενο και με έβαζε στην θέση μου (You Died).
    Οπλίστηκα με υπομονή και στην αρχή το πήγα πολύ προσεκτικά μέχρι να βάλω τον εαυτό στο κλίμα του Bloodborne. Στο πρώτο Boss έφτασα περίπου μετά από 7-8 ώρες παιχνιδιού και το έριξα μετά από 5-6 αποτυχημένες προσπάθειες. Ε δεν φαντάζεστε την ικανοποίηση που πήρα.. Ε μετά τα υπόλοιπα ήταν ιστορία.
    Εθίστηκα πολύ με το Bloodborne όπου έκανα τα πάντα! 120 ώρες που κάθε δευτερόλεπτο ήταν απόλαυση. Πήρα και το DLC πράγμα που το κάνω σπάνια σε παιχνίδια.
    Πήρα και το Platinum. Που δεν πίστευα πως θα έριχνα ούτε ένα Boss...
    Πλέον είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια και περιμένω να βγει κάποια στιγμή ένα sequel.
    Spoiler!

  23. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    ilias78 (07-02-2017),james9 (07-02-2017),MajereMP44 (07-02-2017),nikosgnr (08-02-2017)

  24. #1958
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Όσοι το ξεκινάτε τώρα είσαστε τυχεροί... αλλά δεν το έχετε καταλάβει ακόμα.
    Έχετε μπροστά σας να βιώσετε μία ανεπανάληπτη gaming εμπειρία.
    Απλά, μην τα παρατάτε και μην πηγαίνετε χύμα.

  25. The Following 4 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    ilias78 (07-02-2017),mihalis13 (07-02-2017),Snk (07-02-2017)

  26. #1959
    Forum GOD ilias78's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    6,515
    PSN ID
    ilias_78
    Name
    Ηλίας

    Default

    Ειμαι ακομα στην αρχη τπυ παιχνιδιου. Το πρωτο boss δεν το εχω πετυχει. Οντως εχω εκνευριστει απιστευτα. Επαιξα κανα 3ωρο κ ζητημα να εχω κανει συνολικα 10-20 λεπτα παιχνιδιου. Η αληθεια ειναι πως αν κ σκεφτηκα να μην του δωσω αλλη ευκαιρια, το κλιμα κ το υφος του παιχνιδιου με κραταει να το συνεχισω. Δεν εχω ξαναπαιξει τετοιο ειδος παιχνιου. Κ σιγουρα για να λενε ολοι εδω κ 1.5 χρονο οτι το παιχνιδι τα σπαει, κατι θα ξερουν. Θα δουμε κ σημερα πως θα παει, τωρα που εχω μια εικονα.

    Spoiler!

  27. #1960

    Default

    Quote Originally Posted by ilias78 View Post
    Ειμαι ακομα στην αρχη τπυ παιχνιδιου. Το πρωτο boss δεν το εχω πετυχει. Οντως εχω εκνευριστει απιστευτα. Επαιξα κανα 3ωρο κ ζητημα να εχω κανει συνολικα 10-20 λεπτα παιχνιδιου. Η αληθεια ειναι πως αν κ σκεφτηκα να μην του δωσω αλλη ευκαιρια, το κλιμα κ το υφος του παιχνιδιου με κραταει να το συνεχισω. Δεν εχω ξαναπαιξει τετοιο ειδος παιχνιου. Κ σιγουρα για να λενε ολοι εδω κ 1.5 χρονο οτι το παιχνιδι τα σπαει, κατι θα ξερουν. Θα δουμε κ σημερα πως θα παει, τωρα που εχω μια εικονα.
    Σαν να διαβάζω εμένα όταν το ξεκίνησα, μη το αφήσεις και δεν θα χάσεις.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •