Page 85 of 114 FirstFirst ... 357581828384858687888995 ... LastLast
Results 1,681 to 1,700 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1681
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default




    .................................................. ....


    .

  2. #1682
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Οκ, αλλά ποιος παρακολουθεί ταινίες με το VR;;;;

  3. #1683
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Οκ, αλλά ποιος παρακολουθεί ταινίες με το VR;;;;
    Click image for larger version. 

Name:	0*9BYGa20RkF4rTpJU.jpg 
Views:	214 
Size:	14.5 KB 
ID:	10063
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  4. #1684
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default





    .

  5. #1685
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Τσεκαρετε το Spiderman Homecoming VR στο Ευρωπαϊκό PS Store γιατί μόλις το κατέβασα δωρεάν.

  6. #1686
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Τσεκαρετε το Spiderman Homecoming VR στο Ευρωπαϊκό PS Store γιατί μόλις το κατέβασα δωρεάν.
    Δωρεάν ήταν έτσι κι αλλιώς. Αλλά είναι άθλιο!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to teras1 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (26-08-2017)

  8. #1687
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, μια βοήθεια, εφόσον γινεται...

    Σήμερα το πρωί έπαιζα με το VR και παρατήρησα πως εμφανίστηκε στην "οθόνη" του ενα σημάδι. Ειναι κάπου στα δεξιά και προς τα κάτω. Περισσότερο μοιάζει με κάτι σα σκόνη που μπορεί να μπήκε μέσα και λιγότερο με κάποιο καμμενο ή κολλημένο pixel. Το λέω αυτο, διότι δεν ειναι "στρογγυλό", δεν εχει συγκεκριμένο σχημα. Αυτό ΣΤΑΝΤΑΡ δεν υπήρχε απο την αρχή, θα το είχα προσέξει 1000%, διότι σε ανοιχτά χρώματα ειναι εμφανέστατο. Δεν αποκλείω να κάηκε ή να κόλλησε κάποιο pixel, διότι ίσως λόγω της χαμηλής ανάλυσης του VR να φαίνεται ετσι.
    Anyway, έχετε ιδέα τι θα μπορούσα να κάνω;

  9. #1688
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παντως αν ειναι καμμενο πιξελ πιστευω θα το κτλβαινες. Εχω ενα στην δεξια οθονη νομιζω, το οποιο φαινεται μονο αν το ψαξω.
    .

  10. #1689
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μάλλον κάτι εχει μπει, Βαγγέλη. Διότι, αφενός δεν ήταν απο την αρχή και αφετέρου, όπως ειπα, δεν έχει σχήμα. Ειναι σα τριχούλα μικρή. Που στη προκειμένη περίπτωση, καλύτερα να ήταν pixel, διότι δε θα φαινόταν τόσο.
    Καλα, ίσως προσπαθήσω να το χτυπήσω ελαφρά μήπως και κουνηθεί απο εκεί. Αλλιώς δε θα σκάσω κιόλας...

  11. #1690
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Να εχει μπει απο μεσα? Περιεργο.

    Αν εχεις νεα ενημερωσε αν θες.
    .

  12. #1691
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ναι... Και τελικά, όπως κατάλαβα, ειναι γνωστό το θέμα. Δες εδώ: https://www.reddit.com/r/PSVR/commen...hind_the_lens/

    Αν εχω κάτι νεότερο θα ενημερώσω.

    In other news, σήμερα έπαιξα και τελείωσα φυσικά το Batman!!! Πραγματικα πολύ πολύ ωραίο, αλλα κράτησε όσο ενα σφηνάκι. Μακάρι να δούμε και αλλα τέτοια με τον Β. Ε, αν ήταν και πιο μεγάλα -δεκαπλάσια περίπου- καλα θα ήτανε.

  13. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    PDS (27-08-2017)

  14. #1692
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Όποιος δεν έχει παίξει το paranormal activity και του άρεσε το resident evil το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
    Θυμίζει πάρα πολύ το κομμάτι του resident στο σπίτι και σε γραφικά και σε feeling (χωρίς πιστολίδι βέβαια) και για εμένα ακόμα καλύτερο αφού μιλάμε για true vr (ελεύθερη κίνηση χεριών και αλληλεπίδραση με τον κόσμο).
    Επίσης για όσους δεν αντέχουν μείνετε μακρυά αφού μιλάμε για πολύ πολύ τρομακτική και ζωντανή εμπειρία

    ps: Μακάρι η Sony να βρει μια πατέντα για 360 μοίρες αναγνώριση χεριών γιατί μόλις πάρεις γωνία από την κάμερα χάνεται η αναγνώριση χεριών και μειώνεται λίγο το immersion

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to nickolas82 For This Useful Post:

    Error Flynn (29-08-2017)

  16. #1693
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default



    Last edited by WolfRathmA; 29-08-2017 at 20:27.
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



  17. The Following 4 Users Say Thank You to WolfRathmA For This Useful Post:

    BillyFlo81 (29-08-2017),Error Flynn (30-08-2017),nickolas82 (29-08-2017),PDS (29-08-2017)

  18. #1694
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Όποιος δεν έχει παίξει το paranormal activity και του άρεσε το resident evil το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
    Θυμίζει πάρα πολύ το κομμάτι του resident στο σπίτι και σε γραφικά και σε feeling (χωρίς πιστολίδι βέβαια) και για εμένα ακόμα καλύτερο αφού μιλάμε για true vr (ελεύθερη κίνηση χεριών και αλληλεπίδραση με τον κόσμο).
    Επίσης για όσους δεν αντέχουν μείνετε μακρυά αφού μιλάμε για πολύ πολύ τρομακτική και ζωντανή εμπειρία

    ps: Μακάρι η Sony να βρει μια πατέντα για 360 μοίρες αναγνώριση χεριών γιατί μόλις πάρεις γωνία από την κάμερα χάνεται η αναγνώριση χεριών και μειώνεται λίγο το immersion

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το έχω εδώ και κάποιες μέρες κι εγώ, το μόνο που είναι λίγο "clunky" είναι η κίνηση με τα moves. Δε λέω, καλό που μπορείς να το παίξεις κι έτσι, αλλά είναι λίγο δύσκολο.
    Τώρα καθαρά στο παιχνίδι, αφού μπήκα μέσα στο σπίτι, έπαιξα κανά 15λεπτο και το άφησα, μιας και με πήγε τρεις και μια(έχω τερματίσει όλοκληρο το resident στο vr). Ίσως ξεσυνήθισα στο φόβο? Μπορεί, είναι πάντως πολύ ατμοσφαιρικό.

    // Είδα οτι κατέβηκε ένα patch το οποίο κάνει τα εξής:
    PSVR Patch update info: Flashlight now in your hand after exiting main menu. Improved graphics, Audio fix, environment stuff, misc bug fixes
    Last edited by gonzalez; 30-08-2017 at 00:26.

  19. The Following User Says Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    nickolas82 (30-08-2017)

  20. #1695
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Το έχω εδώ και κάποιες μέρες κι εγώ, το μόνο που είναι λίγο "clunky" είναι η κίνηση με τα moves. Δε λέω, καλό που μπορείς να το παίξεις κι έτσι, αλλά είναι λίγο δύσκολο.
    Τώρα καθαρά στο παιχνίδι, αφού μπήκα μέσα στο σπίτι, έπαιξα κανά 15λεπτο και το άφησα, μιας και με πήγε τρεις και μια(έχω τερματίσει όλοκληρο το resident στο vr). Ίσως ξεσυνήθισα στο φόβο? Μπορεί, είναι πάντως πολύ ατμοσφαιρικό.

    // Είδα οτι κατέβηκε ένα patch το οποίο κάνει τα εξής:
    Αν αντέχεις προχώρα το αξίζει για τους λάτρεις του φόβου.
    Εκεί που έχω φτάσει πλέον δεν θυμίζει resident αλλά λίγο από p.t. (το σκατό φτάνει κάλτσα)
    Αξιοσημείωτο για εμένα που ένα παιχνίδι (αν και με το vr πλέον μιλάμε για εμπειρία και όχι για ένα απλό παιχνίδι)με έχει τρομάξει τόσο πολύ αφού πίστευα πως πλέον έχω πάθει ανοσία

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #1696
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Για όποιον τυχόν ενδιαφέρεται, τρέχει και στην Ελλάδα η προσφορά για PS VR bundle με την κάμερα (V2) και το παιχνίδι VR Worlds. Το πακέτο τιμολογείται στα 409€, στην κανονική τιμή δηλαδή του PS VR παίρνετε μαζί την κάμερα και το παιχνίδι αξίας 60€ + 40€ αντίστοιχα χωρίς τυχόν τρέχουσες προσφορές για αυτά (π.χ. το VR Worlds έχει ως αυτόνομο έκπτωση στα 30€).

    Sony VR Μαύρο - Ασημί + PS4 Camera V2 + VR Worlds

    Άλλο αντίστοιχο πακέτο που περιλαμβάνει τα παραπάνω και επιπλέον 2 χειριστήρια move θα το βρείτε στα 459€. (το πακέτο των 2 move τιμολογείται κανονικά στα 80€).

    http://www.plaisio.gr/games/playstat...-Vr-Worlds.htm

    Τα links είναι ενδεικτικά αν και μια προχειρη ματιά που έριξα το πλαίσιο δείχνει να είναι ελαφρώς πιο "οργανωμένο" για την ώρα τουλάχιστον όσον αφορά τις συγκεκριμένες προσφορές.

  22. #1697
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Αν αντέχεις προχώρα το αξίζει για τους λάτρεις του φόβου.
    Εκεί που έχω φτάσει πλέον δεν θυμίζει resident αλλά λίγο από p.t. (το σκατό φτάνει κάλτσα)
    Αξιοσημείωτο για εμένα που ένα παιχνίδι (αν και με το vr πλέον μιλάμε για εμπειρία και όχι για ένα απλό παιχνίδι)με έχει τρομάξει τόσο πολύ αφού πίστευα πως πλέον έχω πάθει ανοσία

    Στάλθηκε από το SM-T550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το παιχνίδι παίζει μόνο με τα move? Το έβαλα και έπαιξα μια φορά και πραγματικά ξενέρωσα πολύ με τον τρόπο χειρισμού του.
    Το πάλεψα για καμιά ώρα αλλά και πάλι μου φαινόταν τόσο κακός ο χειρισμός που αναρωτιέμαι ποιός είχε τη φαϊνή ιδέα να το υλοποιήσουν έτσι
    από τη στιγμή που ήδη κυκλοφορεί το Resi7 και ο χειρισμός του είναι άψογος απλά με το dualshock.

    Το έκλεισα βρίζοντας παρόλο που έχει πολύ καλά στοιχεία το παιχνίδι.
    Πες μου ότι μπορείς να παίξεις και με dualshock.

  23. #1698
    PS4forums Addict nickolas82's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Αθήνα(προς το παρόν)
    Posts
    1,438
    PSN ID
    nickolas82
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Το παιχνίδι παίζει μόνο με τα move? Το έβαλα και έπαιξα μια φορά και πραγματικά ξενέρωσα πολύ με τον τρόπο χειρισμού του.
    Το πάλεψα για καμιά ώρα αλλά και πάλι μου φαινόταν τόσο κακός ο χειρισμός που αναρωτιέμαι ποιός είχε τη φαϊνή ιδέα να το υλοποιήσουν έτσι
    από τη στιγμή που ήδη κυκλοφορεί το Resi7 και ο χειρισμός του είναι άψογος απλά με το dualshock.

    Το έκλεισα βρίζοντας παρόλο που έχει πολύ καλά στοιχεία το παιχνίδι.
    Πες μου ότι μπορείς να παίξεις και με dualshock.
    Δυστυχώς δεν μπορείς να παίξεις με dualshock όμως μου φαίνεται περίεργο αυτό που γράφεις γιατί εμένα μου φάνηκε ότι πιο καλό και immersive σε χειρισμό έχω δοκιμάσει στο vr μέχρι τώρα (με εξαίρεση το ότι χάνει την αναγνώριση κίνησης των χεριών μετά τις 180 μοίρες) σε σημείο που παρακαλάω να τον βάλουν και σε άλλα παιχνίδια (skyrim).

    Και μόνο που έχεις τον πλήρη έλεγχο των χεριών και το τι πιάνεις και πως το πιάνεις δίνει την ψευδαίσθηση την φυσικής παρουσίας στον εικονικό κόσμο ενώ στο re7 απλά κρατάς τον μοχλό και πατάς κουμπιά.
    Εδώ να προσθέσω πως βασική προϋπόθεση είναι να παίζεις το παιχνίδι όρθιος αλλιώς χάνει η εμπειρία και προσωπικά εμένα δεν με ζάλισε καθόλου ενώ το re λίγο με ζαλιζε

    Να αναλύσω για τους υπολοίπους πως ο χειρισμός είναι με δύο move που το καθένα αντιστοιχεί σε κάθε χέρι και με τις σκανδάλες σφίγγεις τα χέρια και πιάνεις πράγματα (τα περισσότερα πράγματα που βλέπεις μπορείς να τα πιάσεις) και ανοίγεις πόρτες με πολύ φυσικό τρόπο. Με το αριστερό move αν πατήσεις τετράγωνο πηγαίνεις εμπρός (με δύο γρήγορες φορές τρέχεις) και με το χ πίσω (χωρίς τηλεμεταφορά) ενώ με το δεξί move με το τετράγωνο και τον κύκλο στρίβεις αριστερά ή δεξιά αντίστοιχα το κορμί απότομα 30 ή 90 μοίρες ανάλογα τις επιλογές (οι 90 είναι πολύ καλή επιλογή κατ εμε) ενώ με το δεξί move button ανοίγεις και κλείνεις τον φακό όπως θα έκανες και στην πραγματική ζωή και γενικά αλληλεπιδράς με τα αντικείμενα που κρατάς.

    Εγώ προσωπικά πηγαίνοντας μπροστά έστριβα το κορμί μου χωρίς κουμπιά και ακολουθούσε πολύ φυσικά την κίνηση που έκανα μέχρι να χαθεί η αναγνώριση των move από την κάμερα όπου και πατούσα τα κουμπιά να επανέλθω στην κάμερα και να δουλέψουν όλα σωστά.
    Ξέρω πως ακούγεται λίγο ξενέρωμα και είναι αλλά πάλι είναι πολύ πολύ πιο immersive από το dualshock που για εμένα θα έχανε τα 3/4 του φόβου

    Εσένα τι ακριβώς σε χάλασε στον χειρισμό;
    Γνώμη μου είναι να του δώσεις λίγο χρόνο μέχρι να το συνηθίσεις γιατί πραγματικά αξίζει και τονίζω πάλι ΜΟΝΟ ΟΡΘΙΟΣ αν θες full εμπειρία.


    Και λίγα λογάκια για το παιχνίδι μιας και το τερμάτισα:
    Το παιχνίδι είναι μικρό (ψάχνοντας καλά μου πήρε περίπου 5 ώρες ενώ ένα speedrun κρατάει 20 με 30 λεπτά !!!) αλλά είναι ότι πιο ζωντανό και τρομακτικό έχω παίξει ποτέ. Θυμίζει πάντρεμα του re7 και του p.t. Έχει αρκετά jump scares αλλά και πολύ φόβο από ψυχολογική πίεση που σου ασκεί το παιχνίδι



    Τώρα δοκιμάζω το don't knock twice που είναι παρόμοιο παιχνίδι αλλά επειδή έχει μόνο τηλεμεταφορά και όχι locomotion (έτσι λέγεται το σύστημα κίνησης που περιέγραψα πιο πάνω) το έχω αφήσει μέχρι να το προσθέσουν όπως έχουν πει οι developers πως θα κάνουν σύντομα με update

  24. The Following User Says Thank You to nickolas82 For This Useful Post:

    Error Flynn (11-09-2017)

  25. #1699
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Quote Originally Posted by Error Flynn View Post
    Το παιχνίδι παίζει μόνο με τα move? Το έβαλα και έπαιξα μια φορά και πραγματικά ξενέρωσα πολύ με τον τρόπο χειρισμού του.
    Το πάλεψα για καμιά ώρα αλλά και πάλι μου φαινόταν τόσο κακός ο χειρισμός που αναρωτιέμαι ποιός είχε τη φαϊνή ιδέα να το υλοποιήσουν έτσι
    από τη στιγμή που ήδη κυκλοφορεί το Resi7 και ο χειρισμός του είναι άψογος απλά με το dualshock.

    Το έκλεισα βρίζοντας παρόλο που έχει πολύ καλά στοιχεία το παιχνίδι.
    Πες μου ότι μπορείς να παίξεις και με dualshock.
    Απ οτι λένε στο twitter τους, θα βγάλουν update κάποια στιγμή να υποστηρίζει και dualshock.

  26. The Following 2 Users Say Thank You to gonzalez For This Useful Post:

    Error Flynn (11-09-2017)

  27. #1700
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by gonzalez View Post
    Απ οτι λένε στο twitter τους, θα βγάλουν update κάποια στιγμή να υποστηρίζει και dualshock.
    ΟΚ σε ευχαριστώ! Θα περιμένω τότε.

    - - - Updated - - -

    Quote Originally Posted by nickolas82 View Post
    Δυστυχώς δεν μπορείς να παίξεις με dualshock όμως μου φαίνεται περίεργο αυτό που γράφεις γιατί εμένα μου φάνηκε ότι πιο καλό και immersive σε χειρισμό έχω δοκιμάσει στο vr μέχρι τώρα (με εξαίρεση το ότι χάνει την αναγνώριση κίνησης των χεριών μετά τις 180 μοίρες) σε σημείο που παρακαλάω να τον βάλουν και σε άλλα παιχνίδια (skyrim).

    Και μόνο που έχεις τον πλήρη έλεγχο των χεριών και το τι πιάνεις και πως το πιάνεις δίνει την ψευδαίσθηση την φυσικής παρουσίας στον εικονικό κόσμο ενώ στο re7 απλά κρατάς τον μοχλό και πατάς κουμπιά.
    Εδώ να προσθέσω πως βασική προϋπόθεση είναι να παίζεις το παιχνίδι όρθιος αλλιώς χάνει η εμπειρία και προσωπικά εμένα δεν με ζάλισε καθόλου ενώ το re λίγο με ζαλιζε

    Να αναλύσω για τους υπολοίπους πως ο χειρισμός είναι με δύο move που το καθένα αντιστοιχεί σε κάθε χέρι και με τις σκανδάλες σφίγγεις τα χέρια και πιάνεις πράγματα (τα περισσότερα πράγματα που βλέπεις μπορείς να τα πιάσεις) και ανοίγεις πόρτες με πολύ φυσικό τρόπο. Με το αριστερό move αν πατήσεις τετράγωνο πηγαίνεις εμπρός (με δύο γρήγορες φορές τρέχεις) και με το χ πίσω (χωρίς τηλεμεταφορά) ενώ με το δεξί move με το τετράγωνο και τον κύκλο στρίβεις αριστερά ή δεξιά αντίστοιχα το κορμί απότομα 30 ή 90 μοίρες ανάλογα τις επιλογές (οι 90 είναι πολύ καλή επιλογή κατ εμε) ενώ με το δεξί move button ανοίγεις και κλείνεις τον φακό όπως θα έκανες και στην πραγματική ζωή και γενικά αλληλεπιδράς με τα αντικείμενα που κρατάς.

    Εγώ προσωπικά πηγαίνοντας μπροστά έστριβα το κορμί μου χωρίς κουμπιά και ακολουθούσε πολύ φυσικά την κίνηση που έκανα μέχρι να χαθεί η αναγνώριση των move από την κάμερα όπου και πατούσα τα κουμπιά να επανέλθω στην κάμερα και να δουλέψουν όλα σωστά.
    Ξέρω πως ακούγεται λίγο ξενέρωμα και είναι αλλά πάλι είναι πολύ πολύ πιο immersive από το dualshock που για εμένα θα έχανε τα 3/4 του φόβου

    Εσένα τι ακριβώς σε χάλασε στον χειρισμό;
    Γνώμη μου είναι να του δώσεις λίγο χρόνο μέχρι να το συνηθίσεις γιατί πραγματικά αξίζει και τονίζω πάλι ΜΟΝΟ ΟΡΘΙΟΣ αν θες full εμπειρία.


    Και λίγα λογάκια για το παιχνίδι μιας και το τερμάτισα:
    Το παιχνίδι είναι μικρό (ψάχνοντας καλά μου πήρε περίπου 5 ώρες ενώ ένα speedrun κρατάει 20 με 30 λεπτά !!!) αλλά είναι ότι πιο ζωντανό και τρομακτικό έχω παίξει ποτέ. Θυμίζει πάντρεμα του re7 και του p.t. Έχει αρκετά jump scares αλλά και πολύ φόβο από ψυχολογική πίεση που σου ασκεί το παιχνίδι



    Τώρα δοκιμάζω το don't knock twice που είναι παρόμοιο παιχνίδι αλλά επειδή έχει μόνο τηλεμεταφορά και όχι locomotion (έτσι λέγεται το σύστημα κίνησης που περιέγραψα πιο πάνω) το έχω αφήσει μέχρι να το προσθέσουν όπως έχουν πει οι developers πως θα κάνουν σύντομα με update
    Κατ' αρχάς σε ευχαριστώ για τη μεγάλη απάντηση. Σε συνέχεια να σου πω πως και βέβαια παίζω όρθιος.
    Αυτά ακριβώς που περιγράφεις για τον χειρισμό είναι τα υπέρ και και τα κατά.
    Δηλαδή ναι με τα move έχεις ελεύθερο έλεγχο των χεριών σου (+) αλλά ταυτόχρονα το ότι για να περπατάς μπροστά πρέπει να πατάς συγκεκριμένο κουμπί και αντίστοιχα για να πηγαίνεις πiσω, δεξιά και αριστερά είναι πολύ κουραστικό για μένα (-).
    Αυτό που όμως με εννοχλεί ιδιαίτερα είναι πως δεν έχει ένα sidestep. Δηλαδή είσαι πχ μπροστά σε έναν καναπέ και θες να πάς από δεξιά του για να τον προσπεράσεις. Αντί να μπορείς να κάνεις ένα βήμα δεξιά, όοοοχι πρέπει να στρίψεις πρός τα δεξιά, να πας ευθεία, να στρίψεις αριστερά, να πας ευθεία και να συνεχίσεις...

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •