Page 27 of 115 FirstFirst ... 172324252627282930313777 ... LastLast
Results 521 to 540 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #521
    Advanced Member v-tidus's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    304
    PSN ID
    v-tidus

    Default

    Το 3ο boss το πέρασα με την πρώτη. Το 4ο είναι unforgiving και κάνει τρελό damage με κάθε χτύπημα.
    Όσον αφορά το blood starved beast, αυτό που έκανα είναι να βάλω μια κολόνα ανάμεσά μας κατά τη διάρκεια της μάχης.
    Επίσης το είχα συνεχώς σε lock για να ξέρω που ακριβώς είναι. Δεν χτυπάς συχνά, μόνο σε ανοίγματα, θέλει και τύχη...


  2. #522
    Cool Member chrisfox's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    287
    PSN ID
    ChristosFoX

    Default

    Quote Originally Posted by v-tidus View Post
    Το 3ο boss το πέρασα με την πρώτη. Το 4ο είναι unforgiving και κάνει τρελό damage με κάθε χτύπημα.
    Όσον αφορά το blood starved beast, αυτό που έκανα είναι να βάλω μια κολόνα ανάμεσά μας κατά τη διάρκεια της μάχης.
    Επίσης το είχα συνεχώς σε lock για να ξέρω που ακριβώς είναι. Δεν χτυπάς συχνά, μόνο σε ανοίγματα, θέλει και τύχη...
    Με την πρώτη; Χμμμμ... ΟΚ με την κολόνα ανάμεσα ίσως να αποφεύγεις κάποια attacks, αλλά εσύ πως θα κάνεις damage; Όσο για το 4ο boss, κρατήσου γιατί εδώ θα είμαστε πάλι και θα τα πούμε
    Spoiler!

  3. #523
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Eχω εντυπωσιαστει απο το παιχνιδι. Νομιζω οτι ενω παραμενει δυσκολο, ταυτοχρονα δινει στον παικτη την δυνατοτητα να νιωθει πραγματικα powerful. Πλεον το γυρισα σε 2 handed και κραταω το σπαθι του Ludwig συγκεκριμενα. Βρηκα κατι upgrades too good to ignore... και το αποτελεσμα ειναι φοβερο. Το παιχνιδι παραμενει δυσκολο αλλα την ιδια στιγμη νιωθω σαν παικτης οτι ειμαι α foe to be feared για ολα τα mobs.

    Εχω φαει ολα τα main boss και ειμαι πριν το τελευταιο, αλλα υπαρχουν 3-4 κρυφες περιοχες μαζι με boss τα οποια τωρα ξεκιναω να ανακαλυπτω. Και οταν λεμε κρυφες περιοχες δεν εννοουμε 5-10 λεπτα πραγμα, αλλα κανονικοτατο dungeon με καινουργιους τυπους εχθρων/boss κλπ. Και ολα αυτα χωρις να εχω αγγιξει καν ακομα τα Chalice Dungeons... Το παιχνιδι ειναι πραγματικα φοβερο. Δεν περιμενα να μου αρεσει τοσο.

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    chronohill (31-03-2015),teras1 (31-03-2015)

  5. #524
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Εγω παιζω two handed απο την πρωτη στιγμη με το τσεκουρι, κανει πολυ πιο δυνατοτερα χτυπηματα ετσι αλλα ομως γινονται πιο αργα και θα πρεπει να υπολογισεις τον χρονο που θελει. Τους περισσοτερους εχθρους τους εχω με ενα χτυπημα ετσι. Στα boss ειδικα κανει αρκετη ζημια αλλα καλο ειναι να χρησιμοποιεις και οτι εχεις πανω σου προκειμενου να τους κατεβασεις την ενεργεια πιο γρηγορα. Χρησιμοποιηστε fire paper κανει δουλεια αλλα και παλι θελει προσοχη, την περισσοτερη ωρα πρεπει να κινεισαι γρηγορα και με πατημα το στρογγυλο ωστε να αποφευγεις τα χτυπηματα τους. Καποια στιγμη το boss μετα απο καποιο δυνατο χτυπημα, θελει καποια δευτερολεπτα ωστε να ξαναβρει δυναμη να σε ξαναχτυπησει και τοτε ειναι η ευκαιρια να το χτυπησεις εσυ. Εχω αγορασει και ενα blessed σπαθι, ομως το τσεκουρι ειναι καλυτερο. Πρεπει να ανεβασω λιγο ακομα το arcane γιατι εχω βαλει το σπαθι να κανει fire damage. Δεν το εχω προχωρησει πολυ, ειμαι στο forbidden gardens και μολις ανοιξα την πορτα στον ανεμομυλο αλλα στο boss δεν εφτασα ακομα. Δεν βιαζομαι, το ψαχνω πολυ, εχω βρει αρκετους npc's οπου προσπαθω να καταλαβω τι θελουν, αρκετα και διαφορα πολυτιμα items και σκοτωνω σχεδον τα παντα για να μαζευω echoes. Εχει καποιους εχθρους που δινουν πολλα echoes οπως ενας χοντρος με τσεκουρι στην αρχη του forbidden που δινει 4800 echoes, δεν αφηνω να μαζευτουνε πολλα echoes ομως γιατι μπορει να τα χασω, μολις μαζεψω εναν χ αριθμο που θα μου αρκει να αναβαθμισω, γυρναω πισω και αναβαθμιζω ωστε να εξασφαλισω οτι δεν θα τα χασω και μετα συνεχιζω στα αγνωστα μερη για εξερευνηση οπου και ξαναμαζευω. Εχω χασει κατι 50000 exhoes σε σημεια που δεν ηξερα, σε παγιδες ή ambush εχθρων και δεν λεει καθολου να τα χανεις. Με αυτον τον τροπο εξασφαλιζω οτι δεν πανε χαμενα τα echoes και ας χανω κατα την εξερευνηση. Φαινεται να εχει ακομα πολυ πραγμα, 5 boss εχω περασει. Ειμαι insight level 23 και εχω και αρκετα madman skulls να χρησιμοπιησω ωστε να το ανεβασω κι αλλο αλλα δεν ξερω γιατι νομιζω οτι οσο πιο πολυ insight εχεις τοσο πιο δυσκολο γινεται.

  6. #525
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chrisfox View Post
    Συνεχίζοντας την παραπάνω εμπειρία μου, τελικά έβγαλα μετά από 3-4 προσπάθειες και το 2o boss και με σχετική ευκολία βρήκα άλλα δύο lamps χάνοντας ΜΟΝΟ 2 φορές για την επόμενη 1 ώρα παιχνιδιού. Με αυτά και με αυτά, αφού βρήκα όλα τα shortcuts της περιοχής και αφού αντιμετώπιζα όλους τους νέους εχθρούς με ευκολία, έφτασα στο 3ο boss... Και επανέρχεται η μαζοχιστική τάση του bloodborne... 3 ώρες το πάλευα το boss και στην καλύτερη το κατέβασα στο 1/3 της ενέργειάς του... Είναι παράλογο να είσαι αρκετά μακριά του και με ένα attack που δεν μπορείς να το αποφύγεις να σε κάνει one-hit kill... Ότι και να λέτε, όσο skill και να έχεις, όσο ελεύθερο χρόνο και να έχεις, αυτό είναι υπερβολή... Είναι τόσο γρήγορο boss που το μόνο που προλαβαίνεις να κάνεις είναι να παίρνεις vials και antidotes. Δεν σου αφήνει περιθώριο να επιτεθείς. Είμαι level 27 και έχω αναβαθμίσει τα όπλα σε ικανοποιητικό επίπεδο για το σημείο αυτό πιστεύω. Θα ήθελα να ακούσω την στρατηγική σας, όσοι τον έχετε περάσει.

    Μπορείς να του κάνεις parry και να του κατεβάσεις την ζωή πολύ κάτω σχετικά εύκολα. Το θέμα είναι στην τελευταία μεταμόρφωση τι γίνεται που τρέχει ακόμα πιο γρήγορα και άμα είσαι διπλά του γεμίζεις poison


    Εγώ τον πάλεψα αρκετές φορές αλλά στο τέλος βαρέθηκα και κάλεσα έναν για βοήθεια και τον βγάλαμε παρέα με την πρώτη

  7. #526
    Cool Member chrisfox's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    287
    PSN ID
    ChristosFoX

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Μπορείς να του κάνεις parry και να του κατεβάσεις την ζωή πολύ κάτω σχετικά εύκολα. Το θέμα είναι στην τελευταία μεταμόρφωση τι γίνεται που τρέχει ακόμα πιο γρήγορα και άμα είσαι διπλά του γεμίζεις poison


    Εγώ τον πάλεψα αρκετές φορές αλλά στο τέλος βαρέθηκα και κάλεσα έναν για βοήθεια και τον βγάλαμε παρέα με την πρώτη
    Ναι πλέον τον κατεβάσω στο 1/3 σχετικά εύκολα... Μετά αρχίζει τα one-hit kills... Χτύπησα αρκετές φορές το καμπανάκι λίγο πριν μπω εκεί μέσα που είναι το boss, αλλά δεν έρχεται κανένας... Τι κάνω λάθος; Πρέπει να είμαι στο lamp για να κάνει join κάποιος;
    Spoiler!

  8. #527
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Οχι και έξω ακριβώς από το boss να είσαι έρχονται. Εχεις βάλει worldwide στο connection ;

    Με το local κι εμένα δεν συνδεόταν με τίποτα

  9. #528
    Cool Member chrisfox's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Salonica
    Posts
    287
    PSN ID
    ChristosFoX

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Οχι και έξω ακριβώς από το boss να είσαι έρχονται. Εχεις βάλει worldwide στο connection ;

    Με το local κι εμένα δεν συνδεόταν με τίποτα
    Χμμμμ θα σε γελάσω. Θα το κοιτάξω όταν πάω σπίτι. Τι γίνεται με τo XP όταν παίζεις coop? Όλοι παίρνουν τα ίδια ή μοιράζεται κάπως;
    Spoiler!

  10. #529
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    lvl 27 για το 3ο boss μου ακουγεται λιγο Underleveled φιλε. Οχι οτι θα το κερδισεις για πλακα αν πας lvl 35 αλλα σιγουρα βοηθαει. Εγω νομιζω ημουν lvl 33-35 οταν το παλεψα. Σιγουρα με πονεσε αλλα χρησιμοποιησα πολλα rope molotovs (αυτα που αφηνεις πισω σου οταν ειναι κοντα σου το Boss).

    Θελει υπομονη. Ειναι απο τα δυσκολα πραγματικα boss.

  11. #530
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by chrisfox View Post
    Συνεχίζοντας την παραπάνω εμπειρία μου, τελικά έβγαλα μετά από 3-4 προσπάθειες και το 2o boss και με σχετική ευκολία βρήκα άλλα δύο lamps χάνοντας ΜΟΝΟ 2 φορές για την επόμενη 1 ώρα παιχνιδιού. Με αυτά και με αυτά, αφού βρήκα όλα τα shortcuts της περιοχής και αφού αντιμετώπιζα όλους τους νέους εχθρούς με ευκολία, έφτασα στο 3ο boss... Και επανέρχεται η μαζοχιστική τάση του bloodborne... 3 ώρες το πάλευα το boss και στην καλύτερη το κατέβασα στο 1/3 της ενέργειάς του... Είναι παράλογο να είσαι αρκετά μακριά του και με ένα attack που δεν μπορείς να το αποφύγεις να σε κάνει one-hit kill... Ότι και να λέτε, όσο skill και να έχεις, όσο ελεύθερο χρόνο και να έχεις, αυτό είναι υπερβολή... Είναι τόσο γρήγορο boss που το μόνο που προλαβαίνεις να κάνεις είναι να παίρνεις vials και antidotes. Δεν σου αφήνει περιθώριο να επιτεθείς. Είμαι level 27 και έχω αναβαθμίσει τα όπλα σε ικανοποιητικό επίπεδο για το σημείο αυτό πιστεύω. Θα ήθελα να ακούσω την στρατηγική σας, όσοι τον έχετε περάσει.
    Μην χαλιέσαι καθόλου. Κάλεσε co-op. Η καλύτερη στρατηγική

    Βασικά θέλει αποφυγές συνέχεια στα πλάγια και να δίνεις μόνο δυο χτυπήματα. Καλό είναι να παίζεις και λίγο κρυφτούλι με τις κολόνες και να μην τον έχεις πολύ μακριά. Επίσης βάλε φωτιά στο όπλο σου με fire paper και πέτα του oil urns. Είναι πολύ αποτελεσματικό.

    Αν δυσκολεύεσαι να βρείς συμπαίκτη να βάλουμε password να παίξουμε μαζί.
    Last edited by teras1; 31-03-2015 at 13:16.

  12. #531
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    speedrun, Μπορει να μου πει καποιος που ξερει το παιχνιδι , τι σκατα κανει απο το 12:30 εως το 15:30, γιατι μου μοιαζε σαν cheat.


  13. #532
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω δεν μπορω να καταλαβω πως διαβολο καταφερνουν μεσα σε μια εβδομαδα και μαθαινουν το παιχνιδι τοσο εξονυχιστικα ωστε να βγαλουν speed run....glitches Κλπ... προφανως για να κανεις speed run πρεπει να εχεις ανακαλυψει τους πιο συντομους δρομους για τα παντα. Με λιγα λογια δεν φτανει να εχεις μαθει τελεια ολα τα gameplay mechanics, τις αδυναμιες των εχθρων/bosses αλλα και τα levels να τα ξερεις απεξω και ανακατωτα... ολες τις πιθανες πουστιες που θα σου γλυτωσουν χρονο κλπ...

    πως γινεται ολα αυτα να τα εκανε ο τυπος μεσα σε 1 εβδομαδα? Ολημερις να παιζεις απλα δεν γινεται... εκτος και αν εχει build του παιχνιδιου εδω και κανα μηνα... τι να πω μπραβο. Εμενα το game μου φαινεται Huge.
    Last edited by Valkyre; 31-03-2015 at 14:17.

  14. #533
    PS4forums Addict criter's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,873
    PSN ID
    criter

    Default

    Cheat ειναι, τον πηγε 40+ λεβελ με την μια, κανει duplication με glitch που εχει το παιχνιδι, το γραφει και στην περιγραφη του βιντεο. Αγοραζει peebles και τα μετατρεπει σε coldblood που χρησιμοποεις για να παρεις echoes.

    Τετοια βιντεο να μην τα βλεπετε γιατι χαλαει την εμπειρια, προσπαθηστε μονοι σας να βρειτε τι πρεπει να κανεις στι παιχνιδι. Για πληροφοριες γενικα εγω βλεπω στο wiki που εχει φτιαχτει και αυτο πολυ λιγο μονο για να καταλαβω καποια πραγματα. http://bloodborne.wiki.fextralife.com/Bloodborne+Wiki

  15. #534
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    speedrun, Μπορει να μου πει καποιος που ξερει το παιχνιδι , τι σκατα κανει απο το 12:30 εως το 15:30, γιατι μου μοιαζε σαν cheat.
    Οντως ειναι λιγο περιεργο αυτο που κανει εκει.

  16. #535
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Έκανα ένα τεράστιο λάθος...
    Spoiler!


    This game!!!!

  17. #536
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Απο αυτο που ειδα, το level design περισσοτερο θυμιζει Open world παρα linear game. Τι σκατα linear ειναι δηλαδη, που ο τυπος πολεμησε μονο 5 bosses και απ'οτι ξερω το παιχνιδι εχει πολυ περισσοτερα.

  18. #537
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παιχνιδι ειναι huge λεμε. Το εντυπωσιακο με το pseedrun το παραπανω ειναι πως σκατα ανακαλυψε μεσα σε μια εβδομαδα οοοολα αυτα που χρειαζονται για να κανει τετοιο χρονο. Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω πως γινεται.

  19. #538
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Απο αυτο που ειδα, το level design περισσοτερο θυμιζει Open world παρα linear game. Τι σκατα linear ειναι δηλαδη, που ο τυπος πολεμησε μονο 5 bosses και απ'οτι ξερω το παιχνιδι εχει πολυ περισσοτερα.
    Δεν ειναι linear, κανενα souls game δεν ηταν linear βασικα. Απλα το bloodborne μοιαζει περισσοτερο με το Demon's Souls παρα με το Dark Souls. Υπαρχει ενα κεντρικο hub και απο εκει κανεις fast travel στις διαφορες περιοχες σε αντιθεση με το Dark Souls οπου ηταν ολο ενας ενιαιος κοσμος με το κεντρικο hub να ειναι μερος του κοσμου. (το dark souls 2 δεν το εχω αγγιξει αλλα απο οσα εχω δει ειναι περισσοτερο σαν το dark souls).
    Ειμαι level 30 περιπου και εχω ριξει 3 bosses, το level design του παιχνιδιου ειναι αριστουργηματικο, τα levels ειναι τεραστια και ομως ειναι τοσο καλοφτιαγμενα που με τα στρατηγικα τοποθετημενα shortcuts σε κανει να αισθανεσαι κοντα σε ολα τα πραγματα, σε ολα τα bosses, σε ολες τις optional περιοχες.
    Το παιχνιδι ειναι φυσικα πολυ δυσκολο οπως και τα προηγουμενα αλλα εχει καποια touches που το κανουν πολυ πιο fair απο τα προηγουμενα κατα την ταπεινη μου αποψη.
    Ειναι πολυ νωρις για να πω μεγαλα λογια αλλα νομιζω οτι ειναι το καλυτερο Souls game μεχρι στιγμης, ο Μiyazaki αργα και σταθερα εξελισσεται σε εναν απο τους πιο σημαντικους δημιουργους της βιομηχανιας.


  20. #539
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Καλα το level design ειναι πολυ καλυτερο ακομα και απο το dark souls 1 ακομα και απο την Boletaria του demons.Το dark souls 2 δεν το αναφερω καν σε αυτον τον τομεα εκτος απο καποιες λιγες περιοχες ειδικα των dlc.

    Σκεφτειται μονο το Aldias Castle που ειναι στην κυριολεξια ενας διαδρομος με 2 πορτες δεξια και αριστερα και μετα boss.Ολοκληρο "καστρο".Αυτο το πραγμα δεν υπαρχει πουθενα στο bloodborne.Επισης τα bosses ειναι μαλλον πιο λιγα αλλα ολα διαφορετικα και οχι reskin ή bosses τυπου pinwheel.

    Εκει που φαινεται να χανει ειναι στο online κομματι τουλαχιστον για αυτους που παιζουν πολυ PvP.Προσωπικα το παιζω οπως ολα τα souls.Αφου νικαω το boss καθομαι και βοηθαω τους αλλους και μεχρι στιγμης δεν ειχα κανενα προβλημα.


    Τελος αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ειναι οι npcs hunter.Τους εχουν φτιαξει με τετοιο τροπο που πραγματικα νομιζεις οτι ειναι πραγματικοι παιχτες.Στον πρωτο που συναντησα στην Old Yharnam εγω αυτο νομιζα!

  21. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    teras1 (01-04-2015)

  22. #540
    PS4forums Addict corsaopc3071r's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    L.A. LArisa
    Posts
    1,372
    PSN ID
    corsaopc3071r

    Default

    Στον συγκεκριμένο npc την Πατήσα και εγω...

    Spoiler!
    Last edited by enstikto; 01-04-2015 at 10:47.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •