Page 95 of 115 FirstFirst ... 4585919293949596979899105 ... LastLast
Results 1,881 to 1,900 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #1881
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Μου λείπει ένα τρόπαιο για πλατίνα (Yharnam, Pthumerian Qween) και είπα να το κυνηγήσω. Πραγματικά τα chalice που έχει μισή ενέργεια είναι δύσκολα και σου βάζουν για boss το Watchdog of the Old Lords....
    Έχω παίξει γύρω στις 30 φορές και το καλύτερο που έχω κάνει είναι να το φτάσω μέχρι τη μέση... Νομίζω πως είναι αδύνατον να βγει το συγκεκριμένο Boss... Κάνει και εκείνο το attack που σε τρώει με ένα hit και μου έχει σπάσει τα νεύρα...
    Το 'χω γράψει και πιο πίσω.. Αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στην Amygdala που θα βρείς μετά..



    Μακράν το πιο σπ@σ@ρχίδικό Boss ολόκληρου του παιχνιδιού που ακόμη και τώρα δεν έχω συνειδητοποιήσει πως το πέρασα.

  2. #1882

    Default

    Μετά από 20 θανάτους απλά βρήκα το κόλπο κ τον έφαγα σε 1 λεπτο χωρίς να χρειαστώ Χιλ. Λολ 23 λβ. Τώρα που πάω? Έχω δει ολη την πόλη. .

  3. #1883
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by LeoNineGR View Post
    Μετά από 20 θανάτους απλά βρήκα το κόλπο κ τον έφαγα σε 1 λεπτο χωρίς να χρειαστώ Χιλ. Λολ 23 λβ. Τώρα που πάω? Έχω δει ολη την πόλη. .
    Ωραίος. Συνεχίζεις στην περιοχή μετά τον father. Ανεβαίνεις τις σκάλες και θα βγεις σε καινούρια περιοχή.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Το 'χω γράψει και πιο πίσω.. Αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στην Amygdala που θα βρείς μετά..

    Μακράν το πιο σπ@σ@ρχίδικό Boss ολόκληρου του παιχνιδιού που ακόμη και τώρα δεν έχω συνειδητοποιήσει πως το πέρασα.
    Ευχαριστώ. Μόλις μου έδωσες ένα λόγο για να μη συνεχίσω άλλο την προσπάθεια για το platinum.....
    Last edited by mihalis13; 04-08-2016 at 14:43.
    Spoiler!

  4. #1884
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Ευχαριστώ. Μόλις μου έδωσες ένα λόγο για να μη συνεχίσω άλλο την προσπάθεια για το platinum.....
    Χαχα.. Όχι ρε.. Ίσα ίσα που θα πρέπει να σε πεισμώσει περισσότερο. Γι' αυτη τη παιχνιδάρα φτάνεις μέχρι το τέλος.

  5. #1885
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Χαχα.. Όχι ρε.. Ίσα ίσα που θα πρέπει να σε πεισμώσει περισσότερο. Γι' αυτη τη παιχνιδάρα φτάνεις μέχρι το τέλος.
    Μα ήδη το Watcdog μου φαίνεται ανίκητο. Αν δεν είχα βέβαια μισή ενέργεια θα το έβγαζα, αλλά πιστεύω δεν γίνεται να βγει με μισή ενέργεια... Και να πεις είμαι χαμηλό level πάει στο διάολο..
    135 level είμαι και το vitality το έχω φτάσει 40
    Spoiler!

  6. #1886
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Πίστεψε με έλεγα τα ίδια. Οπότε και το άφησα για 2-3 μέρες στην άκρη και το 'πιασα ξανά μετά που ήμουν πιο ήρεμος.

    Απ' όσο θυμάμαι ήμουν 140lvl και ίδιο Vitality με 'σενα. Μου 'σπασε τα νεύρα αλλά τα έβγαλα τελικά.

    Περιττό να σου πως οτι μετά απο αυτά, το τελικό Boss η Pthumerian Qween, βγαίνει για πλάκα. Μου φάνηκε το πιο εύκολο Boss όλου του παιχνιδιού. Εκδρομούλα!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (04-08-2016)

  8. #1887
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσπάθεια Νο 25 (για σήμερα) και ακόμα τίποτα...
    Εννοείται σε όλες με καμπανάκι πλέον...


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  9. #1888
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Μ@κακία. Θα έμπαινα για βοήθεια αλλά έχω ξεμείνει απο Plus..

  10. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (04-08-2016)

  11. #1889
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Άσε εχω τρελαθεί... Ευχαριστώ πάντως Νίκο. Λογικά όταν θα ξαναβάλεις plus ακόμα στο ίδιο σημείο θα είμαι...

    Προσπάθεια Νο 33




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  12. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    nikosgnr (04-08-2016)

  13. #1890
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Σε νιώθω απόλυτα.. Πίστεψε με. Προσπάθησε να κάνεις Dodge και χτύπα στα πίσω πόδια και υπομονή..

    Τον έχεις εύκολα.

  14. #1891
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επιτέλους, μετά από 4 ώρες και 80+ σερί αποτυχημένες προσπάθειες το Watchdog of the Old Lords αποτελεί παρελθόν!
    Τώρα μπορώ να κοιμηθώ ήσυχος.
    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Snk (05-08-2016)

  16. #1892
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default




    Περιμένω εντυπώσεις απο Amygdala..

  17. The Following User Says Thank You to nikosgnr For This Useful Post:

    mihalis13 (05-08-2016)

  18. #1893
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για να δούμε σήμερα μετά τη δουλειά...
    Αν και μου είπες πως το Watchdog μπροστά στην Amygdala δεν είναι τίποτα.. Ελπίζω τουλάχιστον να έχει και αυτή npc που να σε βοηθάει όπως στο Watchdog.
    Αν δεν είχα καλέσει npc με το καμπανάκι δεν υπήρχε περίπτωση να το βγάλω...
    Spoiler!

  19. #1894
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by jden View Post
    Πριν λιγο το πλατιναρα κ το πιο δυσκολο boss για μενα ηταν στα chalise dungeon ο Watchdog of the old lords.Εχασα απειρες φορες εκει.Ολοι οι αλλοι ηταν αρκετα βατοι.Επισης πριν τελειωσετε το game να κανετε το dlc οσοι το έχετε για να μην παίζεται παλι απο την αρχη.Απο τα καλυτερα games που εχω παιξει.

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Quote Originally Posted by nikosgnr View Post
    Το χειρότερο Boss ever του παιχνιδιού, το πιο ψυχανώμαλο, σε σημείο που λές τέλος, εδώ σταματάμε και αντίο ήταν η Αμυγδάλω στο Defiled Chalise.

    Ακόμα και τώρα δε πιστεύω πως το πέρασα. Και μιλάμε σίγουρα για πάνω απο 30 φορές το λιγότερο.

    Ο Logarious μπροστά σε αυτό μοιάζει με τη Plain Doll. Ξεκάθαρα.
    Είπα Νίκο να ψάξω λίγο τις προηγούμενες σελίδες να δω τι έλεγες για την Amgydala στα chalice.
    Πέτυχα και το post του Γιάννη και ελπίζω να έχει αυτός δίκιο και να έχω ξεμπερδέψει με το πιο δύσκολο boss του παιχνιδιού έως τώρα...
    Spoiler!

  20. #1895

    Default

    Είμαι 29 λβ κ έχω ερωτευθεί το cane. Μόλις μπήκα στο old yharnam και με +3 cane είμαι άνετος.

    - - - Updated - - -

    Θα πάω για κλασσικό Skill build με cane και Ludwig's Holy Blade. Άκουσα πως είναι το πιο balanced weapon.

  21. #1896
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Είπα Νίκο να ψάξω λίγο τις προηγούμενες σελίδες να δω τι έλεγες για την Amgydala στα chalice.
    Πέτυχα και το post του Γιάννη και ελπίζω να έχει αυτός δίκιο και να έχω ξεμπερδέψει με το πιο δύσκολο boss του παιχνιδιού έως τώρα...
    Στο εύχομαι πραγματικά. Είχα κάνει και ένα βιντεάκι για το πως μπορείς τελικά να το περάσεις.

    Ωραία που ήταν τότε.. Μου φαίνεται πρέπει να το ξαναπιάσω..


    Last edited by nikosgnr; 06-08-2016 at 01:36.

  22. #1897
    Advanced Member jden's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Κερατσίνι
    Posts
    347
    PSN ID
    dendrinos
    Name
    Γιάννης

    Default

    Φιλε ειδα το ποστ που ειχα κανει κ σου λεω πραγματικα την amygdala την έβγαλα με την πρωτη η δευτερη φορα.Το watchdog πρεπει να εχασα πανω απο 30 φορες.Μερικες φορες ειναι κ ο τροπος που παίζεις.Καποια θα σου φανουν γελοια ενω για αλλους αγγούρια.

    Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  23. #1898
    Advanced Member nikosgnr's Avatar
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    565
    PSN ID
    nikosgnr
    Name
    Νίκος

    Default

    Αυτά είναι.. Το ακριβώς αντίθετο δηλαδή απο 'μενα.

    Watchdog βγήκε με τη 3η απ' όσο θυμάμαι. Amygdala πάνω απο 50 φορές σίγουρα.

  24. #1899
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γενικά έχω πολύ υπομονή πλέον στα παιχνίδια και νευριάζω πολύ δύσκολα.. Σήμερα έφτασα στο τσακ να σπάσω το dualshock, το bluray του bloodborne ακόμα και το ίδιο το PS4.
    4.30 ώρες, 70 αποτυχημένες προσπάθειες και να μην έχω φτάσει την Amygdala ούτε στο 30%.... + άλλες 3 ώρες εχθές και 50 τουλάχιστον αποτυχημένες προσπάθειες...
    Στο συγκεκριμένο chalice είναι η μοναδική φορά που είναι το παιχνίδι άδικο με σένα...
    Σε κάνει να σιχαθείς το ίδιο το παιχνίδι... Όπως και να το κάνουμε δεν γίνεται με ένα οποιοδήποτε hit να πεθαίνεις... Θα κάνω άλλη μια προσπάθεια ή το βράδυ ή αύριο, αλλά μου σπάσανε τα νεύρα 3 μέρες. Δε νομίζω να ασχοληθώ άλλο με το παιχνίδι....
    Spoiler!

  25. #1900
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,360
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Μιχαλη sorry αν εχεις δοκιμασει ηδη αυτο αλλα προσωπικα μετα απο πολλες πολλες ωρες, απειρες αποτυχημενες προσπαθειες και ματαια guides βρηκα τον δικο μου τροπο.
    Ουτε projectiles, ουτε με co-op, ουτε με υπομονη και visceral attacks στο κεφαλι, ουτε με summons σε npcs καταφερα να κανω το οτιδηποτε.
    Μια μεθοδος μονο λειτουργουσε και απλα την εκανα master μεχρι να πεθανει. Απο την αρχη πας κατευθειαν στην ουρα απο την εσωτερικη πλευρα ομως, οχι απο την εξωτερικη. Δλδ περνας κατω απο την κοιλια της φαση. Βαρας (σχεδον ανενοχλητα) μεχρι να πηδηξει οπου περιεργως αν εισαι σε εκεινο το σημειο ΠΟΤΕ δεν προσγειωνεται πανω σου. Δεν ξερω γιατι, ισως ειναι καποιο glitchaκι η οντως βρηκα το cheat. Οταν πηδαει απλα μενεις ακινητος και δεν προσγειωνεται πανω στου. Σε καποια φαση κανει μια κινηση με την ουρα οπου και πρεπει να αποφυγεις, ειναι ενα combo που απλα θελει αποφυγη. Οταν το σταματησει ξεκινας παλι την ιδια διαδικασια. Οσο της κατεβαζεις το hp τοσο πιο συχνα το κανει αλλα στην ουσια επαναλαμβανει το ιδιο pattern. Αργα η γρηγορα θα το μαθεις και καπου εκει θα δεις οτι ριχνεις το hp της κατω απο το μισο και εν τελει θα την σκοτωσεις με τον ιδιο ακριβως τροπο.
    Προσωπικα τιποτε αλλο δεν με βοηθησε στο συγκεκριμενο boss που ηταν για μηνες ο,τι με χωριζε απο το platinum. Με το που την εριξα και εφυγα απο το defiled τα υπολοιπα ηταν παιχνιδακι. Ειναι ενα απιστευτα εκνευριστικο και (περιεργως για τα souls παιχνιδια) απλα αδικο boss που σχεδον δεν αντιμετωπιζεται με skill. Δηλαδη μπραβο σε οσους το καταφεραν αλλα εγω δεν καταφερα ποτε να παιξω αυτο το boss στα ισια, η δυσκολια του ειναι απλα παρανοικη.
    Μην το παρατησεις!


Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •