Page 24 of 115 FirstFirst ... 142021222324252627283474 ... LastLast
Results 461 to 480 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #461

    Default

    Είμαι μετά το 2ο boss, lvl 20. Αν είναι κανείς πιο πίσω και θέλει βοήθεια, ή στα ίδια μ' εμένα και ψήνεται για co-op, ας πει. Αν μαζευτούμε κάμποσοι, μπορούμε να φτιάξουμε κι ένα κοινό password (πχ ps4forums) ώστε να βρισκόμαστε.

  2. #462
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Εγω εχω σταματησει μετα το 2ο boss οποτε είμαι μεσα.

  3. #463
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Εγω ειμαι κοντα στο 3ο

  4. #464
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Eγω εχω φαει το ξυλο της αρκουδας.
    Tιποτα, με εχει ευνουχισει η quelaag ως gamer, αυτο το πορνιδιο.
    Eιμαι στο πρωτο boss, μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες, ενα κλασικο souls game με μοναδικες διαφορες το setting που ειναι πολυ φρεσκο και ενδιαφερον και η φιλοσοφια της μαχης που δεν εχει καθολου guarding.


  5. #465

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Eγω εχω φαει το ξυλο της αρκουδας.
    Tιποτα, με εχει ευνουχισει η quelaag ως gamer, αυτο το πορνιδιο.
    Eιμαι στο πρωτο boss, μεχρι στιγμης οι εντυπωσεις ειναι πολυ καλες, ενα κλασικο souls game με μοναδικες διαφορες το setting που ειναι πολυ φρεσκο και ενδιαφερον και η φιλοσοφια της μαχης που δεν εχει καθολου guarding.
    10 λεπτα έχει που το διάβασα και ακόμα γελάω

  6. The Following User Says Thank You to DarthGR For This Useful Post:

    hakoo (26-03-2015)

  7. #466

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Viper For This Useful Post:

    Nerven (27-03-2015),Nikos326_GR (27-03-2015)

  9. #467
    Advanced Member v-tidus's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    304
    PSN ID
    v-tidus

    Default

    Εγώ είμαι μετά το 5ο boss. Level 30-κάτι νομίζω. Ας βάλουμε όντως κοινό κωδικό. Μπορώ να βοηθήσω αν χρειάζεται κάποιος.

  10. #468
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω ειμαι στο 4ο boss, lvl σχεδον 40 νομιζω.

    Τελικα η φιλοσοφια του παιχνιδιου (την οποια ειχα ξεχασει μετα το Demon Souls) ειναι να χρησιμοποιεις οτι εχεις και δεν εχεις στα boss. Οχι της φασης "ας κρατησω αυτα τα items για να εχω στοκ". Το 4ο boss με παιδεψε. Το art του παιχνιδιου ειναι φανταστικο. Απο τεχνικης αποψης τα γραφικα δεν ειναι κατι το εξωφρενικο, αλλα το art κανει το παιχνιδι πανεμορφο. Υπαρχουν καποιες στιγμες που κυριολεκτικα μοιαζει με πινακα το παιχνιδι.

    all in all καλα παει μεχρι τωρα, απλα με χαλαει οτι η ιστορια και το lore του κοσμου παρουσιαζεται αχταρμας. Οπως επισης με χαλαει που εαν δεν πας την συγκεκριμενη στιγμη να κανεις συγκεκριμενα πραγματα, μπορει να μην ειναι available μετα...ειναι λιγο σαν να ψαχνεις ψυλους στα αχυρα ενα πραγμα.

    Γενικα αρκετα ευχαριστημενος, ειναι ιδιαιτερο game.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dragonpaul (27-03-2015),gonzalez (27-03-2015)

  12. #469
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Το να κανεις συνεχεια level up χωρις να προχωρας και πολυ ειναι κατι επιτρεπτο η χαλαει πολυ την εμπειρια λετε?

  13. #470
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Γιατι να χαλαει την εμπειρια? Απλα απο την εμπερια μου με τα Souls παιχνιδια και με το Bloodborne μεχρι στιγμης θεωρω οτι το να εισαι 1-2 levels παραπανω δεν προκειται να σε σωσει απεναντι σε ενα boss, οσο το να βελτιωσεις την στρατηγικη σου. Γενικα δεν ειναι απο τα RPG που το leveling up ειναι η απαντηση σε ολα.


  14. #471
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Το να κανεις συνεχεια level up χωρις να προχωρας και πολυ ειναι κατι επιτρεπτο η χαλαει πολυ την εμπειρια λετε?
    Δεν προκειται να χαλασει την εμπειρια αλλα μην νομιζεις οτι το level θα καθορισει το αν θα κερδισεις. Ετσι οπως ειναι στημενο το παιχνιδι ειτε εισαι level 30 ειτε level 40 δεν θα κερδισεις το boss εαν δεν εχεις skill. Θελω να πω οτι το παιχνιδι ειναι 80% skill και 20% stat dependent.

  15. #472
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εχω παιξει καπου 20 ωρες ειμαι λεβελ 42 και ανεβαζω περισσοτερο τα strength/skill και σκεφτομαι να ανεβασω και το arcane. Ψαχνω το 4ο boss, εκανα ενα διαλειμα και επαιξα λιγο το πρωτο chalice dungeon, που δεν εχει να κανει με τα υπολοιπα main dungeons. Εφτασα στο layer 2 περασα ενα boss και ανοιξα το 3ο layer. Μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα chalice ritue και να σου φτιαξει ενα random dungeon μοναδικο που μονο εσυ μπορεις να παιξεις, αυτο δεν το εχω δει ακομη, ειμαι περιεργος. Ειναι αρκετα δυσκολο εκει παντως και ενω μαζευεις echoes σου πετανε βελη με δηλητηρια και και χαλασα ολα τα vials και τα αντιδοτα τωρα παω ξανα πισω, ευτυχως vials βρισκεις και τα μαζευεις ευκολα και αποθηκευονται στο storage. Τα items ειναι πολυτιμα, δεν ειναι να τα καταναλωνεις αδικα. Εχω αφησει και ενα μυνημα και μου εχουν κανει fine το μυνημα αλλοι παιχτες 43 φορες. Για να βοηθησεις καποιον online θα πρεπει πρωτα να παρεις ενα κουδουνι απο τον insight vendor στο hunters dream, αφου πρωτα μαζεψεις 10 insights. Μου αρεσει πολυ αλλα ειναι πολυ δυσκολο, εχω χασει παρα πολλες φορες και πολλα echoes πανε χαμενα, αλλα δεν το βαζω κατω, το προχωραω και ειδικα οταν ερχεται η ωρα και περναω καποιο boss με πιανει μια ικανοποιηση, αφου πρωτα με εχει πιασει τρελο αγχος να μην χασω. Φοβερη η ατμοσφαιρα και οι ηχοι και τα γραφικα και η κινηση, πολυ σπανια να πεσει για πολυ λιγο το framerate κατα τα αλλα ολα ειναι καλα, το μονο ισως αρνητικο ειναι το χρονοβορο loading καθε φορα και το οτι για να πας καπου θα πρεπει πρωτα να πας στο hunters dream, αλλα αν δεν θες να μετακινεισε συνεχεια και δεν χανεις συχνα ωστε να κανει restart, δεν νομιζω οτι ενοχλει και τοσο.

  16. #473
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Δεν προκειται να χαλασει την εμπειρια αλλα μην νομιζεις οτι το level θα καθορισει το αν θα κερδισεις. Ετσι οπως ειναι στημενο το παιχνιδι ειτε εισαι level 30 ειτε level 40 δεν θα κερδισεις το boss εαν δεν εχεις skill. Θελω να πω οτι το παιχνιδι ειναι 80% skill και 20% stat dependent.
    Σιγουρα απλα ειπα να ρωτησω. Το 2ο boss το εβγαλα με τη πρωτη καθαρα απο στρατηγικη αφου εφτασα χωρις να καταλαβω καν πως υπηρχε εκει boss.

    Tεσπα. Παιχνιδαρα ειναι και στα 57ε η collectors αξιζει!

  17. #474

    Default

    @corsa
    οπως τα ειπε οvalkyrie ειναι,δεν ειναι σαν τα αλλα rpg... εγω ειμαι 40 lvl και αν σταθω μπροστα σε ενα απο τα πρωτα mobακια μπορει να με σκοτωσει αν με πιασει ολο το combo του

  18. #475
    Advanced Member Godweeder's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    588
    PSN ID
    Godweeder
    Name
    Nik

    Default

    Ερωτηση ..
    Αμυνα γινετε στην ουσια μονο με dodge τελικα ?
    Μπορεις να κανεις block στα χτυπηματα ?
    Spoiler!

  19. #476
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,255
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Godweeder View Post
    Ερωτηση ..
    Αμυνα γινετε στην ουσια μονο με dodge τελικα ?
    Μπορεις να κανεις block στα χτυπηματα ?
    Βασικα dodge. Αλλα υπαρχει και μια ασπιδα στο παιχνιδι που μπορεις να κανεις block. Ολο το game ομως ειναι στημμενο γυρω απο το dodge και το parry.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Godweeder (28-03-2015)

  21. #477
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by corsaopc3071r View Post
    Το να κανεις συνεχεια level up χωρις να προχωρας και πολυ ειναι κατι επιτρεπτο η χαλαει πολυ την εμπειρια λετε?
    Τα ελεγα σε φίλο χτες . 10 λεβελ πανω να εισαι και με την καλυτερη armor αν δεν παιξεις σωστα θα χάσεις με ενα δυο hit. Εχω δει στο youtube τύπο να τελειωνει το dark souls ξεβρακωτος χωρις level up τιποτα.

    Spoiler!

  22. #478

    Default

    Σιγουρα πρεπει να εχεις πολυ χρονο για να παιξεις αυτο το παιχνιδι. Γυρισα χθες κουρασμενος απο δουλεια και ειπα να παιξω λιγο και μετα απο 20 λεπτα με ακουσε ολη η γειτονια. Θελει ηρεμια, συγκεντρωση και χρονο απλετο


  23. #479
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Όπως τα λέτε είναι παίδες. Κάθε εχθρός είναι και τελικός champions league...

  24. The Following User Says Thank You to corsaopc3071r For This Useful Post:

    teras1 (29-03-2015)

  25. #480
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Παίζει καμία διαφορά στα souls που μαζεύεις ή και γενικά όταν παίζεις coop?

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •