Page 106 of 114 FirstFirst ... 65696102103104105106107108109110 ... LastLast
Results 2,101 to 2,120 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #2101
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    .

  2. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Leon_DiZ (16-01-2019)

  3. #2102
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Ηρθε η ωρα να εκθειασω δυο απ τις πιο σημαντικες κυκλοφοριες για το psvr...

    Ας ξεκινησω οπως τα επαιξα:
    Astrobot rescue mission. Οτι εχει γραφτει βαλτο στον υπερθετικο βαθμο και δεν μπορει να περιγραφει. Οπως το γραφω δεν μπορει να παει ο νους...Εχουν δωσει τοσο τεχνη σε αυτο το παιχνιδι.
    Οπως ειχα διαβασει τα λεβελς απο τον 3ο κοσμο και μετα ειναι απιστευτα.Τα boss fight ενα και ενα με πολυ ωραια mechanics..Τοση φαντασια τοσο μερακι...Κανονικοτατα game of the year και θα επρεπε να ειναι και στην λιστα μας γιατι αποτι θυμαμαι δεν ειναι...Ασχοληθηκα μεχρι και με τα challenges τα οποια ηταν πολυ διασκεδαστικα και προσεδωσαν παραπανω χρονο στο παιχνιδι...Πραγματικα δεν εχω να πω κατι αρνητικο...δεν γινεται...
    ασχετο:γιατι στο VR το νερο ειναι τοσο ρεαλιστικο?μιλαμε για τρελη αληθοφανεια...

    Παμε παρακατω

    Moss:Η αντιστοιχη τρανη απαντηση για το τι μπορει να κανει το VR σε ειδη που δεν το περιμενεις...Καθε stage ειναι σαν ενα μικρο μαγικο κουκλοσπιτο που εχεις ανοιγμενο μπροστα στα χερια σου...πραγματικα μαγικο...Εμενα μαρεσουν πολυ τα παιχνιδια στο VR που σου παρουσιαζονται σε μικροτερη κλιμακα,με εντυπωσιαζουν παρα πολυ...Το moss ειναι το καλυτερο παιχνιδι στο ειδος αυτο και εντελως μοναδικο...περιμενω για την συνεχεια...

    Παντως το Psvr ειναι σε φοβερη χρονια αν σκεφτει κανεις και τα persistence και αυτο που βγηκε με το aim το online το firewall...
    Θελω τωρα οπωσδηποτε exorscist, beat saber και to the top.

    Α και κατι αλλο..μην διανοηθειτε για kona VR upgrade...εμετος...αντεξα σχεδον μια ωρα() διαβασα θαψιμο στο νετ και το επαιξα χωρις VR...
    Spoiler!

  4. The Following 5 Users Say Thank You to chronohill For This Useful Post:

    BillyFlo81 (18-01-2019),Error Flynn (18-01-2019),hakoo (31-01-2019),MajereMP44 (18-01-2019),PDS (18-01-2019)

  5. #2103
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Έρχεται free weekend για το Firewall Zero Hour (for PS Plus members).

  6. #2104
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Astrobot Παναγιωτη μαζι με το σετ το εχω, ειναι φοβερό και δεν νομίζω να έχω παει στον 3ο κοσμο ακομα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω. Γενικα ναι και resi και astro και rush of blood που ασχοληθηκα τις γιορτες ειναι ΤΟΠ.
    Ace Combat θελω να ακουσω γνωμες ...
    Satan has left his killing floor
    PS4

  7. #2105
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Quote Originally Posted by MajereMP44 View Post
    Astrobot Παναγιωτη μαζι με το σετ το εχω, ειναι φοβερό και δεν νομίζω να έχω παει στον 3ο κοσμο ακομα δεν εχω προλαβει να ασχοληθω. Γενικα ναι και resi και astro και rush of blood που ασχοληθηκα τις γιορτες ειναι ΤΟΠ.
    Ace Combat θελω να ακουσω γνωμες ...
    Nai και το rush of blood δεν σταματαει ακομα να ειναι απτα παιχνιδια που πρωτοβαζω σε καποιον.ειναι και απτους αγαπημενους μου τιτλους ακομα και τωρα..Το ρεζι δεν το εχω παιξει ακομα σε VR ρε γμτ γιατι το ειχα παιξει κανονικα και βαριεμαι ξαναμανα...αλλα ξερω θα ναι πολυ διαφορετικη εμπειρια...Το αστρομποτ συνεχισε το θα δεις φανταστικα πραγματα παρακατω!Α ξεχασα να πω!το τελικο boss fight ειναι οτι πιο εξυπνο εχω παιξει αληθεια.πολυ με διασκεδασε φοβερη ιδεα οι φουστηδες
    Spoiler!

  8. #2106
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Ταχω κανει αχταρμα...εχω μαζεψει τοσα παιχνιδια και δεν ξερω σε τι να κανω focus..assasin's odyssey, red dead (εχει προτεραιοτητα *μαλλον*), astrobot, god of war, (μου μενει κανα 3ωρο) resi 7, rush of blood (δεν το τελειωσα), ace combat (το περιμενω), horizon zero, GT sport που μαρεσει κ εχει βγαλει νεο update και δεν εχω προλαβει να το δω καν...
    μιλαμε για προβλήματα οχι αστεια. Tα Vr games ειναι και αγχωτικα γιατι θες δεν θες εισαι εκει! Και πρεπει ναμαι ψυχολογικα ετοιμος πριν πατησω start.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  9. #2107
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    Με αγχωσες και μένα έτσι όπως τα παίζεις!!!χαχαχα
    Εγώ είχα άγχος να τελειώσω το origins που μαρεσε παααααρα πολύ και μετά ξεκίνησα vr ότι είχα μαζέψει..
    Α πήρα και το wipeout γιατί διάβαζα εδώ ότι είναι πολύ καλό αλλά το ντέμο με ζαλίζε λίγο...θα το πάω σιγά σιγά κιαυτα..τώρα έρχεται ρεσιτάλ παίζω μικρά παιχνίδια και περιμένω!

    Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Spoiler!

  10. #2108
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    To wipeout demo δεν μου εκατσε κ μενα καλα...ειμαι ακομα noob για αυτο το game στο vr..
    Satan has left his killing floor
    PS4

  11. #2109

  12. #2110
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default



    .

  13. #2111

    Default

    Σήμερα είχα την πρώτη μου εμπειρία στο PSVR, σε σπίτι φίλου που το έχει πάρει. Μάλιστα ήταν η δεύτερη φορά που με παρακινούσε να πάω να το δω. Το είχα στο μυαλό μου, απλά δεν το είχα σε προτεραιότητα. Τον εμπιστεύομαι γενικά σε αυτά που μου λέει, γιατί ξέρω ότι είναι σοβαρός, οπότε στην δεύτερη προτροπή του να πάω να το δω, πήγα κατευθείαν. Αρχικά, μου έβαλε αυτό με το βυθό και τον καρχαρία. Μετά, The Heist, Driveclub, Astrobot και τέλος μου βαλε να δω youtube videos VR. To Τhe Heist το παιξα ολόκληρο μάλλον, στο Drive Club οδήγησα μέσα από το κουβούκλιο δύο αμάξια (το δεύτερο ήταν μία Πόρσε) και στο Astrobot έπαιξα λίγο ίσα για να πάρω ιδέα κόσμου και χειρισμού.
    Αυτό που έχω να πω είναι ότι το VR είναι μία εμπειρία απίθανη. Με ζαλάδες κλπ δεν είχα σχεδόν κανένα θέμα (ούτε στο Driveclub, εκτός από ελάχιστες περιπτώσεις, που ούτε καν με ενόχλησαν). Προφανώς σε άλλα παιχνίδια, πιο "ιδιότροπα", θα υπάρχει ένα κάποιο θέμα. Η κάσκα, οκ, πρέπει να βγαίνει που και που, πχ στο μισάωρο, για διάλειμμα. Ίσως και να πηγαίνει και παραπάνω, αν το παιχνίδι σε έχει συνεπάρει. Στο σκηνικό με τον βυθό και στο Heist, απλά δεν πίστευα πόσο αληθοφανές είναι και πόσο είσαι όντως εκεί. Εκεί σκέφτηκα ότι το PSVR, που ουσιαστικά είναι το πρώτο βήμα και "δοκιμή" για την επόμενη γενιά, το στοίχημα το κέρδισε ήδη. Είσαι πράγματι στο χώρο, είσαι εκεί, και αυτό δεν μπορεί κανείς να το καταλάβει με καμία περιγραφή ή βίντεο, αλλά μόνο εάν βάλει την κάσκα. Το βασικό πρόβλημα της τωρινής γενιάς του VR είναι η θολούρα, πχ στο Driveclub ήταν αρκετά έντονη, όπως και στα Vr videos που είδα μετά, από ποδόσφαιρο, μπάσκετ κλπ. Εάν όμως καταφέρουν και δώσουν σε όλα τα παιχνίδια τα γραφικά του Heist ή του Astrobot (πολύ γέλιο το συγκεκριμένο), δεν υπάρχει κανένα θέμα. Χωρίς να έχω καμία σχετική γνώση ή πληροφόρηση, νομίζω ότι στο PSVR 2 τα γραφικά θα είναι παραπάνω από πεντακάθαρα.
    Γενικώς, από αυτό που είδα σήμερα, νομίζω ότι το PSVR είναι μία θαυμάσια εμπειρία. Δεν αντικαθιστά το παραδοσιακό gaming, αλλά προσφέρει κάτι άλλο, πολύ ιδιαίτερο (πραγματικά, σκέφτομαι τί μπορεί να δώσει στο μέλλον στα παιχνίδια και με πιάνει δέος) και πιστεύω ότι σε μία πτώση τιμής, αξίζει κανείς το πάρει να το ζήσει. Δεν είναι για να κάθεσαι με τις ώρες. Είναι για να μπαίνεις σε έναν άλλο κόσμο, να ζεις κάτι απόλυτα immersive, για μία ώρα ας πούμε, και να το κλείνεις. Eάν η Sony δώσει βάρος και ασχοληθούν σοβαρά οι εταιρείες, έχει να δώσει σπουδαία πράγματα στο μέλλον......
    Last edited by toninio; 29-01-2019 at 04:40.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to toninio For This Useful Post:

    chronohill (29-01-2019),PDS (29-01-2019)

  15. #2112
    Moderator hakoo's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    10,357
    PSN ID
    hakoo_

    Default

    Το ειχα δοκιμασει εκτενως παλαιοτερα αλλα τις τελευταιες μερες το ειδα λιγο καλυτερα μιας και το εκαναν δωρο στον αδερφο μου και το δανειστηκα μερικες μερες. Το Asro bot ακομα και απο το demo φαινεται οτι ειναι μια ιδιαιτερη εμπειρια και δεν ειναι τυχαια ουτε υπερβολικα αυτα που γραφονται. Αυτο και το moss δειχνουν ξεκαθαρα οτι το VR δεν λειτουργει μονο σε first person προοπτικη αλλα εχει να δωσει και σε αλλα ειδη, και σε αλλες προοπτικες.
    Παω φουλ για αγορα του Skyrim Vr μιας και το REVII δυστυχως το ειχα παιξει κανονικα.
    Η γενικη μου αποψη δεν εχει αλλαξει, οτι δλδ η τεχνολογια δεν ειναι ακομα ετοιμη αλλα πραγματικα αν κατι καταφερε το ps vr ειναι οτι περα απο καποιες εντυπωσιακες εμπειριες, εδειξε οτι ειναι μια τεχνολογια που μπορει να προσφερει ακομα και στο παραδοσιακο gaming και οτι δεν ειναι ενα ακομα gimmick.
    Το Skyrim vr αληθεια το εχει δοκιμασει κανεις απο εμας? Ισως εχει αναφερθει αλλα δεν παρακολουθω το θεμα τοσο στενα.


  16. The Following User Says Thank You to hakoo For This Useful Post:

    toninio (01-02-2019)

  17. #2113
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Εκει(μονο εκει) που με χαλαει που δεν ειναι ετοιμη η τεχνολογια, ειναι στο oτι δεν μπορει να παιζει τα παντα(να κανει 60fps τα 30fps games του ps4 ,να κρατησει και μια Α ποιοτητα γραφικων και να τα παιζει ολα). Γιατι αν το εκανε αυτο, για μενα θα τελειωνε και το TV gaming.

    Δηλαδη αν στην προηγουμενη γενια μου εβγαζαν το Skyrim day one σε ενα PSVR(εστω οτι υπηρχε εκεινη την εποχη) δεν θα ειχα κανενα δίλημμα επιλογης. Επρεπε να περασει μια γενια ομως για να το δουμε να τρεχει σε VR. Aυτο ελπιζω να αλλαξει στην επομενη με το eye tracking.

    Eδω καποιες εντυπωσεις για το Skyrim. Προσωπικα το βαρεθηκα σαν παιχνιδι(οπως εγω γραψει αρκετες φορες με κουραζουν πλεον τα open world games), αλλα σαν VR εμπειρια ηταν πολυ καλη.
    http://www.ps4forums.gr/vb/showthrea...kyrim-VR/page2
    Me moves για τοξο παντως, εκτος απο Immersion ανεβαινει ενα σκαλι πανω και στο gameplay.
    .

  18. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    hakoo (31-01-2019),toninio (01-02-2019)

  19. #2114
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,546
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Μπήκα για να γράψω για το Astro Bot. Σήμερα αξιώθηκα να το αγοράσω και έχω πάθει τη πλάκα της ζωής μου.
    Τι να πρωτογράψω για αυτό το παιχνίδι; Τα έχετε γράψει όσοι το έχετε παίξει εδώ και καιρό στο κατάλληλο νήμα.
    Ένα διαμάντι είναι . . .

  20. The Following 3 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    chronohill (01-02-2019),PDS (31-01-2019),toninio (01-02-2019)

  21. #2115
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Aν δεν εχεις παει στον 3ο κοσμο εχεις ακομα δρομο. χεχε
    .

  22. #2116
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Το ειχα δοκιμασει εκτενως παλαιοτερα αλλα τις τελευταιες μερες το ειδα λιγο καλυτερα μιας και το εκαναν δωρο στον αδερφο μου και το δανειστηκα μερικες μερες. Το Asro bot ακομα και απο το demo φαινεται οτι ειναι μια ιδιαιτερη εμπειρια και δεν ειναι τυχαια ουτε υπερβολικα αυτα που γραφονται. Αυτο και το moss δειχνουν ξεκαθαρα οτι το VR δεν λειτουργει μονο σε first person προοπτικη αλλα εχει να δωσει και σε αλλα ειδη, και σε αλλες προοπτικες.
    Παω φουλ για αγορα του Skyrim Vr μιας και το REVII δυστυχως το ειχα παιξει κανονικα.
    Η γενικη μου αποψη δεν εχει αλλαξει, οτι δλδ η τεχνολογια δεν ειναι ακομα ετοιμη αλλα πραγματικα αν κατι καταφερε το ps vr ειναι οτι περα απο καποιες εντυπωσιακες εμπειριες, εδειξε οτι ειναι μια τεχνολογια που μπορει να προσφερει ακομα και στο παραδοσιακο gaming και οτι δεν ειναι ενα ακομα gimmick.
    Το Skyrim vr αληθεια το εχει δοκιμασει κανεις απο εμας? Ισως εχει αναφερθει αλλα δεν παρακολουθω το θεμα τοσο στενα.
    Το Skyrim εμένα με κούρασε και δεν μου άρεσε η γεωμετρία του. (τα γραφικά δεν είναι πολυ καλά αλλά ας το αφήσουμε αυτό). Αλλά έπαιξα καμιά ώρα και όταν είδα μερικά ασύμμετρα πράγματα (π.χ έχει ένα σκυλί στο πρώτο χωριο που σε πάει το παιχνίδι το οποίο φαινόταν τεράστιο σε σχέση με τους ανθρώπους κλπ) μου έκανε κακή εντύπωση. Κάποια στιγμή θα επανέλθω στο Skyrim να το προσωρήσω αλλά έχω βασιμες υποψιες ότι δεν θα αλλάξω γνώμη.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  23. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    hakoo (31-01-2019)

  24. #2117
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Καλα σχεδιαστικα στο Skyrim παιζουν πολλα κουλα. Το σκυλι οντως εκτος απο το οτι κινειται σαν ρομποτ ειναι και τεραστιο.
    Η ατμοσφαιρα ειναι πολυ καλη ομως, ειδικα οταν μπαινεις στις σπηλιες σε VR δειχνει πολυ ωραια.
    .

  25. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    MajereMP44 (31-01-2019)

  26. #2118
    PS4forums Fanatic MajereMP44's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Πετρουπολη
    Posts
    3,940
    PSN ID
    MajereMP44

    Default

    Επειδή έχω δει και γω ότι λένε τελικά καλά λόγια για την ατμόσφαιρα θα το ξαναδοκιμάσω σίγουρα. Απλά θα το πρότεινα σε κάποιον να το αγοράσει όσο πιο χαμηλά γίνεται σε τιμή. Το ειχα πάρει σε μια προσφορά εγώ γιαυτό δεν μου κακοφάνηκε.
    Satan has left his killing floor
    PS4

  27. The Following User Says Thank You to MajereMP44 For This Useful Post:

    PDS (31-01-2019)

  28. #2119
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Guys, όσοι έχετε το πρώτο PSVR, για τσεκάρετε το παρακάτω. Ειναι για να μην αλλάζουμε καλωδια συνεχώς.


  29. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    chronohill (01-02-2019)

  30. #2120
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Quote Originally Posted by hakoo View Post
    Αυτο και το moss δειχνουν ξεκαθαρα οτι το VR δεν λειτουργει μονο σε first person προοπτικη αλλα εχει να δωσει και σε αλλα ειδη
    Η γνωμη μου ειναι, οτι στην παρουσα κατασταση και τεχνολογια με ζαλαδες θολουρες και τα σχετικα, το VR κανει μονο για παιχνιδια τυπου Moss/astro bot και οχι για fps.

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •