Page 112 of 114 FirstFirst ... 1262102108109110111112113114 LastLast
Results 2,221 to 2,240 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #2221
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Leon_DiZ View Post
    Request your PlayStation Camera adaptor

    Japan: End of October.
    Americas: Mid-November.
    Europe, Middle East, Africa, Australia, and New Zealand: Mid-November.
    Asia: Early December.
    ''There has been an error in processing your request. Please contact your local distributer or Retailer for support and have the serial number from your Processor Unit ready''


    μου βγαζει το παραπανω. Εχει δοκιμασει κανεις;
    .

  2. #2222
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    PS5 DualSense Controller Works With PSVR Gamepad-Only Games

    Despite the fact that the DualSense PS5 controller doesn’t have a light bar, you can still use it on PlayStation 5 in some PSVR games if they don’t require any controller tracking — such as Resident Evil 7 VR.
    Αρκει να μην χρησιμοποιουσαν το tracking μεσω καμερας by default.
    .

  3. #2223
    PS4forums Addict obione's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    San Fransisco CA
    Posts
    2,007
    PSN ID
    constantineobi

    Default

    Εγώ το έκανα πριν καμιά εβδομάδα.
    Μου έστειλαν email για confirmation και ότι θα μου απαντήσουν τι και πως στο μελλον

  4. #2224
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Τα επομενα starter pack θα εχουν τον ανταπτορα.
    .

  5. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    obione (14-11-2020)

  6. #2225
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Great news! Your request for a PlayStation Camera Adaptor has been processed and is on its way to you
    Πολυ πριν αποκτησω PS5 βεβαια
    .

  7. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Error Flynn (13-11-2020),obione (14-11-2020)

  8. #2226
    PS4forums Fanatic Desmond's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Αθήνα - Καλογρέζα
    Posts
    4,978
    PSN ID
    q1908gate13
    Name
    Νίκος

    Default

    Κατέβασα προχθές για την φίλη μου το tetris effect και 2 πράγματα μου ήρθαν αυτόματα στο μυαλό: 1) Θέλω oled 2) θέλω VR.
    Το game είναι κομμένο και ραμμένο για VR, οπότε όσοι πιστοί, τσιμπήστε το. Παίζει σε προφορά στα ¤20.

  9. The Following User Says Thank You to Desmond For This Useful Post:

    PDS (16-11-2020)

  10. #2227
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Desmond View Post
    Κατέβασα προχθές για την φίλη μου το tetris effect και 2 πράγματα μου ήρθαν αυτόματα στο μυαλό: 1) Θέλω oled 2) θέλω VR.
    Το game είναι κομμένο και ραμμένο για VR, οπότε όσοι πιστοί, τσιμπήστε το. Παίζει σε προφορά στα ¤20.

    Ποτε δεν ειναι αργα για το αλμα στην VR master race
    .

  11. #2228
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Χθες μου ήρθε ο φάκελος (από χοντρό χαρτόνι στυλ Zavvi για όσους θυμούνται εποχές PS3) με τον adaptor κι ένα μικρό manual. Παραγγελία στις 28/10 και αποστολή στις 13/11.

  12. #2229
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Σημερα μου ηρθε και μενα ο φακελος.
    .

  13. #2230
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default






    Πολυ καλο πακετο αλλα για τα blood and truth και golf ειναι απαραιτητα για μενα τα moves.
    .

  14. #2231
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default




    Αυτό το game είναι κομμένο ραμμένο για Vr

    Το είχα δοκιμάσει όταν βγήκε στο PS4 παρά πολύ καλές εντυπώσεις περίμενα πως και πως να υποστηριχτεί μια μέρα στο Vr και επιτέλους έγινε

    Αν έχει τη σωστή υποστήριξη θα κάνει παπάδες στο Vr

    Ελπίζω να υποστηρίξουν το full game και μη δούμε τίποτα τσαπατσουλιές τύπου demo και μιάμιση ώρα gameplay

    Coming soon ανυπομονώ

  15. The Following 5 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    chronohill (06-02-2021),Error Flynn (06-02-2021),mania (06-02-2021),PDS (05-02-2021),toninio (06-02-2021)

  16. #2232

    Default

    Πολύ καλό πακέτο το παραπάνω, γιατί και το Moss από ό,τι λένε είναι πολύ καλό. Αλλά και η εφαρμογή του VR στο Layers of Fear και γενικά σε horror παιχνίδια έχει να δώσει ξεχωριστές εμπειρίες. Νομίζω το VR ταιριάζει για την ώρα σε horror, stealth και puzzle\adventure ή interactive movies, δηλ. σε παιχνίδια όπου δεν είναι πολύ έντονο το action, δηλ. μάχες κλπ. Με την ανάλογη εξέλιξη στην κίνηση στο χώρο και στον χειρισμό, θα βολεύει για όλα τα είδη.
    Επίσης, από την ως τώρα εμπειρία μου: πιστεύω μέχρι να ελαφρώσει η κάσκα, το VR είναι μόνο για σύντομα παιχνίδια. Είχα πάρει το πακέτο με Astrobot, Skyrim VR και RE7. Βάζω να δω το Skyrim και έπαθα πλάκα. Είσαι πραγματικά εκεί, στον κόσμo του παιχνιδιού, και αυτή η αίσθηση με έκανε να ξεχνάω ακόμα και την θολούρα, ακόμα και τις δυσκολίες στο χειρισμό (με dualshock. Δεν έχω τα moves). Όμως, η κούραση από την κάσκα (ζέστη στο κεφάλι, ιδρώτας, ανάγκη να αναπνεύσει το δέρμα και να βγάλεις από πάνω σου το ξένο σώμα) με εκανε μετά από 1 ή μιάμιση ώρα να το σταματήσω, και το Skyrim δεν αξίζει καν να το ξεκινήσεις, εάν δεν καθίσεις να ξοδέψεις πολλές ώρες σε αυτό.
    Πρέπει και να παραγγείλω από τη Sony τον αντάπτορα για το 5, γιατί, με το που ήρθε η κονσόλα, άλλαξα τον χώρο gaming σε άλλο δωμάτιο μέσα στο σπίτι και ξεκαλωδίωσα προσωρινά το VR.
    Το VR σιγουρα έχει μέλλον και θα δώσει πράγματα, ειδικά με το VR2.
    Last edited by toninio; 06-02-2021 at 01:19.

  17. The Following 3 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    Brazhlias (10-02-2021),PDS (06-02-2021),psx3 (06-02-2021)

  18. #2233
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Συμφωνώ κι εγώ ότι το VR είναι ιδανικό για σύντομα παιχνίδια.

    Δεν μπορώ να φανταστώ να παίζω με κάσκα ένα παιχνίδι 100-200 ωρών όπως το Skyrim...

  19. #2234
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Πέρασα από το Golden hall χθες με την αρραβωνιαρα ,η αλήθεια είναι ότι με έτρωγε η τσέπη μου από το πρωί lol

    Τέλος πάντων όπως χαζευαμε τις βιτρίνες παίρνει το μάτι μου ξαφνικά το aim controller και αρχίζει να μου κλείνει το μάτι διακριτικά

    Ηταν καημός από παλιά αλλά δεν έκατσε ποτέ η φάση όποτε λέω δε βαριέσαι κάλιο αργά παρά ποτέ lol

    Γυρνάμε σπίτι ανάβω το play και βάζω να κατεβαίνει το Farpoint και φορτίσω το aim για καμία ώρα

    Αναβω Vr παίρνω το όπλο στα χέρια ξεκινάω το game καθιστος στον καναπέ μετά από 5 λεπτά ξαφνικά βρίσκομαι όρθιος να πυροβολώ προς όλες τις κατευθύνσεις μέσα στο σαλόνι

    με αποτέλεσμα να φύγει ένα βάζο που είχα δίπλα σε κάποιο ράφι

    Τι είναι αυτό το πράγμα ρε παιδιά ?

    Το immersion από τα πρώτα λεπτά χτύπησε ταβάνι έχεις ένα πραγματικό όπλο στα χέρια σου!

    Καλα μόλις χρειάστηκε να κλείσω και το ένα μάτι για να σημαδέψω με ακρίβεια ξέφυγε το μυαλό μου!

    Το aim controller είναι ένα Vr από μόνο του πήγα από περιέργεια να δοκιμάσω το απλό χειριστήριο και το πέταξα κατευθείαν

    Η διαφορά είναι όπως όταν παίζεις resi7 σε 2d με resi7 σε Vr

    Παρακαλώ όσοι κάτοχοι Vr έχετε την οικονομική δυνατότητα κάντε ένα δώρο στον εαυτό σας και αγοράστε το Aim controller

    Εγώ άργησα 3 χρόνια μην κάνετε και εσείς το ίδιο θα επανέλθω με περισσότερες εντυπώσεις

  20. The Following 5 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    Brazhlias (10-02-2021),chronohill (09-02-2021),mania (09-02-2021),PDS (09-02-2021),psx3 (09-02-2021)

  21. #2235
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Η αλήθεια είναι ότι πολύς κόσμος δυσκολεύεται με τους αναλογικούς μοχλούς σε shooters (ακόμα και με aim assist) και δεν έχει γίνει κάποιο τρελό βήμα προόδου (εννοώ να αλλάξει το baseline χειρισμού και να προχωρήσουμε σε μια νέα mainstream λύση χειρισμού).

    Το Wiimote και το PS Move ήταν ένα καλό βήμα εξέλιξης. Το γυροσκόπιο είναι μια μεσοβέζικη λύση χωρίς να αλλάξει το form factor του controller.

  22. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    captainjacko (09-02-2021)

  23. #2236
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    captainjacko

    δοκιμασε το firewall zero hour. Ειναι ισως ακομα καλυτερο εκει. Νομιζω οτι θα γινει τρελο μπαμ στο επομενο PSVR με τα mp shooters.
    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (09-02-2021)

  25. #2237
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Λοιπόν έχουμε και λέμε Farpoint:ok παιχνιδάκι προσεγμένο και με ωραία μουσική αλλά όλη την παράσταση την κλέβει το aim controller

    Στο σημάδι έγινα ξαφνικά ¶σσος,Κλιντ Ισγουντ ένα πράμα lol

    Νοιωθω όπως όταν δοκιμάσαμε το Vr για πρώτη φορά όπου πολλοί τότε μας θεώρησαν υπερβολικούς μέχρι να δοκιμάσουν και οι ίδιοι βέβαια

    Fun factor 10 με τόνο αυτό το πράγμα είναι game changer απορώ πως δεν έχει χρησιμοποιηθεί και εκτός Vr

    Τραβάει τόσο πολύ την προσοχή σε σημείο που ασχολησε μόνο με αυτό και πολλές φορές παραμελείς και το ίδιο το game

    Ειμαι κάπου στη μέση με το Farpoint και ήδη ψάχνω τον αντικαταστάτη του

    PDS το Firewall το έβαλα στη λίστα ευχαριστώ θα το τιμήσω

    Επισης μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον το Borderlands είναι καλό αυτό παιδιά για aim controller το έχει δοκιμάσει κανείς ??

    Είναι και περίοδο τώρα που δεν βλέπω πολλές προσφορές σε Vr τίτλους ααχχχ θα το πληρώσω χρυσό αυτό το πιστολάκι

  26. #2238
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Λοιπόν έχουμε και λέμε Farpoint:ok παιχνιδάκι προσεγμένο και με ωραία μουσική αλλά όλη την παράσταση την κλέβει το aim controller

    Στο σημάδι έγινα ξαφνικά ¶σσος,Κλιντ Ισγουντ ένα πράμα lol

    Νοιωθω όπως όταν δοκιμάσαμε το Vr για πρώτη φορά όπου πολλοί τότε μας θεώρησαν υπερβολικούς μέχρι να δοκιμάσουν και οι ίδιοι βέβαια

    Fun factor 10 με τόνο αυτό το πράγμα είναι game changer απορώ πως δεν έχει χρησιμοποιηθεί και εκτός Vr


    Μοιάζει περισσότερο με τυφέκιο συγκριτικά με τον διάδοχό του!


    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Είναι και περίοδο τώρα που δεν βλέπω πολλές προσφορές σε Vr τίτλους ααχχχ θα το πληρώσω χρυσό αυτό το πιστολάκι
    Το βάζο δεν μας είπες πόσο το πλήρωσες, χαχαχα!

  27. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    captainjacko (09-02-2021)

  28. #2239
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Σιχαίνομαι τα βάζα να σου πω την αλήθεια χαίρομαι που έφυγε πρώτο πρώτο χαχαχα

    Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ! Τώρα έχω αδειάσει τα πάντα στο σαλόνι σε ακτίνα 1 μέτρου

  29. #2240
    Banned Forum GOD psx3's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    8,378

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Σιχαίνομαι τα βάζα να σου πω την αλήθεια χαίρομαι που έφυγε πρώτο πρώτο χαχαχα

    Αν δεν πάθεις δεν θα μάθεις ! Τώρα έχω αδειάσει τα πάντα στο σαλόνι σε ακτίνα 1 μέτρου
    inb4 παντοφλέησον!

  30. The Following User Says Thank You to psx3 For This Useful Post:

    captainjacko (09-02-2021)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •