Page 46 of 47 FirstFirst ... 36424344454647 LastLast
Results 901 to 920 of 939

Thread: The Last of Us: Remastered

  1. #901
    Cool Member Dimitris_'s Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    286
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Είναι κάποια σημεία όπως στο ξενοδοχείο(υπόγειο και όροφοι) όπου μόνο το πλήθος των εχθρων σε συνδυασμό με το ότι δεν υπάρχει ενδιάμεσο save στο grounded, κάνει τα πράγματα πολύ σοβαρά. Με το listen χάνεις όντως σε ατμόσφαιρα, αλλά η πρόκληση πραγματικά με συνεπειρε.

    Βέβαια να τονίσω ότι το συγκεκριμένο παιχνίδι το θεωρώ μακράν ότι καλύτερο εχω παίξει ποτέ, οπότε είναι σαν φυσική συνέχεια να θέλω να το ζήσω και στο grounded. Έβγαλα και το left behind ετσι, όπου πραγματικα το τελευταίο κομμάτι ίσως είναι από τα πιο δύσκολα όλου του game

    Last edited by Dimitris_; 12-04-2019 at 17:28.

  2. #902

    Default

    ε λεω και δε το βαζω να το παιξω,εχω απο εποχη ps3 να το πιασω. ολα τελεια ολα ωραια. το bug με την κινηση του joel που υπαρχει απ'οσο ειδα εδω και κατι χρονια,ποτε λενε να το φτιαξουν?αυτο το σταματα ξεκινα και παλι τα ιδια,ειναι εκνευριστικο.δυο ωρες το επαιξα και το εβγαλα. απαραδεκτοι οι τυποι ομως!

  3. #903
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Σε ποιο bug αναφερεσαι ακριβως? Εχω παιξει το παιχνιδι παρα πολλες φορες και δεν μπορω να καταλαβω τι εννοεις.

  4. #904
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Ναι, WTF; Το έχω παίξει άπειρες φορές στο PS3 και στο PS4 αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  5. #905

    Default



    εχει βουηξει ολο το google με το θεμα αυτο.

  6. #906
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    ^^ Δεν μου εχει συμβει πραγματικα. Ισως ειναι κατι καινουργιο, και οταν λεω καινουργιο εννοω με κανα πατς. Εχω παιξει το παιχνιδι στο PS3 ισα με 5-6 φορες και αλλες τοσες στο PS4 και δεν το συναντησα ποτε. Ετσι οπως το δειχνει το βιντεο βγαζει ματι και αν γινεται συνεχως τοτε μιλαμε για unplayable κατασταση.

  7. #907
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Αν πω πάλι ότι δεν κατάλαβα;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  8. #908

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    ^^ Δεν μου εχει συμβει πραγματικα. Ισως ειναι κατι καινουργιο, και οταν λεω καινουργιο εννοω με κανα πατς. Εχω παιξει το παιχνιδι στο PS3 ισα με 5-6 φορες και αλλες τοσες στο PS4 και δεν το συναντησα ποτε. Ετσι οπως το δειχνει το βιντεο βγαζει ματι και αν γινεται συνεχως τοτε μιλαμε για unplayable κατασταση.
    δεν ειναι τοσο υπερβολικο οσο δειχνει το βιντεο αλλα κανει ενα stuttering καθως προχωραει ο χαρακτηρας.η συμβουλη της ηλιθιας naughty dog ειναι η αντιστροφη των thumbsticks(καμερας κινησης) κατι που θα σε παρει ωρες για να το συνηθισεις. εννοειται οτι το παιχνιδι παει συρταρι. τσαμπα το 15αρι!

  9. #909
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν το έχω συναντήσει ποτέ ούτε στο ps3 ούτε στο ps4 και το έχω παίξει 6 φορές σύνολο

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Spoiler!

  10. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Dimitris_ (02-10-2019)

  11. #910
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    δεν ειναι τοσο υπερβολικο οσο δειχνει το βιντεο αλλα κανει ενα stuttering καθως προχωραει ο χαρακτηρας.η συμβουλη της ηλιθιας naughty dog ειναι η αντιστροφη των thumbsticks(καμερας κινησης) κατι που θα σε παρει ωρες για να το συνηθισεις. εννοειται οτι το παιχνιδι παει συρταρι. τσαμπα το 15αρι!
    Σου έχει συμβεί δηλαδή εσένα και δεν μπορούσες να παίξεις σε σημείο που το έβαλες συρτάρι;
    Έχω κατακρίνει το συγκεκριμένο παιχνίδι όσο λίγοι αλλά μου φαίνετα πάρα πολύ περίεργο κάποιος να έχει τοοοοσο θέμα με τον χειρισμό του που αποφάσισε να μην το παίξει....
    και για την ND το μόνο που δεν μπορεί να πει κάποιος είναι οτι κάνει τσαπατσουλιές...

  12. #911
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Και εγω να πω οτι ποτε δεν ειχα συναντησει κατι τετοιο στο παιχνιδι.
    .

  13. #912
    Advanced Member FurionMike's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    431
    PSN ID
    furionmike

    Default

    Πρεπει να ειμαστε τυχεροι ολοι εμεις που δεν το συναντισαμε το bug αυτο. τρελο dealbreaker.. εγω δεν θα το επαιζα.

  14. #913
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    Και κάποια μαζεμένα info(απο το resetera)

    • The game comes out on February 21st,2020
    • The game is 2 discs confirmed by Neil Druckmann
    • Last Of Us Part II does not feature multiplayer, but ND is working on standalone MP
    • PS4 base is the target platform
    • Last Of Us Part II is about 50% bigger than the original game “Biggest” applies not just to the amount of content, but is a philosophy that plays into world design and gameplay.
    • The game has optional side stories
    • Stalkers can be like mini boss fights now
    • L1 is used to dodge, R2 is use to quick throw
    • The game isnt open world or God of War hub It's more like instead of just one small corridor, there are now many side areas you can pop into along the main route.
    • Vending machines can be smash to get stuff inside
    • PS4 Pro runs the game at native 1440p/30 FPS
    .

  15. #914
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Το ειχα παθει κι εγω αυτο στο ps4 σε δυο σημεια. Το ενα ηταν στην αρχη την πρωτη φορα που συναντάς εχθρούς και η 2η..

    Spoiler!


    Το θυμαμαι πολυ καλα γιατι νομιζα οτι ειχε πρόβλημα το χειριστήριο. Στο ps3 δεν το είχα συναντήσει

  16. #915

    Default

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Σου έχει συμβεί δηλαδή εσένα και δεν μπορούσες να παίξεις σε σημείο που το έβαλες συρτάρι;
    Έχω κατακρίνει το συγκεκριμένο παιχνίδι όσο λίγοι αλλά μου φαίνετα πάρα πολύ περίεργο κάποιος να έχει τοοοοσο θέμα με τον χειρισμό του που αποφάσισε να μην το παίξει....
    και για την ND το μόνο που δεν μπορεί να πει κάποιος είναι οτι κάνει τσαπατσουλιές...
    ναι ειχα τοσο θεμα με τον χειρισμο που το εβαλα στο συρταρι,γιατι σου κανει τοση εντυπωση ομως δε καταλαβαινω?
    το ξαναεβαλα η αληθεια ειναι και πριν κανα δυο ωρες,εκανα τη μαλακια που προτεινει η nd εννοειται οτι δε συνηθιζεται με τιποτα αυτος ο χειρισμος.το ξαναγυρισα οπως ηταν και τελικα
    αρχισε να κινειται κανονικα. οχι για πολυ ομως! μετα απο κανα μισαωρο μου ξεκινησε παλι αυτα τα stuttering στην κινηση και το εβγαλα οπως ηταν.
    δοκιμαστε να το παιξετε τωρα μετα το τελευταιο update,ισως να φταιει αυτο.

  17. #916
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post


    Και κάποια μαζεμένα info(απο το resetera)

    • The game comes out on February 21st,2020
    • The game is 2 discs confirmed by Neil Druckmann
    • Last Of Us Part II does not feature multiplayer, but ND is working on standalone MP
    • PS4 base is the target platform
    • Last Of Us Part II is about 50% bigger than the original game “Biggest” applies not just to the amount of content, but is a philosophy that plays into world design and gameplay.
    • The game has optional side stories
    • Stalkers can be like mini boss fights now
    • L1 is used to dodge, R2 is use to quick throw
    • The game isnt open world or God of War hub It's more like instead of just one small corridor, there are now many side areas you can pop into along the main route.
    • Vending machines can be smash to get stuff inside
    • PS4 Pro runs the game at native 1440p/30 FPS
    Λάθος thread μάλλον

  18. #917
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ω ναι.

    Θα το μεταφέρω αργότερα
    .

  19. #918
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    εφτασε τα 20εκ σε ps3-ps4 συνολο.

    .

  20. #919
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Ο τίτλος του Καλύτερου παιχνιδιού της δεκαετίας που πέρασε, ανήκει στο Last of Us σύμφωνα με τους χρήστες του metacritic.
    Ακολουθεί και η λίστα των 10 καλύτερων παιχνιδιών της δεκαετίας όπως αυτή προέκυψε από τους χρήστες.

    Best Video Game of the Decade (2010-19) as Voted by Metacritic Users (τίτλος, ψήφοι, πλατφόρμα)

    1. The Last of Us (331 - PS3/PS4)
    2. The Legend of Zelda: Breath of the Wild (163 - Switch)
    3. The Witcher 3: Wild Hunt (118 - PS4/Xbox One/PC/Switch)
    4. Red Dead Redemption 2 (63 - PS4/Xbox One/PC)
    5. Mass Effect 2 (42 - PS3/Xbox 360/PC)
    6. Bloodborne (37 - PS4)
    7. The Elder Scrolls V: Skyrim (32 - PS3/Xbox 360/PC/PS4/Xbox One/Switch)
    8. God of War (32 - PS4)
    9. Grand Theft Auto V (31 - PS3/Xbox 360/PC/PS4/Xbox One)
    10. Dark Souls (30 - PS3/Xbox 360/PC/PS4/Xbox One)
    https://www.metacritic.com/feature/u...of-2019?ref=hp

  21. The Following 2 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    PDS (10-01-2020),Valkyre (13-01-2020)

  22. #920
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    RETRO REPLAY continues its historic Uncharted 2 playthrough. In the final episode of Troy Baker & Nolan North's The Last of Us playthrough, they bring in the fantastic Ashley johnson and the legendary Creative Director of The Last of Us Neil Druckmann to give insights about the making of this seminal game. With more behind the scenes stories and hilarious gameplay. This is truly the definitive playthrough of The Last of Us.


    Δεν το εχω δει ακομα, φανταζομαι εχει spoilers για οσους δεν το εχουν παιξει.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •