Page 92 of 114 FirstFirst ... 4282888990919293949596102 ... LastLast
Results 1,821 to 1,840 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1821
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Λοιπον παραγγειλα το Resi7 στα 16,90 ελπιζω να βρω χρονο και παρεα για να το παιξω. Επισης βρηκα και την λύση ή μαλλον τι προκαλεί το γεγονός να μην βγαίνει απο rest mode το PU. Για να γινει λοιπον αυτο , πρεπει να ΜΠΕΙ η κονσολα σε rest mode, ΝΑ κατεβαζεις κατι οταν την βάλεις σε rest, ΚΑΙ οταν πας να την ανοιξεις να ΜΗΝ έχει τελειώσει ακομα το download. Οταν συντρέχουν ολοι οι παραπανω λογοι το PU δεν βγαίνει απο rest mode.

  2. #1822
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Εγώ πάντως θα πρότεινα να δοκιμάσετε το paranormal activity. Έχω τερματίσει το resident σε VR αλλά με το paranormal μιλάμε για άλλο επίπεδο τρόμου. Αν έβαζα μια βαθμολογία στον τρόμο των παιχνιδιών θα έβαζα 7/10 σε resident και 9/10 σε paranormal.

    Βέβαια μιλάμε και για πολύ πιο μικρή διάρκεια αφού το paranormal σε speedrun είναι κάτω από 20άλεπτο και σε νορμάλ παίξιμο με ψάξιμο μιλάμε για 2 με 3 ώρες

    Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  3. #1823
    Advanced Member Alex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Λάρισα
    Posts
    556
    PSN ID
    Alex_Hellas
    Name
    Αλέξης

    Default

    Να παίζουμε με το ΕΚΑΒ stand by δηλαδή,γιατί αν είναι έτσι μας κόβω για καρδιακό επεισόδιο ��


  4. #1824
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Καποιος προτεινε το Herocade...Ποιος εισαι μιλα!χααχ πηγα προς τα πισω αλλα δεν βρηκα το ποστ!
    Βλεπω υπαρχει μονο στο αμερικανικο και εψαξα και ειδα οτι το βγαλανε ευρωπη τωρα Σεπτεμβρη...Γιατι δεν υπαρχει στο store μας?

    Γενικα οτι ντεμο εχω δοκιμασει με εχει εντυπωσιασει...Μαλλον ειναι η αρχη και παθαινω πλακα με ολα γιαυτο!Το tethered πολυ ωραιο οπως και το skyward και το starchild...
    Πρωτη αγορα θα ειναι αποτι φαινεται το Here they Lie ως horror fan...
    Επισης βλεπω και στα ντεμο αλλα και στα περισσοτερα παιχνιδια ειναι "απαραιτητο" το ζευγος ps move...Αργησα να σας ρωτησω, θα ειχα παρει το bundle με τα moves και δεν θα περιμενα τοσες μερες να μου στειλουν το δευτερο που βρηκα μεταχειρισμενο...Ελπιζω μεθαυριο να το εχω να ξεκινησω το until dawn να γινει χαμος!
    Spoiler!

  5. #1825
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To Here they lie δεν εχει τοσο καλες κριτικες.

    Το Until Dawn ειναι καλο αλλα οχι καλυτερο απο το φοβερο Resi7. Μπορεις να το ξαναπαιξεις, αλλα γμτ ηταν καλη φαση να το επαιζες απο την αρχη σε VR.
    .

  6. #1826
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ναι το ξερω ρε γαμωτο..θα το παιξω ομως ξανα αλλα τωρα δεν καιγομαι τοσο..θα παιξω το δωρεαν DLC σιγουρα και μετα αν ψηθω ισως το ξεκινησω...Σιγουρα θαναι αλλη εμπειρια με το headset...θα ηταν καλο να το επαιζα και madhouse αλλα δεν ξερω αν θα εχω τα κοτσια...

    Ναι οντως δεν εχει τοσο καλες κριτικες το HTL αλλα με εχει τραβηξει..

    Γιαυτο λεω να παρω και το Herocade που εχει το dreadhalls και λενε αξιζει..
    Spoiler!

  7. #1827
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    To batman το πηρες?

    Εχεις και το skyrim στο πακετο?
    Αν ναι δωσε εντυπωσεις οταν το παιξεις
    .

  8. #1828
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    To batman το πηρες?

    Εχεις και το skyrim στο πακετο?
    Αν ναι δωσε εντυπωσεις οταν το παιξεις
    οχι δεν το πηρα το batman γιατι δεν ειμαι και πολυ φαν και προτιμω να δωσω για αρχη σε τιτλους που θελω πραγματικα...Ξερω θαναι πολυ καλο ομως!!!!!!!!!
    Ναι εχω και skyrim αλλα περιμενω το 2ο move και επισης να το ξεκινησω στο αμεσο μελλον?θα την παλεψω που δεν εχω συνηθισει τοσο το headset?Δεν εχω παιξει και ποτε κανενα της σειρας!!!το oblivion το εχω για ps3 αλλα δεν το ξεκινησα ποτε!
    Spoiler!

  9. #1829
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Oυτε εγω ειμαι φαν του batman.
    Νομιζω οτι οι ταινιες του Νολαν μαζι με το Arkham VR με εκαναν λιγο φαν ομως

    Εφοσον εχει teleporting το skyrim, στην χειροτερη το βαζεις εκει. Αν και με το snap turning λογικα θα ζαλιστεις ελαχιστα κι αυτο μεχρι να το συνηθισεις.
    Σκεψου οτι σημερα παιζει να επαιξα 5 ωρες(Lol) σερι Resi7 με snap turning και δεν καταλαβα τιποτα. Ιχνος ζαλαδας.

    Σαν παιχνιδι δεν ξερω αν μου αρεσει, προτιμω τα fallout. Εχω δει πολλα posts ομως που ενω δεν τους αρεσε το παιχνιδι, απολαμβανουν τελικα την VR version.
    Πολλοι το βαζουν διπλα στο Resi7.
    .

  10. #1830
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το Bridge Crew ειναι σιγουρα καλυτερο με τα move, αλλα και παλι απο την θεση του κυβερνητη, εχω προβλημα να δωσω εντολες στο engineering station. Επισης ειδα οτι γενικα εχει μικρα bounds και ακομα και λιγο να φυγεις εκτος σε κοβει και σου λεει να ξαναπας στην θεση σου ή re-center. Απο την αλλη πιστευω οτι οποιαδήποτε άλλη θέση θα ειναι μια χαρα με τα moves και ποιο intuitive. Μέχρι στιγμής θετικότατες εντυπώσεις απο το παιχνίδι, ειδα επίσης οτι υποστηριζει και voice commands το οποιο ειναι super cool , αλλα η προφορα μου ειναι ΓΤΠ οποτε δεν το δοκιμασα καν, αλλα με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω φίλο μου trekie με αμερικάνικη προφορά να το δοκιμάσει.

    Καλύτερα γραφικά μέχρι στιγμής το Batman (δεν το περιμενα να ειναι τοσο καθαρα) και σε κοντινη αποσταση ακολουθει το london heist, ενω αμέσως μετά κυριώς λόγω φωτισμού το kitchen.

  11. #1831
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    γνωριζει κανεις γιατι εχω ηχο μονο απο την μια πλευρα? και αν εχετε κανει καμια ρυθμιση εσεις στο VR για καλυτερα αποτελεσματα πειτε και σε μενα
    ΑΚΥΡΟ παιδια εκανα το σεταπ με τα ματια και ολα κομπλε....

    το ocean ειναι τελειο απο θεμα VR ενω τα αλλα σαν φθηνα ντεμο... καλα το gtsport ειναι σαν ps2 γραφικα ασε που ζαλιστικα κιολας,
    ελπιζω να βγουν ομορφα παιχνιδια μην πεταξω 349 ευρω στο ντουλαπι...
    Last edited by Stergios; 28-11-2017 at 10:44.
    Spoiler!

  12. #1832
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παιζει και η τοποθετηση στο κεφαλι ωστε να μην θολωνει.

    Τα πιο ομορφα γραφικα θα ελεγα ειναι στο Batman, Resi7 και london heist(και τo Bound γιατι ειναι πολυ καθαρα τα γραφικα)
    Oταν ασχολουνται μεγαλα στουντιο βγαζουν ωραια πραγματα οπτικα.
    .

  13. #1833
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Tελειωσα το Rush of blood...καταπληκτικη εμπειρια...Δεν ξερω δεν περιγραφεται αυτο το πραγμα...συνδυαζει τρενακια και horror που με τρελλαινουν!Το shooting αρκετα ακριβες τα γραφικα αρκετα καλα..μοναδικο και πολυ τρομακτικο...Τα ανεβοκατεβασματα στο τρενακι τα νιωθεις πραγματικα!!!!

    Δοκιμασα και το Raw Data...ωραιο το shooting και βολευει το teleportation...το κανονικο παιχνιδι ειναι ετσι?με waves?H εχει και στορυ?

    Τελος ειπα να παω περισσοτερο στα βαθια και ξεκινησα το Here they Lie που ηταν στα παιχνιδια που θα επαιζα οπωσδηποτε...Ειχα διαβασει οτι ζαλιζει αλλα την πρωτη φορα επαιξα την εισαγωγη και δεν ηθελα να το ζορισω περισσοτερο...Την δευτερη προχωρησα αρκετα αλλα στην μια ωρα δεν την πολυπαλεψα...προσπαθω να μην κανω κινησεις δεξια αριστερα η να τρεχω...Ωραια ατμοσφαιρα παντως και ειναι εντυπωσιακο το σκηνικο σε VR και αρκετα creepy..
    Spoiler!

  14. #1834
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Το Everest VR το εχει παιξει κανένας; γιατι σαν θεματολογία ειναι καλη φάση..αλλα σκέφτομαι μην ειναι μούφα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  15. #1835
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default



    Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to cocous For This Useful Post:

    chronohill (05-12-2017)

  17. #1836
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,547
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Stergios View Post
    Το Everest VR το εχει παιξει κανένας; γιατι σαν θεματολογία ειναι καλη φάση..αλλα σκέφτομαι μην ειναι μούφα


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Νομίζω πως δεν είναι σοβαρή περίπτωση...
    Φίλος που το αγόρασε μου το "στόλισε" ιδιαίτερα...
    Και όχι θετικά...

  18. #1837

  19. #1838
    Cool Member Stergios's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    serres
    Posts
    263
    PSN ID
    Samaras-Greece

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Νομίζω πως δεν είναι σοβαρή περίπτωση...
    Φίλος που το αγόρασε μου το "στόλισε" ιδιαίτερα...
    Και όχι θετικά...
    Άρα ωραια θεματολογία αλλα το παιχνίδι φόλα..Βασικα δεν το χαρακτηρίζει ουτε καν game στο store,το λεει σαν psn app γιαυτο ήθελα να ρωτήσω γιατι βρώμαει η δουλειά


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  20. #1839
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (07-12-2017)

  22. #1840
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default



    Εδω λεει οτι τα DLC του REsi7 ειναι και για VR.τι παιζει τελικα?

    Υπαρχει περιπτωση λετε να εχουμε τπτ χριστουγεννιατικες προσφορες?Η θα παμε στις γνωστες του Ιανουαριου?περιμενω πτωση τιμης σε Thumper,Arizona και Superhot σαν τρελος!

    Eιμαι στο τελος του Here they lie...πραγματικα ως horror fan εχω μεινει με το στομα ανοιχτο...Δεν μπορω να φανταστω τι θα προσφερει στο genre η εικονικη πραγματικοτητα...Το παει 15 σκαλια παραπανω.Τι ωραια ατμοσφαιρα και μυστηριο...Μου θυμιζει εντονα Silent hill με ολη αυτη τη μουντιλα και την αποξενωση...Ξερω δεν επρεπε να μπω κατευθειαν στα βαθια μιας και εχει ελευθερη καμερα και δεν παιζω πανω απο 1 ωρα γιατι ζαλιζομαι λιγο αλλα δεν αντεχα!Απιστευτη εμπειρια!!!!!!!!Πρεπει να βαλεις το headset για να καταλαβεις το μεγαλειο...Εκτος VR ειναι ενα απλο ατμοσφαιρικο παιχνιδι...Μεσα του ζεις εκει!
    Spoiler!

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •