Page 113 of 115 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115 LastLast
Results 2,241 to 2,260 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2241
    AriStos13's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ριο, Πατρα
    Posts
    5,602
    PSN ID
    Aristos13
    Name
    Αρης

    Default

    Μονο εγω επαιξα ενα μισαωρο με το ζορι και δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω? και ειχα ψηθει πολυ να το παιξω..
    Last edited by AriStos13; 19-03-2018 at 11:21.

  2. #2242
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Μονο εγω επαιξα ενα μισαωρο με το ζορι και δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω? και ειχα ψηθει πολυ να το παιξω..
    Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και άλλοι
    Αλλά τι δεν άντεξες ακριβώς μήπως μπορούμε να κάνουμε κάτι για αυτό;


  3. #2243
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    ένας φίλος μου είχε ψηθεί τσάμπα λέει, κάνει χώρο στον δίσκο γιατί το είχε γεμάτο, παίζει μισή ώρα κ το διαγραφεί

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  4. #2244
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Μονο εγω επαιξα ενα μισαωρο με το ζορι και δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω? και ειχα ψηθει πολυ να το παιξω..
    Εχεις τα εύσημα για την -έστω- μικρή προσπάθεια.
    Δεν το έχεις καταλάβει... αλλά έχει διανύσει το πιο δύσκολο κομμάτι!!
    Υποκειμενικά, πρέπει να του αφιερώσεις άλλο ένα μισάωρο πριν το διαγράψεις. Ο,τι θες εδώ είμαστε.

  5. #2245
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Μονο εγω επαιξα ενα μισαωρο με το ζορι και δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω? και ειχα ψηθει πολυ να το παιξω..
    εγω ημουν μιαμιση μερα κολλημενος στο ΙΔΙΟ σημειο (στην πρωτη λαμπα)....με το ζορι εφτανα στο πρωτο boss που και που (και βεβαια εχανα)...ειχα ριξει γαμωσταυριδια απειρα.....τωρα εχω κολλησει. Θες λιγο υπομονη, να δυναμωσεις αρκετα και καποιον να σε παρει "απο το χερι" στην αρχη να σε βοηθησει να καταλαβεις το game και τους μηχανισμους του...και να σε σπρωξει και λιγο βεβαια



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  6. #2246
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^ Είσαι σε πολύ φυσιολογική και προβλεπόμενη κατάσταση. Δείξε εμπιστοσύνη στο παιχνίδι, αυτό θα σε πάρει από το χέρι και θα σε μάθει. Με λίγο άκομψο τρόπο που θα σε κουράσει στην αρχή αλλά εν συνεχεία θα το συνεχίσεις μόνος σου.
    Επίσης, θα έχεις την βοήθεια όλων εδώ μέσα. Ψυχολογική, ενημερωτική αλλά και ως παρουσία του χαρακτήρα μας σε bosses για co-op βοήθεια όταν θα έχεις πεθάνει πολλές φορές.
    Μην το παρατάτε..

  7. #2247

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    ...............

    @toninio Δεν είναι πάντως υποχρεωτικό να κάνεις όλες τις μάχες αν απλά θέλεις να φτάσεις στο boss. Μπορείς απλά να τους αποφύγεις τρέχοντας. Απλά να είσαι σίγουρος ότι έχεις εξερευνήσει τα πάντα για items ή άλλου είδους εμπειρίες (NPCs, quests κλπ) πριν φύγεις από την περιοχή
    Ναι, έχεις δίκιο. Στις 2-3 τελευταίες μάχες με τον Father Gascoigne αυτό έκανα κι απλά έτρωγα μερικούς στο δρόμο, για να αποθηκεύουμε και κανένα blood vial ή ό,τι άλλο (καλά, γενικώς από φαρμινγκ βέβαια, άλλο τίποτα). Και φυσικά, όπως το λες, προσπαθώ να εξερευνώ την κάθε γωνία και σχεδόν πάντα το παιχνίδι σου δίνει πράγματα, όταν ψάχνεις. Είναι κι ένας κόσμος που σε τραβάει για εξερεύνηση.

    Quote Originally Posted by AriStos13 View Post
    Μονο εγω επαιξα ενα μισαωρο με το ζορι και δεν μπορεσα να αντεξω παραπανω? και ειχα ψηθει πολυ να το παιξω..
    Φίλε, μην το αφήσεις ακόμα. Ισχύουν όλα όσα σου λένε τα παιδιά εδώ, που ξέρουν καλά το παιχνίδι και το χουν τερματίσει, σου το λέω κι εγώ που φαντάσου είμαι ακόμα noobάς σε παιχνίδια της From Software, και που σίγουρα σκέφτηκα κι εγώ ότι δεν είναι για εμένα, τι ταλαιπωρία είναι αυτό τώρα, δεν μπορείς να σώσεις, κάνεις τα ίδια κλπ. Μην το βλέπεις σαν "απουσία save και άντε πάλι από την αρχή", αλλά σαν τρόπο για να δυναμώνεις, να μαζεύεις blood fials κι όλα τα άλλα απαραίτητα, να μαθαίνεις τη μάχη, για να μπορείς να πάς παρακάτω στα πιο δύσκολα. Για αυτό έχουν κάνει και τόσο ωραίο τον κόσμο, τη μάχη, την ατμόσφαιρα. Θέλει πολλή υπομονή βέβαια, αυτό δεν το αρνείται κανείς. Και σίγουρα ισχύει πολύ αυτό που είπαν οι φίλοι, ότι η αρχή είναι και η πιο δύσκολη. Μόλις αρχίσεις να ανεβάζεις level και δυναμώνεις και τα όπλα, θα βγάζεις εύκολα εχθρούς που στην αρχή σου φαίνονταν πανδύσκολοι. Αποκτάει άλλη ροή δηλαδή στην πορεία.

    Ευτυχώς κατάφερα κι έβγαλα και τον Gascoigne, αν και με ταλαιπώρησε αρκετά
    Spoiler!
    (πρέπει να μου πήρε περίπου τις ίδιες προσπάθειες, σαν τον Cleric Beast, άντε καμία δυο λιγότερες). Τώρα αρχίζω και μπαίνω στις νέες περιοχές που άνοιξαν, να δω τι γίνεται κι εκεί. Ερώτηση: εάν στη μάχη με boss χάσεις, οπότε χάνεις τα blood echoes, και καπάκι ξαναπάς και ξαναχάσεις, τα χάνεις μία και καλή; Από ό,τι ξέρω (μπορεί και να μου το είπατε εδώ ή το διάβασα στο ίντερνετ) αυτό συμβαίνει σε κάθε περίπτωση που σκοτώνεσαι δεύτερη φορά, πριν προλάβεις να τα κάνεις retrieve από εκεί που τα έχασες, αλλά δεν ξέρω αν συμβαίνει και με τα bosses. Ας πούμε, εχθές με τον Gascoigne τις πρώτες φορές θυμάμαι, εν μέσω μάχης, τα έβλεπα στο έδαφος και τα ξανάπαιρνα, αλλά είμαι βέβαιος ότι έκανα 2-3 μάχες χωρίς να μαζέψω τίποτα, και στο τέλος που τον έφαγα, βρήκα blood echoes κάτω και τα πήρα. Απλά, δεν είμαι σίγουρος αν ήταν τα τελευταία που τυχόν είχα μαζέψει την προηγούμενη φορά, πριν την προτελευταία μάχη δηλαδή. Μάλλον αυτό συμβαίνει.
    Επίσης, από τα στατιστικά προς το παρόν ανεβάζω τα βασικά, δηλ. vitality, endurance και strength, κι έχω δώσει και δυο τρεις ποντους στο skill. Με τα Bloodtinge και Arcane τι παίζει; Γενικώς, τι προτείνετε;
    Πάντως γενικά, είναι όντως κάτι πολύ ιδιαίτερο, που αξίζει κανείς να το παίξει. Δεν έχω ξαναπαίξει τέτοιο παιχνίδι, το μόνο σίγουρο. Μακάρι να έχω το χρόνο να το προχωρήσω όσο θέλω. Δεν ξέρω αν θα το τερματίσω, πόσο δυσκολεύει στην πορεία, πόση επιμονή θέλει κλπ, αλλά πραγματικά είναι παιχνίδι-εμπειρία........
    Last edited by toninio; 19-03-2018 at 19:41.

  8. #2248
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Πάντως γενικά, είναι όντως κάτι πολύ ιδιαίτερο, που αξίζει κανείς να το παίξει. Δεν έχω ξαναπαίξει τέτοιο παιχνίδι, το μόνο σίγουρο. Μακάρι να έχω το χρόνο να το προχωρήσω όσο θέλω. Δεν ξέρω αν θα το τερματίσω, πόσο δυσκολεύει στην πορεία, πόση επιμονή θέλει κλπ, αλλά πραγματικά είναι παιχνίδι-εμπειρία........
    Είσαι πολύ τυχερός...
    Ακόμα δεν έχεις δει τίποτα και όλα θα τα δεις/βιώσεις στο κοντινό μέλλον. Απόλαυσέ το.
    (τελειώνω με το horizon και με βλέπω να ξαναμπαίνω στο bloodborne για λίγο πριν το nioh)

  9. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    toninio (20-03-2018)

  10. #2249
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    Ναι, έχεις δίκιο. Στις 2-3 τελευταίες μάχες με τον Father Gascoigne αυτό έκανα κι απλά έτρωγα μερικούς στο δρόμο, για να αποθηκεύουμε και κανένα blood vial ή ό,τι άλλο (καλά, γενικώς από φαρμινγκ βέβαια, άλλο τίποτα). Και φυσικά, όπως το λες, προσπαθώ να εξερευνώ την κάθε γωνία και σχεδόν πάντα το παιχνίδι σου δίνει πράγματα, όταν ψάχνεις. Είναι κι ένας κόσμος που σε τραβάει για εξερεύνηση.


    Φίλε, μην το αφήσεις ακόμα. Ισχύουν όλα όσα σου λένε τα παιδιά εδώ, που ξέρουν καλά το παιχνίδι και το χουν τερματίσει, σου το λέω κι εγώ που φαντάσου είμαι ακόμα noobάς σε παιχνίδια της From Software, και που σίγουρα σκέφτηκα κι εγώ ότι δεν είναι για εμένα, τι ταλαιπωρία είναι αυτό τώρα, δεν μπορείς να σώσεις, κάνεις τα ίδια κλπ. Μην το βλέπεις σαν "απουσία save και άντε πάλι από την αρχή", αλλά σαν τρόπο για να δυναμώνεις, να μαζεύεις blood fials κι όλα τα άλλα απαραίτητα, να μαθαίνεις τη μάχη, για να μπορείς να πάς παρακάτω στα πιο δύσκολα. Για αυτό έχουν κάνει και τόσο ωραίο τον κόσμο, τη μάχη, την ατμόσφαιρα. Θέλει πολλή υπομονή βέβαια, αυτό δεν το αρνείται κανείς. Και σίγουρα ισχύει πολύ αυτό που είπαν οι φίλοι, ότι η αρχή είναι και η πιο δύσκολη. Μόλις αρχίσεις να ανεβάζεις level και δυναμώνεις και τα όπλα, θα βγάζεις εύκολα εχθρούς που στην αρχή σου φαίνονταν πανδύσκολοι. Αποκτάει άλλη ροή δηλαδή στην πορεία.

    Ευτυχώς κατάφερα κι έβγαλα και τον Gascoigne, αν και με ταλαιπώρησε αρκετά
    Spoiler!
    (πρέπει να μου πήρε περίπου τις ίδιες προσπάθειες, σαν τον Cleric Beast, άντε καμία δυο λιγότερες). Τώρα αρχίζω και μπαίνω στις νέες περιοχές που άνοιξαν, να δω τι γίνεται κι εκεί. Ερώτηση: εάν στη μάχη με boss χάσεις, οπότε χάνεις τα blood echoes, και καπάκι ξαναπάς και ξαναχάσεις, τα χάνεις μία και καλή; Από ό,τι ξέρω (μπορεί και να μου το είπατε εδώ ή το διάβασα στο ίντερνετ) αυτό συμβαίνει σε κάθε περίπτωση που σκοτώνεσαι δεύτερη φορά, πριν προλάβεις να τα κάνεις retrieve από εκεί που τα έχασες, αλλά δεν ξέρω αν συμβαίνει και με τα bosses. Ας πούμε, εχθές με τον Gascoigne τις πρώτες φορές θυμάμαι, εν μέσω μάχης, τα έβλεπα στο έδαφος και τα ξανάπαιρνα, αλλά είμαι βέβαιος ότι έκανα 2-3 μάχες χωρίς να μαζέψω τίποτα, και στο τέλος που τον έφαγα, βρήκα blood echoes κάτω και τα πήρα. Απλά, δεν είμαι σίγουρος αν ήταν τα τελευταία που τυχόν είχα μαζέψει την προηγούμενη φορά, πριν την προτελευταία μάχη δηλαδή. Μάλλον αυτό συμβαίνει.
    Επίσης, από τα στατιστικά προς το παρόν ανεβάζω τα βασικά, δηλ. vitality, endurance και strength, κι έχω δώσει και δυο τρεις ποντους στο skill. Με τα Bloodtinge και Arcane τι παίζει; Γενικώς, τι προτείνετε;
    Πάντως γενικά, είναι όντως κάτι πολύ ιδιαίτερο, που αξίζει κανείς να το παίξει. Δεν έχω ξαναπαίξει τέτοιο παιχνίδι, το μόνο σίγουρο. Μακάρι να έχω το χρόνο να το προχωρήσω όσο θέλω. Δεν ξέρω αν θα το τερματίσω, πόσο δυσκολεύει στην πορεία, πόση επιμονή θέλει κλπ, αλλά πραγματικά είναι παιχνίδι-εμπειρία........
    Αν χασεις 2 φορες ναι...τα χανεις (εκτος βεβαια αν εχεις προλαβει να τα ρουφηξεις ξανα πριν σε σκοτωσει)

    Αλλα το παιχνιδι, ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ ΕΧΕΙ SAVE. Ειναι η μαγικη κινηση να κανεις Exit και να κρατησεις το save σου (στο psn cloud ας πουμε). Μετα αν χασεις μπροστα απο boss η αν εισαι σε μια πολυ δυσκολη/καινουργια περιοχη και εχεις πολλα echoes απνω σου, απλα ξαναφορτωνεις το save και βρισκεσαι στο ιδιο σημειο (πχ εξω απο το boss) με οτι εχει σκοτωσει (μετα το τελευταιο σου φαναρακι) να μην ξαναεμφανιζεται. Ετσι και η εξερευνηση γινεται πιο ευκολα. Προσωπικα αυτο με εχει σωσει πολλες φορες απο "τραγωδιες"...αχαχαχα!



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

  11. The Following User Says Thank You to rookie For This Useful Post:

    toninio (20-03-2018)

  12. #2250
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by toninio View Post
    ......
    Επίσης, από τα στατιστικά προς το παρόν ανεβάζω τα βασικά, δηλ. vitality, endurance και strength, κι έχω δώσει και δυο τρεις ποντους στο skill. Με τα Bloodtinge και Arcane τι παίζει; Γενικώς, τι προτείνετε;
    ......
    Θεωρώ ότι έχεις καταλάβει τα γράμματα Α, B, C, D, E που αναγράφονται σε κάθε όπλο. Το skill εκτός από το προφανές, να αυξάνει το dmg σε όπλα που σχετίζονται με αυτό το στατιστικό, επηρεάζει και τα visceral attacks οπότε ίσως να θέλεις να το ανεβάσεις και αυτό. Το bloodtinge αναφέρεται στο dmg του πυροβόλου όπλου και σε 3-4 δεξιόχειρα όπλα που δεν έχεις βρει ακόμα. Κατά την άποψη μου είναι για παίκτες που έχουν μια πολύ καλή ιδέα του παιχνιδιού. Το arcane σχετίζεται με το dmg που κάνουν τα elements (fire, bolt) και είναι στατιστικό που σου χρειάζεται για να χρησιμοποιήσεις κάποια hunter tools (δεν πρέπει να έχεις βρει ακόμα κάποιο). Έχε υπ' όψη σου ότι το πρώτο cap είναι στους 25 πόντους σε ένα στατιστικό μετά το οποίο η αποτελεσματικότητα κάθε καινούργιου πόντου μειώνεται με κορύφωμα τους 50 πόντους.
    Σύνοψη: Βρες ένα όπλο που σου ταιριάζει και ανέβαζε το ανάλογο στατιστικό (str για hunter's axe, skil για saw cleaver κλπ)

    Edit: Είπα να μην παίξω χθες αλλά δεν άντεξα. Πάει και το bllodetting beast, ένα από τα "φθηνότερα" bosses. Δεν περιγράφω γιατί θα θεωρηθώ γραφικός. Ένα ακόμα έμεινε.
    Last edited by Kane; 20-03-2018 at 09:26.

  13. The Following User Says Thank You to Kane For This Useful Post:

    toninio (20-03-2018)

  14. #2251

    Default

    Eυχαριστούμε για τις συμβουλές\πληροφορίες, παίδες.
    @ntsmrtz, ναι, φαντάζομαι τι λες, και ήδη στις περιοχές που άνοιξαν, μετα τον Gascoigne, βλέπω διαφορές και ποικιλία, σε όλα. Ελπίζω να το συνεχίσω κανονικά. Μόνο με το χρόνο έχω κάποιο θέμα, αλλά οκ. Τις τελευταίες μέρες έχω αφήσει ό,τι έπαιζα, λόγω του BB.
    @rookie, δεν το ήξερα αυτό, ότι μπορεί να γίνει με το save. Χρήσιμο. Πάντως, ευτυχώς πλέον δεν με ενοχλεί το σύστημα saving του παιχνιδιού.
    @Κane, δεν έχω ακόμα δει και μάθει τις λεπτομέρειες των stats. Για τα γράμματα, ελπίζω να το έχω πιάσει σωστά (το είχα κοιτάξει στο ίντερνετ κάποια στιγμή), ότι δηλαδή αν ένα όπλο στο σύμβολο της δύναμης έχει πχ Α και στο σύμβολο του Skill έχει C, σημαίνει ότι αν ανεβάσεις τη δύναμή σου, θα αποκτήσει περισσότερο damage, από ό,τι εάν ανεβάσεις το Skill σου. Δηλαδή, πρέπει να κοιτάς τι όπλο έχεις και τα γράμματά του και να ανεβάζεις περισσότερο το συγκεκριμένο stat του χαρακτήρα σου, που ευνοεί το συγκεκριμένο όπλο. Ελπίζω να το κατάλαβα σωστά. Thanks και για τις υπόλοιπες πληροφορίες, πολύ χρήσιμες, γιατί αυτά είναι καλό να τα γνωρίζουμε. Όχι, hunter tools δεν έχω βρει ακόμα.
    Γενικά, έχετε βοηθήσει πολύ όλοι, και εννοείται λέτε κι άλλα, που θεωρείτε εσείς ότι θα βοηθήσουν τον αρχάριο. Προσωπικά, εάν δεν έβλεπα τα ποστ σας και τις προτροπές να μην το παρατήσουμε (μερικές σελίδες πριν, εκεί που ρώταγα γενικά για το παιχνίδι, πριν καν το κατεβάσω\ξεκινήσω), μπορεί και να μην το ξεκίναγα καθόλου......

  15. #2252

    Default

    πφφφφ τα καντήλια σ αυτό το θέμα επιτρέπονται;;;;;
    Είπα και εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου στο συγκεκριμένο είδος μιας και δεν είχα ξαναασχοληθεί.
    Ενθουσιάστηκα στην αρχή, κούτσα - κούτσα έβγαλα το πρώτο boss στην γέφυρα, όλα καλά και ωραία μέχρι που έφθασα χθες στον father Gascoigne
    Ε τον έχω παίξει καμιά 40αρια φορές και δεν μπορώ να τον κάνω καλά με τίποτα

    Εντομεταξύ τώρα που γράφω σκέφτηκα και το εξής:
    Χθες καταλάθος στο 2ο φαναράκι που ήμουν (central τάδε) χτύπησα απο χαζομάρα μου το καμπανάκι και ήρθε ένας άλλος παίκτης να με βοηθήσει, εγώ εκείνη την ώρα ήμουν καθ οδόν για τον father, δεν πρόλαβαμε να μπούμε όμως στην περιοχή του γιατί πέθανα και ο άλλος παίκτης εξαφανίστηκε. Έχω διαβάσει οτι αν καλέσεις κάποιον η δυσκολία αυξάνεται. Παίζει να είναι αυτός ο λόγος που πλέον είναι απλά ανίκητος;; Θυμάμαι στις πρώτες μου προσπάθειες τον έφτανα έστω και με το ζόρι στο 3ο στάδιο. Τώρα αυτό ούτε με 1 στις 5 δεν το καταφέρνω

  16. #2253
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by ramin231 View Post
    πφφφφ τα καντήλια σ αυτό το θέμα επιτρέπονται;;;;;
    Είπα και εγώ να δοκιμάσω την τύχη μου στο συγκεκριμένο είδος μιας και δεν είχα ξαναασχοληθεί.
    Ενθουσιάστηκα στην αρχή, κούτσα - κούτσα έβγαλα το πρώτο boss στην γέφυρα, όλα καλά και ωραία μέχρι που έφθασα χθες στον father Gascoigne
    Ε τον έχω παίξει καμιά 40αρια φορές και δεν μπορώ να τον κάνω καλά με τίποτα

    Εντομεταξύ τώρα που γράφω σκέφτηκα και το εξής:
    Χθες καταλάθος στο 2ο φαναράκι που ήμουν (central τάδε) χτύπησα απο χαζομάρα μου το καμπανάκι και ήρθε ένας άλλος παίκτης να με βοηθήσει, εγώ εκείνη την ώρα ήμουν καθ οδόν για τον father, δεν πρόλαβαμε να μπούμε όμως στην περιοχή του γιατί πέθανα και ο άλλος παίκτης εξαφανίστηκε. Έχω διαβάσει οτι αν καλέσεις κάποιον η δυσκολία αυξάνεται. Παίζει να είναι αυτός ο λόγος που πλέον είναι απλά ανίκητος;; Θυμάμαι στις πρώτες μου προσπάθειες τον έφτανα έστω και με το ζόρι στο 3ο στάδιο. Τώρα αυτό ούτε με 1 στις 5 δεν το καταφέρνω
    Εχεις φτάσει στον φαδερ και τώρα βρήκες να καντηλιάσεις?
    Δεν είσαι εντελώς αρχάριος, οπότε δεν πρόκειται να το παρατήσεις.
    Το ότι χτύπησες το καμπανάκι μία φορά ΔΕΝ αυξάνει την δυσκολία του φάδερ όταν ξαναπάς μόνος σου. Εξάλλου -αν κατάλαβα από την περιγραφή- αυτό το καμπανάκι είναι άχρηστο και μην το ξαναχρησιμοποιήσεις.
    Εχε υπομονή, μάθε τις κινήσεις του, δούλεψε αποφυγές και viscerals, ανέβασε και κανά λέβελ αν κρίνεις ότι υπολείπεσαι, και... μην το παρατάς!
    Αν χάσεις πολλές φορές τότε σταμάτα το για καμιά μέρα και ξαναπήγαινε. Θα δεις ότι όλα θα είναι πιο εύκολα.
    Last edited by ntsmrtz; 28-04-2018 at 20:30.

  17. #2254

    Default

    χαχα ελπίζω να μην εννοείς πως είναι νωρίς ακόμα για καντήλια..
    Αν εννοείς οτι τα δύσκολα τα πέρασα στην αρχή εντάξει, στην αρχή είχε ένα ενδιαφέρον, μπορεί να πέθαινες καμιά 30αρια φορές μέχρι να την βρεις την άκρη αλλά κάθε φορά βελτιωνόσουν, πέθαινες 5 βήματα παραπέρα... έκανες μια Α πρόοδο
    Στον φάδερ τίποτα... πρόοδος καμία!
    Spoiler!

    Ο χαρακτήρας μου νομίζω πως ήταν και είναι τούμπανο για το σημείο που βρίσκομαι, μάζεψα τουλάχιστον 40.000 blood echoes μόνο απ την διαδρομή για τον φάδερ, μάζευα στον δρόμο πηγαίνοντας, με σκότωνε, ξαναπήγαινα μαζεύοντας και απορροφώντας τα προηγούμενα, με ξανασκότωνε και πάλι απ την αρχή
    Τελικά στο τέλος της 2η μέρας και αφού εκτόξευσα το χειριστήριο με προορισμό ευτυχώς το κρεβάτι, ντρέπομαι που το λέω αλλά ζήτησα την βοήθεια του κοινού και τον περάσαμε.
    Όταν λες πως το καμπανάκι είναι άχρηστο τι εννοείς;
    Τώρα είμαι στο σημείο μετά τον
    Spoiler!
    που τον καθάρισα εύκολα (Αν και εύκολος δέχομαι συγχαρητήρια ! )
    Είναι και αργία αύριο... πάλι θα με ρωτάνε τι πήρα και μου πεταχτήκαν τα μάτια έξω

  18. #2255

    Default

    αυτό το μωβ
    Spoiler!

  19. #2256
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by ramin231 View Post
    αυτό το μωβ
    Spoiler!
    Από full health δεν σε σκοτώνει. Σου προκαλεί frenzy όπως τα πλάσματα με τις κουκούλες στην Old Yarnham. Πάντως όντως από εκεί δεν πας.

  20. #2257
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Το ολοκληρωσα πριν λιγο καιρο και ηταν το πρωτο που ασχοληθηκα απο souls γενικα κυριως λογω ατμοσφαιρας και σκηνικων. Το συστημα μαχης ειναι το καλυτερο σημειο του τιτλου για μενα και φυσικα η ατμοσφαιρα. Το level design επισης εκπληκτικο. Η μουσικη επισης. Αλλα το παιχνιδι θελει αφοσιωση και πρεπει να εχεις διαθεση για να ασχοληθεις.Βρηκα και μερικα αρνητικα οπως το φαρμαρισμα blood vial δεν μου αρεσε καθολου μετα απο δυσκολη μαχη με boss καθως η ροη πηγαινε περιπατο οπως επισης και το platforming σε καποιες πιστες το βρηκα απαρχαιωμενο και καλυτερα να μην υπηρχε. Ισως στο DS3 αυτα να μην υπαρχουν αλλα σε ενδεχομενη συνεχεια πρεπει να διορθωθουν.

  21. #2258
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mtifosi View Post
    το φαρμαρισμα blood vial δεν μου αρεσε καθολου μετα απο δυσκολη μαχη με boss καθως η ροη πηγαινε περιπατο οπως επισης και το platforming σε καποιες πιστες το βρηκα απαρχαιωμενο και καλυτερα να μην υπηρχε. Ισως στο DS3 αυτα να μην υπαρχουν αλλα σε ενδεχομενη συνεχεια πρεπει να διορθωθουν.
    Δεν σε πιάνω.. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος αν θες.
    Μην ξεκινήσεις αμέσως το ds3. Ασχολήσου με κάτι άλλο και άσε να περάσει λίγος καιρός.

  22. #2259
    Cool Member mtifosi's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Athens
    Posts
    150
    PSN ID
    M_tifosi

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Δεν σε πιάνω.. Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος αν θες.
    Μην ξεκινήσεις αμέσως το ds3. Ασχολήσου με κάτι άλλο και άσε να περάσει λίγος καιρός.
    Μετα απο μαχη με boss οταν χανεις και εχεις ξοδεψει τα blood vial πρεπει να ξαναπερασεις πιστες ωστε να τα μαζεψεις παλι ή blood echoes ωστε να τα αγορασεις. Το βρηκα λιγο ενοχλητικο. Επισης το platforming εννοως οταν επρεπε να κατεβεις κατι ξυλινους οροφους στην cathedral αν θυμαμαι καλα οπου αν δεν προσεχες παρα πολυ επεφτες στο κενο ευκολα.
    Οντως ετσι και αλλιως δεν ειχα σκοπο να ασσχοληθω τωρα με ds3

  23. #2260
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •