Page 89 of 114 FirstFirst ... 397985868788899091929399 ... LastLast
Results 1,761 to 1,780 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1761
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Σε δυο μερες θαμαι και γω κατοχος του headset ετοιμαστειτε για βομβαρδισμο ερωτησεων!!!!
    Διαβαζω προς τα πισω οτι εχετε πει για να λυσω αποριες και να μην ξαναεχω τις ιδιες...

    Ηδη κατεβαζω το Rush of blood, εβαλα οτι δωρεαν εχει στο στορ και τα δυο demo discs...Θυμαμαι κατι λεγατε για το αμερικανικο demo disk οτι εχει περισσοτερα παιχνιδια...να το κατεβασω η δεν χρειαζεται?
    Επισης εχει προσφορα το brookhaven και διαβαζω καλες κριτικες...Να το αγορασω?αξιζει?
    Φυσικα θα εχω και το Skyrim αλλα δεν θα παω κατευθειαν στα βαθια...θα αρχισω απο τα πιο "απλα" παιχνιδια...καλυτερα δεν ειναι μεχρι να συνηθισω τους χειρισμους και το headset?

    Ποια προτεινετε για αρχη?
    Εχω και το resi7 που θα παιχτει ξανα με VR εχω και το Tomb raider που εχει το mansion(δεν ξερω αν λεει κατι)...

    Yπαρχει βεβαια και το προβλημα με το οτι εχω μονο ενα Move...Tα 2 move ειναι απαραιτητα δηλαδη στα περισσοτερα παιχνιδια?πως το βλεπετε εσεις που εχετε εμπειρια?Δινει και παραπανω στο immersion πιστευω ετσι? θα δω μηπως βρω τιποτα απο ebay...

    edit: triple post
    Spoiler!

  2. The Following User Says Thank You to chronohill For This Useful Post:

    PDS (21-11-2017)

  3. #1762
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Σε δυο μερες θαμαι και γω κατοχος του headset ετοιμαστειτε για βομβαρδισμο ερωτησεων!!!!
    Διαβαζω προς τα πισω οτι εχετε πει για να λυσω αποριες και να μην ξαναεχω τις ιδιες...

    Ηδη κατεβαζω το Rush of blood, εβαλα οτι δωρεαν εχει στο στορ και τα δυο demo discs...Θυμαμαι κατι λεγατε για το αμερικανικο demo disk οτι εχει περισσοτερα παιχνιδια...να το κατεβασω η δεν χρειαζεται?
    Επισης εχει προσφορα το brookhaven και διαβαζω καλες κριτικες...Να το αγορασω?αξιζει?
    Φυσικα θα εχω και το Skyrim αλλα δεν θα παω κατευθειαν στα βαθια...θα αρχισω απο τα πιο "απλα" παιχνιδια...καλυτερα δεν ειναι μεχρι να συνηθισω τους χειρισμους και το headset?

    Ποια προτεινετε για αρχη?
    Εχω και το resi7 που θα παιχτει ξανα με VR εχω και το Tomb raider που εχει το mansion(δεν ξερω αν λεει κατι)...

    Yπαρχει βεβαια και το προβλημα με το οτι εχω μονο ενα Move...Tα 2 move ειναι απαραιτητα δηλαδη στα περισσοτερα παιχνιδια?πως το βλεπετε εσεις που εχετε εμπειρια?Δινει και παραπανω στο immersion πιστευω ετσι? θα δω μηπως βρω τιποτα απο ebay...

    edit: triple post
    μεγειές και από δω.

    ναι, αν μπορείς να πάρεις και δευτερο move. πχ για το rush of blood το βρίσκω ¨απαραιτητο¨.
    για το Brookhaven δεν έχω άποψη αλλά έχουν βάλει επίσης σε προσφορά το I Expect You To Die
    και αν σε ενδιαφερει σαν παιχνίδι προχωρά άφοβα.

    καλα το Resi 7 είναι ενα ¨νέο¨ παιχνίδι τώρα που θα το ξαναπαίξεις σε vr ... ετοιμάσου για σοκ
    αλλά όπως σωστά είπες ξεκινά σιγά σιγά με πιο χαλαρές εμπειρίες και σιγά σιγά το ¨χοντραίνεις¨.

  4. The Following User Says Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    chronohill (21-11-2017)

  5. #1763
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by chronohill View Post
    Σε δυο μερες θαμαι και γω κατοχος του headset ετοιμαστειτε για βομβαρδισμο ερωτησεων!!!!
    Διαβαζω προς τα πισω οτι εχετε πει για να λυσω αποριες και να μην ξαναεχω τις ιδιες...

    Ηδη κατεβαζω το Rush of blood, εβαλα οτι δωρεαν εχει στο στορ και τα δυο demo discs...Θυμαμαι κατι λεγατε για το αμερικανικο demo disk οτι εχει περισσοτερα παιχνιδια...να το κατεβασω η δεν χρειαζεται?
    Επισης εχει προσφορα το brookhaven και διαβαζω καλες κριτικες...Να το αγορασω?αξιζει?
    Φυσικα θα εχω και το Skyrim αλλα δεν θα παω κατευθειαν στα βαθια...θα αρχισω απο τα πιο "απλα" παιχνιδια...καλυτερα δεν ειναι μεχρι να συνηθισω τους χειρισμους και το headset?

    Ποια προτεινετε για αρχη?
    Εχω και το resi7 που θα παιχτει ξανα με VR εχω και το Tomb raider που εχει το mansion(δεν ξερω αν λεει κατι)...
    Καλο λιωσιμο! Να συμπληρωσω κ γω..

    Εχουνε βγει δυο demo, ενα για το παλιο μοντελο και ενα για το καινουργιο. Η αμερικανικη εκδοση περιεχει τα περισσοτερα demos οποτε κατεβασε τα απο κει.

    Με το Rush Of Blood και το RE7 εισαι κομπλε, όμως να χεις στα υποψιν και τα REZ (δοκιμασε το demo) και το εκπληκτικο Arkham Knight το οποιο ειναι σε εκπτωση αυτο τον καιρο, ομως δυστυχως εχει αρκετα μικρη διαρκεια (κοντα στην 1 ωρα).

    Μην παραλειψεις το Playroom VR το οποιο ειναι free και εχει τεσσερα-πεντε μικρα παιχνιδια που θα ευχαριστηθεις (ιδιως το Robots Rescue).

  6. The Following User Says Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    chronohill (21-11-2017)

  7. #1764
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Καλοπαίχνιδο chronohill!

    Γενικα το ενα move ειναι σαν να μην εχεις κανενα. Δεν ξερω καποιο παιχνιδι που να υποστηριζει μονο το ενα move.

    Επισης στο skyrim οι περισσοτεροι λενε οτι αξιζει με 2 moves σε συγκριση με το χειριστηριο. Καποιοι αλλοι προτιμουν χειριστηριο βεβαια.

    Καλlύτερα φτιαξε σιγα σιγα τα τα ''VR legs'' σου οντως και πας μετα σε πιο ελευθερη κινηση. Ακομα και κινησεις σε μια ευθεια θα σε ζαλιζουν λιγο στην αρχη. Οπως robot rescue και Rush of blood(εκτος βεβαια απο την γλυκια ζαλαδα στο τρενακι που δεν εχει σχεση με το motion sickness του VR)

    Εχεις PS4pro?
    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (21-11-2017)

  9. #1765
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Σας ευχαριστω παιδια ολους!χαιρομαι που μπηκα και γω στην παρεα!
    οχι PDS δεν εχω pro...ελεγα να κανω το βημα φετος μαζι με μια 4κ αλλα αποφασισα οτι δεν μου βγαινει και θα παει για του χρονου με το καλο...Ειναι πολυ καλυτερα τα πραματα στο pro?

    Επισης και αυτα τα expreriences φαινονται πoλυ ενδιαφεροντα..οπως το everest, chernobyl και ακομη και το apollo11...

    Μπιληδες τα εβαλα στην λιστα τα παιχνιδια που προτεινετε! Πιστευω το αγαπημενο μου genre που ειναι τα horror θα κανουν καλη δουλεια στο VR που εχω δει...Ελπιζω να αντεχω να τα παιζω βεβαια και να μην κοτευω!
    Spoiler!

  10. #1766
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Την μεγαλη διαφορα θα την δεις σε λιγα παιχνιδια στο pspro(πχ Arizona Sunshine). Κατα βαση ειναι ιδια η εμπειρια με λιγο περισσοτερη θολουρα και jaggies στο απλο. Σπανια καποια εφε λιγοτερα.

    Oτι χρειαστεις ρωτας
    .

  11. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (21-11-2017)

  12. #1767
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Καλοριζικο!!!!!!! Ετοιμάσου για μεγαλες στιγμές!!!!!!

  13. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    chronohill (21-11-2017)

  14. #1768
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αγόρασε αυτό με το τέρμα, που κάνεις κεφαλιές ήταν το μοναδικό που μου άρεσε υπερβολικά.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  15. #1769
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ωπα είδα ένα βίντεο με το Skyrim κ θέλω να το πάρω ξανά, φαίνεται πολύ ωραιο.

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  16. #1770
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Το τσιμπησα και εγω παιδες, δεν εχω προλαβει ακομα να δω πολλα, αλλα αυτο που βγαζει ματι, και πρεπει να το δεις για να το καταλαβεις ειναι η χαμηλη αναλυση. Και οταν λεω χαμηλη δεν μετραω λιγοτερα pixels, ειναι απλα χαμηλη για την εχεις σε αποσταση 1,4 εκατοστο απο τα ματια σου. Δηλαδη χεσε τα παιχνιδια που μπορει για λογους αποδοσης να ριξουν την ηδη χαμηλη για τα δεδομενα του VR αναλυση, ακομα και στο μενου της κονσολας η εικονα ειναι χαλι. Απο αυτο που ειδα λοιπον στο θεμα αναλυσης σε VR τωρα ειμαστε σε επιπεδο SD-subSD, με 4Κ λογικα θα παμε σε επιπεδo HD ready, και με 8Κ θα ειμαστε στο σημερινο επιπεδο FullHD.



    Παρολα αυτα εαν φτιαχτει περιεχομενο ειδικα για την συσκευη αυτη, μπορεις να εχεις πολυ καλα αποτελεσματα, λαμπρο παραδειγμα το descend που ηταν το καλυτερο απο αυτα που προλαβα να δω, ενω ακολουθει αρκετα κοντα και το battlezone. Γενικα εχει πλακα το VR και το πως εχεις νεους τροπους να αλληλεπιδρας με ενα παιχνιδι, στο GT sport για παραδειγμα, κοιτας πισω απο τους καθρευτες οπως θα εκανες σε ενα κανονικο αυτοκινητο, ενω οταν πηρα το mazda LM55 και μου εκρυβε το HUD τον δρομο, απλα σηκωσα το κεφαλι μου ποιο ψηλα και εβλεπα καλυτερα. Θα επανέλθω με περισσοτερα λογικα αύριο, γιατι σημερα δουλευω μεχρι τις 10.

  17. #1771
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Ωπα είδα ένα βίντεο με το Skyrim κ θέλω να το πάρω ξανά, φαίνεται πολύ ωραιο.
    Εμένα με κατεστρεψε αυτος ο τυπος.
    Αλλα στα 69 ευρω δεν παιζει.



    Quote Originally Posted by Slay View Post
    Παρολα αυτα εαν φτιαχτει περιεχομενο ειδικα για την συσκευη αυτη, μπορεις να εχεις πολυ καλα αποτελεσματα, λαμπρο παραδειγμα το descend που ηταν το καλυτερο απο αυτα που προλαβα να δω
    Ισχύει.
    Θα το δεις και σε αλλα παιχνιδια αυτο οπως πχ το Bound(αν το εχεις απο psplus κατεβασε το). Aπο την αλλη παιχνιδια που δεν ειχαν φτιαχτει για VR οπως το Skyrim, εχουν πολυ θολο το IQ. Εξαρταται βεβαια και απο το ποσο απαιτητικα ειναι τα παιχνίδια.

    Θα ελεγα οτι η ''αισθηση'' αναλυσης(και οχι η πραγματικη αναλυση οπως σωστα λες) ειναι απο SD μεχρι sub-HD Ready στην παρουσα φαση του VR. Και αυτο ισχυει για ολα τα headsets.




    Become More Social In VR As Rec Room Beta Hits PlayStation VR
    Λενε οτι ειναι διασκεδαστικο. Το κατεβαζω.
    .

  18. #1772
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εμένα με κατεστρεψε αυτος ο τυπος.
    Αλλα στα 69 ευρω δεν παιζει.





    Ισχύει.
    Θα το δεις και σε αλλα παιχνιδια αυτο οπως πχ το Bound(αν το εχεις απο psplus κατεβασε το). Aπο την αλλη παιχνιδια που δεν ειχαν φτιαχτει για VR οπως το Skyrim, εχουν πολυ θολο το IQ. Εξαρταται βεβαια και απο το ποσο απαιτητικα ειναι τα παιχνίδια.

    Θα ελεγα οτι η αισθηση αναλυσης(και οχι η πραγματικη αναλυση οπως σωστα λες) ειναι απο SD μεχρι sub HD Ready στην παρουσα φαση του VR. Και αυτο ισχυει για ολα τα headsets.




    Become More Social In VR As Rec Room Beta Hits PlayStation VR
    Λενε οτι ειναι διασκεδαστικο. Το κατεβαζω.
    Τι εννοείς 69;
    Τιμή του παιχνιδιού λες;;


    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  19. #1773
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ναι θελω να το παρω σε digital version λογο sharing.
    .

  20. #1774

    Default

    Τελικά τα bundle που κυκλοφορούν τις τελευταίες μέρες είναι με το hdr vr?

  21. #1775
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    O chronohill είπε οτι δεν εχει έρθει Ελλαδα ακομα.
    .

  22. #1776
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    26 ευρώ κάνει αυτή την ώρα κωτσοβολο το Skyrim

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  23. #1777
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Δυστυχως δεν ειναι η VR εκδοση αυτη.
    .

  24. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    DJTaurus (22-11-2017)

  25. #1778
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    ayto που λες δεν ειναι το skyrim VR...
    Ωραιες προσφορες ο κωτσος αλλα το ενα παιχνιδι εδω το αλλο εκει το αλλο παραπερα...σαν κυνηγι θησαυρου μου φανταζει...
    Εγω ευτυχως βρηκα μεταχειρισμενο το δευτερο move που μου ελειπε στα 28ε και τωρα ειμαι εολοκληρωμενος!

    @DJTaurus εγω ρωτησα στο πλαισιο που παρηγγειλα το δικο μου και μου ειπαν δεν εχει ερθει ακομα ελλαδα...Πιστευω το ιδιο θα ισχυει και στα αλλα κατστηματα...
    Spoiler!

  26. The Following 3 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    orck (23-11-2017),PDS (22-11-2017)

  27. #1779
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Α ναι sorry τώρα το είδα αλλά το ψώνισα αφού VR δεν πρόκειται να πάρω, αν κ με έχει πιάσει φαγούρα στην τσέπη

    Στάλθηκε από το F5321 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  28. #1780

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Δυστυχως δεν ειναι η VR εκδοση αυτη.
    Δεν πειράζει Sony δεν θέλεις τα λεφτά μας. Προτιμούν να ξεστοκαρουν τα παλιά με τα bundle.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •