Page 12 of 115 FirstFirst ... 289101112131415162262112 ... LastLast
Results 221 to 240 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #221
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εμένα πάλι το πιο αποθαρυντικό για το να παίξω παιχνίδι της σειράς δεν είναι το ξανά απο την αρχή αλλά περισσότερο τα 3 και 4 "ανούσια" playthroughs που πρέπει να κάνεις αν θέλεις να πάρεις πλατίνα γιατί πρέπει να μαζέψεις ολα τα αντικείμενα κάπποια απο τα οποία φτιάχνονται με συγκεκριμένα "υλικά", υλικά που υπάρχουν μόνο μία φορά σε κάθε playthrough. Άλλος λόγος είναι το ατελείωτο grinding μήπως και σου κάτσει η super-duper πετρούλα (με 0,01 % πιθανότητα να σου κάτσει χωρίς υπερβολές) για να μπορέσεις να φτιάξεις όλα τα όπλα....
    Για το demons souls έφτυσα αίμα να πάρω πλατίνα, και γιατί ήταν δύσκολο παιχνίδι αλλά και μετά απο την βαρεμάρα του 3ου play και του griding. Μου αρέσει να φτύνω αίμα με ένα παιχνίδι λόγο δυσκολίας, αλλά όχι λόγο βαρεμάρας....
    Ελπίζω το Bloodborne να έχει Plat το πολύ σε 2 plays...

  2. #222
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν δεν παίζεις ένα παιχνίδι επειδή έχει δύσκολο platinum κάπου έχεις χάσει το δρόμο. Δεν κυνηγησα ποτέ το πλατινένιο γιατί θα σιχαινομουν το παιχνίδι, σκοπός είναι να διασκεδάζουμε όχι να κάνουμε αγγαρεία.

    Spoiler!

  3. The Following 4 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    isildur83 (20-09-2014),Nek_Food (18-09-2014),Slay (18-09-2014),teras1 (18-09-2014)

  4. #223
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    παιδια το καθε παιχνιδι εχει τον σκοπο του...
    Μην ακουω υπερβολες τυπου "δεν μας αφησανε να το παιξουμε".νικον αν καταλαβα καλα εννοεις οτι επειδη το κανανε δυσκολο δεν σαφησανε να το χαρεις?(φιλικα παντα ετσι?)

    Val οπως εσενα σε κουρασε το κυριο συστατικο του DS που ειναι το Gameplay και το οτι δεν σε κρατησε το story και μενα με κουρασαν στο mass effect οι ατελειωτοι διαλογοι η στα uncharted τα ατελειωτα κυματα εχθρων...ολα σχετικα ειναι...
    το θεμα ειναι να κρινουμε αντικειμενικα καποια πραγματα, οσο το δυνατον γινεται βεβαια...
    για μενα αυτο το συναισθημα της επιτευξης δεν μου το προσφερε κανενα παιχνιδι στο ps3....και αυτο σημαινει πολλα για μενα σαν gamer...
    Spoiler!

  5. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    MajereMP44 (18-09-2014)

  6. #224
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,765
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Αν δεν παίζεις ένα παιχνίδι επειδή έχει δύσκολο platinum κάπου έχεις χάσει το δρόμο. Δεν κυνηγησα ποτέ το πλατινένιο γιατί θα σιχαινομουν το παιχνίδι, σκοπός είναι να διασκεδάζουμε όχι να κάνουμε αγγαρεία.
    Δεν διάβασες καλά τι έγραψα. Το δύσκολο πλάτινουμ μου αρέσει. Το πεθαίνω απο την βαρεμάρα πλάτινουμ δεν μου αρέσει όμως.....

  7. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    james9 (18-09-2014)

  8. #225
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    παιδια το καθε παιχνιδι εχει τον σκοπο του...
    Μην ακουω υπερβολες τυπου "δεν μας αφησανε να το παιξουμε".νικον αν καταλαβα καλα εννοεις οτι επειδη το κανανε δυσκολο δεν σαφησανε να το χαρεις?(φιλικα παντα ετσι?)

    Val οπως εσενα σε κουρασε το κυριο συστατικο του DS που ειναι το Gameplay και το οτι δεν σε κρατησε το story και μενα με κουρασαν στο mass effect οι ατελειωτοι διαλογοι η στα uncharted τα ατελειωτα κυματα εχθρων...ολα σχετικα ειναι...
    το θεμα ειναι να κρινουμε αντικειμενικα καποια πραγματα, οσο το δυνατον γινεται βεβαια...
    για μενα αυτο το συναισθημα της επιτευξης δεν μου το προσφερε κανενα παιχνιδι στο ps3....και αυτο σημαινει πολλα για μενα σαν gamer...
    Ετσι ειναι.Εμενα για παραδειγμα μου αρεσουν οι "ατελειωτοι" διαλογοι και οι πολλες cutscenes σε παιχνιδια οπως το mass effect ή το MGS αλλα μου αρεσουν και παιχνιδια οπως το demons/dark souls.

    Αλλο ομως τι αρεσει στον καθενα και αλλο τι ισχυει για καθε παιχνιδι.

  9. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    chronohill (18-09-2014)

  10. #226
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    παιδια το καθε παιχνιδι εχει τον σκοπο του...
    Μην ακουω υπερβολες τυπου "δεν μας αφησανε να το παιξουμε".νικον αν καταλαβα καλα εννοεις οτι επειδη το κανανε δυσκολο δεν σαφησανε να το χαρεις?(φιλικα παντα ετσι?)

    Val οπως εσενα σε κουρασε το κυριο συστατικο του DS που ειναι το Gameplay και το οτι δεν σε κρατησε το story και μενα με κουρασαν στο mass effect οι ατελειωτοι διαλογοι η στα uncharted τα ατελειωτα κυματα εχθρων...ολα σχετικα ειναι...
    το θεμα ειναι να κρινουμε αντικειμενικα καποια πραγματα, οσο το δυνατον γινεται βεβαια...
    για μενα αυτο το συναισθημα της επιτευξης δεν μου το προσφερε κανενα παιχνιδι στο ps3....και αυτο σημαινει πολλα για μενα σαν gamer...
    Μα δεν μπορω να εκφρασω "αντικειμενικα" την καθαρα προσωπικη μου αποψη για κατι. Εφοσον γνωστοποιω οτι αυτο που λεω αφορα εμενα και μονο, δεν νομιζω οτι πρεπει να το πω αντικειμενικα.

    Ασε που το ειπα οτι "αντικειμενικα" ειναι ενα καλο παιχνιδι και προφανως εχει το κοινο του. Απλα "υποκειμενικα" δεν ειναι για εμενα.

    Εαν σε κουρασαν οι διαλογοι του ΜΕ και τα κυματα εχθρων στο Uncharted και ηταν κατι που ηθελες να το πεις αλλα δεν το ειπες επειδη νομιζες οτι θα ενοχλησεις καποιους, ειλικρινα στο λεω, κακως δεν το εκανες. Παιδια εφοσον εκφραζουμε κοσμια και με επιχειρηματα την αποψη μας, μπορουμε και βασικα ΠΡΕΠΕΙ να την λεμε.

    Ολα ειναι θεμα γουστου. Που ξερεις, ισως το Bloodborne να κανει καποια πραγματα διαφορετικα, να εστιαζει αλλιως στα πραγματα και να καταληξει να αρεσει σε εμενα και οχι σε εσας.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (18-09-2014),teras1 (18-09-2014)

  12. #227
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Ένα διάλειμμα από την συζήτηση και πάμε να δούμε 30min gameplay



  13. The Following 5 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    Godweeder (20-09-2014),hakoo (19-09-2014),PDS (18-09-2014),Slay (18-09-2014),teras1 (18-09-2014)

  14. #228
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ναι μια χαρα τα λες και χαιρομαι που κανουμε υγιεις κουβεντες εδω μεσα...
    απλα οταν λες για το lore πχ οι developers πισω απτα DS θελουν να ιντριγκαρουν τον παιχτει να ψαχτει παραπανω...να αναρωτηθει γιατι ειναι αυτο το κτηριο ετσι?να κανει διαλογο με τους NPC's και ξεψαχνισει μια περιοχη και να δει τι κρυβεται απο κατω της...αυτο εσενα σε ξενερωνει εμενα πχ με αναβει!λολ
    δεν παει να πει οτι επειδη υπαρχει μια συνταγη βλεπε mass effect η skyrim οτι θα πρεπει ολα τα παιχνιδια να πηγαινουν με το ιδιο μοτιβο.
    πιστεψε με και γω δεν εχω τον χρονο που θα ηθελα για videogames και "προσεχω" τι παιζω και που "σπαταλαω" τον χρονο μου αλλα η γενια του ps3 μου αλλαξε πολλα δεδομενα
    Spoiler!

  15. #229

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Μην ακουω υπερβολες τυπου "δεν μας αφησανε να το παιξουμε".νικον αν καταλαβα καλα εννοεις οτι επειδη το κανανε δυσκολο δεν σαφησανε να το χαρεις?(φιλικα παντα ετσι?)...
    Όχι και το είπα από την αρχή, την δυσκολία θα την παλέψεις θα χάσεις 5-10 φορές θα την βρεις την άκρη δεν με άφησαν να το παίξω γιατί θεωρώ το να χάσω σε κάτι καινούριο που δεν ξέρω καν πως να το αντιμετωπίσω να έχει σαν αποτέλεσμα να χάσω 1+ ώρας παιχνιδιού πολύ αυστηρή τιμωρία.

    Όταν για διάφορους λόγους έχεις περιορισμένο χρόνο παιχνιδιού το να παίζεις 1+ ώρα και στο τέλος να είναι σαν να μην έχεις παίξει καθόλου τη θεωρώ τιμωρία πέρα από κάθε λογική αυτό με έκανε να το παρατήσω και θα παρατήσω οποιοδήποτε παιχνίδι με τιμωρεί με τόσο αυστηρό τρόπο, θέλω να περνάω την ώρα μου όχι να κάνω τα νεύρα μου πουρέ υπάρχουν 102 λόγοι στη διάρκεια της ημέρας γι'αυτό δεν θέλω να τους κάνω 103.
    Last edited by nikon; 18-09-2014 at 17:07.


  16. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-09-2014)

  17. #230
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,256
    Name
    Δημήτρης

    Default

    @chronochill

    Οχι, δεν ειπα οτι αυτο με ξενερωνει. Ξαναδιαβασε αν θες. Αυτο που ειπα ειναι οτι ναι μεν γουσταρω να ψαχνω την λεπτομερεια στο Lore , που για να την βρεις πρεπει να ψαξεις, αλλα τουλαχιστον θελω ενα κομματι του Lore να μου παρουσιαζεται μπρος μου, ωστε να με ιντριγκαρει να ψαξω την λεπτομερεια. Το ΜΕ ειναι ενα καλο παραδειγμα που αναφερεις. Σου προσφερει στο πιατο ενα μεγαλο κομματι του πυρηνα του Lore που διεπει το universe του, ομως ταυτοχρονα σε αφηνει να το ψαξεις περισσοτερο και να μαθεις τονους απο πραγματα μεσα απο συζητησεις, logs, αποστολες και events. Στην περιπτωση του ΜΕ θελω διακαως να μαθω για πχ την ιστορια πισω απο τους Asari, αλλα ο λογος που θελω να μαθω ειναι διοτι το παιχνιδι μου τους εχει παρουσιασει με αρκετο ενδιαφερον ως race , για να κατσω μετα εγω να ΘΕΛΩ να μαθω τα πολλα παραπανω που μπορω. Αυτη ειναι η διαφορα της μιας προσεγγισης με την αλλη.

  18. #231
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ένα διάλειμμα από την συζήτηση και πάμε να δούμε 30min gameplay


    για μερικα δευτερολεπτα ψαρωσα, και ελεγα ρε πως το μιλαει τοσο καλα το αγγλικο ο ιαπωνεζος LOL. Επισης στο 10:20 περιπου μας λενε ποσο γαμαει το παιχνιδι.

  19. #232
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Ένα διάλειμμα από την συζήτηση και πάμε να δούμε 30min gameplay

    Προσπαθώ να συνέλθω!!!
    1) Δεν χορταίνω το counter attack.
    2) Αυτή η βαριοπούλα!
    3) Best monster design EVER!
    4) Μαύρη βικτωριανή ατμόσφαιρα.
    5) Άτιμο σκλι!
    6) Το σύρσιμο του τσεκουριού στο πάτωμα.
    7) Αίμα, αίμα παντού!
    8) Αυτό το BOSS!!!


    Αν υπάρχει system seller αυτό είναι το Bloodborne.Ποιο Destiny και ποιο Uncharted τώρα;Δεν θα έπαιρνα ποτέ κονσόλα για ένα παιχνίδι, αλλά αν αυτό ήταν xbox exclusive, θα το είχα πάρει.Πάει για συλλεκτική!! (Δεν είμαι συλλέκτης).
    Last edited by teras1; 18-09-2014 at 19:02.

  20. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    hakoo (19-09-2014)

  21. #233
    PS4forums Fanatic spartan's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    2,493
    PSN ID
    air23gr

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Souls successor Bloodborne releases on Friday 6th February 2015, Sony has announced.





    TGS: BloodBorne gameplay




  22. The Following User Says Thank You to spartan For This Useful Post:

    teras1 (19-09-2014)

  23. #234
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default



    OMG
    Το παιχνιδι εντωμεταξυ εχει γινει και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ομορφο, φαινεται και η δουλεια που προφανως εχει κανει η SCEJ μιας και η FROM δεν νομιζω να μπορουσε μονη της να το καταφερει αυτο τεχνικα. Το trailer εκπληκτικο, το παιχνιδι γενικοτερα φαινεται πολυ original με ενα απο τα καλυτερα enemy designs που εχω δει.
    Το μονο αρνητικο για μενα οτι βγαινει ιδιο μηνα με το Witcher 3...what to get dammit?


  24. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    chronohill (19-09-2014),DJTaurus (19-09-2014)

  25. #235
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,107
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αφου ειναι publisher η Sony λογικα θα μας ερθει για review, οποτε με ενα σμπαρο δυο τριγωνια.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    hakoo (19-09-2014),PDS (19-09-2014)

  27. #236
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Αφου ειναι publisher η Sony λογικα θα μας ερθει για review, οποτε με ενα σμπαρο δυο τριγωνια.

    Το πουλας το σαιτ?

  28. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    PDS (19-09-2014)

  29. #237

    Default

    Στη παρουσιαση που εχουν τωρα σε streaming ειπαν οτι απο τα 3500 ατομα που δοκιμασαν το demo μονο τα 20 καταφεραν να το ολοκληρωσουν νικωντας το boss...
    Σιγουρα δεν ειναι το ιδιο να παιζεις σε τοσο κοσμο απο το να εισαι στο σπιτι σου ησυχος και συγκεντρωμενος αλλα και παλι

  30. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    teras1 (21-09-2014)

  31. #238
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Yπαρχει link??
    .

  32. #239

    Default

    http://tgs.playstation.jp/

    τελειωσε, αλλα δεν εδειξαν κατι νεο

    sorry, βλακεια μου επρεπε να το ειχα ποσταρει στην αρχη

    edit:

    στο gaf λενε οτι θα γινει alpha test, λεπτομεριες δεν ξερουν. Σεπτεμβριο βλεπω η κανω λαθος?

    Last edited by AgentPrinny007; 21-09-2014 at 11:08.

  33. The Following User Says Thank You to AgentPrinny007 For This Useful Post:

    PDS (21-09-2014)

  34. #240
    Cool Member lordelesar's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    212
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by AgentPrinny007 View Post
    στο gaf λενε οτι θα γινει alpha test, λεπτομεριες δεν ξερουν. Σεπτεμβριο βλεπω η κανω λαθος?
    Στο reddit πολλοί ποσταρουν οτι έχουν ηδη πάρει invites για το alpha test. Προς το παρόν ο μόνος κοινός παρονομαστής είναι οτι έχουν ps4 και νομιζω psn+.


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •