Page 108 of 115 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112 ... LastLast
Results 2,141 to 2,160 of 2296

Thread: Bloodborne

  1. #2141
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Spoiler!
    Ναι είναι το ένα, τα άλλα δύο παίζουν ρόλο τι θα κάνεις δλδ δύο θα τα πάρεις, τα άλλα δύο είναι στο χέρι σου δεν μπορώ να σου παραπάνω μόνο αν θες να μάθεις λίγο από το story.




    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  2. #2142
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Brainsucker μακράν τα χειρότερα στο παιχνίδι, αρχίζω και τα παίρνω.
    Τι σούπερ κρυφό boss είναι αυτό που βλέπω στα υπόγεια, ρε δεν το περίμενα με τίποτα ότι θα βρω εδώ boss.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  3. #2143

    Default

    Προσωπικη μου γνωμη ειναι να παιξετε το πρωτο run οπως θελετε και πριν το πρωτο τελος να κανετε ολα τα υπολοιπα οπως chalice dungeons,dlc περιοχη bosses. Αν παιζεις στα τυφλα ειναι κυριολεκτικα αδυνατο να τα βρεις ολα στο πρωτο σου run,ειδικα αν σκεφτουμε οτι το παιχνιδι ουτως ή αλλως εχει πολλαπλα τελη. Μην κανετε μονο το λαθος να πατε στις dlc περιοχες σε new game+ γιατι τα boss δεν αστειευονται καθολου.

  4. #2144
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Fulgore View Post
    Προσωπικη μου γνωμη ειναι να παιξετε το πρωτο run οπως θελετε και πριν το πρωτο τελος να κανετε ολα τα υπολοιπα οπως chalice dungeons,dlc περιοχη bosses. Αν παιζεις στα τυφλα ειναι κυριολεκτικα αδυνατο να τα βρεις ολα στο πρωτο σου run,ειδικα αν σκεφτουμε οτι το παιχνιδι ουτως ή αλλως εχει πολλαπλα τελη. Μην κανετε μονο το λαθος να πατε στις dlc περιοχες σε new game+ γιατι τα boss δεν αστειευονται καθολου.
    Αυτό το έχω ακούσει ότι το DLC είναι πολύ δύσκολο, εγώ μια βόλτα έκανα την αρχή κ εντάξει τώρα την παλεύω άλλα το έχω για το τέλος όπως λες κ εσύ πριν το τελικό boss.
    Εχω φτάσει 96 lvl κ την πρώτη φορά που πήγα στο lower τα χρειάστηκα λίγο κ το παρατησα για μέτα κ αυτά φαίνονται δεν να αστειευονται.
    Είμαι κοντά στο τέρμα λογικά, έκανα όλες της κρυφές περιοχές δεν νομίζω να έχει άλλες κ πάω να συνεχίσω μετά το the one Reborn.


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 16-02-2018 at 19:01.

    xbox:Christoforo7s

  5. #2145
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    ^
    Καλούτσικα σε βλέπω. Ανέβασε κι' άλλο skill-bloodtinge-arcane.
    Εχεις ακόμα λίγο δρόμο μπροστά σου πάντως.
    Οσον αφορά το dlc... ποτέ 2h όπλο. Ποτέ (εκτός bosses και αναλόγως πως την παλεύει ο καθένας) Πάντα 1h και firearm. Οι hunters του dlc δεν είναι bosses και θέλουν άλλη μεταχείριση.

  6. The Following User Says Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (16-02-2018)

  7. #2146

    Default

    Το αν το dlc ειναι δυσκολο θα το καταλαβεις με το καλημερα στο πρωτο boss. Οχι οτι τα τερατα πριν απο αυτο ειναι ευκολα,αλλα τα περισσοτερα αν θες τα προσπερνας τρεχοντας. Στο πρωτο boss και μετα ειναι που το dualshock 4 θα ξεκινησει να φοβαται μην βρεθει σε κανενα τοιχο.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to Fulgore For This Useful Post:

    Christos33 (16-02-2018),mihalis13 (16-02-2018)

  9. #2147
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    ^
    Καλούτσικα σε βλέπω. Ανέβασε κι' άλλο skill-bloodtinge-arcane.
    Εχεις ακόμα λίγο δρόμο μπροστά σου πάντως.
    Οσον αφορά το dlc... ποτέ 2h όπλο. Ποτέ (εκτός bosses και αναλόγως πως την παλεύει ο καθένας) Πάντα 1h και firearm. Οι hunters του dlc δεν είναι bosses και θέλουν άλλη μεταχείριση.
    Βασικά έτσι παίζω κ τώρα, πολύ σπάνια το όπλο μόνο σε boss, ειμαι συνέχεια γεμάτος από σφαίρες.
    Κατά 90% με Ludwig's holy blade παίζω, ψάχνω κ το τελευταίο να γίνει +10.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #2148
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Είχα το πρώτο μου invasion χθες και έχασα με συνοπτικές διαδικασίες. Με το που ξαναβγήκα στη λάμπα ξεκίνησε νέα επίθεση, οπότε το έκλεισα και έπαιξα offline. Το θέμα είναι ότι δεν έχασα κάτι. Τα echoes τα ξαναβρήκα εκεί που πέθανα, το insight απείραχτο και τα items το ίδιο. Γιατί να κάνει κάποιος invasion; Κερδίζει κάτι ή απλά για την εμπειρία;

  11. #2149
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Είχα το πρώτο μου invasion χθες και έχασα με συνοπτικές διαδικασίες. Με το που ξαναβγήκα στη λάμπα ξεκίνησε νέα επίθεση, οπότε το έκλεισα και έπαιξα offline. Το θέμα είναι ότι δεν έχασα κάτι. Τα echoes τα ξαναβρήκα εκεί που πέθανα, το insight απείραχτο και τα items το ίδιο. Γιατί να κάνει κάποιος invasion; Κερδίζει κάτι ή απλά για την εμπειρία;
    Τι εννοείς; χτύπησες καμπανάκι για κάτι;
    Εγώ έπαιζα online αλλά το έκοψα γιατί δεν ήθελα τα μηνύματα.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #2150
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Δεν χτύπησα καμπανάκι, κάποιος άλλος παίκτης έκανε εισβολή στο παιχνίδι μου και μου επιτέθηκε.
    Μου αρέσουν τα μηνύματα, αφήνω και εγώ κάποια που και που αλλά αν συνεχίσουν οι εισβολές θα το κόψω το online. Δεν φτάνουν όλα τα άλλα να έχω και τον καθένα να μου την πέφτει είναι πολύ.
    Βγαίνει κάποιος NPC για βοήθεια στους Shadow of Yharnam; Είδα σχετικό note αλλά δεν βρήκα κάποιον και έτσι τους έβγαλα μόνος μου

  13. #2151
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Δεν χτύπησα καμπανάκι, κάποιος άλλος παίκτης έκανε εισβολή στο παιχνίδι μου και μου επιτέθηκε.
    Μου αρέσουν τα μηνύματα, αφήνω και εγώ κάποια που και που αλλά αν συνεχίσουν οι εισβολές θα το κόψω το online. Δεν φτάνουν όλα τα άλλα να έχω και τον καθένα να μου την πέφτει είναι πολύ.
    Βγαίνει κάποιος NPC για βοήθεια στους Shadow of Yharnam; Είδα σχετικό note αλλά δεν βρήκα κάποιον και έτσι τους έβγαλα μόνος μου
    Ούτε εγώ βρήκα, την πρώτη φορά με γαμησαν, ανέβασα lvl πήγα ήταν για πλάκα.
    Ούτε εγώ βρήκα npc αλλά είδα ένα βίντεο που έπαιζαν με npc μάλλον κάπου βγαίνει.
    Μήπως αν βάλεις κωδικό δεν θα μπαίνει κανένας άλλα δεν είμαι σίγουρος, εμένα δεν μπήκε ποτέ κανένας.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  14. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    Kane (17-02-2018)

  15. #2152
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Δεν χτύπησα καμπανάκι, κάποιος άλλος παίκτης έκανε εισβολή στο παιχνίδι μου και μου επιτέθηκε.
    Μου αρέσουν τα μηνύματα, αφήνω και εγώ κάποια που και που αλλά αν συνεχίσουν οι εισβολές θα το κόψω το online. Δεν φτάνουν όλα τα άλλα να έχω και τον καθένα να μου την πέφτει είναι πολύ.
    Βγαίνει κάποιος NPC για βοήθεια στους Shadow of Yharnam; Είδα σχετικό note αλλά δεν βρήκα κάποιον και έτσι τους έβγαλα μόνος μου
    Online θα παίζεις όταν θα έχεις διάθεση για τσακωμούς. Συμβουλή μου είναι να παίζεις off όσον αφορά το story και όταν έχεις διάθεση για invasions να αφήνεις στην άκρη το story και να παίζεις On.
    Ε'ιναι καλό που και που να βλέπεις τις ικανότητές σου vs άλλων παικτών (στο mensis nightmare μου την πέφτανε μαζικά) και θα σε βοηθήσει πολύ στο dlc που έχει κάτι hunters (όχι τα γατάκια στην αρχή..) πετσοκόφτες..

    Στις σκιές βγαίνουν μέχρι και 2 npcs αν θυμάμαι. Ο ένας φορώντας το κατάλληλο rune και ο άλλος αναλόγως πως έχεις πάει το στορυ έως εκείνη τη στιγμή. Δεν αξίζει πάντως.
    Last edited by ntsmrtz; 17-02-2018 at 12:44.

  16. The Following 3 Users Say Thank You to ntsmrtz For This Useful Post:

    Christos33 (17-02-2018),Kane (17-02-2018),mihalis13 (17-02-2018)

  17. #2153
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ νομίζα ότι μόνο με καμπανάκι γίνονταν επιδρομές, οπότε θα το ανοίγω κ εγώ να δω αν την παλεύω για pvp, αν κ μερικά βίντεο που είδα είναι πολύ δυνατή παίχτες αυτή που παίζουν.

    mensis nightmare είμαι τώρα πολύ σκατο περιοχή μέχρι να καταλάβω τι έπρεπε να κάνω με γαμησε,είμαι ψιλά τώρα αλλά δεν την παλεύω όταν αρχίζει να βγάζει το σύννεφο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by Christos33; 17-02-2018 at 13:13.

    xbox:Christoforo7s

  18. #2154

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Δεν χτύπησα καμπανάκι, κάποιος άλλος παίκτης έκανε εισβολή στο παιχνίδι μου και μου επιτέθηκε.
    Μου αρέσουν τα μηνύματα, αφήνω και εγώ κάποια που και που αλλά αν συνεχίσουν οι εισβολές θα το κόψω το online. Δεν φτάνουν όλα τα άλλα να έχω και τον καθένα να μου την πέφτει είναι πολύ.
    Βγαίνει κάποιος NPC για βοήθεια στους Shadow of Yharnam; Είδα σχετικό note αλλά δεν βρήκα κάποιον και έτσι τους έβγαλα μόνος μου
    καποιες πιστες εχουν απο μονες τους bell ringers που πρεπει να σκοτωσεις,αλλιως εισαι ευαλωτος σε invasion

  19. The Following 2 Users Say Thank You to Alastor For This Useful Post:

    Christos33 (17-02-2018),Kane (17-02-2018)

  20. #2155
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by Alastor View Post
    καποιες πιστες εχουν απο μονες τους bell ringers που πρεπει να σκοτωσεις,αλλιως εισαι ευαλωτος σε invasion
    Κάτσε από αυτούς έρχονται;
    Είναι ώρες ώρες που τους ακούω τα καμπανάκια κ μου γυρνάνε τα μυαλά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  21. #2156
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Τέλος το παιχνίδι ξαφνιάστηκα λίγο δεν περίμενα έτσι το τέλος.
    Βέβαια είχα κρατήσει save λίγο πριν για να το γυρίσω απλά δεν κρατιόμουν ήθελα να δω

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. #2157
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Τέλος το παιχνίδι ξαφνιάστηκα λίγο δεν περίμενα έτσι το τέλος.
    Βέβαια είχα κρατήσει save λίγο πριν για να το γυρίσω απλά δεν κρατιόμουν ήθελα να δω

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απογοητεύτηκες δηλαδή;
    Άντε και στα δικά μου (Cainhurst Castle είμαι τώρα)

  23. #2158
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Όχι έχει κάποιες επιλογές κ απλα ξαφνιάστηκα με την μια.



    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  24. #2159
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Αν το σκεφτείς, όλες οι επιλογές και τα αντίστοιχα endings είναι απολύτως λογικά...

  25. #2160
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by ntsmrtz View Post
    Αν το σκεφτείς, όλες οι επιλογές και τα αντίστοιχα endings είναι απολύτως λογικά...
    Ναι αν δεις κ τα άλλα φαίνεται λογικό να στο ζητάει.
    Άρχισα λίγο dlc αλλά δεν έφτασα ακόμα σε κάποιο boss, μόνο τα λίγο ποιο δυνατά εχθρικά npc, δίνει αμέσως μερικά όπλα το ένα φαίνεται ενδιαφέρον, πιστεύω αν το ανεβάσω θα είναι δυνατό.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •