Page 11 of 115 FirstFirst ... 7891011121314152161111 ... LastLast
Results 201 to 220 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #201
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια αυτη ειναι η μαγεια της σειρας, το οτι δεν εισαι ποτε και πουθενα safe. Ηδη εκαναν μια μεγαλη αλλαγη με τα bonfires στο Dark Souls για να παιξουν τον ρολο των checkpoints, αν ριξουν την δυσκολια η αν βαλουν autosave ξερω γω παει, δεν θα ειναι πια το ιδιο παιχνιδι.
    Επισης και με αυτο που λεει ο Val δεν θα συμφωνησω





    και εξηγουμαι, για την λογικη του παιχνιδιου σαφως και εκανες κατι, εμαθες τον χαρτη και εκανες περαιτερω practice στα mechanics του παιχνιδιου. Μπορει καποιοι αυτο να το βρισκουν ανωφελο και unsatisfying αλλα ειναι η λογικη του παιχνιδιου. Βασικα ειναι η λογικη που ειχαν κατα κορον τα παλια παιχνιδια, trial and error μεχρι να μαθεις τον χαρτη και να γινεις καλυτερος παικτης δηλαδη.
    Aκριβως.
    Απλα οι περισσοτεροι που "κρινουν" την δυσκολια της σειρας δεν εχουν ασχοληθει και πολυ...παιξανε κανενα 2ωρο τα βρηκαν σκουρα και το σταματησαν...Δεν λεω για συγκεκριμενα ατομα γενικα μιλαω παιδες,κουβεντα να γινεται...
    τρανο παραδειγμα ο φιλος james9 που αν θυμαμαι καλα τον ειχε δυσκολεψει το demon's και μετα απο καιρο το ξεκινησε ξανα και επαιξε και τα 3 παιχνιδια της σειρας και αποτι καταλαβα του αρεσανε πολυ...
    και γω θυμαμαι οταν ειχα παρει την σπεσιαλ του demon's δεν την επιανα γιατι φοβομουν αυτο που λεγανε τοτε για την δυσκολια...ηρθε ενας κολλητος και μου λεει δεν το βαζεις να το δουμε?ε και αυτο ηταν κολλησαμε ποσες ωρες και μετα δεν το εβγαλα το δισκακι εως ότου το τερματισα...
    Αυτο με το οτι πρεπει να καταλαβεις τι πρεπει να κανεις ειναι το βασικο που λεει και ο hakoo...γιατι να σου βαλει μια αορατη μπαρα για να μην πεφτεις απτην γκρεμιλα?η απο ψηλα κτιρια...?τωρα που τερματισα το mgs2 το ιδιο γινοταν. Εφαγα σαβουρα με τον raiden εκει που επρεπε να περασω απεναντι πανω κατι pipes...και γλιστρα...και αντε ξαναμανα...
    Spoiler!

  2. #202
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Παιδια αυτη ειναι η μαγεια της σειρας, το οτι δεν εισαι ποτε και πουθενα safe. Ηδη εκαναν μια μεγαλη αλλαγη με τα bonfires στο Dark Souls για να παιξουν τον ρολο των checkpoints, αν ριξουν την δυσκολια η αν βαλουν autosave ξερω γω παει, δεν θα ειναι πια το ιδιο παιχνιδι.
    Επισης και με αυτο που λεει ο Val δεν θα συμφωνησω



    και εξηγουμαι, για την λογικη του παιχνιδιου σαφως και εκανες κατι, εμαθες τον χαρτη και εκανες περαιτερω practice στα mechanics του παιχνιδιου. Μπορει καποιοι αυτο να το βρισκουν ανωφελο και unsatisfying αλλα ειναι η λογικη του παιχνιδιου. Βασικα ειναι η λογικη που ειχαν κατα κορον τα παλια παιχνιδια, trial and error μεχρι να μαθεις τον χαρτη και να γινεις καλυτερος παικτης δηλαδη.
    Ε αυτο το trial and error και να μην δυναμωσω καν σαν χαρακτηρας δεν με ικανοποιει προσωπικα. Και οχι δεν εχω ασχοληθει 2 ωρες , αλλα πολλες. Εχω τελειωσει το Demon Souls NG+ και απο τοτε ειπα "ποτε ξανα". Βεβαια επαιξα λιγο DS 1 αλλα το αφησα στην ακρη (εχω και μερικα trophy). Ασε που βρισκω το gameplay κυριολεκτικα επαναλαμβανομενο... αυτο με τα constant respawns καθε φορα που κανεις ρεστ ή που μπαινεις σε παλια περιοχη, να κανεις την ιδια διαδρομη 20 φορες καθε φορα καθαριζοντας τους ιδιους εχθρους και αντιμετωπιζοντας τις ιδιες παγιδες, μεχρι να καταφερεις να τα μαθεις ολα απεξω και να βρεις τον τροπο να κερδισεις τους αρχηγος, εινια μια διαδικασια που βαριεμαι μετα απο καποιο σημειο ανελεητα.

    Και το κυριοτερο ολων? (για εμενα παντα) Ανυπαρξια επουσιωδους και ενδιαφεροντος σεναριου να με κρατησει... Action RPG χωρις ιχνος (σχεδον) ιστοριας ειναι ενα πολυ σπανιο φαινομενο, το οποιο εγω δεν διατιθεμαι να επενδυσω ωρες επι ωρων σφαζοντας τερατα σε μπουντρουμια. Ακομα και fighting games παιζει να εχουν καλυτερο και πιο ενδιαφερον στορυ και character development (ναι υπερβαλλω, αλλα μην μου πειτε οτι τα παιχνιδια αυτα εχουν κανα τρελο Lore ή στορυ γιατι δεν ισχυει).

    Δεν λεω οτι ειναι κακο παιχνιδι, ισα ισα, γι αυτο που ειναι, ειναι το καλυτερο. Ομως δεν παιχνιδι για τα γουστα μου και τον χρονο μου.

  3. #203
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    (ναι υπερβαλλω, αλλα μην μου πειτε οτι τα παιχνιδια αυτα εχουν κανα τρελο Lore ή στορυ γιατι δεν ισχυει).

    .
    !!??

    Κανεις μεγαλο λαθος.Και τα τρια παιχνιδια εχουν απιστευτο lore αρκει βεβαια να το ψαξεις και λιγο.Απλα δεν στο σερβιρουν οπως στα αλλα παιχνιδια με πολλες cutscenes και πολλους διαλογους.Αλλο ομως να λεμε οτι δεν εχουν lore.Καθε item,καθε npc και καθε boss soul σου δινουν πληροφοριες για τον κοσμο του παιχνιδιου και αν το ψαξεις μπορεις να κανεις τις απαραιτητες διασυνδεσεις.Ορεξη να εχεις

    Υπαρχουν και μεγαλοι youtubers οπως ο epicnamebro και o Vaatividya που εχουν εκατονταδες βιντεακια για το lore των souls games.

  4. The Following User Says Thank You to stavros88 For This Useful Post:

    chronohill (18-09-2014)

  5. #204
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by stavros88 View Post
    !!??

    Κανεις μεγαλο λαθος.Και τα τρια παιχνιδια εχουν απιστευτο lore αρκει βεβαια να το ψαξεις και λιγο.Απλα δεν στο σερβιρουν οπως στα αλλα παιχνιδια με πολλες cutscenes και πολλους διαλογους.Αλλο ομως να λεμε οτι δεν εχουν lore.Καθε item,καθε npc και καθε boss soul σου δινουν πληροφοριες για τον κοσμο του παιχνιδιου και αν το ψαξεις μπορεις να κανεις τις απαραιτητες διασυνδεσεις.Ορεξη να εχεις

    Υπαρχουν και μεγαλοι youtubers οπως ο epicnamebro και o Vaatividya που εχουν εκατονταδες βιντεακια για το lore των souls games.
    Η αληθεια ειναι οτι δεν σε βοηθαει πολυ να το παρακολουθησεις.
    Ως φαν των souls εχεις διαβασει αν θα αλλαξει αυτο στο Bloodborne?
    .

  6. #205
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Το Demons Souls όταν το είχα πάρει δεν το είχα δεί με καλό μάτι. Έπαιξα λίγο και το παράτησα λόγω της trial and error φύσης του gameplay. Μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση όμως η αισθητική του, τα άψογα γραφικά, η απόκοσμη μουσική και η παραξενιά του κόσμου του.
    Γι'αυτό το ξανάπιασα αρκετό καιρό μετά αποφασισμένος να το προσπαθήσω. Παίζοντας με περισσότερο νεύρο και επιμονή συνειδητοποίησα ότι το βασικό στοιχείο του παιχνιδιού είναι ακριβώς αυτή η επιβράβευση που νιώθεις όταν κάνεις ένα βήμα παραπάνω από ότι έκανες πριν. Δεν ήταν ένα παιχνίδι εξερεύνησης για να δείς το επόμενο όμορφο τοπίο. Ήταν παιχνίδι επιβίωσης. Το ταξίδι και όχι ο προορισμός όσο κλισέ κι αν ακούγεται. Και το πέτυχε αυτό όντας δύσκολο αλλά όχι άδικο για τον παίκτη. Με τη βοήθεια και άλλων παικτών κατάφερα και το τελείωσα και ήταν μια από τις καλύτερες εμπειρίες gaming που είχα ποτέ.

    Παραδόξως το Dark Souls δεν με άγγιξε. Το πάλεψα αλλά για μένα κάτι δεν κόλλαγε στο παιχνίδι. Ήταν σαν να έλλειπε η "ψυχή" που είχα δει στο Demons. Σαν να ήταν δύσκολο απλά για να είναι δύσκολο.

    Το Bloodborne εμένα μου φαίνεται πιο κοντά στο Demons Souls αντί του Dark και γι'αυτό ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου.

  7. #206
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Δεν εχω διαβαζει κατι τετοιο.Δεν νομιζω παντως να αλλαξει και πολυ.

    Οτι δεν σε βοηθαει ισχυει,αλλωστε ετσι ειναι σχεδιασμενο.Το να λεμε ομως οτι δεν εχουν lore ειναι τρομερο λαθος.

  8. #207
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Αν εχουν απιστευτο Lore τα παιχνιδια Souls δεν θα ηθελα καν να ξερω τι επιπεδου Lore εχουν παιχνιδια οπως Elder Scrolls, Mass Effect κλπ ...

    Παιδια δεν θελω να σας την σπασω, την αποψη μου ειπα και θα φυγω. Αλλα δεν μπορω να ακουω οτι τα παιχνιδια αυτα εχουν απιστευτο και αξιολογο στορυ οταν μπορεις να το περιγραψεις σε μια προταση το πολυ. Τωρα αν πρεπει να κατσω και να ψαξω να βρω μυστικα κλειδια για να ανοιξω πορτες και να βρω φυλακισμενους που θα μου πουν 5 κουβεντες για να πω οτι ικανοποιησα την διψα μου για ιστορια και lore οκ, εμενα αυτο δεν με γεμιζει.

  9. #208
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Val καταρχας το εγραψα κιολας γενικα μιλουσα!
    κοιτα αν εχεις παιξει το demon's και δεν σε κερδισε οσο εμας παει να πει οτι δεν ειναι για σενα.δεν ειναι κακο αυτο ομως..εχεις αλλα κριτηρια και καλα κανεις δεν θα σου θα σου πει κανενας τπτ...

    απλα η συγκεκριμενη σειρα,για να το πω με μια προταση, δεν δινει τπτ στο πιατο...ουτε τα mechanics, ουτε το story...
    επειδη δεν ξεδιπλωνει την ιστορια του οπως αλλα RPGs δεν παει να πει οτι ειναι ενα αψυχο παιχνιδι...
    εχουν μια φορμουλα οι δημιουργοι και την ακολουθουν...
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    Valkyre (18-09-2014)

  11. #209
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Αν εχουν απιστευτο Lore τα παιχνιδια Souls δεν θα ηθελα καν να ξερω τι επιπεδου Lore εχουν παιχνιδια οπως Elder Scrolls, Mass Effect κλπ ...

    Παιδια δεν θελω να σας την σπασω, την αποψη μου ειπα και θα φυγω. Αλλα δεν μπορω να ακουω οτι τα παιχνιδια αυτα εχουν απιστευτο και αξιολογο στορυ οταν μπορεις να το περιγραψεις σε μια προταση το πολυ. Τωρα αν πρεπει να κατσω και να ψαξω να βρω μυστικα κλειδια για να ανοιξω πορτες και να βρω φυλακισμενους που θα μου πουν 5 κουβεντες για να πω οτι ικανοποιησα την διψα μου για ιστορια και lore οκ, εμενα αυτο δεν με γεμιζει.
    Για lore μιλησα οχι για το στορυ που υπαρχει καθως παιζεις το παιχνιδι.Και ναι αν μπορεις περιεγραψε το στορυ του dark souls 2 σε μια προταση παρακαλω.

  12. #210
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν εχω παιξει Dark Souls 2.

  13. #211
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    Και ομως μου λες οτι δεν εχει lore.ΟΚ.

    Την ιδια ερωτηση θα μπορουσα να κανω και για το 1 και για το demons βεβαια.

    Απο την αλλη ακομα και το Mass effect θα μπορουσε καποιος να το περιγραψει σε μια-δυο προτασεις.Αρα μαλλον και εκει δεν πρεπει να υπαρχει καποιο lore.Δεν παει ετσι ομως.

  14. #212
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ποτε ακριβως δηλαδη σου μιλησα εγω για το DS2??

    Δεν μπορω να μιλαω για πραγματα που δεν εχω παιξει. Demon Souls εχω παιξει (και τελειωσει) και λιγο DS1. Και το στορυ του για εμενα ηταν υποτυπωδες. Ισως καποιους τους αρεσει να ψαχνουν να βρουν μεσα στα μενου το οποιο Lore και το στορυ, ομως εγω θελω κατι πιο engaging. Οχι οτι εχω προβλημα να βρω ικανοποιηση ψαχνοντας τα μενου ή το μυστικο για να μαθω περισσοτερα, οχι ομως ολο το lore να δινεται στον παιχτη ετσι.

    Δεν μου αρεσει αυτη η τακτικη πως το λενε? Δεν ξερω γιατι πρεπει να απολογηθω κιολας... εγω θελω engaging story/lore, το Demons Souls δεν το προσφερε. Σε εμενα. Οκ?

  15. #213
    Cool Member lordelesar's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    212
    Name
    Χρήστος

    Default

    Quote Originally Posted by Viper View Post
    Ελπίζω να μην είναι μονο αυτή η collector's...

  16. #214
    Elite stavros88's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Afghanistan
    Posts
    910
    PSN ID
    ocelot14gr

    Default

    "Αλλα δεν μπορω να ακουω οτι τα παιχνιδια αυτα εχουν απιστευτο και αξιολογο στορυ οταν μπορεις να το περιγραψεις σε μια προταση το πολυ"


    Μεσα σε "αυτα τα παιχνιδια" ειναι και το dark souls 2.Ετσι κι αλλιως οπως σου ειπα το ιδιο ισχυει και για τα αλλα.

    Δεν εχεις καταλαβει ακομα τι λεω.Εσενα μπορει να σου αρεσει ή να μην σου αρεσει το οτιδηποτε.Εγω απλα σου λεω οτι το να λες "αυτα τα παιχνιδια δεν εχουν lore,εχουν στορυ της μια προτασης" ειναι εντελως λαθος.Αυτο ειναι γεγονος οπως και να το κανουμε.

  17. #215
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Για να μην τσακωνεστε. Δεν είναι όλα τα παιχνίδια για όλους. Σιχαίνομαι το cod κ δε θα μπω στο νημα του παιχνιδιού να πω τη γνώμη μου γιατί για τους φαν είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχει υπάρξει. Το τι πιστεύω για τη σειρά Souls την έχω αναλύσει εκτενώς στα αντίστοιχα θέματα. Σαν gameplay κ ατμόσφαιρα, σύμπαν, rewards κλπ είναι στα δέκα καλύτερα που έχω παίξει στη ζωή μου. Από κει κ πέρα θέλουν αφοσίωση, χρόνο κ υπομονή γιατί μόλις τους πάρεις τον αέρα δεν είναι δύσκολα παιχνίδια. Είναι δύσκολα αν κάνεις τον Ράμπο.

    Spoiler!

  18. #216

    Default

    Mε τη διαφορά ότι σιχαίνεσαι το CoD γιατί σιχαίνεσαι αυτό που παίζεις στη περίπτωση όσων λέμε τη γνώμη μας για το DS και γενικά γι'αυτού του είδους τα παιχνίδια είναι ότι τα "σιχαθήκαμε" γιατί δεν μας άφησαν να τα παίξουμε.

    Δεν είναι πυρηνική φυσική ξέρουμε πότε πρέπει να παίξουμε σαν Ράμπο και πότε όχι εκτός αν όλοι τερματίσατε πχ το DS χωρίς να χάσετε οπότε και χωρίς να γίνουν τα νεύρα σας κρόσσια όταν μετά από 1+ ώρα παιχνιδιού γυρίζατε πάλι από την αρχή.


  19. #217
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Σιχαίνομαι το cod κ δε θα μπω στο νημα του παιχνιδιού να πω τη γνώμη μου γιατί για τους φαν είναι το καλύτερο παιχνίδι που έχει υπάρξει.
    Επειδη εχω δει και σε αλλο θρεντ (Destiny) να κανεις παρομοιο "παραπονο" (σε πολλα εισαγωγικα, δεν εβρισκα καταλληλοτερη λεξη αληθεια) πιστευω το εξης:

    Οτι δεν πρεπει να υπαρχουν τα θρεντ των παιχνιδιων απλα και μονο για να γραφουμε ολοι νεα ή πληροφοριες και θετικες εντυπωσεις και τιποτε αλλο. Η καλοπροεραιτη κριτικη και η εκφραση παραπονων/αρνητικων ή απλα αποψεων πρεπει να γινεται.

    Δεν ειπαμε να τρολαρουμε και να χαντακωνουμε επιτηδες ενα παιχνιδι, αλλα οχι και να μην μπουμε σε συζητησεις τυπου: "δεν μου αρεσε για τον Α ή Β λογο". Τωρα αν προκυψει συζητηση πανω σε αυτο το θεμα, ουτε offtopic ειναι , ουτε και θα επρεπε να σταματησει, εφοσον γινεται κοσμιως και με επιχειρηματα.

    Βλεπω πολλες φορες να λεει καποιος "παιδια επειδη θελουμε να δουμε νεα για το παιχνιδι, σταματηστε να ερχεστε σε αντιπαραθεση". Οχι δεν ειναι ετσι. Ειμαστε φορουμ αποψεων, οχι μονο ροη ειδησεων και νεων. Ειναι λογικο να προκυπτουν συζητησεις και ακομη λογικοτερο να αναπτυσσονται σε εκταση.

    Εγω απλα να πω οτι δεν "σιχαινομαι" το Demons Souls. Εαν το σιχαινομουν δεν θα το τελειωνα 2 φορες. Απλα ειπα τους λογους για τους οποιους καποιες σχεδιαστικες επιλογες των devs με βρισκουν αντιθετο και δεν με εκφραζουν. Το Lore για εμενα ειναι κατι που ναι μεν πρεπει να κυνηγας κι εσυ ο ιδιος για να μαθεις, αλλα θα πρεπει ενα μερος αυτου να σου προσφερεται απλοχερα χωρις να χρειαζεται να ψαχνεις συνεχεια για ψιχουλα. Επισης το στορυ θα πρεπει να με κραταει, να υπαρχει ενα ταδε character development ενα pacing μια Α εξελιξη της πλοκης. Κατι το οποιο ελειψε -για εμενα- στο Demons Souls και το DS1 (το οποιο ομως δεν τελειωσα). Αυτο ομως δεν το κανει κακο παιχνιδι και προφανως υπαρχει κοινο που γουσταρει το ειδος. Και καλα κανει. Απλα εγω για να κυνηγησω να μαθω για το Lore, θα πρεπει να ειμαι engaged στο στορυ. Και δεν ειμαι. Thats all.
    Last edited by Valkyre; 18-09-2014 at 16:46.

  20. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    teras1 (18-09-2014)

  21. #218
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το παράπονο το έκανα στο νημα του Destiny όπου για δέκα σελίδες ασχολούμαστε με τα reviews. Άλλο να μιλήσουμε για το παιχνίδι κ άλλο να αποδείξει ο ένας στον άλλον αν είναι καλό ή αν πρέπει να λαμβάνουμε υπόψη τα reviews.

    @nikon Το παιχνίδι στο κουτάκι γράφει prepare to die, τα τρέιλερ τονίζουν την δυσκολία κ ο δημιουργός έχει δηλώσει πολλές φορές ότι το back to square 1, ειναι χαρακτηριστικό του παιχνιδιού κ δεν αλλάζει. Άρα ξέρεις τι θα παίξεις εκ των προτέρων δεν φταίει το παιχνίδι.

    Βέβαια τα παραπάνω είναι επιφανειακα. Κάθε φορά που χάνεις γίνεσαι καλύτερος, ακόμα κ αν χάσεις όλες τις ψυχές. Μαθαίνεις τα mechanics, το χάρτη, τους εχθρούς. Εκτός αυτού τα Souls είναι τα πιο rewarding games. Βγάζεις ένα boss κ νοιώθεις ικανοποίηση.

    Spoiler!

  22. #219
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Μα τα reviews αναφερονταν στο παιχνιδι, δηλαδη η θεματολογια της συζητησης ηταν εντελως ontopic και τα παραπονια ή ανησυχιες που εκφρασαν καποιοι, δεν ηταν foul κατ ' εμε. Το ιδιο γινεται σε ολα τα μεγαλα releases.

    Ta Boss στα Soul games ηταν οντως -για εμενα- ο λογος για τον οποιο με κρατησε το Demon Souls. Ενω ολα τα επι μερους αρχισαν να με κουραζουν απο καποιο σημειο και μετα πολυ, τα Boss ηταν το driving force. Οντως νιωθεις ικανοποιηση να τα βγαζεις.

  23. #220
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Πάντως αν μάθεις καλά τα mechanics κ δεν κάνεις ντου, δε χάνεις. Στο ng+ του Demon souls έχασα ελάχιστες φορές γιατί βιαστηκα. Κ όχι αυτό δεν συνέβη επειδή ήμουν μεγάλο λεβελ αλλά επειδή είχα μπει στη φιλοσοφία του παιχνιδιού.

    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •