Page 94 of 115 FirstFirst ... 4484909192939495969798104 ... LastLast
Results 1,861 to 1,880 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #1861
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εγω γιατι εχω την εντυπωση οτι ο δημιουργος εχει δηλωσει οτι θελει να ασχοληθει με κατι αλλο περα απο τα souls games.


  2. #1862

    Default

    Πριν λιγο διαβασα αυτο. Απο μια συνεντευξη του Miyazaki σε κινεζικο site. Οποτε μαλλον προς τα εκει παει η δουλεια. Κριμα. Θα ηθελα μια συνεχεια πχ 100 χρονια μετα.. ή κατι αλλο.
    "We want to try making new things," Miyazaki said. "There's absolutely no plan right now for any sequels, spin-offs or tie-ins. But I can't say for certain the possibility is zero per cent. For example, if a From Software developer come to me five years from now and beg 'please let me make another Dark Souls' then I will not rule out the possibility to let my subordinates start a new project." Ευχαριστω για τις απαντησεις παντως.

    Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Grilias For This Useful Post:

    teras1 (20-07-2016)

  4. #1863
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Soul Game σίγουρα δεν θα βγει άλλο. Τώρα δεν ξέρω αυτό αν περιλαμβάνει και το Bloodborne. Πιστεύω μια συνέχεια μπορεί να υπάρξει. Btw συνεχίζω το 2ο μου Playthrough και πρέπει να είμαι μετά τη μέση του.
    Ακόμα και τώρα ανακαλύπτω αρκετά πράγματα, παρόλο που στο πρώτο Playthrough είχα παίξει όλα τα boss.
    Το lore του παιχνιδιού είναι τρομερό και μαθαίνεις συνέχεια πράγματα σχετικά με την πολη, τους χαρακτήρες κλπ.
    Spoiler!

  5. #1864
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Aπο την ιδια συνεντευξη τον Ιουνιο βγαινει οτι η FROM δουλευει πανω σε 3 projects

    For first project, it seemed like action RPG with dark fantasy setting but approached from different angle than Dark Souls
    For second project, it could be a reboot but also a new game with ideas that came from their previous franchises.
    For third project, he says it's something different from what the company has been doing previously. He says it will be a bit weird
    .
    Και λιγο αργοτερα καποιος στο neogaf ειπε οτι ο Miyazaki σχεδον επιβεβαιωσε οτι το 1 project ειναι reboot του Armored Core.


    Φιλε grilias αν θες την αποψη μου παιχνιδι με τοσο μεγαλη εμπορικη επιτυχια δεν παιζει να μην εχει sequel, αν οχι αμεσα καποια στιγμη μεσα στη γενια. Και αν ξαναθες την αποψη μου (lol) δεν καιγομαι για sequel του Bloodborne, κι αυτο γιατι προκειται για μια standalone εμπειρια που δεν εχει αναγκη κανενα sequel.
    Θα προτιμουσα το ιδιο κλασικο στυλ σε αλλο setting, οπως εκανε δλδ και τη μεταβαση απο τα souls στο Bloodborne.
    Tελος, δεν παιζει να σταματησουν τα Dark souls. Τελευταια ενημερωση τον Μαιο εκανε λογο για πωλησεις 3 εκ. (τρελα νουμερα για τα δεδομενα της σειρας) του DS3. Μια εταιρεια (from) και ενας publisher (Namco Bandai)που βγαζει το ψωμι του απο αυτη τη σειρα δεν τη σταματαει τοσο ευκολα, κι ας λεει o Miyazaki οτι δεν ειναι στα πλανα της εταιρειας. Το πιθανοτερο κατα τη γνωμη μου να μην βγει dark souls φετος (γιατι εχει γινει σχεδον annual), και απο το 2018 να παρει σειρα το επομενο απο την δευτεροτριτη ομαδα ενω παραλληλα ο Miyazaki δουλευει πανω σε κατι καινουριο.


  6. The Following 2 Users Say Thank You to hakoo For This Useful Post:

    nikosgnr (20-07-2016),teras1 (20-07-2016)

  7. #1865
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Soul Game σίγουρα δεν θα βγει άλλο. Τώρα δεν ξέρω αυτό αν περιλαμβάνει και το Bloodborne. Πιστεύω μια συνέχεια μπορεί να υπάρξει. Btw συνεχίζω το 2ο μου Playthrough και πρέπει να είμαι μετά τη μέση του.
    Ακόμα και τώρα ανακαλύπτω αρκετά πράγματα, παρόλο που στο πρώτο Playthrough είχα παίξει όλα τα boss.
    Το lore του παιχνιδιού είναι τρομερό και μαθαίνεις συνέχεια πράγματα σχετικά με την πολη, τους χαρακτήρες κλπ
    .
    Αν είσαι στο 2ο πέρασμα Μιχάλη τότε ναι, έχεις πράγματα να ανακαλύψεις να μάθεις και να αντιληφθείς ακόμα..
    Και εγώ θα ήθελα bloodborne 2, ds4 αλλά δεν με ακούνε

  8. #1866
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αυτό ο Micolash μου έχει σπάσει τα νεύρα....
    Από την Τετάρτη προσπαθώ και τίποτα... Στην δεύτερη φάση του δεν τον προλαβαίνω.. Δεν θυμάμαι να ήταν έτσι την πρώτη φορά....
    Spoiler!

  9. #1867

    Default

    Για τον Micolash υπαρχει κολπο,αλλα δεν ξερω πως να βαλω spoiler οποτε.... .

    Στάλθηκε από το LG-D405 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  10. #1868

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Αυτό ο Micolash μου έχει σπάσει τα νεύρα....
    Από την Τετάρτη προσπαθώ και τίποτα... Στην δεύτερη φάση του δεν τον προλαβαίνω.. Δεν θυμάμαι να ήταν έτσι την πρώτη φορά....
    Και την 1η και τη 2η φορά με έκανε να θέλω να σπάσω ότι υπήρχε μπροστά μου, ότι πιο σπαστικό (όχι δύσκολο) στο παιχνίδι.
    Το κόλπο είναι....
    Spoiler!


  11. The Following User Says Thank You to nikon For This Useful Post:

    teras1 (22-07-2016)

  12. #1869
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Με προκαλείτε, θα γράψω.
    Η 2η φάση του τύπου είναι περίεργη και όχι δύσκολη. Καταρχάς δεν θέλει 2Η όπλο. Θέλει να είσαι πάντα πάνω του κολλητά, δεν χρειάζεται να τον χτυπάς με r1-r2 συνεχώς αλλά θέλει οπωσδήποτε L2 firearm -για να του κόβεις το aoe spell- αλλιώς την πάτησες.
    Tip:
    Spoiler!

  13. The Following 2 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    mihalis13 (22-07-2016)

  14. #1870

    Default

    Spoiler alert. Μεσα στην παρενθεση. ( Παραπονα στο tapatalk )

    Spoiler!

  15. The Following User Says Thank You to Grilias For This Useful Post:

    mihalis13 (22-07-2016)

  16. #1871
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επιτέλους!! Κατάφερα και τον έριξα!! Γενικα ήταν πολυ πιο επιθετικός απο την πρώτη φορα..
    Παμε για τα επόμενα τώρα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  17. #1872
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Μου λείπει ένα τρόπαιο για πλατίνα (Yharnam, Pthumerian Qween) και είπα να το κυνηγήσω. Πραγματικά τα chalice που έχει μισή ενέργεια είναι δύσκολα και σου βάζουν για boss το Watchdog of the Old Lords....
    Έχω παίξει γύρω στις 30 φορές και το καλύτερο που έχω κάνει είναι να το φτάσω μέχρι τη μέση... Νομίζω πως είναι αδύνατον να βγει το συγκεκριμένο Boss... Κάνει και εκείνο το attack που σε τρώει με ένα hit και μου έχει σπάσει τα νεύρα...
    Spoiler!

  18. #1873

    Default

    Καλημέρα και καλός σας βρήκα μάγκες. Πήρα την goty έκδοση σήμερα κ είμαι στο πρώτο boss. Lone survivor με cane. Ελπίζω να μην ήταν κακή επιλογή. Ποιο είναι το καλύτερο όπλω που θα αναβαθμίσω μαξ? Το cane μέχρι πόσο να το πάω? +3?

  19. #1874
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by LeoNineGR View Post
    Καλημέρα και καλός σας βρήκα μάγκες. Πήρα την goty έκδοση σήμερα κ είμαι στο πρώτο boss. Lone survivor με cane. Ελπίζω να μην ήταν κακή επιλογή. Ποιο είναι το καλύτερο όπλω που θα αναβαθμίσω μαξ? Το cane μέχρι πόσο να το πάω? +3?
    Καλησπέρα φίλε και καλως ήρθες στο φόρουμ. Τώρα για τα όπλα θεωρώ πως είναι τι ταιριάζει στον καθένα. Εγώ χρησιμοποιώ saw cleaver, Kirkhammer και ένα όπλο από το dlc (δεν σου λέω ονομασία γιατι είνα λίγο spoiler).
    έχω πάει και τα 3 +10. Θα δεις τι σου ταιριάζει καθώς παίζεις. Μην αγχώνεσαι με τα όπλα
    Επίσης να τους βάζεις και blood gems μιας και δυναμώνουν αρκετά.
    Για ό,τι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.
    Spoiler!

  20. #1875

    Default

    Ευχαριστω για την απάντηση. Μόλις πηγα στον πρώτο boss με 18λβ. Το εβγάλα σχετικά εύκολα. Και πήγα 20 λβ.
    Ρώτησα για το όπλο για να μην ξοδέψω σαρντ και φοκαρο λάθος. Π.χ το κιρκ θέλει στρενθ και εγώ έκανα σκιλ μπιλντ. Δεν νομίζω να τερματίσω το παιχνίδι με κάνε έτσι?

  21. #1876
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by LeoNineGR View Post
    Ευχαριστω για την απάντηση. Μόλις πηγα στον πρώτο boss με 18λβ. Το εβγάλα σχετικά εύκολα. Και πήγα 20 λβ.
    Ρώτησα για το όπλο για να μην ξοδέψω σαρντ και φοκαρο λάθος. Π.χ το κιρκ θέλει στρενθ και εγώ έκανα σκιλ μπιλντ. Δεν νομίζω να τερματίσω το παιχνίδι με κάνε έτσι?
    Μην αγχώνεσαι, μέχρι να το τερματίσεις το build το φτιάχνεις όπως θέλεις. Εγώ απ'ότι κατάλαβα δεν παίζει και ιδιαίτερο λόγο. Μόνο λίγο στην αρχή.
    Spoiler!

  22. #1877

    Default

    Έχω χάσει ήδη 15000 echo από λαθοι. Γενικά το παιχνίδι δεν συγχωρεί για αυτό ρωτάω να μην κάνω χειρότερη αρχή. Είμαι 22 λβ τώρα. Να πάω για father? Μια φορά πήγα κατά λάθος 16 λβ κ πέθανα σε 10σεκοντσ

  23. #1878
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by LeoNineGR View Post
    Έχω χάσει ήδη 15000 echo από λαθοι. Γενικά το παιχνίδι δεν συγχωρεί για αυτό ρωτάω να μην κάνω χειρότερη αρχή. Είμαι 22 λβ τώρα. Να πάω για father? Μια φορά πήγα κατά λάθος 16 λβ κ πέθανα σε 10σεκοντσ
    Εδώ χάνουμε 100.000 εμείς πλέον
    Μην αγχώνεσαι blood echoes θα βρίσκεις.
    Τώρα για τον father, μπορείς να κάνεις προσπάθεια και να δεις αν μπορείς να τον βγάλεις. Επίσης ψάχνε πολύ καλά τις περιοχές. Θα βρεις πολλά πράγματα που θα σε βοηθήσουν.
    Υπάρχει και ένα tip για τον father αν θες ανοίγεις το spoiler
    Spoiler!

    Τώρα για το όπλο που έχεις επειδή δεν το έχω δουλέψει ουσιαστικά καθόλου δεν ξέρω αν σε βολεύει με τον father. Επειδή κάνει γρήγορα hit καλό είναι να έχεις και εσύ ένα όπλο που μπορείς να κάνεις και εσύ γρήγορα hit. Εγώ σε τέτοιους αντιπάλους χρησιμοποιούσα το Kirkhammer (και το saw cleaver είναι γρήγορο, αλλά το Kirkhammer είναι αστραπή)
    Spoiler!

  24. #1879

    Default

    Τον πάω στην τελική μορφη αλλά εκεί πεθαίνω. Δεν προλαβαίνω ούτε Χιλ να κάνω. . Ούτε να σκεφτώ το κουτι

  25. #1880
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by LeoNineGR View Post
    Τον πάω στην τελική μορφη αλλά εκεί πεθαίνω. Δεν προλαβαίνω ούτε Χιλ να κάνω. . Ούτε να σκεφτώ το κουτι
    Dodge πολύ και visceral attacks δοκίμασε.
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •