Page 100 of 114 FirstFirst ... 509096979899100101102103104110 ... LastLast
Results 1,981 to 2,000 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1981

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    BillyFlo81 (31-01-2018),chronohill (31-01-2018),DJTaurus (31-01-2018),mihalis13 (31-01-2018),PDS (02-02-2018)

  3. #1982
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Ισως ο παρακατω switcher να δινει την λυση για την εναλλαγη καλωδιων στο PSVRv1 λογω HDR, χωρίς απώλειες στην ποιοτητα του σήματος:
    https://www.amazon.com/gp/product/B0...k_ql_qh_dp_hza

    Μοναδικο μειονέκτημα, τα δυο επιπλεον καλωδια που θα μας γεμισουν τον χωρο (ένα τροφοδοσιας για το switcher και ενα δευτερο καλώδιο HDMI 2.0).

  4. #1983
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  5. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    BillyFlo81 (02-02-2018)

  6. #1984
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default





    .

  7. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (17-02-2018)

  8. #1985

    Default

    Στην Αμερική παίζει η έκπτωση για το version 2.
    https://blog.us.playstation.com/2018...g-february-18/


  9. #1986

    Default

    Βγήκε μετά από καιρό παιχνίδι του VR με πολύ καλές κριτικές. Από το studio του raw data.
    https://www.playstation.com/en-us/ga...nt-vector-ps4/
    https://store.playstation.com/en-gr/...d=pa-st-111284
    Last edited by DJTaurus; 17-02-2018 at 10:52.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to DJTaurus For This Useful Post:

    chronohill (17-02-2018),PDS (17-02-2018)

  11. #1987
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default







    .

  12. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (20-02-2018),DJTaurus (20-02-2018),toninio (21-02-2018)

  13. #1988
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    PS Blog: Play an ape & escape a military camp in movie tie-in Crisis On The Planet Of The Apes, out 3rd April on PS VR

    Outgunned and outnumbered, use your simian strength and wits in this story set between the movies of the cinematic franchise
    We’re excited to share that Crisis is a first-person action adventure VR game where, for the first time, you are able to live as a powerful, intelligent ape in the apocalyptic world of Planet of the Apes. You’ll need to break out of a military camp by climbing, jumping, wielding assault rifles, all while using your wits and simian strength an exciting couple of hours of visceral VR gameplay.

    We worked with the great startup developer, Imaginati, who brought this piece to life through countless hours of hard work and dedication to making an immersive VR-only game experience.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    DJTaurus (28-02-2018),PDS (28-02-2018)

  15. #1989
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Μου ηρθε το Moss για review (ελπιζω να το γραψω συντομα) και φαγωθηκε η μικρη να δοκιμασει το VR, οποτε της εβαλα συνολικα 15 λεπτα περιπου. Οι αντιδράσεις της ηταν ολα τα λεφτα, προσπαθουσε να πιάσει τα αντικέιμενα μέσα στο παιχνιδι. Προσπάθησα να το παιξουμε λιγο μαζι , αυτη να κοιταει δηλαδη και εγω να ελεγχω το ποντικάκι, αλλα απλα στο συγκεκριμενο παιχνιδι ειναι σχεδον αδυνατο. Οποτε λεω ας της βαλω να δει το Allouete που το ειχα κατεβασει, ξεκιναει που λετε , και με το που κοιταει κατω και βλεπει το κενο, φωναζει ΘΑ ΠΕΣΩ!!!. Τελικα την πηρα αγκαλιά και το ειδε. Τωρα δυστηχως θα πρέπει να κοιμάται για να ανοιγω το VR γιατι κάθε φορα που θα με βλέπει θα θέλει να το φοράει , και είναι πολυ μικρή ακόμα για αυτό.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Leon_DiZ (01-03-2018),PDS (01-03-2018)

  17. #1990
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειναι για πανω απο 12 ετων το VR νομιζω, αλλα τετοια παιχνιδια που δεν εχουν κινηση μαλλον ειναι ακινδυνα.
    .

  18. #1991
    Elite Spiros20's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Ηράκλειο Κρήτης
    Posts
    952
    PSN ID
    SpirosLP
    Name
    Σπύρος

    Default

    Ρε παιδιά το PSVR V2 υπάρχει στα ελληνικά καταστήματα ή ακόμα το πρώτο έχουμε;

  19. #1992
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Το πρώτο ακομα...

  20. #1993
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  21. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (08-03-2018),Leon_DiZ (10-03-2018)

  22. #1994
    Cool Member skyrios's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    αθήνα
    Posts
    171
    PSN ID
    lillypower
    Name
    Tasos

    Default

    Hello,
    πριν απο ένα 6μηνο έδωσα το psvr μου για διάφορους λόγους.

    τωρα είναι μια πολυ καλύτερη φάση που θα μπορούσα να ασχοληθώ αν το είχα και βλέπω οτι στο store και σε ανακοινώσεις γίνεται χαμός απο καινουριους τίτλους. Ετσι σκέφτηκα να ρωτήσω τι λέτε εσείς που είστε μέσα στα πράγματα και φαντάζομαι δοκιμάζετε τι βγαίνει.

    Προσφέρουν καινουρια πράγματα οι νέες κυκλοφορίες, και βγαίνουν αξιόλογοι τίτλοι? Υπάρχει εξελιξη?

    Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας!
    Τάσος

    ΥΓ: Επισης άκουσα αρκετά καλά για το farpoint και γενικά το AIM. Αυτο πάει μόνο πακέτο (60ε δηλαδή το aim?).

  23. #1995
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σιγουρα βγαινουν συνεχεια καινουρια παιχνιδια, απλα ειναι indie παραγωγες κατα κυριο λογο.
    Αν σου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια και μπορεις να αντεχεις καιρο χωρις μεγαλους-σε budget-τιτλους, τοτε ναι αξιζει. Εχει πληθωρα απο τετοια.
    Μακαρι να ειχαμε καθε μηνα Resident Evi7, dirt η ακομα και skyrim αν με ρωτας.

    Οπως ειναι λογικο πραγματι η βιβλιοθηκη ειναι σε καλυτερη φαση τωρα απο οτι ηταν πριν 6 μηνες.

    Το farpoint ειναι ενα οκ παιχνιδι που αν ηταν εκτος VR δεν θα ηταν κατι τρομερο κατα την γνωμη μου. Προκαλει δεος μεσα σε VR(λογο οπτικου scale και προσεγμενων γραφικων) και απο οτι φαινεται παιζει παρα πολυ καλα με το aim(εγω το επαιξα με το χειριστηριο).

    Θα προτεινα να περιμενεις το PSVR V2(δεν ξερω γιατι το αργουν τοσο πολυ ακομα) αν αποφασισεις να το αγορασεις παλι.

    Προσωπικα δεν το εχω μετανιωσει ουτε λεπτο που το αγορασα, αλλα ειμαι και fan της τεχνολογιας.
    Γνωριζεις φανταζομαι οτι δεν μπορει να αντικαταστησει(στην παρουσα φαση τουλαχιστον) το gaming οπως ειναι σημερα στην 2d μορφη του. Οποτε ειναι μια συμπληρωματικη εμπειρια(μιλαω για τον μ.ο, γιατι για μενα τεινει να γινει ο βασικος τροπος που παιζω)

    Αν η sony υποστηριξει το σημερινο psvr(για μενα θα ηταν χαζομαρα να μην το κανει) μαζι με το psvr2 και στο ps5 θα σου ελεγα να μην το σκεφτεις καν και να το αγορασεις, αλλα αυτο δεν το γνωριζουμε ακομα.
    .

  24. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (10-03-2018),skyrios (10-03-2018)

  25. #1996
    Homo Ludens Leon_DiZ's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Posts
    14,940
    PSN ID
    Leon_DiZ
    Name
    Λεωνίδας

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Πολύ ενδιαφέρον το Torn. Μου θύμισε και λίγο την ταινία A Series of Unfortunate Events.
    Spoiler (παιχνιδια/ταινιες/βιβλια) -δεν πα να χει βγει 100 χρονια η ταινια- = -rep

  26. #1997
    Cool Member skyrios's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    αθήνα
    Posts
    171
    PSN ID
    lillypower
    Name
    Tasos

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σιγουρα βγαινουν συνεχεια καινουρια παιχνιδια, απλα ειναι indie παραγωγες κατα κυριο λογο.
    Αν σου αρεσουν αυτα τα παιχνιδια και μπορεις να αντεχεις καιρο χωρις μεγαλους-σε budget-τιτλους, τοτε ναι αξιζει. Εχει πληθωρα απο τετοιους.
    Μακαρι να ειχαμε καθε μηνα Resident Evi7, dirt η ακομα και skyrim αν με ρωτας.

    Οπως ειναι λογικο πραγματι η βιβλιοθηκη ειναι σε καλυτερη φαση τωρα απο οτι ηταν πριν 6 μηνες.

    Το farpoint ειναι ενα οκ παιχνιδι που αν ηταν εκτος VR δεν θα ηταν κατι τρομερο κατα την γνωμη μου. Προκαλει δεος μεσα σε VR(λογο οπτικου scale και προσεγμενων γραφικων) και απο οτι φαινεται παιζει παρα πολυ καλα με το aim(εγω το επαιξα με το χειριστηριο).

    Θα προτεινα να περιμενεις το PSVR V2(δεν ξερω γιατι το αργουν τοσο πολυ ακομα) αν αποφασισεις να το αγορασεις παλι.

    Προσωπικα δεν το εχω μετανιωσει ουτε λεπτο που το αγορασα, αλλα ειμαι και fan της τεχνολογιας.
    Γνωριζεις φανταζομαι οτι δεν μπορει να αντικαταστησει(στην παρουσα φαση τουλαχιστον) το gaming οπως ειναι σημερα στην 2d μορφη του. Οποτε ειναι μια συμπληρωματικη εμπειρια(μιλαω για τον μ.ο, γιατι για μενα τεινει να γινει ο βασικος τροπος που παιζω)

    Αν η sony υποστηριξει το σημερινο psvr(για μενα θα ηταν χαζομαρα να μην το κανει) μαζι με το psvr2 και στο ps5 θα σου ελεγα να μην το σκεφτεις καν και να το αγορασεις, αλλα αυτο δεν το γνωριζουμε ακομα.


    Ευχαριστώ πολυ για το ταχύτατο reply.

    Δεν με χαλάνε καθόλου τα indie games. Απλά η πρώτη μου εμπειρία με όσα (λίγα) παιχνίδια έπαιξα μου άφησε οτι αρκετά κομμάτια ήταν «ακατέργαστα» άσχετα με το αν ηταν απο μεγάλο studio κτλ.

    Το VR μπορεί να δώσει τρομερες εμπειρίες και immersion, το ξέρω. Κι αυτο είναι που μου λείπει και θέλω να το ξαναπάρω.

    Απλα φοβάμαι και αναρωτιέμαι για το αν υπάρχει παικτικη εξέλιξη (που έπασχε, όπως πχ το Robinson που είχε clunky κίνηση) κι αν λύνονται σιγά σιγά τα οποία θεματάκια υπήρχαν.

    Με φοβίζει κι οτι όσο περνάει ο καιρός είναι πιο εύκολο να σταματήσουν να το υποστηρίζουν αλλά βλέπω οτι βγαίνουν όντως πολλοί τίτλοι.


    Για V2 μωρε δεν το βλέπω γιατί θα πάρω σίγουρα κάτι μτχ που θα είναι και προσιτό στα λεφτά.

  27. #1998
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by skyrios View Post
    Δεν με χαλάνε καθόλου τα indie games. Απλά η πρώτη μου εμπειρία με όσα (λίγα) παιχνίδια έπαιξα μου άφησε οτι αρκετά κομμάτια ήταν «ακατέργαστα» άσχετα με το αν ηταν απο μεγάλο studio κτλ.

    Το VR μπορεί να δώσει τρομερες εμπειρίες και immersion, το ξέρω. Κι αυτο είναι που μου λείπει και θέλω να το ξαναπάρω.

    Απλα φοβάμαι και αναρωτιέμαι για το αν υπάρχει παικτικη εξέλιξη (που έπασχε, όπως πχ το Robinson που είχε clunky κίνηση) κι αν λύνονται σιγά σιγά τα οποία θεματάκια υπήρχαν.

    Με φοβίζει κι οτι όσο περνάει ο καιρός είναι πιο εύκολο να σταματήσουν να το υποστηρίζουν αλλά βλέπω οτι βγαίνουν όντως πολλοί τίτλοι.
    Eιμαστε στην ''αχαρη'' και παραλληλα ''γοητευτικη'' περιοδο του VR.
    Eπειδη ακριβως ειναι στο infancy βγαινουν ακατεργαστοι τιτλοι, αλλα μαζι εφαρμοζονται και καποιες ωραιες νεες ιδεες, τις οποιες οταν ωριμασει το VR μετα απο δεκαετιες θα τις θεωρουμε δεδομενες.
    Εγω λατρευω αυτην την περιοδο(οπως πχ αρχες 90 τα πρωτα polygon games που ειχαν προβληματα αλλα ενθουσιαζαν κιολας), καποιος μπορει να θελει κατι πιο ετοιμο.

    Το Robinson δεν το εχω παιξει ακομα, αλλα υπαρχει η ελευθερη και η ''σε τμηματα κινηση'' σε ολα τα games.

    Σιγουρα υπαρχει υποστηριξη και νεες ιδεες(βλεπε το ποδοσφαιρακι και το sprint vector) εκει που δεν το περιμενεις, απλα το VR προχωρα με τους δικους του ρυθμους.
    Συμφωνα και με την Sony δλδ θα ανεβαινει αργα και σταθερα, οποτε σιγουρα μπορει ειναι σε καλυτερη φαση απο οτι 6 μηνες πριν, εχουν δοκιμαστει και νεα πραγματα, αλλα δεν θα δεις την σουπερ διαφορα.
    .

  28. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    skyrios (11-03-2018)

  29. #1999
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  30. The Following 4 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (14-03-2018),Dragonpaul (14-03-2018),isildur83 (14-03-2018),obione (15-03-2018)

  31. #2000

  32. The Following 2 Users Say Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    BillyFlo81 (17-03-2018),PDS (28-03-2018)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •