Page 108 of 114 FirstFirst ... 85898104105106107108109110111112 ... LastLast
Results 2,141 to 2,160 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #2141
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default




    .

  2. #2142
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    PS Blog: Firewall Zero Hour: the Making of the Hangar Map, Free Trial Weekend

    Μόνο για τα μέλη του ps plus.

    Link:https://store.playstation.com/en-gr/...REWALLTRIAL000

  3. #2143

    Default

    ΞšΞ±Ξ»Ξ·ΟƒΟ€Ξ*ρα σας φίλοι ΞΌΞΏΟ…. ΧρΡιά΢ομαι ΡπΡίγοντος την Ξ²ΞΏΞ�θΡια σας .
    Ξ‘Ξ³ΟŒΟΞ±ΟƒΞ± πριν λίγΡς ημΡρΡς Ξ*Ξ½Ξ± μΡταχΡιρισμΡνο VR ΞΊΞ±ΞΉ Ξ½ΞΏΞΌΞΉΞΆΟ‰ ΟŒΟ„ΞΉ Ρίναι Ξ΅Ξ»Ξ±Ο„Ο„Ο‰ΞΌΞ±Ο„ΞΉΞΊΟŒ.
    ΞŒΟ„Ξ±Ξ½ βρίσκομαι στην κΡντρικΞ� οθόνη του PS ΞΊΞ±ΞΉ γυρί΢ω το κΡφάλι ΞΌΞΏΟ… αρκΡτά ΟŽΟƒΟ„Ξ΅ Ξ½Ξ± βλΡπω ΞΌΞΏΞ½ΞΏ μαυρο ,Ο€Ξ±ΟΞ±Ο„Ξ·ΟΟŽ ΟŒΟ„ΞΉ στους φακούς υπαρχΡι Ξ±Ο€ΟŒ πισω κατι σαν σκιά (γραμμΞ*Ο‚, ΞΏΞΉ αντανακλάσΡις) ΞΏΞΉ οποίΡς ΟŒΟ„Ξ±Ξ½ γυρίσω το κΡφάλι ΞΌΞΏΟ… παλι στο Ξ²Ξ±ΟƒΞΉΞΊΟŒ μΡνού τις βλΡπω Ξ½Ξ± Ρίναι σταθΡρα ΡκΡι ΞΊΞ±ΞΉ Ξ½Ξ± καλύπτουν την οθόνη που προβάλΡι Ξ±Ο€ΟŒ πισω Ξ±ΞΊΞΏΞΌΞ± ΞΊΞ±ΞΉ στο παιχνιδι σαν Ο€Ξ*πλο. ΔΡν Ρίναι τοσο Ξ*ντονο μΡσα στα Ο‡ΟΟŽΞΌΞ±Ο„Ξ± αλλα δΡν μπορω Ξ½Ξ± ξΡκολλΞ�σω τα ματια ΞΌΞΏΟ… Ξ±Ο€ΟŒ Ξ±Ο…Ο„ΟŒ ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΞ΅ ΡνοχλΡί.
    ΞœΞΏΟ… δινΡι την Ρντύπωση ΟŒΟ„ΞΉ Ρίναι Ρπανω στο γυαλί Ξ΄ΞΉΟŒΟ„ΞΉ δΡν ακολουθάνΡ την προβολΞ� Ξ±Ο€ΟŒ πίσω!

    ΞœΟ€ΞΏΟΞ΅ΞΉ καποιος Ξ½Ξ± το τσΡκάρΡι σας παρακαλω; ΑνοίγουμΡ το PS γυρί΢ουμΡ το κΡφάλι ΞΌΞ±Ο‚ ΟŽΟƒΟ„Ξ΅ Ξ½Ξ± ΞΌΞ·Ξ½ Ξ²Ξ»Ξ*πουμΡ πλΡον το μΡνού ΞΊΞ±ΞΉ ΞΌΞΏΞ½ΞΏ ΞΌΞ΅ το μάτι κοιτάμΡ Ξ±ΞΊΞΏΞΌΞ± πιο δΡξιά που ΞΊΞ±Ξ½ΞΏΞ½ΞΉΞΊΞ¬ πρΡπΡι Ξ½Ξ± Ρίναι μαυρο! ΕκΡι Ξ²Ξ»Ξ*πΡται σκιΞ*Ο‚ Ρίναι 100% μαυρο ;
    Σας Ρυχαριστω Ξ³ΞΉΞ± την βοηθΡια
    Γιωργος !

    - - - Updated - - -

    Καλησπέρα σας φίλοι μου. Χρειάζομαι επείγοντος την βοήθεια σας .
    Αγόρασα πριν λίγες ημερες ένα μεταχειρισμενο VR και νομιζω ότι είναι ελαττωματικό.
    Όταν βρίσκομαι στην κεντρική οθόνη του PS και γυρίζω το κεφάλι μου αρκετά ώστε να βλεπω μονο μαυρο ,παρατηρώ ότι στους φακούς υπαρχει από πισω κατι σαν σκιά (γραμμές, οι αντανακλάσεις) οι οποίες όταν γυρίσω το κεφάλι μου παλι στο βασικό μενού τις βλεπω να είναι σταθερα εκει και να καλύπτουν την οθόνη που προβάλει από πισω ακομα και στο παιχνιδι σαν πέπλο. Δεν είναι τοσο έντονο μεσα στα χρώματα αλλα δεν μπορω να ξεκολλήσω τα ματια μου από αυτό και με ενοχλεί.
    Μου δινει την εντύπωση ότι είναι επανω στο γυαλί διότι δεν ακολουθάνε την προβολή από πίσω!

    Μπορει καποιος να το τσεκάρει σας παρακαλω; Ανοίγουμε το PS γυρίζουμε το κεφάλι μας ώστε να μην βλέπουμε πλεον το μενού και μονο με το μάτι κοιτάμε ακομα πιο δεξιά που κανονικά πρεπει να είναι μαυρο! Εκει βλέπεται σκιές είναι 100% μαυρο ;
    Σας ευχαριστω για την βοηθεια
    Γιωργος !

  4. #2144
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Iσως εννοεις το ''film grain'' που εχει η οθονη απο μονη της. Ειναι σαν κοκοι, δεν εχω παρατηρησει γραμμες. Αλλα οπως και να χει, θελει προσπαθεια για να το παρατηρησω οποτε δεν ξερω αν μπορει να ειναι κατι προβληματικο στην περιπτωση σου.
    .

  5. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    gpelekanos (06-07-2019)

  6. #2145

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Iσως εννοεις το ''film grain'' που εχει η οθονη απο μονη της. Ειναι σαν κοκοι, δεν εχω παρατηρησει γραμμες. Αλλα οπως και να χει, θελει προσπαθεια για να το παρατηρησω οποτε δεν ξερω αν μπορει να ειναι κατι προβληματικο στην περιπτωση σου.
    Σε ευχαριστώ , μου έλεισες την απορεία! Με την βοήθεια το βρήκα και εως mura effeckt.
    Καλό σας ΣΚ !

  7. The Following User Says Thank You to gpelekanos For This Useful Post:

    PDS (06-07-2019)

  8. #2146
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  9. #2147
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default





    .

  10. #2148
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default











    To Sairento VR τα πηγαινει καλα στα reviews
    .

  11. #2149
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Το Dream Tennis είναι ωραίο και καλοφτιαγμένο. Τώρα με το online θα είναι ακόμη καλύτερο αλλά αν αντί για αυτό το ψιλοχάλια ρομπότ μπορούσες να έχεις έναν κανονικό αντίπαλο απέναντί σου όπως πχ έχει το Sparc τότε θα ήταν ακόμη καλύτερο σίγουρα.

  12. #2150
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default





    .

  13. #2151
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    Ειναι διαθέσιμο απο σημερα το LA Noire.





    .

  14. #2152
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  15. #2153
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default











    .

  16. #2154
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  17. #2155
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default







    .

  18. #2156
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Καλημερα.
    Καποιες ερωτησεις για κατοχους vr.
    Μιας και το ψηνω τον τελευταιο καιρο να το αγορασω ειμαι στο ψαξιμο.
    Γενικα λετε ειναι καλη περιοδος να αγορασει καποιος τωρα,μιας και οπως εχει ανακοινωθει οτι θα βγει αργοτερα αναβαθμισμενο μοντελο?
    Απο αποψη παιχνιδιων υπαρχουν αρκετα να αξιζουν η απλα θα τα παιξω μεσα σε ενα μηνα και μετα παει για πουλημα?
    Απ τη μια το ψηνω γιατι με τραβαει σαν ιδεα,με εντυπωσιασε παρα πολυ το demo του resident evil που δοκιμασα, απ την αλλη σκεφτομαι μηπως ειναι καλυτερα να περιμενω τη νεα εκδοση και να τα παιξω τοτε αφου θα υπαρχει και backward compatibility.
    Απλα θα θελα καποια γνωμη απο κατοχο που το εχει ηδη.

  19. #2157
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    Να βγει σε λίγους μήνες νέο vr αποκλείεται. Ούτε σε ένα χρόνο.

    Σε προσωπικό καθαρά τόνο και γούστο, έμενα δεν με κέρδισε. Ναι, εντυπωσιακό, αλλά πολύ λίγα παιχνίδια μου κεντρίζουν το ενδιαφέρον αλλά και πάλι δεν αντέχω να φοράω κράνος πάνω από δέκα-δεκαπέντε λεπτά της ώρας.
    Σε καθαρά προσωπικό τόνο όλα αυτά.

    Αν ακούσεις τον PDS θα το εκθειάσει. Που και αυτό επίσης είναι προσωπικός τόνος.

    Ουσιαστικά θα πρέπει να κρίνεις και αποφασίσεις εντελώς μόνος σου.

  20. The Following 2 Users Say Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mania (25-11-2019),PDS (26-11-2019)

  21. #2158
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Εγώ το είχα αγοράσει Day1 το κράτησα μερικούς μήνες αλλά μια ότι λίγο ζαλάδα, μια οτι κ εγώ όπως ο Λευτέρης δεν άντεχα την κλεισούρα το έστειλα, έχει πολύ καλά παιχνίδια να ασχοληθείς άλλα λίγα, μπορείς να δεις κ 3D ταινία.
    Ήταν φανταστικη εμπειρία δεν το συζητώ αλλά δεν με βολέψε ποτέ να το κρατήσω.

    Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  22. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    mania (25-11-2019)

  23. #2159
    Forum GOD Lefteris_X's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    10,673
    PSN ID
    Lefteris_X

    Default

    θα σου πρότεινα να περιμένεις το PSVR 2 για το PS5. Θα έχει πάρα πολλές διαφορές με το PSVR 1, τόσο όσο αφορά την χρήση του (λιγότερο καλώδια, ίσως κιόλας ασύρματο / χωρίς να είναι ακόμα επιβεβαιωμένο), αλλά και τόσο όσο αφορά την τεχνολογία του: σίγουρα θα έχει ΠΟΛΥ καλύτερη απόδοση. Μακράν καλύτερη. Έτη φωτός καλύτερη. (εννοώ καλύτερη 3D αίσθηση, καλύτερα γραφικά, ανάλυση, ήχο, λιγότερο βάρος κλπκλπ)

    Κράτα τα χρήματά σου, και πάρε του χρόνου ένα PS5. Τέλος πάντων (γιατί δεν θέλω να ακουστώ ότι σου λέω τι να κάνεις με την τσέπη σου), κάνε τα χρήματά σου ότι θες εκτός από το να αγοράσεις το PSVR 1.

    Κοινώς: "αναμείνατε στο ακουστικό σας" είναι η παρούσα κατάσταση και για τουλάχιστον 1,5-2 χρόνια από σήμερα. (Νοέμβριος-Δεκέμβριος έρχεται το PS5, το μίνιμουμ που θα εμφανιστεί το PSVR 2 είναι τέλη 2021, ίσως να πάει και για 2022)

  24. The Following User Says Thank You to Lefteris_X For This Useful Post:

    mania (25-11-2019)

  25. #2160
    Elite mania's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    zografou
    Posts
    737
    PSN ID
    mania83

    Default

    Quote Originally Posted by Lefteris_X View Post
    θα σου πρότεινα να περιμένεις το PSVR 2 για το PS5. Θα έχει πάρα πολλές διαφορές με το PSVR 1, τόσο όσο αφορά την χρήση του (λιγότερο καλώδια, ίσως κιόλας ασύρματο / χωρίς να είναι ακόμα επιβεβαιωμένο), αλλά και τόσο όσο αφορά την τεχνολογία του: σίγουρα θα έχει ΠΟΛΥ καλύτερη απόδοση. Μακράν καλύτερη. Έτη φωτός καλύτερη. (εννοώ καλύτερη 3D αίσθηση, καλύτερα γραφικά, ανάλυση, ήχο, λιγότερο βάρος κλπκλπ)

    Κράτα τα χρήματά σου, και πάρε του χρόνου ένα PS5. Τέλος πάντων (γιατί δεν θέλω να ακουστώ ότι σου λέω τι να κάνεις με την τσέπη σου), κάνε τα χρήματά σου ότι θες εκτός από το να αγοράσεις το PSVR 1.

    Κοινώς: "αναμείνατε στο ακουστικό σας" είναι η παρούσα κατάσταση και για τουλάχιστον 1,5-2 χρόνια από σήμερα. (Νοέμβριος-Δεκέμβριος έρχεται το PS5, το μίνιμουμ που θα εμφανιστεί το PSVR 2 είναι τέλη 2021, ίσως να πάει και για 2022)

    Παιδια ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.
    Λευτερη ακριβως τις ιδιες σκεψεις εκανα κι εγω να σου πω την αληθεια, οτι σιγουρα θα ειναι κατι ανωτερο και μακαρι ασυρματο (βασικο).
    Εννοειται οτι θα παρω ps5 και οπως ανεφερα πιο πανω,φανταζομαι βασει backward compatibility θα παιξω αυτα που με ενδιαφερουν σε vr απ αυτη τη γενια.
    Απλα το δοκιμασα για δευτερη φορα προχθες και μπηκε το μικροβιο.Απ την αλλη απ τη στιγμη που ειναι επιβεβαιωμενο σαν οτι θα αναβαθμιστει, μαλλον το παω για την επομενη γενια.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •