Page 1 of 46 1234511 ... LastLast
Results 1 to 20 of 909

Thread: Assassin's Creed: Unity

  1. #1
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default Assassin's Creed: Unity




    One of this fall's big Assassin's Creed games, called or code-named Unity, is set at least partly in 18th-century Paris, according to early leaked screenshots obtained by Kotaku.

    These screenshots, sent to me by a source who requested anonymity, show Unity's new assassin roaming around what appears to be Paris. You can see Notre Dame, the Seine River, and other Parisian landmarks, and the shots are very clearly from an early version of the game.

    What's more, this is just one of two major Assassin's Creed games that will be out later this year, according to a number of sources. Unity will be for the current-gen consoles—Xbox One and PS4—while a second game, possibly called or code-named Comet, will be released on Xbox 360 and PS3. Presumably one or both versions will also be on PC. Sorry, Nintendo fans: I haven't yet heard anything about Wii U.1

    This information comes both from web chatter and our own conversations with developer sources. For months now we've heard rumors and rumblings about what could be the next installment in Ubisoft's popular assassin-parkour series, which has been released on an annual schedule for five years now. There's been a new major Assassin's Creed every fall since 2009.
    Interesting as all this is, the prospect of two major AC games this fall is particularly noteworthy. Some might be excited that Ubisoft is liberating their teams from the shackles of cross-gen development for Unity, which won't have to make any compromises to fit into last-gen hardware. But some critics have already accused Ubisoft of milking the Assassin's Creedfranchise—in the past five months alone we've seen Black Flag, the mobile game Pirates, the HD remakes of Liberation, and an Assassin's Creed board game called Arena. Two new games this fall could add to Assassin's Creed's reputation as an overused series.

    A few weeks ago, rumors about Unity popped up on the gaming forum NeoGAF, and were later corroborated by Examiner's Nicholas Gigante, who has been correct about Ubisoft-related rumors in the past. The gist: Unity is one of two Assassin's Creed games this fall; Unity is set during the French Revolution; Unity stars an assassin named Arno. This all matches up with rumblings we've heard in conversations with our own developer sources. It also meshes with the screenshots we've obtained (all posted below).2

    Last month, Assassin's Creed producer Jade Raymond told AdWeek that the next game in the franchise would be set during her "favorite historical era." A fake internal e-mail in last year'sAssassin's Creed IV hinted at a number of potential historical settings for future games in the series, one of which was the French Revolution. Last year at E3, Ubisoft boss Yves Guillemot told Kotaku boss Stephen Totilo that they had three Assassin's Creeds in development.3

    When reached by Kotaku this morning, Ubisoft declined to comment on this story.


    You can see all of the leaked screenshots below. It's worth noting: these are early screenshots of an unfinished game. The final product will likely look different, and we hear the textures will look much better when Unity is out later this year. (Also, some of these city plazas will probably look less empty.)4


    One notable new feature: there are now buttons to "parkour" up and down. I hear this is part of a new Assassin's Creed navigation mechanic that will debut when Unity releases this fall.

    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Leon_DiZ For This Useful Post:

    Desmond (19-03-2014),giwrgos2001 (20-03-2014)

  3. #2
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    (Προ)επαναστατική Γαλλία & αρχιτεκτονική της περιόδου: Take my money!
    Σε πρώτη φάση κρίνω ως θετική την είδηση των 2 διαφορετικών games για last & next gen.Εξάλλου οι διαθέσιμοι πόροι για το franchise είναι άπειροι.

  4. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    PDS (19-03-2014)

  5. #3
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    (Προ)επαναστατική Γαλλία & αρχιτεκτονική της περιόδου: Take my money!
    Σε πρώτη φάση κρίνω ως θετική την είδηση των 2 διαφορετικών games για last & next gen.Εξάλλου οι διαθέσιμοι πόροι για το franchise είναι άπειροι.
    Μου φαίνετα κάπως περίεργο να είναι μόνο στο ένα από τα δύο το κάθε παιχνίδι. Πιο λογικό θα μου φαινόταν το ένα να είναι next και το άλλο cross-gen.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  6. #4

    Default

    best news of the day!!! παρκουρ στο Παρισι!!!
    και επιτελους να ξεκαθαρισει και το τοπιο με cross/next gen (τι το πηραμε το εργαλειο?!)

  7. #5
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Lnds500 View Post
    Μου φαίνετα κάπως περίεργο να είναι μόνο στο ένα από τα δύο το κάθε παιχνίδι. Πιο λογικό θα μου φαινόταν το ένα να είναι next και το άλλο cross-gen.
    Θα μου φαινόταν λογικό η αρχική κυκλοφορία να ήταν ξεχωριστή και έπειτα από ένα εύλογο χρονικό διάστημα (άνοιξη 15) η ps3 έκδοση port στο ps4.
    Όπως και νά'χει, σωστή η απόφαση καθώς πολύ καλό το αποτέλεσμα του Black Flag αλλά οι απαιτήσεις μεγαλώνουν και το αρνητικό feedback για το Watch Dogs είναι ακόμα επίκαιρο.

  8. #6
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Προσωπικά αυτή η σειρα με έχει κουράσει(έχω παρατήσει στη μέση το Revelations)
    Οπως θα με κούραζε οποιοδήποτε franchise έβγαινε κάθε χρόνο(ναι ακόμα και το GTA) πολύ milking ρε παιδια...
    Spoiler!

  9. The Following 3 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    FotisGRC (20-03-2014),Nek_Food (20-03-2014),teras1 (22-03-2014)

  10. #7
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Προσωπικά αυτή η σειρα με έχει κουράσει(έχω παρατήσει στη μέση το Revelations)
    Οπως θα με κούραζε οποιοδήποτε franchise έβγαινε κάθε χρόνο(ναι ακόμα και το GTA) πολύ milking ρε παιδια...
    Και εγω εχω την ιδια σκεψη. Και εγω σταματησα το Revelations στη μεση. Βαρεθηκα ενα πραγμα...
    Εχω ακουσει καλα λογια για το Black Flag και λεω να το δοκιμασω παντως μηπως αλλαξω γνωμη επειτα...
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  11. #8
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    To setting ειναι ενδιαφερον, αλλα θα συμφωνησω και εγω οτι το πολυ το milking το βαριεται και ο θεος, θα ηταν πολυ καλο εαν αυτο το setting ειχε μπει στο 3, και ξερω εγω μια βικτωριανη βρετανια στο 4 και να εκλεινε εκει η σειρα, ηταν πολυ φαουλ για μενα το γεγονος οτι πηγε στην αμερικη η σειρα, ποσο δε μαλλον στην καραιβικη.

  12. #9
    PS4forums Fanatic Ezio's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,566
    Name
    Γιάννης

    Default

    Εγώ θα ήθελα να παρατούσε η Ubisoft το assassin's creed και να συνέχιζε με νέα παιχνίδια, κι αυτά τοποθετημένα σε ιστορικές περιόδους. Τι εννοώ: μην κάνεις Ubisoft πάλι assassin's creed, αφού το έχεις με την ιστορία (δεν εννοώ το σενάριο), κάνε ένα παιχνίδι τοποθετημένο στην γαλλική επανάσταση ας πούμε, και κάνε τον ήρωα ένα νέο που είναι ερωτευμένος με μια κοπέλα, αυτή πεθαίνει λόγω της εξαθλίωσης λίγο πριν από την επανάσταση, και αυτός, ενώ ήταν παθητικός, ενώ απλώς ζούσε στην εξαθλίωση χωρίς ελπίδα, τώρα αποφασίζει να ρίξει το καθεστώς που σκότωσε την κοπέλα του.
    Βέβαια, αυτό μπορεί να γίνει και σε παιχνίδι assassin's creed. Όμως, πιστεύω θα είχε άλλη αποδοχή το παιχνίδι, αλλιώς θα το έβλεπε ο κόσμος που έχει βαρεθεί τα assassin's creed.
    Πέρα από αυτά, ενδιαφέρον το setting, ελπίζω οι εικόνες είτε να είναι πολύ πρώιμες, είτε να είναι από last-gen, αν και τώρα που τις παρατηρώ καλύτερα, τα χόρτα φαίνονται άσχημα, και ίσως τα φύλλα στα δέντρα.
    Last edited by Ezio; 20-03-2014 at 13:45.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Ezio For This Useful Post:

    teras1 (22-03-2014),WolfRathmA (20-03-2014)

  14. #10
    Moderator enstikto's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ampelokipoi
    Posts
    7,764
    PSN ID
    enstikto
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by Ezio View Post
    Εγώ θα ήθελα να παρατούσε η Ubisoft το assassin's creed και να συνέχιζε με νέα παιχνίδια, κι αυτά τοποθετημένα σε ιστορικές περιόδους. Τι εννοώ: μην κάνεις Ubisoft πάλι assassin's creed, αφού το έχεις με την ιστορία (δεν εννοώ το σενάριο), κάνε ένα παιχνίδι τοποθετημένο στην γαλλική επανάσταση ας πούμε, και κάνε τον ήρωα ένα νέο που είναι ερωτευμένος με μια κοπέλα, αυτή πεθαίνει λόγω της εξαθλίωσης λίγο πριν από την επανάσταση, και αυτός, ενώ ήταν παθητικός, ενώ απλώς ζούσε στην εξαθλίωση χωρίς ελπίδα, τώρα αποφασίζει να ρίξει το καθεστώς που σκότωσε την κοπέλα του.
    Βέβαια, αυτό μπορεί να γίνει και σε παιχνίδι assassin's creed. Όμως, πιστεύω θα είχε άλλη αποδοχή το παιχνίδι, αλλιώς θα το έβλεπε ο κόσμος που έχει βαρεθεί τα assassin's creed.
    Πέρα από αυτά, ενδιαφέρον το setting, ελπίζω οι εικόνες είτε να είναι πολύ πρώιμες, είτε να είναι από last-gen.
    Les Miserables: The video game

  15. The Following 2 Users Say Thank You to enstikto For This Useful Post:

    FotisGRC (20-03-2014),teras1 (22-03-2014)

  16. #11
    Stealth Moderator Valkyre's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Outer Heaven
    Posts
    31,229
    Name
    Δημήτρης

    Default

    To setting μου αρεσει κι εμενα πολυ. Σωστη επιλογη, ενδιαφερον μερος, ενδιαφερουσα εποχη.

    Επιζω να μην ειναι αυτος ο τεχνικος τομεας ενδεικτικος γιατι yuck!

  17. #12

    Default

    η εποχη που τοποθετειται το παιχνιδι εχει να προσφερει απειρα αλλα τα ιστορικα γεγονοτα δεν θα χουν απο μονα τους απηχηση στο κοινο.
    ελπιζω να χει γινει φρεσκαρισμα οσον αφορα τα side missions, μαχες κλπ ωστε να δουμε νεα στοιχεια. πχ στο 4 οι ναυμαχιες εδωσαν ενα συν.
    κατα τα αλλα η ubi εχει το concept, τους πορους και την τεχνογνωσια να το παει ενα βημα παραπερα και να αποφυγει το αρμεγμα του τιτλου.
    παρολα αυτα νομιζω οτι ουτε τις εταιριες συμφερει πλεον η επαναληψη μιας και χανουν παρα κερδιζουν (μακροπροθεσμα) απλα καποιοι φοβουνται το ρισκο και εμενουν στην αποψη ομαδα που κερδιζει δεν αλλαζει. αλλα με την γρηγορη διαδοση της πληροφοριας, τα reviews και το κοινο να την ψαχνει λιγο περισσοτερο για το που θα δωσει τα λεφτα του υπαρχει μια εμμεση πιεση για αλλαγες και καινοτομια. επισης ξερουν οτι οταν το κυκλοφορησουν θα υπαρχουν ηδη αρκετα παιχνιδια. Νομιζω παντως οτι το 4 αλλαξε τη γνωμη πολλων που ειχαν ξενερωσει με το 3. Δεν ξερω γιατι αλλα ειμαι αισιοδοξος για το 5.
    επισης διαβασα οτι οι φωτος που διερευσαν δειχνουν τον τιλο σε αρχικο σταδιο (λειπουν κτηρια και γενικα πολλα ειναι ακομα σε εξελιξη)
    θα δουμε!

  18. The Following User Says Thank You to giwrgos2001 For This Useful Post:

    Desmond (20-03-2014)

  19. #13
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Quote Originally Posted by Valkyre View Post

    Επιζω να μην ειναι αυτος ο τεχνικος τομεας ενδεικτικος γιατι yuck!
    A κανει μπαμ οτι ειναι απλα καποια assets, ετσι θελω να ελπιζω τουλαχιστον...
    Εγω παλι δεν εχω ενθουσιαστει και τοσο με το setting, ναι μεν εχει ιστορικα πολλα να πει και (επιτελους) επιστρεφει και ενα setting με επιβλητικη αρχιτεκτονικη που θα κανει το building climbing και παλι relevant, αλλα περιμενα κατι αρκετο διαφορετικο αυτη τη φορα. Κατι σε αλλη ηπειρο, σε καπως πιο αρχαιο πολιτισμο? Δεν ξερω, κατι πιο ιντριγκαδορικο τελος παντων. Ειχα ψηθει για feudal Japan πχ, η για Αιγυπτο.


  20. #14
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Αιγυπτο? και που θα σκαρφαλωνες στους αμμολοφους?



    LOL , βασικα πιστευω οτι δεν εχει νοημα να γυρισει στην μεση ανατολη, και ναι το ξερω οτι η αιγυπτος "τεχνικα" δεν ανηκει στην μεση ανατολη, αλλα θα ειχε παρομοιο setting με το πρωτο παιχνιδι της σειρας.

  21. #15
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Slay View Post
    To setting ειναι ενδιαφερον, αλλα θα συμφωνησω και εγω οτι το πολυ το milking το βαριεται και ο θεος, θα ηταν πολυ καλο εαν αυτο το setting ειχε μπει στο 3, και ξερω εγω μια βικτωριανη βρετανια στο 4 και να εκλεινε εκει η σειρα, ηταν πολυ φαουλ για μενα το γεγονος οτι πηγε στην αμερικη η σειρα, ποσο δε μαλλον στην καραιβικη.
    Όσο πουλάει εκατομμύρια το milking θα συνεχιστεί.
    Το setting γ@μάει και προσωπικά το περίμενα από το ΙΙΙ αντί της αμερικής.Συν τοις άλλοις πρέπει να πλησιάσουμε χρονολογικά στα γεγονότα του The Fall και να παίξουμε επιτέλους ως Nikolai Orelov .
    Spoiler!
    σε game?Το θέλω τώρα!

  22. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    tonybsg (20-03-2014)

  23. #16
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Ελπιζω να φερει φρεσκες ιδεες γιατι οπως ειπατε, το milking παει συννεφο. Προσωπικα, το Black Flag ανανεωσε λιγο το ενδιαφερον, κυριως λογω καλυτερων γραφικων στις next gen κονσολες και των ναυμαχιων. Απο την αλλη, κουρασαν τα ιδια και τα ιδια, ιδιαιτερα οι side missions.

  24. #17
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default

    Μιας και όλοι βάζετε στην κουβέντα το milking του franchise, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με ένα παιχνίδι που μου προσφέρει τόσες διασκεδαστικές ώρες και με ταξιδεύει σε όλον τον κόσμο! Οπότε κάθε χρόνο, με ιδιαίτερη προσμονή, περιμένω και την επόμενη προσθήκη στους τίτλους της σειράς.


  25. The Following 4 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    AriStos13 (21-03-2014),Desmond (20-03-2014),ezio_auditore (21-03-2014),Kane (21-03-2014)

  26. #18

    Default

    Quote Originally Posted by tonybsg View Post
    Μιας και όλοι βάζετε στην κουβέντα το milking του franchise, προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με ένα παιχνίδι που μου προσφέρει τόσες διασκεδαστικές ώρες και με ταξιδεύει σε όλον τον κόσμο! Οπότε κάθε χρόνο, με ιδιαίτερη προσμονή, περιμένω και την επόμενη προσθήκη στους τίτλους της σειράς.
    εδω θα συμφωνησω και γω. η περιηγηση σε τοπους και χρονολογιες τοσο μακρινες, η αισθηση ελευθεριας που νιωθεις, τα πολλα και ενδιαφεροντα ιστορικα/πολιτισμικα στοιχεια, ακομα και τα mini games, κλπ κλπ (προσφερει παρα πολλα) ειναι κατι το εκπληκτικο! Και να κανω το δικηγορο του διαβολου: αν δεν υπηρχε η αναγκη και η ζητηση του κοσμου για μια τετοια πετυχημενη συνταγη δεν θα διναν συνεχεια...ακομα θυμαμαι τη συγκινηση οταν κατεκτησα το πρωτο καστρο μου στο 4!

  27. The Following User Says Thank You to giwrgos2001 For This Useful Post:

    tonybsg (20-03-2014)

  28. #19
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Ασχέτως του ετήσιου milking, υπάρχει όντως πολύ «ψωμί»... και γαλλική επανάσταση και με την ελληνική επανάσταση του 1821 (βλ. Μασόνοι/Φιλική Εταιρία) μπορούν να ασχοληθούν αν θέλουν.

  29. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    Akrida79 (21-03-2014)

  30. #20
    PS4forums Fanatic tonybsg's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    3,998
    PSN ID
    tonybsg

    Default



    Qu'ils mangent de la brioche [Let them eat cake]! We have been working on the new Assassin's Creed for more than three years and although we weren't quite ready to show you our full vision for a next-gen only AC, it seems Abstergo are trying to force our hand! So here's a true first look at in-game footage from Assassin's Creed Unity. Stay tuned - we'll have many more exciting details for you in the months ahead!


  31. The Following 8 Users Say Thank You to tonybsg For This Useful Post:

    Desmond (21-03-2014),Leon_DiZ (21-03-2014),litanies (21-03-2014),PDS (21-03-2014),pgp69 (21-03-2014),psx3 (21-03-2014),spartan (22-03-2014),Viper (21-03-2014)

Page 1 of 46 1234511 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •