Page 114 of 115 FirstFirst ... 1464104110111112113114115 LastLast
Results 2,261 to 2,280 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2261
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Η Prime βάλθηκε (ξανά) να κλείσει σπίτια.







  2. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (16-09-2018)

  3. #2262
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Λέτε να έχουμε Bloodborne 2; Δύσκολο βέβαια τωρα με το Sekiro αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  4. #2263
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Τελειώνοντας με το sekiro δεν το βλέπω απίθανο από την εταιρία.

    Μπορεί όμως να μην είναι και τίποτα --> https://bloodborne.wiki.fextralife.com/Formless+Oedon (είχες πιο πολλά Bullets)

  5. #2264
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και εγώ για τίποτα το κόβω. Αλλά όπως είπα η ελπίδα πεθαίνει τελευταία


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  6. #2265

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Λέτε να έχουμε Bloodborne 2; Δύσκολο βέβαια τωρα με το Sekiro αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    γιατι οχι? Η From εχει workforce που μπορει να κανει παραλληλα develop τουλαχιστον 2 big budget games,οπως απεδειξαν με Bloodborne και Dark Souls 3

  7. #2266
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

  8. The Following User Says Thank You to Snk For This Useful Post:

    Kane (12-11-2018)

  9. #2267
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Last question, coming from a fan, and you can answer with a yes or no. It goes with spoilers. In ‘Deracin’, Yuliya, the sick girl, has some toys that are clearly related to ‘Bloodborne’. The names of his friends, Laurent, German, also have a lot to do with ‘Bloodborne’. The books they read, as well. Is ‘Bloodborne’ the fevered delirium of a dying girl? Is the dream of the hunter his dream?

    [Kitao and Miyazaki look at each other. They start laughing. They speak briefly. Then, answer.]

    Okay, yes. Actually, this is exactly the conversation that my team and I had. It’s the kind of conversation we keep during development, because there are Easter eggs … However … The easter egg in itself is not indicative that we are going to launch ‘Bloodborne II’. I’m not in a position to talk about a possible release of ‘Bloodborne II’. However, we love ‘Bloodborne’; that’s why this easter egg has aroused so much curiosity. But, I repeat, it’s not a ‘Bloodborne II’ notice. It’s just something that we explored among ourselves, because we love ‘Bloodborne’.
    https://www.xataka.com/videojuegos/hora-padre-dark-souls

    https://gearnuke.com/miyazaki-provid...-bloodborne-2/

  10. #2268
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Να πω ότι δεν ζήλεψα, ψέμματα θα πω




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    kostasb13 (15-12-2018)

  12. #2269
    PS4forums Fanatic kostasb13's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Γλυφάδα
    Posts
    3,268
    PSN ID
    kostasb13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ανατριχίλα....Αυτή η μουσική και η μορφή της Lady Maria. Το θέλω!

  13. The Following User Says Thank You to kostasb13 For This Useful Post:

    mihalis13 (24-12-2018)

  14. #2270
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Να πω ότι δεν ζήλεψα, ψέμματα θα πω

    Το βίντεο αδικεί πολύ το αυτό το κόσμημα.. Εγγύηση η Prime1.
    Last edited by nikosgnr; 24-12-2018 at 15:03.

  15. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (24-12-2018)

  16. #2271
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Kατι που δεν περιμενα καθως δεν αποδιδεται τοσο καλα στα videos. Σχεδιαστικα εχει πεσει τρελη δουλεια. Φοβερο art direction και λεπτομερια στα παντα.
    .

  17. #2272
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  18. #2273
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    ΟΚκκ.... αυτο το κειμενο γραφεται 2η φορα καθως χθες το βραδυ λογο ενος error στην σελιδα εχασα ολο το κειμενο...φαινεται αυτο το thread εκτος απο το ονομα εχει κ την χαρη του Bloodborne... Οκ lets do this...again !!!


    Σύνδρομο της Στοκχόλμης

    Από τη Βικιπαίδεια, την ελεύθερη εγκυκλοπαίδεια

    Το σύνδρομο της Στοκχόλμης είναι ένα ψυχολογικο φαινόμενο κατά το οποίο όμηροι εκφράζουν συμπαθεια και συμπόνοια και έχουν θετικά συναισθήματα προς τους απαγωγείς τους, μερικές φορές σε σημείο που να υπερασπίζονται και ταυτίζονται με τους απαγωγείς. Αυτά τα συναισθήματα γενικά θεωρούνται παράλογα υπό το πρίσμα του κινδύνου ή ρίσκου που υπέστησαν τα θύματα, τα οποία θεωρούν ουσιαστικά, την έλλειψη κακοποίησης από τους απαγωγείς ως μια πράξη καλοσύνης.Το Σύστημα Βάσεων Δεδομένων Ομήρων του FBI δείχνει ότι περίπου 8 τοις εκατό των θυμάτων παρουσιάζουν ενδείξεις συνδρόμου της Στοκχόλμης


    Συνδρομο της Στοκχολμης θα μπορουσε να ηταν ενας εναλλακτικος τιτλος για το παιχνιδι στην περιπτωση μου με μια διαφορα... Οπου "απαγωγεας" βαζουμε "βιαστης"...

    λιγο backstory σχετικα με το ξεκινημα μου στα soulslike games.

    Μετα απο 2 αποτυχημενες προσπαθειες να μπω σε αυτο το ειδος την προηγουμενη γενια με το Demon's Souls εβαλα ενα προσωπικο στοιχημα να μπορεσω να τερματισω καποιο απο αυτα τα κακοφημα-απο θεμα δυσκολιας-games. Κανοντας μια μικρη ερευνα κ ανοιγοντας κ εδω ενα thread ζητωντας την αποψη σας σχετικα με ποιο να αρχισω, η αποφαση παρθηκε κ αυτο ηταν το Bloodborne. Αν ειχα στην κατοχη μου το Sekiro μαλλον θα ηταν αυτο καθως απο οσα ειχα δει μου κανει περισσοτερο κλικ λογω setting αλλα κ καποια stealth κομματια που εχει.
    Anyway κανω την αρχη και...WTF ??? "What kind shit is that???" οπως λεει κ ο Chris Tucker.
    Το προβλημα δεν ηταν τοσο η δυσκολια κ να μαθω τα mechanics αλλα το που παμε... Δυστυχως δεν μπορεσα να καταλαβω που παω, τι κανω , ποιος ειναι ο σκοπος και μεσα σε ολα αυτη την προσπαθεια βαλε καποιους θανατους ειπα τελος... 2 Ωρες χαμενες απο την ζωη μου για το τιποτα.Δεν ειναι για μενα αυτα τα παιχνιδια προφανως τι να κανουμε τωρα.
    Οποτε Eject, Blu-Ray πισω στο case και αιντε και γ@μησου ειπα μεσα μου...
    Αφου επστρεψα το game μαζι με τα υπολοιπα κοιταζα ποιο θα ειναι το επομενο που θα ξεκινησω απο το backlog... "Ας κανω ενα διαλειμμα πρωτα να χαλαρωσω τα νευρα μου απο αυτη την μαλ@κια" σκεφτηκα...
    Κ ενω χαλαρωνα συνεβη το μοιραιο...το μυαλο μου να εχει φαει κολλημα... "ωχ το επαθα ! το συνδρομο της Στοκχολμης !!!"
    Καθομουν κ σκεφτομουν τι μπορουσα να κανω να το ξεπερασω , να δω που μπορω να παω, τι να κανω κλπ.
    Αυτο ηταν... Παμε παλι απο την αρχη. Διαβαζω καμια 10αρια αρθρα για αρχαριους, βλεπω αλλα 10 βιντεο στο youtube με tips κλπ οπλιζομαι με υπομονη κ ενα guide για το που πρεπει να παω κ ξεκιναω απο την αρχη... Μετα απο 50 ωρες ακριβως καταφερνω επιτελους τον στοχο μου κ τερματιζω επιτελους το πρωτο μου soulslike παιχνιδι μετα απο πολλα μπινελικια , απογοητευσεις κ στιγμες που ειπα μεσα μου "φαινεται μεχρι εδω μπορουσα δεν μπορω να το κερδισω".
    Κ ομως μετα απο καθε διαλειμμα μου το "Συνδρομο της Στοκχολμης" εκανε ξανα και ξανα την εμφανιση του. Ηταν εθισμος? Ηταν η αισθηση του να καταφερεις να περασεις ενα δυσκολο σημειο? Ακομα κ τωρα δεν μπορω να το εξηγησω ακριβως μπορω ομως με τα βεβαιοτητας να πω οτι δεν εχω παιξει αλλο παιχνιδι που να μου προκαλεσει ολα αυτα τα συναισθηματα οποτε μπορω να καταλαβω τον λογο που αυτο το ειδος κερδιζει ολο κ περισσοτερους φανς αλλα κ για τον λογο που ολο κ περισσοτερες εταιριες βγαζουν το δικο τους soulslike game.

    Πως ειναι ομως το παιχνιδι? Ειναι τοσο τελειο? Ειναι το παιχνιδι του 10/10 ? Σιγουρα δεν ειναι κ εχει κ αυτο τα μειονεκτηματα του τα οποια μεσω του παρακατω review θα προσπαθησω να ειμαι οσο περισσοτερο αντικειμενικος μπορω.


    Παμε λοιπον με το Story ... Ποιο story ??? μετα απο ενα εισαγωγικο βιντεο με λιγοστες πληροφοριες ξεκιναει η περιπετεια του κεντρικου χαρακτηρα μας.
    Πολλοι κραζουμε τα Jrpg σαν τα Final Fantasy που προσπαθουν να μας πουν μια πολυπλοκη ιστορια οσο πιο μπερδεμενα γινεται , με in-game κειμενα δεκαδων σελιδων κ σε κανουν να μην μπαινεις πολλες στο κοπο να διαβαζεις σελιδες επι σελιδων για να μαθεις παραπανω για το ολο story.
    Εδω ομως φτανουμε στο αλλο ακρο. Αν προσθεσουμε ολα τα κειμενα & τους διαλογους του Bloodborne δυσκολα θα συμπληρωσουμε 2 σελιδες κυριολεκτικα.
    Καπως προς το τελος μαθαινουμε καποια λιγα πραγματα κ παλι ομως θεωρω οτι δεν ειναι αρκετα οποτε το youtube ειναι μονοδρομος αν θελεις να μαθεις το τι πραγματικα συμβαινει.
    Εκτος παλι αν ειμαι εγω τοοοσο χαζος κ δεν καταλαβα Χριστο.Παιζει κ αυτο...

    Παμε κ στο ζουμι δηλαδη στο gameplay καθως αυτο ειναι που μετραει περισσοτερο.

    Το παιχνιδι σε πεταει σε μια περιοχη κ σκοπος ειναι να προχωρας οσα πιο πολλα τμηματα μπορεις προς το Boss της περιοχης ξεκλειδωνοντας ταυτογχρονα shortcuts τα οποια οδηγουν στην αρχικη λαμπα της περιοχης. Η λαμπα ειναι ενα safe point αλλα κ ενα checkpoint σε περιπτωση θανατου οπως επισης κ ενα fast travel συστημα μεταξυ ενος κοσμου με ονομα "hunters dream" οπου εκει μπορουμε να κανουμε αναβαθμισεις αλλα κ να κανουμε fast σε αλλες περιοχες που εχουμε αναψει την λαμπα της εκαστοτε περιοχης. Ολες οι περιοχες ειναι ενωμενες μεταξυ τους κ o τροπος που το εχουν κανει ειναι μοναδικος καθως χαζευοντας απο καποια σημεια μπορεις κ παρατηρεις μερη τα οποια ειναι μακρια σου κ εχεις περασει ή μερη που προκειται να επισκεφτεις.

    Σκοτωντας εχθρους μαζευουμε "Blood Echoes" τα οποια ειναι κ το currency του παιχνιδιου ομως αν τυχον σκοτωθουμε πριν προλαβουμε να τα ξοδεψουμε χανουμε οτι "Blood Echoes" εχουμε μαζεψει κ επιστρεφουμε στην λαμπα που ξεκινησαμε... Το παιχνιδι σου δινει μια κ μοναδικη ευκαιρια να παρεις πισω τα "Blood Echoes" σκοτωνοντας τον εχθρο που σε σκοτωσε, ή να βρεις την αντιστοιχη λιμνη αιματος αν ο θανατος προηλθε απο απερισκεψια οπως πχ να πεσεις απο καποιο γκρεμο.

    Ιδιαιτερος ειναι κ ο τροπος που χρησιμοποιουμε τα οπλα. Εχουμε την δυνατοτητα στο αριστερο χερι να εχουμε καποιο ranged weapon και στο δεξι το melee weapon.
    Για το αριστερο χερι υπευθυνο ειναι το L2 κ για το δεξι τα R1 & R2.
    Ομως καπου εδω εχουμε να κανουμε με καποια ιδιαιτερα mechanics που κανουν την διαφορα στο τροπο παιχνιδιου αλλα κ στο πως προσεγγιζουμε τους εχθρους.
    Πρωτο κ σημαντικοτερο ειναι το "stagger". Οταν ο εχθρος μας επιτιθεται μπορουμε να τον πυροβολησουμε λιγο πριν την επαφη του με μας κ ετσι να τον κανουμε να πεσει στο γονατο κ σε μικρο διαστημα μας δινεται η δυνατοτητα για "Visceral Attack" κανοντας ετσι massive damage.
    Η παραπανω επιθεση μπορει επισης να πραγματοποιηθει οταν παμε πισω απο τον εχθρο κρυφα πραγματοποιοντας "charged attack" κ καπακια μας δινεται ξανα η δυνατοτητα για "Visceral Attack". Φυσικα υπαρχουν καποιοι λιγοι εχθροι που δεν μπορουν να φανε "stagger"...
    Ολα τα Melee οπλα του Bloodborne εχουν δυνατοτητα να μεταμορφωθουν πριν ξεκινησουμε την επιθεση ή mid-combo αν το θελουμε με το L1 μεγαλωνοντας το damage & range ιδιαιτερα χρησιμο οταν εχουμε να κανουμε με πολλους εχθρους ταυτογχρονα.

    Παρα πολυ σημαντικο ειναι ενα "revenge" mechanic οπως το λεω το οποιο σου δινει την δυνατοτητα σε ενα μικρο χρονικο διαστημα να κερδισεις πισω μερος του χαμενου HP απο πιθανο damage που εχουμε υποστει. Αυτο κανει φυσικα εμπεριεχει το ρισκο του αλλα επιβραβευει την επιθετικοτητα.

    Σε ολα αυτα φυσικα τον μεγαλυτερο ρολο παιζει κ η stamina bar μιας κ δεν μπορουμε να ειμαστε συνεχως επιθετικοι ή να αποφευγουμε επιθεσεις οποτε η διαχεριση ολων αυτων απαιτει συγκεντρωση...

    Καπου εδω θελω να κανω τα παραπονα μου σχετικα με το gameplay.
    1ον Καμερα : Σε κλειστους χωρους παει οπου να ναι κανοντας σε να χανεις το προσανατολισμο σου κ να χανεις ετσι αδικα γιατι δεν ξερεις που βρισκεσαι.
    2ον Lock-on : Μακραν το λιγοτερο αξιοπιστο feature... χανεται mid-combat κ στα καλα καθουμενα πηδας σαν πιθηκας απο εδω κ απο εκει προκειμενου να μη φας επιθεση εξαντλοντας ολο το stamina...Ειδικα οταν εχεις να κανεις με πολλους εχθρους ή Bosses ειναι αναποφευκτο να συμβει το μοιραιο " YOU DIED"...
    3ον Difficulty Spikes : Υπηρξαν Bosses που βγηκαν με 1 εως 3 προσπαθειες & υπηρξαν τμηματα περιοχων που κολλουσα για ωρες χανοντας συνεχως απο "απλους εχθρους".
    4ον Save States : δυστυχως αυτο δεν μπορω μεχρι κ τωρα να το καταλαβω. Οκ πρεπει να μην υπαρχουν για να υπαρχει νοημα στο να χανεις τα "Blood Echoes" αλλα θα μπορουσαν να χρησιμοποιουν μονο για τον λογο αυτο το AUTOSAVE. Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να παιξω 3 φορες ΟΛΟ το παιχνιδι για να δω κ τα 3 endings δηλαδη 150 ωρες !!! Επισης κατι που το καταλαβα αργα... επειδη καπακια σε ξεκιναει New Game+ απο μονο του αν θελω να παιξω το DLC ειμαι αναγκασμενος να παιξω μεχρι to 4o Boss !!! Αν ειναι Δυνατον !!! μιλαμε τελειως τραγικο τοσο που δεν ξερω αν θα το κανω καθως κ το DLC θα ειναι πιο δυσκολο λογω NG+...
    5ον Name Bug : Με το που ξεκινησα το παιχνιδι φτιαχνω τον χαρακτηρα μου κ αντι για ονομα βλεπω κατι ιερογλυφικα...μαλιστα... απο το λιγο ψαξιμο που εκανα λογω του οτι εχω την κονσολα στα Ελληνικα δημιουργητε καποιο conflict κ ας ηταν το πληκτρολογιο στα αγγλικα... τραγικο bug κατα την αποψη μου ειδικα οταν μιλαμε για exclusive...

    Παμε στα γραφικα...
    Εδω δεν μπορω να πω οτι εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα. Ευτυχως σωζεται απο το Βικτωριανο setting , το υπεροχο Art Direction κ την φωτογραφια του τα οποια ειναι μοναδικα.
    Μεγαλο μειον φυσικα ειναι το Framerate το οποιο ειναι παρα πολυ ανισσοροπο ειδικα σε στιγμες με πολλους εχθρους, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για ενα fast paced Action-RPG σαν το Bloodborne οπου καθε frame μετραει. Δεν θελω να φανταζομαι πως θα τρεχει σε απλο PS4...

    Στο κομματι του ηχου το παιχνιδι παιρνει αριστα 10.
    Εδω υπαρχει το εξης ιδιαιτερο χαρακτηριστικο. Το 90% των περιοχων δεν εχει μουσικη επενδυση κ το μονο που ακους ειναι τα ηχητικα εφε απο τα βηματα, γρυλισματα κοντινων εχθρων, συρσιμο των οπλων των εχθρων κλπ φτιαχνοντας ετσι μια creepy ατμοσφαιρα που ταιριαζει ταμαμ με το setting.
    Οταν ομως κανουν την εμφανιση τους τα ορχηστρικα κομματια κ ειδικα στα Boss battles ειναι ολα τα λεφτα. Πραγματικα δεν θα βαλω καθολου κομματια απο το youtube αυτη την φορα σε αυτο το review γιατι σιγουρα θα αδικησω καποιο απο τα κομματια...


    Τελος λιγες συμβουλες απο μενα για οσους θελουν να το ξεκινησουν κ δεν εχουν ξαναπαιξει.

    • Μην τσιγγουνευεστε γιατι αργα η γρηγορα θα το μετανιωσετε...με την καθε ευκαρια να ξοδευετε σε leveling up & αναβαθμισεις
    • Το farming εκτος απο Blood Echoes ειναι κ προπονηση στο πως να αντιμετωπιζεται τους εχθρους καθως καθε εχθρος εχει πολλες εκδοσεις κ καθε εχθρος διαφορετικο τροπο που πρεπει να προσεγγιζεται
    • Καντε διαλειμματα...πολλα διαλειμματα...Το παιχνιδι σε κουραζει περισσοτερο εγκεφαλικα απο οσο νομιζεις. Πολλες φορες περνουσα μερη που κολλαγα για ωρες μετα το διαλειμα πολυ πιο ευκολα...
    • Το level up System εκ πρωτης οψεως φαινεται περιεργο αλλα εκτος αν θελετε καποιο συγκεκριμενο build προτινω να δωσετε βαρυτητα με σειρα προτεραιoτητας στα Strength>Endurance>Vitality


    Το παιχνιδι για μενα ηταν ακρως εθιστικο , καταφερα να το τελειωσω στις 50 ωρες με αργο τεμπο φυσικα, κ με ολα τα NPC quests.
    Δυστυχως οπως καθε παιχνιδι εχει κ αυτο τα θεματα του οποτε θεωρω η πιο δικαια βαθμολογια ειναι 8,5/10

    Εις το επανιδειν !!!
    Last edited by geogoku; 17-08-2020 at 22:37.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  19. The Following 4 Users Say Thank You to geogoku For This Useful Post:

    Dimitris_ (22-08-2020),Kane (18-08-2020),Nek_Food (18-08-2020),sndev (17-08-2020)

  20. #2274
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post

    Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να παιξω 3 φορες ΟΛΟ το παιχνιδι για να δω κ τα 3 endings δηλαδη 150 ωρες
    Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο. Ανεβάζεις το save στο cloud ή σε USB πριν το τελευταίο boss και ξαναπαίζεις. Εγώ αυτό έκανα. Το καταλαβαίνω να παίξεις δύο φορές γιατί δεν ξέρεις ότι τελειώνει εκεί το παιχνίδι αν πας χωρίς οδηγό αλλά όχι και τρεις

  21. #2275
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι τέτοιο. Ανεβάζεις το save στο cloud ή σε USB πριν το τελευταίο boss και ξαναπαίζεις. Εγώ αυτό έκανα. Το καταλαβαίνω να παίξεις δύο φορές γιατί δεν ξέρεις ότι τελειώνει εκεί το παιχνίδι αν πας χωρίς οδηγό αλλά όχι και τρεις
    Καλα ουτε το δευτερο playthrough θα κανω γιατι δεν εχω τοση υπομονη. Μετανιωσα απλα που δεν πηγα για το 3o ending με το διπλο boss.

    Δυστυχως δεν εχω ps+ για να κανω upload αλλα κ παλι δε το περιμενα οτι ηταν αναγκαστικο το NG+ οταν κανεις load τον χαρακτηρα σου.

    οπως κ να εχει πολυ κακη υλοποιηση ο τροπος του save state.

    Με το ζορι ξεκιναω τωρα ξανα απο την αρχη για να παω για το Old Hunters DLC. Ακομα κ σε αυτο ετσι οπως το εχουν κανει ειναι τραγικο.

    Φαντασου καποιον να εχει τελειωσει το παιχνιδι κ να παει να αγορασει το DLC κ να ψαχνει πως να το ξεκινησει... ας ειχε μια επιλογη στην αρχικη οθονη οπως το Last of us Remastered κ απλα να εκανες load τον χαρακτηρα σου.
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  22. #2276
    PS4forums Addict geogoku's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Πειραιας-Παλληνη
    Posts
    1,529
    PSN ID
    geogokussj4
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    Καλα ουτε το δευτερο playthrough θα κανω γιατι δεν εχω τοση υπομονη. Μετανιωσα απλα που δεν πηγα για το 3o ending με το διπλο boss.

    Δυστυχως δεν εχω ps+ για να κανω upload αλλα κ παλι δε το περιμενα οτι ηταν αναγκαστικο το NG+ οταν κανεις load τον χαρακτηρα σου.

    οπως κ να εχει πολυ κακη υλοποιηση ο τροπος του save state.

    Με το ζορι ξεκιναω τωρα ξανα απο την αρχη για να παω για το Old Hunters DLC. Ακομα κ σε αυτο ετσι οπως το εχουν κανει ειναι τραγικο.

    Φαντασου καποιον να εχει τελειωσει το παιχνιδι κ να παει να αγορασει το DLC κ να ψαχνει πως να το ξεκινησει... ας ειχε μια επιλογη στην αρχικη οθονη οπως το Last of us Remastered κ απλα να εκανες load τον χαρακτηρα σου.

    Αποφασισα να βαλω ενα τελος στην προσπαθεια μου.

    Εκανα τον κοπο , επαιξα κανα διωρο να φτασω το DLC, το ξεκινησα και guess what.

    Το DLC ειναι σχεδον unplayable... Εφτασα κ τελειωσα το πρωτο boss μετα απο κυριολεκτικα 50 προσπαθειες...
    Τι κ αν ειμαι level 110 η αμυνα μου αντεχει 2 το πολυ 3 χτυπηματα...
    Δεν εχω αλλο την υπομονη μιας κ εχω φτασει ηδη τις 60 ωρες. Καλο χρυσο το bloodborne αλλα με προσγειωσε αποτομα με την τοσο μεγαλη δυσκολια στο NG
    Add me !
    PSN : geogokussj4
    XBox Live : geogokussj4
    console and game hunter

  23. #2277
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το NG+ πάντως εγώ το είχα πάει τρένο. Δεν με είχε δυσκολέψει καθόλου.
    Από NG++ αρχίζουν και ζοριζουν τα πράγματα πάντως
    Βέβαια είχα φάει 80-90 ώρες στο πρώτο playthrough (μαζί με το DLC)
    Το DLC όντως είναι πιο δύσκολο από το main game. Τα bosses που με δυσκόλεψαν ήταν ο Ludwig (λογικά εκει έχεις κολλήσει) και ο Orphan of Kos (σε αυτόν έχασα πάνω από 100 φορές νομίζω)
    Μετά στα chalice dungeons έχει κάποια δύσκολα bosses.
    Πάντως νομίζω αν σύνολο είσαι 60 ώρες και είσαι στο δεύτερο playthrough το έχεις πάει κάπως βιαστικά. Από περιοχές τις έχεις δεις όλες πχ; optional bosses κλπ;
    Για μένα αν θες προχώρησε λίγο ακόμα στο main game να ανέβεις και επιστρέφεις στο DLC.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  24. #2278
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    Αποφασισα να βαλω ενα τελος στην προσπαθεια μου.
    ΟΧΙ. Δεν θα βάλεις τέλος.

    Εάν το κάνεις θα χάσεις πολλά "ωραία" πράγματα..! Και το βασικότερο... θα τα έχεις παρατήσει...

    Άστο λοιπόν για κανά 2 μέρες και ξαναπροσπάθησε με ηρεμία.

    Ξέρω που σου μιλάω.. κουλάδι είμαι και.. το έχω τελειώσει κάμποσες φορές.

  25. #2279

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    Καλα ουτε το δευτερο playthrough θα κανω γιατι δεν εχω τοση υπομονη. Μετανιωσα απλα που δεν πηγα για το 3o ending με το διπλο boss.

    Δυστυχως δεν εχω ps+ για να κανω upload αλλα κ παλι δε το περιμενα οτι ηταν αναγκαστικο το NG+ οταν κανεις load τον χαρακτηρα σου.

    οπως κ να εχει πολυ κακη υλοποιηση ο τροπος του save state.

    Με το ζορι ξεκιναω τωρα ξανα απο την αρχη για να παω για το Old Hunters DLC. Ακομα κ σε αυτο ετσι οπως το εχουν κανει ειναι τραγικο.

    Φαντασου καποιον να εχει τελειωσει το παιχνιδι κ να παει να αγορασει το DLC κ να ψαχνει πως να το ξεκινησει... ας ειχε μια επιλογη στην αρχικη οθονη οπως το Last of us Remastered κ απλα να εκανες load τον χαρακτηρα σου.
    Δυστηχως ετσι ειναι σε ολα τα παιχνιδια της FromSoftware(και οχι μονο)που για να βρεις πως ξεκινας το dlc θελει λιγο ψαξιμο στο internet.
    Και τα Dlc bosses του Bloodborne οντως ειναι παλουκι. Βασικα οχι μονο τα bosses. Οι μεγαλοι εχθροι που ειναι σαν καρχαριες παιζει να ειναι πιο δυνατοι ακομα και απο bosses του κανονικου παιχνιδιου.

    Εγω θα σου προτεινα αν θελεις να το βγαλεις το dlc μια η αλλη να ψαξεις συμβουλες στο internet ή να δεις για παραδειγμα τους speedrunners πως καταφερνουν και τα σκοτωνουν τα boss .

  26. #2280
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by geogoku View Post
    Αποφασισα να βαλω ενα τελος στην προσπαθεια μου.

    Εκανα τον κοπο , επαιξα κανα διωρο να φτασω το DLC, το ξεκινησα και guess what.

    Το DLC ειναι σχεδον unplayable... Εφτασα κ τελειωσα το πρωτο boss μετα απο κυριολεκτικα 50 προσπαθειες...
    Τι κ αν ειμαι level 110 η αμυνα μου αντεχει 2 το πολυ 3 χτυπηματα...
    Δεν εχω αλλο την υπομονη μιας κ εχω φτασει ηδη τις 60 ωρες. Καλο χρυσο το bloodborne αλλα με προσγειωσε αποτομα με την τοσο μεγαλη δυσκολια στο NG
    Κοιτα, εγω βρηκα εναν θεουλη δικο μας που το ειχε λιωσει το παιχνιδι και με πηγε τρενο στα dlc....αν θυμηθω ποιος ειναι θα σε/στον συστησω! Μπορει να βρω καναν διαλογο στο chat....



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •