Page 46 of 115 FirstFirst ... 364243444546474849505696 ... LastLast
Results 901 to 920 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #901
    Elite Terastios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,147
    PSN ID
    DHMHTRHS_HAWK
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Δε ξέρω για εσάς που οχι μόνο το τερματίζετε, αλλα παίρνετε και πλατίνα, αλλα εγώ ειμαι στις 37 ωρες παιχνιδιου και ειμαι ακομα στην Amelia. Και ναι... Ξερω τι με περιμένει παρακατω.
    Αδερφέ πέρασα 140 ώρες σ αυτό το παιχνίδι που στην αρχή έλεγα ότι μόνο ψυχασθενης κάθεται και το παίζει..... Τη να πω....
    Α ναι και έκανα 3 φορές το παιχνίδι από την αρχή....

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by j.dnls View Post
    Αυτόν τον ρημαδι τον 4ο ρουνο, που τον βρισκω ρε παιδες?
    Οταν θα ανοίξεις την μυστική πίστα στα χιόνια και θα φας τον βασιλιά θα φορέσεις το κράνος και θα ανοίξεις την πόρτα και θα μιλήσεις στην βασίλισσα και θα σου δώσει το 1ο σου ρουνο για την 4η θέση.
    Last edited by Terastios; 09-06-2015 at 08:26.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Terastios For This Useful Post:

    Dragonpaul (09-06-2015),j.dnls (21-06-2015)

  3. #902
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by Terastios View Post
    Αδερφέ πέρασα 140 ώρες σ αυτό το παιχνίδι που στην αρχή έλεγα ότι μόνο ψυχασθενης κάθεται και το παίζει..... Τη να πω....
    Α ναι και έκανα 3 φορές το παιχνίδι από την αρχή....

    - - - Updated - - -



    Οταν θα ανοίξεις την μυστική πίστα στα χιόνια και θα φας τον βασιλιά θα φορέσεις το κράνος και θα ανοίξεις την πόρτα και θα μιλήσεις στην βασίλισσα και θα σου δώσει το 1ο σου ρουνο για την 4η θέση.
    14 φορες τον εχω παλεψει, ειμαι lvl95 και ουτε στη μεση δεν τον φτανω το πουστη!!!
    Εχω δει ΟΛΑ τα guides στο youtube, αλλα και παλι ΔΕΝ.
    Τωρα κανω αποτοξινωση για 2η εβδομαδα γιατι τα νευρα μου ειναι τσαταλια, ευκολα το δυσκολοτερο boss μεχρι στιγμης.

  4. #903
    Elite Terastios's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,147
    PSN ID
    DHMHTRHS_HAWK
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by stratisd View Post
    14 φορες τον εχω παλεψει, ειμαι lvl95 και ουτε στη μεση δεν τον φτανω το πουστη!!!
    Εχω δει ΟΛΑ τα guides στο youtube, αλλα και παλι ΔΕΝ.
    Τωρα κανω αποτοξινωση για 2η εβδομαδα γιατι τα νευρα μου ειναι τσαταλια, ευκολα το δυσκολοτερο boss μεχρι στιγμης.
    Γιατί δεν βαρας καμπανάκι να τον βγάλεις co op? Δεν είναι κακό να ζητάς βοήθεια καμία φορά αργεί να βρει αλλά με λίγο υπομονή 15/20 λεπτά κάτι γίνεται

    Αλλιώς έρχεσαι με το πσ4 σου από το σπίτι μιας και είσαι Ίλιον καικτο βγαζουμε παρέα!
    Last edited by Terastios; 09-06-2015 at 10:40.

  5. #904
    PS4forums Addict stratisd's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Ίλιον
    Posts
    1,917
    PSN ID
    stratisd

    Default

    Quote Originally Posted by Terastios View Post
    Γιατί δεν βαρας καμπανάκι να τον βγάλεις co op? Δεν είναι κακό να ζητάς βοήθεια καμία φορά αργεί να βρει αλλά με λίγο υπομονή 15/20 λεπτά κάτι γίνεται

    Αλλιώς έρχεσαι με το πσ4 σου από το σπίτι μιας και είσαι Ίλιον καικτο βγαζουμε παρέα!
    Πατησα 2 φορες και δεν βρηκε τιποτα Αν δεν τα καταφερω θα σκεφτω σοβαρα την προταση σου... σε ευχαριστω πολυ.

  6. #905
    Senior Member juliahna12's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Athens
    Posts
    117
    PSN ID
    juliahna12

    Default

    To δυσκολότερο boss κατά τη γνώμη μου στο παιχνίδι, πολύ υπομονή και καθαρο μυαλό και ξανά και ξανά
    Πάντως, όταν κανεις co-op κάτι παίζει με τα στατιστικά νομίζω, δεν θυμάμαι!

  7. #906
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Στον martyr οταν παει να κανει το "power-up" του πρεπει να πας απο πισω και με charge attack να το διακοψεις

  8. #907
    Cool Member MarVell's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    163
    PSN ID
    MarVell

    Default

    Quote Originally Posted by juliahna12 View Post
    To δυσκολότερο boss κατά τη γνώμη μου στο παιχνίδι, πολύ υπομονή και καθαρο μυαλό και ξανά και ξανά
    Πάντως, όταν κανεις co-op κάτι παίζει με τα στατιστικά νομίζω, δεν θυμάμαι!
    Όταν παίζεις με δεύτερο παίκτη η ζωή του αφεντικού αυξάνεται κατά 50%. Όταν παίζεις και με τρίτο συμπαίκτη αυξάνετα κατά 100%., δηλαδή διπλασιάζεται. Το λέει ο επίσημος οδηγός του παιχνιδιού.

    Sent from my D5803 using Tapatalk


  9. #908

    Default

    τελικα θα εχουμε dlc για το game η οχι?

  10. #909
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Θα εχουμε, το εχει επιβεβαιωσει ο Yoshida. Απλα δεν εχει ανακοινωθει ακομα τι/πως/ποτε.


  11. #910
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Ναι θα εχουμε.Μαλιστα το ονομαζουν και "expansion" οποτε ελπιζω να ειναι αρκετα μεγαλο.Μαλλον παει για τελος του 15.

    Ουτε λογος παντως στην Ε3

  12. #911
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Ενταξει τι αλλο πια να ανακοινωναν σε αυτη την e3? Με το υλικο που ειχαν καποια πραγματα αναγκαστικα θα εμεναν εκτος. Εχουμε ακομα Paris Week, Gamescom, σε καποια απο αυτες θα το δουμε νομιζω.


  13. #912
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Νοίκιασα το game για 2-3 μέρες και έχω κολλήσει ακόμη δεν το ξεκίνησα, τι κατηγορία να διαλέξω στο Origin για να παίξω όσο το δυνατόν καλύτερα μέχρι να το επιστρέψω ?

    Spoiler!

  14. #913
    Elite dspug7's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Κερατεα
    Posts
    929
    PSN ID
    dspug7
    Name
    Διαμαντης

    Default

    σε 2-3 μερες το μονο που θα καταφερεις ειναι να πεθαινεις στο πρωτο σημειο με εχθρους... θελει δουλεια το παιχνιδι.!!

    btw εγω επαιξα με veteran.
    Last edited by dspug7; 20-06-2015 at 21:15.

  15. The Following User Says Thank You to dspug7 For This Useful Post:

    pgp69 (20-06-2015)

  16. #914
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Δεν εχει και τοση σημασια με τι class θα ξεκινησεις μιας και μπορεις να ανεβασεις ο,τι θελεις χωρις περιορισμους. Εγω ξεκινησα με υψηλο endurance, troubled childhood νομιζω λεγεται.
    Κι εγω θα σου ελεγα ο,τι και ο dspug7, ειναι απο τα λιγα παιχνιδια που η ενοικιαση δεν σου προσφερει κατι ουσιαστικο περα απο το να δεις λιγο τον κοσμο και να αποφασισεις αν σου κανει για αγορα. Δεν θα προλαβεις να προχωρησεις και πολυ.


  17. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    pgp69 (20-06-2015)

  18. #915
    Advanced Member phaerun's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Πειραιάς / Atlanta GA
    Posts
    301
    PSN ID
    PhaerunGR

    Default

    εγω ξεκινησα σαν Lone survivor αλλά δε νομιζω να εχει και πολύ σημασία. Τις 5 πρώτες ώρες ειχα φάει τοσο ξύλο που απορούσα πως ειναι δυνατον να ειμαι τόσο αναπηρη αφου γενικα "πιανει το χερι μου" στα παιχνιδια...
    Τωρα ειμαι στις 60 κάτι ώρες παιχνιδιού και level 123 στο πρώτο playthrough και κανω τα chalice dungeons (ειμαι στο 2ο επιπεδο του Ailing Loran). To παιχνιδάκι θα πάει για πλατινα και σιγουρα θα φτάσω και το δευτερο playthrough μεχρι το τέλος για να μπορώ να βοηθώ παιδάκια που χρειαζονται βοήθεια.
    περιμένω το expansion πως και πως.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to phaerun For This Useful Post:

    sndev (23-06-2015),the master (23-06-2015)

  20. #916
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default





    Bloodborne: The Old Hunters will launch in the UK on the same day as Japan, 24th November, and will be priced £11.99/€14.99.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Citizen3rased (15-09-2015),hakoo (15-09-2015)

  22. #917
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Looking great, ανανεωμενο και το moveset.
    Aνακοινωθηκε επισης οτι το Bloodborne εχει ξεπερασει τα 2 εκατομμυρια πωλησεις, τρελες πωλησεις για το ειδος (που δεν ειναι καθολου εμπορικο) και για exclusive.


  23. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    panos74gr (28-09-2015)

  24. #918

    Default

    Το retail copy ποσο θα κοστισει? Θα ειναι φυσεως GOTY edition η limited?

  25. #919
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Bloodborne's two planned DLC packs have been combined in the epic The Old Hunters

    The Old Hunters will be accessible at some point in the first half of the game after a number of unnamed conditions have been met, and it's said to offer a sizeable challenge. The demo on the show floor at Tokyo Game Show was de-fanged somewhat in order to be more approachable, with some of boss Ludwig's moves being removed. The final expansion, however, is said to be around the same difficulty as the latter half of Bloodborne's campaign - so it could present a nasty surprise to players who stumble upon it early on in the game.
    There will be three new areas within The Old Hunters, with some familiar locations folded in with the all-new ones. When you consider that Bloodborne's approximately 13 areas took players some 30-40 hours to complete, The Old Hunters should present around 8 hours of content in its entirety - depending on your own pace, of course.
    The Old Hunters also features around 10 new weapons, although only a handful were available in the demo build. There's a whip that converts into a katana sword, which in the build provided was combined with a stun-bomb that players could use before diving in for a succession of high damage attacks, as well as what appeared to be a more brutal take on the saw cleaver, and a dagger that doubles up as a bow and arrow. "Its background is that it's the hunter Simon's, who didn't like guns," Yamagiwa said of the latter weapon. "It's a little on the extreme side. We wanted to give the players more options, so in this case it's a ranged weapon."

  26. #920
    Cool Member MarVell's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    163
    PSN ID
    MarVell

    Default

    Σημαντική απορία: όσοι έχουν τελειώσει το παιχνίδι 2-3 φορές θα μπορούνε να παίξουνε την επέκταση κατευθείαν ή θα πρέπει να ξεκινήσουν απ' την αρχή πάλι;

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •