Page 45 of 46 FirstFirst ... 35414243444546 LastLast
Results 881 to 900 of 909

Thread: Assassin's Creed: Unity

  1. #881
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Έκανα το λάθος και αγόρασα το upgrade που σου δείχνει όλα τα chests...



    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    chronohill (12-01-2017),james9 (12-01-2017),panos74gr (22-10-2017),Valkyre (12-01-2017)

  3. #882
    Advanced Member euromaster's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Athens notia
    Posts
    431
    PSN ID
    gasmas78

    Default

    xaxa, το καλυτερο μου θα ηταν αυτο το upgrade...
    Ps3 fat 80gb-->500gb
    firmware - 4.60

    http://psnprofiles.com/gasmas78

  4. #883
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    PS4 ή Pro πηρες Λεωνιδα?

    Καλοριζικο οπως και να εχει.

  5. The Following User Says Thank You to Valkyre For This Useful Post:

    Leon_DiZ (13-01-2017)

  6. #884
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    PS4 ή Pro πηρες Λεωνιδα?

    Καλοριζικο οπως και να εχει.

    Ευχαριστώ. Πήρα μεταχειρισμένο για λίγο καιρό το οποίο μετά θα το πάρει φίλος μου
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  7. #885
    PS4forums Fanatic Kane's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Βύρωνας
    Posts
    2,758
    PSN ID
    Spyroni

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Έκανα το λάθος και αγόρασα το upgrade που σου δείχνει όλα τα chests...
    Ευτυχώς το έκανα αφού είχα ανοίξει περίπου τα 3/4 ή και παραπάνω των collectibles οπότε δεν μου φάνηκε τόσο πολύ. Αλλά αν το κάνεις από την αρχή ναι είναι κάπως φοβιστικό

  8. #886
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Έκανα το λάθος και αγόρασα το upgrade που σου δείχνει όλα τα chests...



    Αγοράζεις το upgrade που στα εμφανίζει 1000 coins.
    Το upgrade που τα ξανακρύβει κοστίζει 15000 coins (trololololol)

  9. The Following User Says Thank You to enstikto For This Useful Post:

    Leon_DiZ (13-01-2017)

  10. #887
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Kane View Post
    Ευτυχώς το έκανα αφού είχα ανοίξει περίπου τα 3/4 ή και παραπάνω των collectibles οπότε δεν μου φάνηκε τόσο πολύ. Αλλά αν το κάνεις από την αρχή ναι είναι κάπως φοβιστικό
    Ρε το πήρα και ήμουν sequence 9-10 από τις 12 και έχω περάσει πολύ ώρα να ψάχνω και να μαζεύω collectibles. Δεν θέλω να φανταστώ πως θα ήταν αν το άνοιγα από την αρχή



    Θα γράψω τις εντυπώσεις μου αργότερα για το παιχνίδι, έτσι για το γαμώτο

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by enstikto View Post
    Αγοράζεις το upgrade που στα εμφανίζει 1000 coins.
    Το upgrade που τα ξανακρύβει κοστίζει 15000 coins (trololololol)
    Θα μπορούσαν να το είχαν κάνει πολύ πιο απλό και να σου δίνει ένα checklist με το τι θες να σου δείχνει κάθε φορά, δεν ξέρω γιατί δεν το έκαναν. Και επειδή κάθε φορά που τον ανοίγεις είναι zoomed out ο χάρτης, σε πιάνει η ψυχή σου xD
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  11. #888
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Να πω και εγώ δυο λόγια για το παιχνίδι (ναι 2+ χρόνια μετά, και ας μην το διαβάσει κανείς )

    Αγόρασα τα 4, Unity + Syndicate όλα μαζι και τα παίζω back-to-back - η χαρα του να παιρνεις παιχνιδι πολυ μετα τη κυκλοφοριας του δεν λέγεται. Ούτε κανένα τρελό bug, καλή τιμή και δεν περιμένεις και patches να κατέβουν. Χαίρομαι ιδιαιτέρως που πρόλαβα και δεν έφαγα στη μάπα όλα τα AC Initiates, το companion app κτλ.

    Το Unity συνολικα μου φαινεται η μεγαλύτερη αλλαγή της σειράς από την σύλληψή της. Ειδικά στην αρχή που το ξεκίνησα, άρχισα να παρατηρώ ότι δεν έχουν αφήσει σχεδόν τπτ από τα παλιά - καλώς ή κακώς.

    Πράγματα τα οποία ήταν δεδομένα στη σειρά έχουν αλλάξει. Το "press X to walk faster", τα πουρνάρια που κρυβόμασταν εξαφανίστηκαν, το σφύριγμα για να τραβήξεις τους εχθρούς στην περιοχή, το animus στο loading. Ακόμα και ο ήχος του leap of faith άλλαξε.

    ΙΣΤΟΡΙΑ

    Η ιστορία ίσως είναι η πιο μικρή της σειράς. Ξεκινάει και θυμίζει έντονα το AC2. Θα ήθελα να της δώσουν περισσότερη έμφαση γιατί οι χαρακτήρες έχουν καλές βάσεις.

    Η ιστορία στο παρόν συνεχίζει να είναι ένα κακόγουστο αστείο.

    Επίσης είναι κρίμα που δεν έδωσαν περισσότερη έμφαση στα προαιρετικά "Paris" stories. Και αυτά όπως και τα co-op missions είχαν ωραίες ιστορίες τα οποία όμως επειδή δεν είναι αναγκαία ούτε για το story ούτε για τα κύπελλα, κάπου χάνονται. Έχω αφήσει ακόμα κάποια και λογικά θα τα ολοκληρώσω όλα.


    ΓΡΑΦΙΚΑ

    Generational leap. Το παιχνίδι, παρά τα προβλήματά του, είναι πολύ όμορφο. Υπέροχος φωτισμός, λεπτομέρειες που θες να τις χαζεύεις με τις ώρες (κάτι τρελά βιτρό), το animation και τα μοντέλα χαρακτήρων έχουν βελτιωθεί αισθητά (subsurface scattering FTW) συγκριτικά με τα προηγούμενα παιχνίδια της σειράς. Το animation στο parkour, τα ρούχα του Arno και τα physics της στολής είναι κάτι που θα μπορούσα να τα χαζεύω όλη μέρα. Μου φαίνεται ότι ο μόνος πραγματικός του εχθρός είναι το ότι δεν μπορούσε να τρέξει σε καλύτερες κονσόλες.


    GAMEPLAY

    Στην αρχή σου πέφτουν όλες οι αλλαγές μαζί και ψάχνεσαι.. καθόμουν και googlαρα που πήγαν τα whistle, double (air) assassinations κτλ.

    Parkour

    Το παιχνίδι είναι πολύ πιο δύσκολο από τα παλιά στην αρχή του. Μάζεψα όμως γρήγορα λεφτά και πήρα το καλύτερο σπαθί στο παιχνίδι και από πολύ δύσκολο, έγιναν όλες οι μάχες πανεύκολες Πριν αλλάξω σπαθί αν ερχόντουσαν 3-4 εχθροί την έκανα, τώρα θερίζω στρατούς ολόκληρους.

    Μου άρεσε η εξέλιξη του parkour (Χ για να ανέβεις, Ο για να κατέβεις ενώ πατάς το R2). Δυο αρνητικά με ενόχλησαν σε αυτό. Το πρώτο είναι ότι όταν τρέχεις στις σκεπές συνήθως πατάς το R2+X με αποτέλεσμα να μην έχεις ελεύθερο τον αντίχειρα για να χειρίζεσαι την κάμερα. Το άλλο θέμα του parkour είναι ότι αρκετές φορές "κολλάει". Δεν περνάει από το ένα παράθυρο στο διπλανό, μπορεί να μην πιαστεί από την κόγχη που είναι ακριβώς από πάνω κτλ. Ήθελε λίγη προσοχή παραπάνω.

    Combat

    Το combat μου φάνηκε υπερβολικά στρυφνό και άχαρο. Είχε φτάσει στο Brotherhood ή το Revelations σε ένα σημείο που οι μάχες είχαν μια ποικιλία την οποία δεν ξαναείδαμε από τότε. Είμαι ο μόνος που θυμάται το κυπελλο που έπρεπε να σκοτώσεις έναν εχθρό με ένα σκουπόξυλο (Brotherhood νμζ); Το 3 εναρμόνισε τις μάχες με το parkour και την ελεύθερη κίνηση αλλά στην ουσία από το 3 και μετά το μόνο ενδιαφέρον που έχουν οι μάχες είναι κάποια εντυπωσιακά animations στα finishers.

    Τώρα οι εχθροί είναι πάρα πολύ γρήγοροι - δεν συμφέρει να κάνεις τις "δυνατές" κινήσεις σου ή το stun γιατί αργεί το animation και μπορεί να σε χτυπήσουν. Επίσης,τον στόχο τους θα τον ζήλευε ακόμα και ο Λούκυ Λουκ. Σε πετυχαίνουν στον αέρα - πιο γρήγοροι κι από τη σκιά τους.

    AI

    Το AI επίσης έχει πάει περίπατο από το 3 και μετά. Οι εχθροί σε κυνηγάνε μόνο και μόνο επειδή τρέχεις. Και πες πάει στο διάολο, αν τρέχεις σαν σίφουνας, φρουροί είναι, σου λένε "κάτι παίζει". Αλλά σε αντίθεση με παλιότερα παιχνίδια της σειράς, δεν υπάρχει διαχωρισμός "aggressive/απλού" τρεξίματος. Τώρα απλά άπαξ και θες να πας γρήγορα, ξέρεις ότι θα σε κυνηγήσουν. Πρέπει να πάρεις καλύτερο εξοπλισμό για να μειωθεί το aggression των εχθρών στο τρέξιμο.

    Θετικα
    - γραφικά
    - Εντυπωσιακός ο κόσμος, χωρίς να με τρελαίνει ο αριθμός του πλήθους. Στην τελική αν είχαν τα θέματα που είχαν ας έβγαζαν 20-30 άτομα από την κάθε σκηνή και δεν θα μειωνόταν σε μεγάλο βαθμό η αίσθηση του όχλου IMO.
    - Παρίσι. <3
    - Πολλά νέα συστήματα είναι εξαιρετικά καλοφτιαγμένα (ο χάρτης πχ έχει τρομερή λεπτομέρεια).
    - Το σύστημα εξοπλισμού είναι αρκετά απλό και ταυτόχρονα χρήσιμο.
    - Τα helix rifts (νμζ ετσι τα λενε) που σε μεταφέρουν σε μεταγενέστερες περιοχες... Απλα απίστευτα. Εμπνευσμένα και καλοφτιαγμένα!!!
    - Cafe Theatre. Πανέμορφη "βάση" επιχειρήσεων Σε μπερδεύει λίγο σαν κτήριο, αλλά κάθε φορά που μπαίνω μέσα σκέφτομαι πόσο θα ήθελα να μένω και εγώ εκεί.
    - Σύστημα αναβάθμισης της πόλης και της βάσης. Θα το ήθελα λίγο πιο βαθύ ίσως, αλλά ήταν κάτι που πάντα μ άρεσε και λείπει χρόνια από τη σειρά.

    Αρνητικά
    - μέτρια ιστορία στο παρελθόν
    - γελοία ιστορία στο παρόν
    - το combat είναι εξαιρετικα δύσκολο στην αρχή. επισης, δεν έχει ποικιλία για μια ακόμη φορά
    - μου κακοφάνηκε ΠΑΡΑ πολύ που, ενώ κάνανε πιο δύσκολο το combat για να "υπάρχει challenge", ταυτόχρονα μας έβαλαν και 800 micro-transactions αν θέλουμε κανένα "boost" στη ζωή κτλ. Ευτυχώς με λίγο καλό management στα οικονομικά του παιχνιδιού το ξεπερνάς εύκολα το πρόβλημα.
    - Η τακτική για να προσελκύσεις τους φρουρούς κάπου είναι ανύπαρκτη. Ολόκληρος assassin και για να έρθουν ή πρεπει να ρίξεις βεγγαλικά ή να σε δουν για λίγη ώρα (!!!) και να έρθουν να σε ψάξουν.
    - αυτό είναι κατανοητό γιατί συμβαίνει, αλλά είναι το πρώτο παιχνίδι στη σειρά μετά το Revelations που δεν έχουμε έντονη την παρουσία των δέντρων και ανόμοιου εδάφους
    - τα μπαούλα να τα βάλουν εκεί που δεν βλέπει ήλιος


    Γενικά είναι ένα ευχάριστο παιχνίδι που δείχνει μια διάθεση της Ubisoft να βελτιώσει τη σειρά, δυστυχώς όμως καταρρακώθηκε από τις γνωστές απαράδεκτες τακτικές της εταιρείας. Τουλάχιστον κατάφερε να μείνει κάτι καλό...

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  12. The Following 6 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    hakoo (04-02-2017),jk_blue_tiger (17-01-2017),Kane (16-01-2017),PDS (16-01-2017),tonybsg (18-01-2017),Valkyre (17-01-2017)

  13. #889
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default



    Φαίνεται πολύ πιο σταθερό!
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  14. #890
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post


    Φαίνεται πολύ πιο σταθερό!
    Για τα loading times έχουμε τπτ? Γιατί στο "fast" travel σηκώνομαι κ φτιάχνω καφέ.
    Το μεγαλύτερο αρνητικό μέχρι στιγμής ( 6 seq) είναι το story.Δλδ έχεις μία από τις σημαντικότερες στιγμές στην ευρωπαϊκή ιστορία, κάνεις το τέλειο virtual tour (όπως και σε κάθε AC) στο Παρίσι και η ενασχόληση με τα γεγονότα είναι εντελώς επιδερμική.

  15. #891

    Default

    επειδη σπαμαρουμε το θεμα του syndicate.ποσταρω εδω.
    το unity μετα τα 60gb update λεγοταν λειτουργικο παιχνιδι,γιατι πριν ηταν bugs, framedrops,glitches κ τιποτα παραπανω.επισης δεν γουσταρα καθολου τον πρωταγωνιστη,μα καθολου ομως. θα μπορουσε να ηταν ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια οντως.μου αρεσε η εποχη κ γενικα το σκηνικο του.
    αμα δεν γινοταν αρπακολατζιδικη κ τεμπελικη δουλεια μιας κ ηταν τεχνικα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ,οπως κ αν ειχε αλλον πρωταγωνιστη,θα ηταν ενα υπεροχο παιχνιδι.

    πιστευω πως αν το εφτιαχναν τωρα το παιχνιδι,με την ιδια δουλεια που εχουν ριξει για το origins.θα ειχαμε ενα αριστουργημα!!

  16. #892
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Εγω το σκεφτομαι να το παιξω το ρημαδι στο Pro με boost mode....


  17. #893
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Εγω το σκεφτομαι να το παιξω το ρημαδι στο Pro με boost mode....
    Δεν αντιμετώπισα τεχνικά προβλήματα στο δικό μου playthrough.

  18. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    Valkyre (23-10-2017)

  19. #894
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Δεν αντιμετώπισα τεχνικά προβλήματα στο δικό μου playthrough.
    Το στορυ τελικα ειναι για τα μπαζα? Γιατι σε ειδα στο seq 6 να εισαι απογοητευμενος...

    Γενικα ειμαι ερωτευμενος με το Παρισι και μαλιστα της περιοδου εκεινης αλλα ολα τα υπολοιπα με προβληματιζουν... το εχω αχτι απο τοτε που βγηκε...

  20. #895
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εμένα προσωπικά με είχε απογοητεύσει το Story. Το Παρίσι βέβαια ήταν πανέμορφο.
    Εμένα βέβαια το μόνο που μου άρεσε ήταν οι coop missions που μπορούσες να παίξεις μαζί με έναν φίλο.
    Αλλά γενικά μετά το Revelations έχω παρατήσει την σειρά...



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  21. #896

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το στορυ τελικα ειναι για τα μπαζα? Γιατι σε ειδα στο seq 6 να εισαι απογοητευμενος...

    Γενικα ειμαι ερωτευμενος με το Παρισι και μαλιστα της περιοδου εκεινης αλλα ολα τα υπολοιπα με προβληματιζουν... το εχω αχτι απο τοτε που βγηκε...
    για 'μενα φιλε ξεκινα το κ κρινε μονος σου.αλλωστε 15 ευρω εχει τωρα.δε χανεις κ τπτ.ισως να σου αρεσει,ασε που στο pro θα ενα τσακ καλυτερο.

  22. #897
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post
    Το στορυ τελικα ειναι για τα μπαζα? Γιατι σε ειδα στο seq 6 να εισαι απογοητευμενος...

    Γενικα ειμαι ερωτευμενος με το Παρισι και μαλιστα της περιοδου εκεινης αλλα ολα τα υπολοιπα με προβληματιζουν... το εχω αχτι απο τοτε που βγηκε...
    Αντικειμενικά ο Arno είναι αδιάφορος. Βασικά έχουν πάρει στοιχεία από τις ιστορίες προηγούμενων πρωταγωνιστών και έφτιαξαν την δικιά του. Ανέμπνευστο γράψιμο χαρακτήρα.
    Υποκειμενικά τώρα λόγω της ιστορικής περιόδου του παιχνιδιού, περίμενα πολύ περισσότερα in game από αυτά που σου δίνει σαν συμπληρωματικές εγκυκλοπαιδικές αναφορές (κομμάτι εξάλλου που δεν έχουμε παράπονο από κανένα AC). ίσως να φταίνε οι προσδοκίες μου που ήταν πολύ μεγάλες.

  23. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    Valkyre (24-10-2017)

  24. #898
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,230
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by christos-sonyboy View Post
    για 'μενα φιλε ξεκινα το κ κρινε μονος σου.αλλωστε 15 ευρω εχει τωρα.δε χανεις κ τπτ.ισως να σου αρεσει,ασε που στο pro θα ενα τσακ καλυτερο.
    Δεν ειναι το κοστος του παιχνιδιου σε χρημα που με απασχολει αλλα σε χρονο.

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Αντικειμενικά ο Arno είναι αδιάφορος. Βασικά έχουν πάρει στοιχεία από τις ιστορίες προηγούμενων πρωταγωνιστών και έφτιαξαν την δικιά του. Ανέμπνευστο γράψιμο χαρακτήρα.
    Υποκειμενικά τώρα λόγω της ιστορικής περιόδου του παιχνιδιού, περίμενα πολύ περισσότερα in game από αυτά που σου δίνει σαν συμπληρωματικές εγκυκλοπαιδικές αναφορές (κομμάτι εξάλλου που δεν έχουμε παράπονο από κανένα AC). ίσως να φταίνε οι προσδοκίες μου που ήταν πολύ μεγάλες.
    Σε ευχαριστω, αν και ακομα παλινδρομω γυρω απο την αποφαση. Μαλλον θα το δοκιμασω μονο και μονο για το αχτι που λεγαμε.

  25. #899
    Forum GOD the master's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Athens
    Posts
    5,843
    PSN ID
    Kuromajo__
    Name
    リーナ

    Default

    Δεν ειναι τοσο κακο, σε συγκριση με τα υπολοιπα της σειρας φαινεται να υστερει σε story. characters κλπ, αλλα αν μπορεις να το δεις σαν stand alone σιγουρα τουλαχιστον θα σου αρεσει , γενικα για μενα η μαγεια του ac ειναι οτι σου επιτρεπει να "ταξιδευεις" στο παρελθον και να βιωνεις εμπειριες που λιγα games μπορουν να προσφερουν , δεν θα κανω spoil αλλα ακομα και το unity εχει καποια breathtaking moments που αν και λιγο Out of context σε κανουν να μενεις με το στομα ανοιχτο ,

  26. #900
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Παιδιά όσοι έχετε παίξει το game θυμάστε αν μπορείς να κάνεις rush το main story?
    Εννοώ οτι θέλω απλά να το ξεπετάξω χωρίς να ασχοληθώ με όλα τα extra που έχουν τα assassins games. Γίνετε αυτό ή θα πρέπει να κάνω και side παράλληλα?

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •