Page 48 of 115 FirstFirst ... 384445464748495051525898 ... LastLast
Results 941 to 960 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #941
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default Bloodborne

    Άντε να δούμε! Μου εχει γινει εμμονή ιδέα το παιχνιδι

    Spoiler!

  2. #942
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάει και αυτό.. Δεν βρήκα μετά να συνεχίσω παρακάτω οπότε επέστρεψα πίσω και αγόρασα ένα Item που ανοίγει μια gate στη Cathedral Ward. Με φάγανε σε ένα σημείο γιατί ήμουν απρόσεκτος και το πλήρωσα. Στην ουσία με έβαλε στην θέση μου το παιχνίδι γιατί το έπαιζα χαλαρός και οτι την έχω εύκολα την περιοχή. Αμ δε μου κάνει.. Εδώ! Πάρε ένα You Died μπας και συνέλθεις...


    Spoiler!
    Spoiler!

  3. #943
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Συνεχίζω να ποστάρω μόνος μου
    Σήμερα έπαιξα κανένα 4ώρο και το ευχαριστήθηκα.
    Έριξα την Vicar Amelia η οποία με παίδεψε πάρα πολυ. Νομίζω με την 4η φορά τα κατάφερα. Χάλασα σύνολο γύρω στα 50 blood vials.
    Την πρώτη φορά την βρίσκω τυχαία και είχα πάνω μου 10 blood vials και την είχα αφήσει με 20% περίπου. Οπότε λέω την έχω. Πάω γεμάτος και μπαίνω συγκεντρωμένος στην μάχη. Της έχω φάει γύρω στο 60-70% ενέργεια και έχω ακόμα 8 blood vials.
    Spoiler!

    Την τρίτη φορά με έκλεισε κάποια στιγμή και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.
    Ξαναπάω έχω νεύρα. Λέω δεν γίνεται θα τα καταφέρω. Δεν ασχολούμαι με κανέναν εχθρό και πάω με την μία στο ψητό.
    Επική μάχη παιδιά. Νομίζω η καλύτερη μάχη με boss μέχρι τώρα (η κορυφή άνηκε στον Father) δεν ξέρω πόση ώρα με πήρε αλλά σχεδόν κάθε χτύπημα μου ήταν μελετημένο και σίγουρο. Δωστου 1-2 χτυπήματα και πάλι πίσω. Τρίγωνο με την μία όποτε καταφερνε και με χτύπαγε.
    Ώσπου την έχω αφήσει με ελάχιστη ενέργεια και προσέχω για το πότε θα μου δώσει την ευκαιρία να την αποτελειώσω. Της ρίχνω το τελειωτικό χτύπημα και εκείνη την στιγμη να λέω πάρτα ρεε @#$$#@# (βάλτε όποια βρισιά θέλετε, πρέπει να τις είπα όλες) σπαμάροντας το R1 ταυτόχρονα. Μίσος ρε παιδί μου!
    Και μετά ένα δυνατό ξεφύσημα. Άναμμα της lamp επιστροφή στο Hunters Dream για να χαλαρώσουμε.

    Συνέχεια μετά με το Forbidden Woods που μου φάνηκε αρκετά δύσκολη περιοχή αλλά όχι και ακατόρθωτη. Εντάξει πέθανα κάποιες φορές αλλά εξερεύνησα ένα μεγάλο κομμάτι της (πιστεύω). Τώρα ίσως πάω για ένα φαρμάρισμα σε προηγούμενες περιοχές να αναπληρώσω μερικά blood vials.
    Πλέον έχω φτάσει Level 46 και το saw vleaver το έχω πάει +4.

    Πολύ ευχάριστο παιχνίδι και μην φοβηθείτε να το δοκιμάσετε. Απλά όταν παίζετε θέλει όλη σας η προσοχή να είναι εκεί.
    Εγώ προσωπικά θέλω ένα μισαώρο να πάρω "μπρος" στο bloodborne μετά η αλήθεια είναι πως χανομαι στον κόσμο του. Πραγματικά δεν πίστευα να μου αρέσει σαν παιχνίδι. Μια η δυσκολία του μία οτι δεν έχει πολλά cutscenes και το Lore το ανακαλύπτεις από μόνος νόμιζα πως θα είναι απαγορευτικοί παράγοντες για μένα.
    Πόσο λάθος έκανα...
    Αφού το παιχνίδι τα σπάει!!!

    Καλό βράδυ hunters.....
    Last edited by mihalis13; 11-10-2015 at 19:31.
    Spoiler!

  4. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (11-10-2015),juliahna12 (11-10-2015),Snk (11-10-2015)

  5. #944
    Cool Member dismal's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    181
    PSN ID
    dismal_gr

    Default

    Μπορεί να μου πει κάποιος τι ακριβώς κάνω σ' αυτό το παιχνίδι; προσπαθώ να παίξω λίγο κ ούτε που ξέρω τι κάνω, όλο χάνω κ άντε πάλι από την αρχή.. Η πολύ χαζός είμαι ή δεν ξέρω τι. Κρίμα τα λεφτάκια μου..

  6. #945
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by dismal View Post
    Μπορεί να μου πει κάποιος τι ακριβώς κάνω σ' αυτό το παιχνίδι; προσπαθώ να παίξω λίγο κ ούτε που ξέρω τι κάνω, όλο χάνω κ άντε πάλι από την αρχή.. Η πολύ χαζός είμαι ή δεν ξέρω τι. Κρίμα τα λεφτάκια μου..

    Τι εννοείς τι κάνω;;
    Στην αρχή είσαι;; Γενικά να ξέρεις το πιο δύσκολο κομμάτι είναι η αρχή (τουλάχιστον μέχρι εκεί που είμαι). Οχι πως το υπόλοιπο παιχνίδι δεν είναι δύσκολο βέβαια.
    Πρώτα απ'όλα να έχεις υπομονή. Δεν είναι hack n slash. Κάθε εχθρός θέλει προσοχή όταν του επιτίθεσαι. Δες τις κινήσεις του και περίμενε να του ρίξεις το κατάλληλο χτύπημα. Το R3 που χρησιμεύει σαν Lock μπορεί να σε βοηθήσει. Μην πας βουρ σε ένα εχθρό και απλά τον βαράς. Το πιο σίγουρο που θα πάθεις είναι να πεθάνεις.
    Αν δεις έναν εχθρό και νομίζεις πως δεν τον έχεις (η αποδειχτεί πως δεν τον έχεις) μη το παίζεις ράμπο. Τρέχα! Του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψε ποτέ.
    Αν δεις πολλούς εχθρούς μην πας να τους την πέσεις. Προσπάθησε να τραβάς έναν- έναν προς το μέρος σου.
    Μάθε σιγά σιγά την περιοχή. Που είναι ο κάθε εχθρός που πρέπει να τρέξει κλπ. Παίζοντας θα μάθεις και τους μηχανισμούς του παιχνιδιού. Οσο παίζεις τόσο καλύτερος θα γίνεσαι.

    Αν μαζέψει αρκετά blood echoes επιστροφή στο hunters dream για να αναβαθμιστείς.
    Επίσης μπορείς να δεις στο youtube την αρχή του παιχνιδιού. Δεν έχει τίποτα spoilers. Λογικά θα καταλάβεις κάποια πράγματα.

    Αυτά μου έρχονται από πρώτες συμβουλές. Και πάλι το πιο σημαντικό πράγμα είναι η υπομονή.
    Spoiler!

  7. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dragonpaul (11-10-2015)

  8. #946
    Cool Member dismal's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    181
    PSN ID
    dismal_gr

    Default

    Καταρχήν σ' ευχαριστώ, είμαι τελείως αρχή, γυρνάω στο χάρτη χωρίς να ξέρω ακριβώς τι κάνω, τώρα έφτασα αρκετά μακριά κ τελικά έχασα, ε να τώρα θέλει ξανά από την αρχή. Κανα σειβ σε κάποιο άλλο σημείο δεν παίζει;

  9. #947
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by dismal View Post
    Καταρχήν σ' ευχαριστώ, είμαι τελείως αρχή, γυρνάω στο χάρτη χωρίς να ξέρω ακριβώς τι κάνω, τώρα έφτασα αρκετά μακριά κ τελικά έχασα, ε να τώρα θέλει ξανά από την αρχή. Κανα σειβ σε κάποιο άλλο σημείο δεν παίζει;
    Τα lamps(απο τα οποία πας στο hunters dream) λειτουργούν σαν checkpoint. Τίποτα άλλο δεν υπάρχει. Μην κάνεις τεράστιες βόλτες στην αρχή. Πήγαινε στα σίγουρα.
    Βέβαια λειτουργούν και σαν fast travel μετά (κατά έναν τρόπο).
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    dismal (11-10-2015)

  11. #948
    Cool Member dismal's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    181
    PSN ID
    dismal_gr

    Default

    Θα δοκιμάσω ξανά αργότερα γιατί έφαγα παντόφλα κ το κλεισα... Ελπίζω να βγάλω κάποια άκρη..

  12. The Following User Says Thank You to dismal For This Useful Post:

    mihalis13 (11-10-2015)

  13. #949
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Αφού έβγαλα εγω, ο καθένας μπορει να βγαλει.
    Spoiler!

  14. The Following 2 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    dismal (12-10-2015)

  15. #950
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Από εδώ και πέρα θα ποστάρω όποιο Boss Fight καταφέρνω να το βλέπετε και εσείς. (δυστυχώς δεν το σκέφτηκα πιο πριν..)
    Στο συγκεκριμένο τις 2 πρώτες φορές έχασα πολύ εύκολα και είχα ψιλοαπελπιστεί. Εδώ βλέπετε την 3η προσπάθεια.

    Spoiler!

  16. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Snk (13-10-2015)

  17. #951
    Advanced Member Crazy_vision's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πατρα
    Posts
    428
    PSN ID
    crazyv1984
    Name
    Δημητρης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Από εδώ και πέρα θα ποστάρω όποιο Boss Fight καταφέρνω να το βλέπετε και εσείς. (δυστυχώς δεν το σκέφτηκα πιο πριν..)
    Στο συγκεκριμένο τις 2 πρώτες φορές έχασα πολύ εύκολα και είχα ψιλοαπελπιστεί. Εδώ βλέπετε την 3η προσπάθεια.

    Το μονο κακο εδω ειναι πως μπηκες λιγο αναρχα στη μαχη χαχα. Απο την αποψη οτι θελει lock εναν εναν με τα σπαθια να τους βγαλεις ( πρωτα τον ενα με το κατανα και μετα τον αλλο με τη λαμπα ) και μενεις στο τελος με αυτον με τη φωτια που το μονο που κανει ουσιαστικα ειναι summon τα φιδια που αν εισαι κοντα του και τον στριμωξεις στις πετρες δεξια ( οπως εκανες σε καποια φαση ) δε σου καταφερνει ουτε μια επιθεση και ουτε τα φιδια μπορει να κανει summon.

    Αυτο ειναι και το καλο με το παιχνιδι, οσες φορες χανεις τοσο περισσοτερο φτανεις στο σημειο να εξελιξεις τη στρατηγικη σου για να κερδισεις!

    Οσον αφορα τη vicar amelia εγω τοτε ημουν σε φαση που τεσταρα το ονλαιν. Μου καθησε συνεργατης με τη μια και την εβγαλα με τη πρωτη με βοηθεια βεβαια. Ηταν και το μονο boss που εβγαλα με βοηθεια.

    Επισης αν εχεις παρακολουθησει το νημα σου προτεινω και εγω να πας βουρ για αγορα και εξελιξη του Ludwig's Holy Blade.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #952
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Επειδή τις 2 πρώτες φορές προσπάθησα έναν έναν με χτυπάγανε οι άλλοι 2 και έχανα. Οπότε την τρίτη φορά είπα όποιον βλέπω μπροστά μου θα τον χτυπάω.
    Η μάχη με πήγη καλά από τη στιγμή που άλλαξα όπλο και μετά αν το πρόσεξες. Με το saw cleaver τους χτύπαγα καλύτερα.
    Last edited by mihalis13; 14-10-2015 at 09:06.
    Spoiler!

  19. #953
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Πάμε!!!

    Spoiler!

  20. #954
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Bloodborne Game of the Year Edition launches on 25th November

    Buy From Software’s phenomenal action RPG and forthcoming DLC in one package


    http://blog.eu.playstation.com/2015/...adbpr=36969785

  21. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    jk_blue_tiger (14-10-2015),Nikos326_GR (14-10-2015)

  22. #955
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Άλλο ένα Boss κάτω! Α ρε παιχνιδάρα! Γιατί να δουλεύω σήμερα;;;

    Spoiler!

  23. #956
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μιχάλη, Καλημερα!
    Πρεπει να σου πω οτι το παιχνίδι το εχω παρατήσει (ειμαι στην Amelia), αλλα με ολα αυτα που γράφεις, σκέφτομαι σοβαρά να το ξαναπιάσω.

  24. #957
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μιχάλη, Καλημερα!
    Πρεπει να σου πω οτι το παιχνίδι το εχω παρατήσει (ειμαι στην Amelia), αλλα με ολα αυτα που γράφεις, σκέφτομαι σοβαρά να το ξαναπιάσω.
    Καλημέρα ρε Παύλο.
    Το παιχνίδι αν θυμάσαι και τότε που είχαμε στην έκθεση στο Mall έλεγα δεν θα το πάρω ποτέ γιατί δεν είναι του γούστου μου και πάρα πολύ δύσκολο για μένα. Ούτε καν πήγα να παίξω το demo που είχανε τότε.
    Να ναι καλά ο συνονόματος Snk που το μου το πούλησε και το δοκίμασα.
    Μετά από κάποια στιγμή γίνεται εθιστικό. Δεν περίμενα με τίποτα να μου αρέσει τόσο. Ακόμα και οταν το αγόρασα έλεγα άντε θα παίξεις 4-5 ώρες θα χάνεις συνέχεια στο πρώτο boss και θα το πουλήσεις.
    Πραγματικά είναι παιχνιδάρα και έφαγα τρελό κόλλημα.

    Vicar Amelia για μένα έως τώρα είναι το πιο δύσκολο boss. Επική μάχη που την γούσταρα τρέλα. Κρίμα να μην μου έρθει από τότε η ιδέα να κάνω upload τα boss fights μου...
    Παύλο όρεξη να έχεις και υπομονή και το παιχνίδι θα σε ανταμείψει.
    Spoiler!

  25. #958
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μιχάλη, Καλημερα!
    Πρεπει να σου πω οτι το παιχνίδι το εχω παρατήσει (ειμαι στην Amelia), αλλα με ολα αυτα που γράφεις, σκέφτομαι σοβαρά να το ξαναπιάσω.
    Ρε συ Παυλο ποσα ποστς σου να αντεξω??
    Εχεις αφησει το Bloodborne ---- εχεις backlog το Witcher και σκονιζεται στο ραφι... χαχαχα

    Παντως μπραβο στον Μιχαλη που τολμησε και ξεκινησε το παιχνιδι γιατι ειναι καταπληκτικο...καλη συνεχεια..

    Επισης ρε guys αφου παντα υπαρχει η βοηθεια ενος αλλου στο παιχνιδι...δεν το χρησιμοποιειτε?το λεω γιατι ουσιαστικα στα bosses που ειναι παλουκια μπορεις να τα περασεις με καποιον αλλον και να μην σκαλωσεις..
    Last edited by chronohill; 14-10-2015 at 10:05.
    Spoiler!

  26. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Dragonpaul (14-10-2015)

  27. #959
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Ρε συ Παυλο ποσα ποστς σου να αντεξω??
    Εχεις αφησει το Bloodborne ---- εχεις backlog το Witcher και σκονιζεται στο ραφι... χαχαχα

    Παντως μπραβο στον Μιχαλη που τολμησε και ξεκινησε το παιχνιδι γιατι ειναι καταπληκτικο...καλη συνεχεια..

    Επισης ρε guys αφου παντα υπαρχει η βοηθεια ενος αλλου στο παιχνιδι...δεν το χρησιμοποιειτε?το λεω γιατι ουσιαστικα στα bosses που ειναι παλουκια μπορεις να τα περασεις με καποιον αλλον και να μην σκαλωσεις..
    Όταν ξεκινούσα το παιχνίδι είπα: Α ωραία έχει και αυτήν την επιλογή. Θα την χρησιμοποιήσω φουλ. Μόλις όμως "έμαθα" λίγο καλύτερα το game αποφάσισα να το βγάλω όλο μόνος μου.
    Ο καθένας με τα βίτσια του
    Το Boss στο video (Rom) με ταλαιπώρησε πιο πολύ απ'ολα. Κοντά στη 1,5 ώρα μου έφαγε.
    Αλλά όπως είπα και πιο πάνω σαν τη Vicar κανένα. Ήταν και επική η μάχη μαζί της.
    Spoiler!

  28. #960
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Όταν ξεκινούσα το παιχνίδι είπα: Α ωραία έχει και αυτήν την επιλογή. Θα την χρησιμοποιήσω φουλ. Μόλις όμως "έμαθα" λίγο καλύτερα το game αποφάσισα να το βγάλω όλο μόνος μου.
    Ο καθένας με τα βίτσια του
    Το Boss στο video (Rom) με ταλαιπώρησε πιο πολύ απ'ολα. Κοντά στη 1,5 ώρα μου έφαγε.
    Αλλά όπως είπα και πιο πάνω σαν τη Vicar κανένα. Ήταν και επική η μάχη μαζί της.
    Ακομα καλυτερα Μιχαλιο απλα εγω το λεω εφοσον καποιος δυσκολευεται τοσο και να φτανει στο σημειο να το παρατησει- γενικα το λεω οχι για τον Παυλο..
    Εγω αμα εβλεπα οτι ειναι καραπαλουκο το boss καλουσα...βεβαια η ικανοποιηση που ενιωσα οταν εβγαλα το blood thirsty beast επειδη δεν μου εβγαζε καποιον ηταν απεριγραπτη...
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •