Page 52 of 115 FirstFirst ... 24248495051525354555662102 ... LastLast
Results 1,021 to 1,040 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #1021
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Παντως για φαρμινγκ το καλυτερο μερος ειναι μετα την λαμπα "Mergos loft middle".

    Εχεις 7-8 shadows και 3 pigs που με τα καταλληλα runes σου δινουν 70000 ψυχες στο NG(NG+++ φτανουν μεχρι 300000) και με δυο τρεις φορες μπορεις να αγορασεις εκατονταδες blood vials σε λιγα λεπτα.

  2. #1022
    Elite Daytime Dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    London, UK
    Posts
    629
    PSN ID
    DaytimeDreamer

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Να προσθεσω κι εγω οτι το DLC ειναι ανελεητο και αδιστακτο. Εχω καθαρισει τα παντα στο Bloodborne (ακομα και στα Chalice Dungeons Defiled) και δεν το περιμενα με τιποτα να ειναι τοσο ζορικο.

    Εχασα πολλες φορες στο πρωτο Boss, ισως απο το πιο δυσκολο στο παιχνιδι με εξαιρεση 1-2 στα defiled.

    Κι εγω που φοβομουν οτι ειμαι Over leveled...lol

    Πολυ χαρουμενος με την καλλιτεχνικη δουλεια η οποια ειναι απιστευτη, ομως το framerate ειναι κακιστο στο DLC, ενω στο main game ηταν μια χαρα ως επι το πλειστον.

    Συνεχιζουμε και βλεπουμε τι αλλο μας περιμενει!
    Σε παιχνίδια της From δεν υπάρχει over-leveled. Level 544 είμαι και το παιχνίδι έχει κάνει adjust. Τι 100, τι 150, τι 250, τι 544. Ίδια δυσκολία έχει.

  3. #1023
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    544??? Για πόσες ώρες gaming μιλάμε?

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  4. #1024
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Τελος απο μενα, το βρηκα παρα πολυ καλο και σιγουρα απο τα expansions που αξιζουν τα λεφτα τους μιας και εχουμε δει κατα καιρους πολλες μουφες που υποσχονται πολλα και παραδιδουν απο ελαχιστα εως τιποτα και τα υπερχρεωνουν κιολας. Οριστε και η γνωμη μου αναλυτικα

    http://www.ps4forums.gr/vb/showthread.php/16833-Bloodborne-The-Old-Hunters?p=598233#post598233

    Το expansion με εψησε να ασχοληθω επιτελους και με το αναθεματισμενο το platinum trophhy, ας οψεται το defiled chalice dungeon.


  5. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    litanies (27-11-2015)

  6. #1025
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    λογω βροχης σχολασα νωριτερα απο τη δουλεια χθες οποτε με με μπολικο χρονο και ορεξη μπηκα να συνεχισω απο εκει που ειχα μεινει που θεωρουσα οτι ημουνα καπου στη μεση ομως τα πραγματα δεν ηταν ακριβως ετσι το παιχνιδι μου αφησε την εντυπωση οτι τελειωσε καπως αποτομα ενω ξεκιναει παρα πολυ εντυπωσιακα απο ενα σημειο και μετα η FromSoftware σου δινει την εντυπωση οτι βιαστηκε να τελειωσει το παιχνιδι και ιδιαιτερα στο θεμα bosses που ειναι το μεγαλο ατου του παιχνιδιου και ξεχωριζουν στο bloodborne λογω της επικοτητα τους με lv130 χαρακτηρα σε NG+ μου πηρε ακριβως 8 ωρες ξεψαχνιζοντας ολες τις περιοχες μεχρι και την ποιο μικρη γωνιουλα αυτος ηταν και ο λογος που αφησα το χαρακτηρα μου lv130 γιατι ηθελα να χορτασω το Dlc και να μην το ξεπεταξω πηγαινοντας overlevel ομως προσωπικη μου αποψη παντα η fromsoftware απο ενα σημειο και μετα σου δινει την εντυπωσει οτι βιαζεται να το τελειωσει ισως λογω Dark souls 3 δεν ξερω τι να πω
    anyway παρα τα ελλατωματα του το θεωρω ενα παρα πολυ καλο Dlc και μια παρα πολυ καλη προσθηκη σε ενα ηδη γεματο και πετυχημενο παιχνιδι οπως το bloodborne

    Σας αφηνω με μια επικη πραγματικα μαχη που κριθηκε στις λεπτομερειες για οποιον θελει να το παρακολουθησει ισως το ποιο δυσκολο boss sto bloodborne μαζι με τον ludwig ειπαμε το Dlc ειναι ζορικοτο soundtrack στο συγκεκριμενο boss sto backround ειναι το αγαπημενο μου σε αυτο το dlc



  7. #1026
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Χωρίς να έχω παίξει ακόμα το παιχνίδι, γιατί λέτε για over level? Ρωτάω γιατί διάβασα οτι το Game ανεβάζει δυσκολία ανάλογα με το lvl ... δλδ όπως είπε και κάποιο παιδί πιο πριν που ειναι 544 lvl το ίδιο δύσκολο του ήταν, σαν να είχε 150lvl char.

  8. #1027
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eγω εφαγα τα 2 επομενα boss μετα το 1ο και μου φανηκαν πανευκολα συγκριτικα με εκεινο... τωρα ειμαι στην τελευταια περιοχη λογικα, εχω ξεκλειδωσει και ενα shortcut οποτε μαλλον κοντοζυγωνω στο επομενο boss.

    To overleved το ειπα ετσι, δεν ξερω ακριβως πως λειτουργει το scaling στο παιχνιδι, αν υπαρχει, αλλα ειχα την εντυπωση οτι παει αναλογα με το τι NG+ επιπεδο εισαι. Αν εισαι δηλαδη NG+++ οι εχθροι γινονται 2-3 φορες πιο δυνατοι σε σχεση με το NG+. Αυτο ομως δεν ξερω εαν σημαινει οτι το παιχνιδι κανει adjust/scaling αναλογα και με το level που εισαι. Νομιζω ομως οτι δεν ισχυει.

  9. #1028
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Daytime Dreamer View Post
    Σε παιχνίδια της From δεν υπάρχει over-leveled. Level 544 είμαι και το παιχνίδι έχει κάνει adjust. Τι 100, τι 150, τι 250, τι 544. Ίδια δυσκολία έχει.
    αυτο που γραφει ο φιλος παραπανω δεν ισχυει προφανως εχει μπερδεψει κατι adjust level γινεται μονο οταν τερματισεις το παιχνιδι στο normal
    δηλαδη αναλογα σε τι NG παιζεις προσαρμοζεται και η δυσκολια του παιχνιδιου οσο ανεβαινεις σε NG+ κ.τ.λ τοσο δυσκολευει και το παιχνιδι οι εχθροι ειναι buffarismenoi κανουν μεγαλυτερο damage εχουν μεγαλυτερο vitality και εσυ φυσικα κανεις μικροτερο damage
    τωρα αν δυο παιχτες ειναι στο ιδιο NG gia παραδειγμα και οι 2 παιζουν σε NG+ και ο ενας ειναι lv80 και ο αλλος lv 540 σαφως και μετραει το lv o 540 μπορει να καταιβασει τον αρχηγο με 5 χτυπηματα lol αφου εχει τετραπλασια στατιστικα σε ολα (strength vitality stamina κτλ) απο τον κακομοιρη τον lv80 που θα χαροπαλευει κανα 15 να τον σκοτωσει σαφως και παιζει ρολο το lv αλλιως δεν θα υπηρχε στο παιχνιδι ολοι θα ημασταν το ιδιο και δεν θα υπηρχαν NG , NG+ , Ng++ κτλ ουτε η fromsoftware θα εβγαζε προτινομενα lv για παραδειγμα οπως στο Dlc τωρα

  10. #1029
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγω πάντως είμαι 97 level και έχω χάσει πάνω απο 10 φορές στο πρώτο boss..
    Spoiler!

  11. #1030
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    [QUOTE=Valkyre;598254]Eγω εφαγα τα 2 επομενα boss μετα το 1ο και μου φανηκαν πανευκολα συγκριτικα με εκεινο... τωρα ειμαι στην τελευταια περιοχη λογικα, εχω ξεκλειδωσει και ενα shortcut οποτε μαλλον κοντοζυγωνω στο επομενο boss.

    ναι valkyre εισαι στην τελευταια περιοχη εκει ειναι το τελικο boss απλα εχεις ξεχασει ενα boss πισω ειναι αυτο που ανεβασα ειναι optional γυρνα στην αρχικη περιοχη και ψαξε να το βρεις γιατι ειναι κριμα να το χασεις ειναι επικο to fight με το Boss αυτο (και εγω που νομιζα οτι to 1 boss ηταν δυσκολο lol)

  12. #1031
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    [QUOTE=captainjacko;598258]
    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Eγω εφαγα τα 2 επομενα boss μετα το 1ο και μου φανηκαν πανευκολα συγκριτικα με εκεινο... τωρα ειμαι στην τελευταια περιοχη λογικα, εχω ξεκλειδωσει και ενα shortcut οποτε μαλλον κοντοζυγωνω στο επομενο boss.

    ναι valkyre εισαι στην τελευταια περιοχη εκει ειναι το τελικο boss απλα εχεις ξεχασει ενα boss πισω ειναι αυτο που ανεβασα ειναι optional γυρνα στην αρχικη περιοχη και ψαξε να το βρεις γιατι ειναι κριμα να το χασεις ειναι επικο to fight με το Boss αυτο (και εγω που νομιζα οτι to 1 boss ηταν δυσκολο lol)
    Xμ ηξερα οτι εχει ενα Optional αλλα ελεγα να το αφησω τελευταιο. Για να το λες ομως θα γυρισω πισω να το βρω. θενκς.

    Δεν υπαρχει να φησω κατι ορθιο, το game θελω να το εχω 100% το συγκεκριμενο.

  13. #1032
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    αυτο που γραφει ο φιλος παραπανω δεν ισχυει προφανως εχει μπερδεψει κατι adjust level γινεται μονο οταν τερματισεις το παιχνιδι στο normal
    δηλαδη αναλογα σε τι NG παιζεις προσαρμοζεται και η δυσκολια του παιχνιδιου οσο ανεβαινεις σε NG+ κ.τ.λ τοσο δυσκολευει και το παιχνιδι οι εχθροι ειναι buffarismenoi κανουν μεγαλυτερο damage εχουν μεγαλυτερο vitality και εσυ φυσικα κανεις μικροτερο damage
    τωρα αν δυο παιχτες ειναι στο ιδιο NG gia παραδειγμα και οι 2 παιζουν σε NG+ και ο ενας ειναι lv80 και ο αλλος lv 540 σαφως και μετραει το lv o 540 μπορει να καταιβασει τον αρχηγο με 5 χτυπηματα lol αφου εχει τετραπλασια στατιστικα σε ολα (strength vitality stamina κτλ) απο τον κακομοιρη τον lv80 που θα χαροπαλευει κανα 15 να τον σκοτωσει σαφως και παιζει ρολο το lv αλλιως δεν θα υπηρχε στο παιχνιδι ολοι θα ημασταν το ιδιο και δεν θα υπηρχαν NG , NG+ , Ng++ κτλ ουτε η fromsoftware θα εβγαζε προτινομενα lv για παραδειγμα οπως στο Dlc τωρα
    α οκ, πάντως είναι τακτική αρκετών RPG ( και mmo ) για να μπορείς να παίζεις πολλές περιοχές ανεξαρτήτου lvl, γι αυτό κ μου φάνηκε λογικό το lvl adjust.

  14. #1033
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    [QUOTE=Valkyre;598259]
    Quote Originally Posted by captainjacko View Post

    Xμ ηξερα οτι εχει ενα Optional αλλα ελεγα να το αφησω τελευταιο. Για να το λες ομως θα γυρισω πισω να το βρω. θενκς.

    Δεν υπαρχει να φησω κατι ορθιο, το game θελω να το εχω 100% το συγκεκριμενο.
    Λογικα δεν το χανεις και μπορεις να το αφησεις για το τελος γιατι απ οτι ειδα ο χαρτης του dlc μενεις ανοιχτος αφου νικησεις και το τελικο Boss αλλα ειπα να στο πω γιατι ποτε δεν ξερεις και εγω συμπτωματικα το βρηκα δεν ηθελα να αφησω τιποτα ζωντανο και τελικα ειχα δικιο ειχα ξεχασει κατι ζωντανο lol

  15. #1034
    Elite Daytime Dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    London, UK
    Posts
    629
    PSN ID
    DaytimeDreamer

    Default

    Η δυσκολία αυξάνει αναλόγως πόσα new game ξαναρχίζεις (NG+, NG++, NG+++, κλπ) αλλά και αναλόγως του level που είσαι. Το environment του παιχνιδιού κάνει adjust και κυρίως τα bosses. Οπότε για παράδειγμα ένα boss που σου κόβει μισή ενέργεια με ένα χτύπημα σε 150 level, σου κόβει πάλι μισή ενέργεια σε 544 level. Είναι ακριβώς όπως στα Dark Souls. Αυτό που μετράει περισσότερο στο παιχνίδι είναι τα όπλα και πόσο αναβαθμισμένα τα έχεις και τα gems.



    Όλα αυτά από κάποιον που δουλεύει στην SCEE, έχει παίξει αρκετά Souls games, έχει φίλους στην Bandai-Namco και μιλάει με αυτούς για αυτά όποτε έχει χρόνο.

    Δεν νομίζω να κάνω λάθος.

    @corsaopc3071r NG++ έχω μείνει. Απλά έχω παίξει πολύ PvP και γενικως πολύ farming.

  16. #1035
    PS4forums Addict dlevel's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Athens
    Posts
    1,940
    PSN ID
    dlevel

    Default

    Α οκ καλά κατάλαβα... και κάνει κ λογική. Thanx DD

  17. #1036
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Quote Originally Posted by Daytime Dreamer View Post
    Η δυσκολία αυξάνει αναλόγως πόσα new game ξαναρχίζεις (NG+, NG++, NG+++, κλπ) αλλά και αναλόγως του level που είσαι. Το environment του παιχνιδιού κάνει adjust και κυρίως τα bosses. Οπότε για παράδειγμα ένα boss που σου κόβει μισή ενέργεια με ένα χτύπημα σε 150 level, σου κόβει πάλι μισή ενέργεια σε 544 level. Είναι ακριβώς όπως στα Dark Souls. Αυτό που μετράει περισσότερο στο παιχνίδι είναι τα όπλα και πόσο αναβαθμισμένα τα έχεις και τα gems.

    Όλα αυτά από κάποιον που δουλεύει στην SCEE, έχει παίξει αρκετά Souls games, έχει φίλους στην Bandai-Namco και μιλάει με αυτούς για αυτά όποτε έχει χρόνο.

    Δεν νομίζω να κάνω λάθος.

    @corsaopc3071r NG++ έχω μείνει. Απλά έχω παίξει πολύ PvP και γενικως πολύ farming.

    To εξηγησα οσο καλυτερα μπορουσα το Lv υπαρχει γαι καποιο λογο η ιδια η fromsoftware εχει βγαλει ανακοινωσεις για reccomended level σε NG NG+ NG++ κτλ για οσους θελουν να εχουν μια ομαλη εμπειρια gaming αν δεν πιστευετε την ιδια εταιρεια που βγαζει το παιχνιδι τοτε καντε μια βολτα στο you tube ειναι γεματο με video απο overleveled players για το NG που παιζει ο καθενας εχω max οπλα lv10 με δυνατα gems ολα τα boss που εχω συναντησει στο bloodborne θελουν το χρονο τους οταν δεν εισαι overleveled εγω θελω περιπου 6 λεπτα αναλογα με το boss δειτε boss οπως amygdala chlerick beast Darbeast κτλ να βγαινουν με 5 χτυπηματα απο overleveled players μια εικονα χιλιες λεξεις και ολα αυτα εννοητε χωρις παρεξηγηση φιλε daytime dreamer

  18. #1037
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Οριστε και ενα Video δειτε το με τα ματια σας o τυπος ειναι lv544 σαν το φιλο το daydreamer με το που κανει respawn στην περιοχη τα boss εξαφανιζονται lolφανταστητε οτι ολα αυτα τα κανει στη μεγιστη δυσκολια που μπορει να παει το παιχνιδι ΝG+7


    Last edited by captainjacko; 27-11-2015 at 14:39.

  19. The Following User Says Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Valkyre (27-11-2015)

  20. #1038
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Απέξω το έχει μάθει το boss... Ωραίος παίχτης!

    Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #1039
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    lol ο τυπος το βιασε το game... τι level ειναι λεει?

  22. #1040
    Elite Daytime Dreamer's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    London, UK
    Posts
    629
    PSN ID
    DaytimeDreamer

    Default

    Που το είδατε γραμμένο ότι το NG+7 είναι η μέγιστη δυσκολία; Έχω δει game runs σε NG+99 ...

    Υποθέτω ότι κάνει τόσο ζημιά ο τύπος λόγω αναβαθμίσεων στα όπλα σε συνδιασμό με gems και weaknesses που έχουν τα bosses. Πχ η Amygdala έχει ΤΡΟΜΕΡΟ weakness στο "A call beyond" Αν την πετύχουν σωστά 4-5 τέτοια spells έφυγε.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •