Page 45 of 47 FirstFirst ... 3541424344454647 LastLast
Results 881 to 900 of 939

Thread: The Last of Us: Remastered

  1. #881
    PS4forums Fanatic msnes7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    karditsa
    Posts
    3,194
    PSN ID
    msnes7 (us) menios1976 (gr)

    Default

    Χααααααααααχαχαχα καλα ειμαστε να ειχαμε και ps4 θα ειμασταν ακομα καλυτερα αλλα που θα παει το παλευουμε(περιμενω να πεσουν οι τιμες)

  2. The Following User Says Thank You to msnes7 For This Useful Post:

    PDS (23-11-2017)

  3. #882
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι ειναι μεσα στην εκδοση για ps4
    Spoiler!

  4. #883
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris_ View Post
    Τελείωσα το main story και το left behind.
    Η αγωνία που είχα σε διάφορα σημεία του παιχνιδιού δεν έχει προηγούμενο σε game. Απλά αριστούργημα!

    Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει στο εξής.
    Τελείωσα το main story se hard mode (και όχι survival) οπότε όπως είναι επακολουθο το plus μου ανοίγει μόνο σε hard. Αν παίξω μόνο το νοσοκομείο σε survival θα μου δώσει αυτό το τελείωμα ή πρέπει να ξαναπαιξω από την αρχή survival και ακολούθως survival plus??
    Ναι, πρέπει να παίξεις Survival από την αρχή.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #884
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Week 8 day 3 στο online και γίνεται η μ@λ@κι@ και μου σκοτώνονται ολοι και με πάει παλι πισω στο week 1!
    Τι να πω μέρες που είναι ? Υπομονή!!
    @#!?@Β₯€*§*

  6. #885
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ξεθαβω το θεμα , μονο και μονο για να πω οτι προκειται για το κορυφαιο παιχνιδι ολων των εποχων. Τελειωσα το God of War και δεν ειχα ορεξη να παιξω τιποτα, ετσι εβαλα το Last of Us. 5 χρονια μετα ειναι το ιδιο καθηλωτικο , ενοιωσα τον ιδιο πονο ,την ιδια αγαπη για την Ellie, το ιδιο μισος στα κομματια που ολοι γνωριζετε. Στο τελος αφησα κατω το χειριστηριο με τα χερια μου να τρεμουν και με κενο βλεμμα εβλεπα να πεφτουν τα credits.

    Την επομενη γυρισα σπιτι απο τη δουλεια και το εβαλα ξανα σε survivor + και εκει το παιχνιδι απογειωθηκε και σαν gameplay. Τακτικη , μετρημενες κινησεις και ανακουφιση καθε φορα που περνας μια αρενα.

    Τα εχω ξαναγραψει σιγουρα τα παραπανω αλλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου. Ελαχιστα παιχνιδια εχουν αφησει τη σφραγιδα τους στην ιστορια του gaming και το Last of Us ειναι ενα απο αυτα...

    Spoiler!

  7. The Following 6 Users Say Thank You to james9 For This Useful Post:

    chronohill (16-05-2018),DJTaurus (16-05-2018),Dragonpaul (16-05-2018),Sparrow71993 (16-05-2018),Valkyre (16-05-2018),WolfRathmA (16-05-2018)

  8. #886
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Ξεθαβω το θεμα , μονο και μονο για να πω οτι προκειται για το κορυφαιο παιχνιδι ολων των εποχων. Τελειωσα το God of War και δεν ειχα ορεξη να παιξω τιποτα, ετσι εβαλα το Last of Us. 5 χρονια μετα ειναι το ιδιο καθηλωτικο , ενοιωσα τον ιδιο πονο ,την ιδια αγαπη για την Ellie, το ιδιο μισος στα κομματια που ολοι γνωριζετε. Στο τελος αφησα κατω το χειριστηριο με τα χερια μου να τρεμουν και με κενο βλεμμα εβλεπα να πεφτουν τα credits.

    Την επομενη γυρισα σπιτι απο τη δουλεια και το εβαλα ξανα σε survivor + και εκει το παιχνιδι απογειωθηκε και σαν gameplay. Τακτικη , μετρημενες κινησεις και ανακουφιση καθε φορα που περνας μια αρενα.

    Τα εχω ξαναγραψει σιγουρα τα παραπανω αλλα ηθελα να τα βγαλω απο μεσα μου. Ελαχιστα παιχνιδια εχουν αφησει τη σφραγιδα τους στην ιστορια του gaming και το Last of Us ειναι ενα απο αυτα...
    Preach...

    Πιο διαχρονικο παιχνιδι δεν υπαρχει. Αν κατι εφτασε για εμενα πιο κοντα στο απολυτο "τελειο" ειναι αυτο. Το οτι 5 χρονια μετα ακομα γινονται ολοκληρα debates γυρω απο το στορυ του και το τελος του, τα λεει ολα. Το παιχνιδι μιλαει διαφορετικα στον καθενα, ειναι τρομερο αυτο που καταφεραν.

    Σκοπευω να το παιξω κι εγω συντομα. (δεν το εχω κανει uninstall ποτε...ειναι μονιμως μεσα στη κονσολα κι ας μην το εχω παιξει καιρο)

  9. The Following 3 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    DJTaurus (16-05-2018),james9 (16-05-2018),mihalis13 (18-06-2018)

  10. #887
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Και για μένα είναι το κορυφαίο παιχνίδι και σίγουρα θέλω να του κάνω ένα άλλο playthrough (5-6 του έχω κάνει μόνο... )
    Τώρα που έχω τερματίσει το GOW είμαι κο εγώ σε ίδια φάση Δημήτρη.
    Δεν έχω όρεξη για τίποτα βάζω λίγο Forza μόνο, αλλά γενικά ενώ έχω αρκετά παιχνίδια στη σειρά δεν έχω όρεξη για κανένα...
    Όποτε ίσως να ξαναπαίξω πάλι την περιπέτεια του Joel και της Ellie


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  11. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    james9 (16-05-2018)

  12. #888
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Είπα και εγώ σήμερα να επιστρέψω μετά από 4 χρόνια και πάλι στον κόσμο του The Last Of Us.
    Έπαιξα το Left Behind μιας και είχα ασχοληθεί μόνο 2 φορές μαζί του.
    Πραγματικά είχα ξεχάσει πόσο απίστευτο παιχνίδι είναι! Ναι το θεωρούσα το καλύτερο παιχνίδι που έχω παίξει ever, αλλά μέσα μου έλεγα οκ πλέον έχεις παίξει πολύ καλύτερα παιχνίδια.
    Πραγματικά το TLOU για τα γούστα μου είναι το απόλυτο videogame.
    Το άγχος που έχεις σε κάθε δωμάτιο που μπαίνεις, αν θα έχει εχθρούς, αν θα βρεις προμήθειες, πως θα καταφέρεις να τα βγάλεις πέρα με μία σφαίρα και ένα τούβλο είναι απίστευτο!
    Ο κόμπος στο στομάχι μετά από κάθε cutscene ή μετά από μια δύσκολη μάχη..
    Τελειώνεις και το παιχνίδι και πραγματικά στεναχωριέσαι...
    Από τους λίγους χαρακτήρες video game που πραγματικά νοιώθω πως είναι υπαρκτοί (δεν βρίσκω καλύτερη λέξη για να εξηγήσω το δέσιμο που έχω με την Ellie και τον Joel)
    Βλέπεις το παιχνίδι ένα 14χρονο κοριτσάκι και μετά βλέπεις το trailer του Part II και λες "κοίτα πως μεγάλωσε"..

    Ακόμα και το multiplayer του είναι πολύ ωραίο. Ειδικά για εμένα που δεν μου αρέσουν τα PvP...

    Αν το δεύτερο μέρος είναι τόσο καλό όσο το πρώτο πραγματικά θα το θεωρήσω τρελή επιτυχία.
    Έχω εμπιστοσύνη στην ND (εδώ το Uncharted 4 είναι το καλύτερο της σειράς) αλλά πραγματικά είναι πολύ δύσκολο το έργο τους ώστε να μας παραδώσουν κάτι καλύτερο.
    Spoiler!

  13. The Following 7 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Desmond (18-06-2018),Dimitris_ (18-06-2018),DJTaurus (17-06-2018),Dragonpaul (18-06-2018),james9 (18-06-2018),panos74gr (18-06-2018),Valkyre (18-06-2018)

  14. #889
    Elite ntsmrtz's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    963
    PSN ID
    epi60s
    Name
    Κώστας

    Default

    Mε τον ελάχιστο χρόνο που έχω για gaming, είναι το μοναδικό παιχνίδι (μετά από bloodborne & dark souls) που έχω κάνει και 3ο playthrough.
    Και φυσικά είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια ever!
    Δεν έχω καμία αμφιβολία περί αρτιότητας στα πάντα όσον αφορά το 2ο της σειράς.
    Ελπίζω μόνο να μην χάσουν τον προσανατολισμό τους και ¨επισημάνουν¨ πράγματα ημιάσχετα μόνο και μόνο επειδή θα νομίζουν ότι προκαλούν.

  15. #890
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Πάντως τώρα μένα μου φέρανε δώρο το remastered και παρ' όλο που έχω αμέτρητα παιχνίδια στο backlog, θα το βάλω και αυτό στο πρόγραμμα...


  16. #891
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Πάντως τώρα μένα μου φέρανε δώρο το remastered και παρ' όλο που έχω αμέτρητα παιχνίδια στο backlog, θα το βάλω και αυτό στο πρόγραμμα...
    Εννοεις οτι δεν το εχεις ξαναπαιξει?


    Spoiler!

  17. #892
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Πάντως τώρα μένα μου φέρανε δώρο το remastered και παρ' όλο που έχω αμέτρητα παιχνίδια στο backlog, θα το βάλω και αυτό στο πρόγραμμα...
    Πως γινεται να μην το εχεις παιξει? Μου φαινεται πολυ περιεργο μιας και εισαι μαχιμος. Εκτος κι αν εννοεις να το ξαναπαιξεις σε remaster.

  18. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    tonybsg (18-06-2018)

  19. #893
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Αν είδα καλά την τροπαιοθήκη του, το έχει παίξει... και με το παραπάνω θα έλεγα.

  20. The Following User Says Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    tonybsg (18-06-2018)

  21. #894
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Ε μα ετσι οπως το εγραψε με κουφανε κι εμενα!

  22. The Following 2 Users Say Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    james9 (18-06-2018),tonybsg (18-06-2018)

  23. #895
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    4,000
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Χαχαχα ναι ρε παιδιά

    Αλλά όντως δεν έχω παίξει το remaster!


  24. #896
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Όντως πολλές κινήσεις δεν τις είχα δει ποτέ




    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  25. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    panos74gr (28-06-2018)

  26. #897
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    HOW THE LAST OF US REMAINS A MASTERPIECE 5 YEARS LATER

    In the latest episode of Expert Mode, we sit down with The Last of Us's Bruce Straley to discuss the game's defining moments.
    .

  27. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dimitris_ (12-04-2019),mihalis13 (26-06-2018),Nek_Food (26-06-2018),panos74gr (28-06-2018)

  28. #898
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Με HDR ειναι χειροτερο απο οτι χωρις?
    Τουλαχιστον στην αρχικη οθονη ετσι μου φαινεται. Μεσα στο παιχνιδι απο την αλλη δεν βλεπω καμια διαφορα.
    .

  29. #899
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Το εφτασα το 100%. Αυτό το έπος, είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ πραγματικά στο grounded mode! Όσοι είστε λάτρεις του και δεν το έχετε δοκιμάσει, πιστεύω αξίζει. Χρειάζεται την εμπειρία 1-2 playthrough σίγουρα γιατί τα πράγματα είναι εξαιρετικά δύσκολα. Πέραν της πολύ μεγάλης δυσκολίας, αξιοσημείωτο είναι ότι δεν υπάρχουν κάτω δεξιά οι ενδείξεις ενέργειας και όπλων. Οι σφαίρες από τα όπλα φαίνονται ΜΟΝΟ όταν τα αλλάζεις. Επίσης δεν υπάρχει listen mode!

  30. The Following 3 Users Say Thank You to Dimitris_ For This Useful Post:

    chronohill (12-04-2019),PDS (12-04-2019),Valkyre (12-04-2019)

  31. #900
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,247
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δεν ειπαιξα ΠΟΤΕ μου το Last of Us με listen mode. Ποτε. Ουτε για 1 λεπτο. δεν το δοκιμασα καν να δω τι κανει. Θεωρω οτι κυριολεκτικα καταστρεφει την ενταση και την ατμοσφαιρα του παιχνιδιου. Το grounded ειναι πολυ βατο αν εχεις παιξει 1-2 φορες το παιχνιδι οπως ειπες με εξαιρεση 2 σημεια που πραγματικα πρεπει να εισαι αλανθαστος.

  32. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Dimitris_ (12-04-2019)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •