Page 11 of 24 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 201 to 220 of 476

Thread: Call of Duty:Advanced Warfare

  1. #201

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Το παιχνιδι το εχεις σε secondary, ετσι δεν ειναι? Τοτε μπορεις να παιξεις μονο με αυτο το account. Για να παιξεις online θα πρεπει το δικο σου account που εχει plus, να το κανεις primary. Μετα θα μπεις με το secondary για να παιξεις online.

    Αν δεν λειτουργησει με τη πρωτη(βγαζει λουκετο), κανε ενα restore licenses.
    Τώρα γιατί μου το μπέρδεψες εγώ άλλο κατάλαβα από αυτά που μου είπαν τα παιδιά πιο πάνω.
    Nαι είναι σε secondary το παιχνίδι ναι το δικό μου που έχει plus είναι primary και ναι μου βγάζει λουκέτο όταν πάω να μπω από αυτόν εσύ τώρα μου λες να κάνω restore licenses (αλήθεια πως το κάνω πάλι αυτό???) και μετά θα με αφήνει να μπω από τον primary;;;.....θα τρελαθώ κυρία μου για να παίξω ένα κωλοπαίχνιδο τι τα θέλω εγώ αυτά τώρα στα γεράματα;;;


  2. #202
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Τώρα γιατί μου το μπέρδεψες εγώ άλλο κατάλαβα από αυτά που μου είπαν τα παιδιά πιο πάνω.
    Nαι είναι σε secondary το παιχνίδι ναι το δικό μου που έχει plus είναι primary και ναι μου βγάζει λουκέτο όταν πάω να μπω από αυτόν εσύ τώρα μου λες να κάνω restore licenses (αλήθεια πως το κάνω πάλι αυτό???) και μετά θα με αφήνει να μπω από τον primary;;;.....θα τρελαθώ κυρία μου για να παίξω ένα κωλοπαίχνιδο τι τα θέλω εγώ αυτά τώρα στα γεράματα;;;
    Όταν μπορέσεις δοκίμασε αυτό που σου έγραψα, είναι από τα λίγα παιχνίδια (για να μην πω το μοναδικό) που το κάνουν αυτό με switch user για online.

    Spoiler!

  3. #203

    Default

    Οk θα ξεκινήσω με το κόλπο που μου είπες και αν φάω πάλι τα μούτρα μου θα δούμε τι θα κάνουμε, δεν περνάει και αυτή η κωλοώρα να πάω να δω τι θα καταφέρω για να μη σας κρατάω και εσάς σε αγωνία.


  4. #204

    Default

    Λοιπόν αυτο στο κάνει(σου βγαζει λουκετο) γιατι κανείς γρήγορα switch στα users.
    1.Ανοιγεις το ps4 σε συνδέει αυτόματα στον κανονικό λογαριασμό σου. Περίμενε 1-2 λεπτά να δεις αν φορτωσουν ολα γιατί πολλές φορές δεν συνδέεται και στρωνει με test connection

    2.Κάνε switch user στο secondary λογαριασμό, περίμενε 1-2 λεπτά να φορτωσει (το καταλαβαινεις οταν εμφανιζει το recent activity) και τρεξε το παιχνίδι.

    Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


  5. #205

    Default

    Άλεξ εσύ το έχεις δοκιμάσει και ξέρεις αλλά βλέπω άλλο τρόπο μου λες;;;;.....δεν μπαίνω στο παιχνίδι από τον secondary και στο μενού του online κάνω switch στον primary και παίζω από εκεί όπως μου είπε ο Παντελής και ο Οδυσσέας;;;....το λάθος μου είναι μόνο ότι δεν αφήνω να κάνει sign in ο primary πριν κάνω switch user στον secondary;;;


  6. #206
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Δηλαδη το Call of duty παραβιαζει την αδεια μονο του?

    Δηλαδη εχει αγοραστει το παιχνιδι με το προφιλ Α σε μια κονσολα και το προφιλ Α μπαινει ως secondary στη κονσολα του nikon. Ο nikon το κατεβαζει και το παιζει με το δικο του προφιλ που ειναι primary?

    Αληθεια θελω να το δω αυτο...διοτι ειναι η πρωτη φορα που το ακουω/διαβαζω

  7. #207

    Default

    Έλα ντε πρώτη φορά το ακουω και εγώ, δοκίμασε με τον τρόπο που σου είπα, σου έστειλα και μήνυμα

    Στάλθηκε από το LG-P500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    Last edited by phoenix7; 11-11-2014 at 14:18.


  8. #208

    Default

    Το μόνο σίγουρο είναι ότι τελικά υπάρχουν πολλές λύσεις για να παίξω και online.


  9. #209
    Elite gepe13's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    854
    PSN ID
    apoksenosi

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    Δηλαδη το Call of duty παραβιαζει την αδεια μονο του?

    Δηλαδη εχει αγοραστει το παιχνιδι με το προφιλ Α σε μια κονσολα και το προφιλ Α μπαινει ως secondary στη κονσολα του nikon. Ο nikon το κατεβαζει και το παιζει με το δικο του προφιλ που ειναι primary?

    Αληθεια θελω να το δω αυτο...διοτι ειναι η πρωτη φορα που το ακουω/διαβαζω
    Και στο diablo 3 γίνεται αυτό...το εχω κανει share με ενα φιλο ...μπαίνω στο παιχνιδι με το secondary account και αμέσως κάνω login με το primary account και παιζω κανονικά.

  10. #210
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    το secondary πρεπει να παραμεινει logged in ομως;

    Οποτε ο αλλος που μοιραζεται το προφιλ του και στη κονσολα του το εχει primary, δεν μπορει να μπει ταυτοχρονα με σενα γιατι το εχεις εσυ στη κονσολα σου logged in.

    Οποτε δεν μπορειτε να παιξετε ταυτοχρονα σε περιπτωση που ισχυει η πρωτη προταση.

  11. #211
    Elite gepe13's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    854
    PSN ID
    apoksenosi

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    το secondary πρεπει να παραμεινει logged in ομως;

    Οποτε ο αλλος που μοιραζεται το προφιλ του και στη κονσολα του το εχει primary, δεν μπορει να μπει ταυτοχρονα με σενα γιατι το εχεις εσυ στη κονσολα σου logged in.

    Οποτε δεν μπορειτε να παιξετε ταυτοχρονα σε περιπτωση που ισχυει η πρωτη προταση.
    Σωστά το secondary πρέπει να μείνει logged in . Στην περίπτωση μου το προφίλ μου είναι primary στην κονσόλα του φιλου οποτε αυτος παίζει με το δικο του χωρίς πρόβλημα.

  12. #212
    Cool Member Arikoc's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Καβάλα
    Posts
    168
    PSN ID
    Arikos88
    Name
    ¶ρης

    Default

    Quote Originally Posted by Kapa View Post
    το secondary πρεπει να παραμεινει logged in ομως;

    Οποτε ο αλλος που μοιραζεται το προφιλ του και στη κονσολα του το εχει primary, δεν μπορει να μπει ταυτοχρονα με σενα γιατι το εχεις εσυ στη κονσολα σου logged in.

    Οποτε δεν μπορειτε να παιξετε ταυτοχρονα σε περιπτωση που ισχυει η πρωτη προταση.
    Το secondary στη κονσόλα του άλλου δεν χρειάζεται να loggarei έτσι κι αλλιώς γιατί εκεί είναι primary, άρα παίζει με το main του κανονικά. Μπλεξαμε τα μπούτια μας με τόσα κόλπα :-P

  13. #213
    Editor Kapa's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Κορυδαλλος
    Posts
    4,126
    PSN ID
    NMExK4PAS
    Name
    Γιωργος

    Default

    Παμε να το καταλαβουμε ολοι μαζι παρεα.

    Εχει φτιαχτει ενα προφιλ Α σε μια κονσολα A και εχει γινει Primary. Στην ιδια κονσολα Α υπαρχει και αλλο account το οποιο ειναι το κυριο που παιζει ο φιλος. Στη κονσολα αυτη το προφιλ Α δεν χρησιμοποιειται αλλο εκτος του οτι μοιραζει το παιχνιδι. Αυτος με τη κονσολα Α μπορει να παιξει το παιχνιδι με οποιοδηποτε προφιλ οποτε παμε στη δευτερη κονσολα.

    Υπαρχει ενα Primary προφιλ B στη κονσολα B. Το Primary προφιλ Β ειναι το κυριο προφιλ στη κονσολα Β. Η κονσολα Β κατεβαζει με το προφιλ Α το παιχνιδι και παραμενει logged in. Οταν εχει κατεβει το παιχνιδι, γινεται switch user στη κονσολα Β και μπαινει το κυριο προφιλ Β ταυτοχρονα συνδεδεμενο με το προφιλ Α.

    Με αυτο τον τροπο παιζουν και οι δυο κονσολες με τα δικα τους προφιλ ταυτοχρονα και Online.

    Τον λυσαμε τον γριφο?
    Last edited by Kapa; 11-11-2014 at 16:58.

  14. The Following User Says Thank You to Kapa For This Useful Post:

    Arikoc (12-11-2014)

  15. #214

    Default

    Λοιπόν το παιχνίδι προφανώς δεν θέλει να παίξω multi γιατί γνωρίζει από τα προηγούμενα CoD ότι δεν είναι για τα νεύρα μου και το κάνει για το καλό μου.

    Με τον τρόπο που μου είπε ο Άλεξ και τον οποίο έχει δοκιμάσει και έχει παίξει δεν μπαίνω μου βγάζει το ίδιο error με τον άλλο τρόπο που μου είπε ο Παντελής και ο Οδυσσέας κατάφερα να μπω στο παιχνίδι από τον primary λογαριασμό μου αλλά γ@μω το κ3ρατο μου πάλι το error που έχω βαρεθεί να βλέπω μου βγάζει.


  16. #215

    Default

    Quote Originally Posted by nikon View Post
    Λοιπόν το παιχνίδι προφανώς δεν θέλει να παίξω multi γιατί γνωρίζει από τα προηγούμενα CoD ότι δεν είναι για τα νεύρα μου και το κάνει για το καλό μου.

    Με τον τρόπο που μου είπε ο Άλεξ και τον οποίο έχει δοκιμάσει και έχει παίξει δεν μπαίνω μου βγάζει το ίδιο error με τον άλλο τρόπο που μου είπε ο Παντελής και ο Οδυσσέας κατάφερα να μπω στο παιχνίδι από τον primary λογαριασμό μου αλλά γ@μω το κ3ρατο μου πάλι το error που έχω βαρεθεί να βλέπω μου βγάζει.
    Κάτι παίζει φίλε μου, όταν συνδέεται το Primary, το αφήνεις να συνδεθεί πρώτα κανονικά; δοκιμάζεις κανένα test connection; αν ναι και τα κάνεις όλα σωστά, υπάρχει και το ενδεχόμενο να είναι από τους servers, επίσης, ανέβασε ένα screenshot να δούμε τι error και που στο βγάζει


  17. #216

    Default

    Τα πάντα έκανα και κανονικά το άφησα να τα κατεβάσει όλα (φίλους, τρόπαια κλπ) και test έκανα τίποτα συνέχεια αυτό το error.




    EDIT: Ψάχνοντας βρήκα αυτό οπότε η μόνη λύση είναι μάλλον αυτή που είπα από την αρχή.

    Microsoft has issued a suggestion for those experiencing issues, and it’s essentially to delete the game and re-download it, along with any updates. The PlayStation 4 Digital version of Advanced Warfare has seen similar problems as well, with Sony offering the same advice as Microsoft, telling users to delete the pre-loaded content and re-download fresh.
    Last edited by nikon; 12-11-2014 at 08:23.


  18. #217
    Cool Member hidd3n's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Πλωμάρι, Λέσβος
    Posts
    239
    PSN ID
    J_Kalfas
    Name
    Γιάννης

    Default

    Πήρα το game 2 μέρες πριν. Είπα να τερματίσω το campaign πρώτα και μετά να ασχοληθώ με το multi. Πολύ καλό αν και μέτριο προς μικρό σε διάρκεια πιστεύω. Ο Kevin τρομερός! Τα γραφικά πολύ καλά. Η ιστορία καλούτσικη. Λίγο η AI των αντιπάλων με χάλασε. Γενικά καλή εμπειρία. Τώρα είμαι έτοιμος να μπω στο multiplayer!


  19. #218

    Default

    Μόλις τελείωσα το στόρι μικρο μεν αλλά πάρα πολύ ωραία γραφικά και εύκολο στο βέτεραν καμιά σχέση με τα άλλα modern warfare... ξέρει κανείς κανένα σίτε που να έχει guide για να το κάνω πλάτινουμ?

  20. #219
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Βαλε στο google τον τιτλο του εκαστοτε παιχνιδιου κι απο διπλα trophy guide and road map,
    θα σε οδηγησει στο playstationtrophies.org

  21. #220
    PS4forums Addict rookie's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    XALANDRI
    Posts
    1,746
    PSN ID
    l_imperi_UM
    Name
    ΛΥΜΠΕΡΗΣ

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Βαλε στο google τον τιτλο του εκαστοτε παιχνιδιου κι απο διπλα trophy guide and road map,
    θα σε οδηγησει στο playstationtrophies.org
    Εχουν προλαβει να βγαλουν οδηγο?



    Τίποτα το ανθρώπινο δεν μου είναι ξένο

Page 11 of 24 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •