Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
Το τερμάτισα, το πλατίναρα, πήρα τη δόση μου για φέτος… Πλέον έχω παίξει όλα τα AC αυτής της γενιάς. Του χρόνου ευελπιστώ να ξεκινήσω με της επόμενης.


Η ιστορία μου φάνηκε κάπως πρόχειρη, η όλη διαμάχη του παιχνιδιού είχε δημιουργηθεί επειδή δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν 2 χαρακτήρες.. Τεσπα, ακόμα και έτσι το έδεσαν ωραία με το AC 3 αλλά και με το Unity. Κάποια στιγμή θα ήθελα να τελειώσει όλο αυτό το “Desmond story arc” πάντως και να συνεχίσουν με μικρότερα arcs.


Το βασικό campaign είναι αρκετά μικρό αλλά το παιχνίδι όπως όλα της σειράς πλέον έχει πάρα πολλά side activities που σε κρατάνε πολλές ώρες. Σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για το ίδιο μέγεθος με το 4, αλλά σε κρατάει για αρκετές ώρες.


Όταν το τελείωσα με έπιασε αυτό που με πιάνει πάντα με τα AC, αυτό το αίσθημα του “θέλω κι άλλο”. Μπήκα στο wiki, έκανα ένα refresh στις γνώσεις μου για τους χαρακτήρες της σειράς και ανυπομονώ να παίξω τα επόμενα.




Για 11,5 ευρώ που έδωσα το παιχνίδι είναι πολύ καλό και θα αρέσει σε όλους τους φίλους του franchise.
Θα το αναλαβω εγω τις επομενες μερες (και γω με 11,5!)