Page 60 of 114 FirstFirst ... 105056575859606162636470110 ... LastLast
Results 1,181 to 1,200 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1181

    Default

    Αν μου κάνει εμένα γενικά σαν vr εμπειρία , σιγά μην κάτσω να ασχοληθώ τι δείχνει στην tv ... 16:9 χαμηλή ανάλυση κτλ.
    Social screen ήταν τα ¨ηλεκτρονικα¨ που παίζαμε κάποτε στα μπιλιαρδάδικα ( οι άνω των ¨άντα¨ καταλαβαίνουν) και μαζεύονταν όλοι από πάνω να δουν το high score.... προσωπική άποψη πάντα.


  2. #1182
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by mobilas View Post
    Απορία (δεν έχω vr) ποιος ο λόγος να εχω ανοιχτή την τηλεόραση ενώ πάιζω με το vr ; Το να βλέπουν οι άλλοι ότι βλέπω και εγώ ;
    Aν είσαι μόνος σου κανένας, κλείνεις την τηλεόραση και συνεχίζεις το παιχνίδι (και την πλοήσηση στην κονσόλα, μηνύματα κλπ) στο PSVR.

    Υπάρχουν πάντως παιχνίδια σαν το Tumble VR, Playroom VR που παίζουν κι άλλα άτομα ταυτόχρονα στο ίδιο παιχνίδι βλέποντας στην τηλεόραση.

  3. #1183

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Aν είσαι μόνος σου κανένας, κλείνεις την τηλεόραση και συνεχίζεις το παιχνίδι (και την πλοήσηση στην κονσόλα, μηνύματα κλπ) στο PSVR.

    Υπάρχουν πάντως παιχνίδια σαν το Tumble VR, Playroom VR που παίζουν κι άλλα άτομα ταυτόχρονα στο ίδιο παιχνίδι βλέποντας στην τηλεόραση.

    Α έτσι μάλιστα...

  4. #1184
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,938
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά σήμερα έβαλα λίγο το Drive club έτσι για να το δοκιμάσω μιας και δεν ειμαι του racing. Μόνο απο περιέργεια. Μιλάμε κοντεψα να λιποθυμησω ρε σεις. Τι είναι αυτό? Ζαλιστηκα και με έπιασε υψηλός ιδρώτας. Αφού έχει περάσει κανα δίωρο και ακόμα να συνελθω.
    Το μόνο που εχω να πω είναι οτι δεν θα έπρεπε το παιχνίδι να υπάρχει και ειδικά στο demo που δοκιμάζει ο κοσμος. Μέχρι στιγμής ότι έχω δοκιμάσει απο θέμα ναυτιας ήταν σε πολύ καλό επίπεδο. Αυτό μάλλον το παιχνίδι είναι κακογραμμενο για VR και απλά το λέω γιατί κάποιος που θα πάει να δοκιμασει τα headset και βάλει για πρώτη εμπειρία το Drive Club μπορεί και να τα αποριψει αμεσως. Πραγματικά καμία σχέση με τα άλλα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Last edited by cocous; 13-11-2016 at 19:40.

  5. #1185
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Μια ερώτηση...
    Καπου διάβασα οτι το PSVR ειναι για παιδιά απο 12 ετών και πάνω. Εντελώς πληροφοριακά, ξέρει κανεις για ποιον λόγο;

  6. #1186
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default PlayStation VR - Virtual Reality Headset

    Θεωρω σίγουρα λογω ναυτίας και μίλαμε για μια τοσο διαδραστική εμπειρία που αμφιβάλλω αν παιδί 10 ετών (για παράδειγμα) μπορει να τη διαχειριστεί.
    Μπορει και το headset να ειναι μεγάλο για παιδιά τέτοιας ηλικίας.
    Κατα τη γνώμη επρεπε να ειναι ακόμα πιο αυστηρό το όριο (15+ )


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Spoiler!

  7. The Following 4 Users Say Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-11-2016),Dragonpaul (14-11-2016),Gazof (14-11-2016),jimspy (15-11-2016)

  8. #1187
    PS4forums Addict Error Flynn's Avatar
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα - Ν. Φιλαδέλφεια
    Posts
    1,551
    PSN ID
    Error__Flynn
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Μια ερώτηση...
    Καπου διάβασα οτι το PSVR ειναι για παιδιά απο 12 ετών και πάνω. Εντελώς πληροφοριακά, ξέρει κανεις για ποιον λόγο;
    Και γω είχα και έχω την ίδια απορία... Μάλλον θεωθώ πως επειδή το μάτια των παιδιών είναι πιο ευαίσθητα και πάνω στη διαμόρφωσή τους
    ίσως να προτείνουν ηλικίες από 12 και πάνω. Πάντως εγώ στο βαφτηστήρι μου δεν έχω πει τίποτα (είναι 12 ακριβώς) και δε σκοπεύω
    να το κάνω άμεσα μιας και έχει ένα θεματάκι με τα μάτια του και από την άλλη γιατί δε θέλω να κολλήσει από τώρα ΚΑΙ με το VR.
    Eδώ δε μπορούμε να το διαχειριστούμε οι κατά πολύ μεγαλύτεροι... δε θα ήθελα να βάλω ένα παιδί σε αυτή τη κατάσταση από τόσο νωρίς.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Error Flynn For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-11-2016),Dragonpaul (14-11-2016),Gazof (14-11-2016),jimspy (15-11-2016)

  10. #1188
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Βασίλη, δε ξέρω εαν ειναι τόσο επίφοβο, καθώς οθόνες ειναι ουσιαστικά. Αλλα και παλι δε ξέρω...

  11. #1189
    PS4forums Addict Gazof's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Αthens
    Posts
    1,652
    PSN ID
    jimmy_mondeo

    Default

    Το PEGI 12 του VR είναι εννοείται ένα όριο για να "παίζει" safe η Sony. Προφανώς δεν υπάρχουν έρευνες ακόμα (τουλάχιστον μακροχρόνιες) για το τι μπορεί ή τι δεν μπορεί να προκληθεί προοδευτικά με τη χρήση του VR. Είναι κάτι αντίστοιχο με εκείνο το "κλείστε τα κινητά σας ενόσω γεμίζετε με καύσιμο, γιατί μπορεί να προκληθεί έκρηξη". Δηλαδή δεν υπάρχουν αποδείξεις ότι τα κύματα των κινητών ή η χρήση τους προκαλούν έκρηξη από σπινθήρα, αλλά επειδή δεν υπάρχει απόδειξη ούτε για το αντίθετο, ας βάλουμε την ανακοίνωση να είμαστε ok.

    Το πιο σημαντικό κομμάτι για το 12+ πιστεύω είναι το "παιχνίδι" του μυαλού που μπορεί κάνει η εικονική πραγματικότητα και μετά κάποιο θέμα με τα μάτια. Γιατί όταν νιώθουμε ίλιγγο ενώ καθόμαστε, είναι όσο να'ναι ασυνήθιστο και σε ένα παιδί, πχ 8 ετών, μπορεί να δημιουργηθούν υποσυνείδητα με ακατάσχετη χρήση και πιθανή αποξένωση ακόμα και από τον πραγματικό κόσμο, με ταυτόχρονο εθισμό στον εικονικό. Επίσης μη ξεχνάμε ότι ένα μικρό παιδί μπορεί να ξεχαστεί πολύ πιο εύκολα από ένα μεγαλύτερο και μη έχοντας την αίσθηση του χώρου, παίζοντας όρθιο να φύγει από το χώρο που ήταν και να πάει πουθενά να παραπατήσει ή να πέσει και να χτυπήσει.
    Mega Drive, Sega Saturn, PS1, PS2, PS3, PS4, PSP, PSVITA, Xbox 360, Xbox ONE, Wii U. Games on


  12. The Following 7 Users Say Thank You to Gazof For This Useful Post:

    BillyFlo81 (15-11-2016),Dragonpaul (14-11-2016),indikos001 (04-12-2016),king2009 (17-11-2016),mihalis13 (14-11-2016),teras1 (14-11-2016),toninio (16-11-2016)

  13. #1190
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Παιδιά, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Βασίλη, δε ξέρω εαν ειναι τόσο επίφοβο, καθώς οθόνες ειναι ουσιαστικά. Αλλα και παλι δε ξέρω...
    Το vr είναι κυρίως θέμα μυαλού. Τον εγκέφαλο ξεγελάει.
    Ο Δημήτρης από πάνω τα εξηγεί ωραία.


    Sent from my iPad using Tapatalk
    Spoiler!

  14. #1191
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Δημήτρη, πολύ ωραία το έθεσες και δε με αφήνει να σου δώσω rep.
    Εγώ, εννοείται οτι μίλαγα για χρήση με επίβλεψη ασφαλώς. Αλλα με τα αλλα που αναφέρεις, σαφώς και θα το απευφευγα τωρα.
    Ευχαριστώ!

  15. #1192
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Υπάρχει ήδη διαθέσιμο το The martan VR στο αμερικανικο Ps store.


    Description:

    The Martian VR Experience is a truly out-of-this-world, interactive and immersive adventure, with viewers participating from astronaut Mark Watney’s perspective, performing tasks to facilitate his chances for survival. Viewers can fly onto the surface of Mars, steer at zero gravity through space, drive a rover navigating over craters, and experience key scenes from the hit film in a 360-degree virtual reality environment. The Martian VR Experience is executive produced by Ridley Scott and directed by Robert Stromberg. It debuted at CES 2016, was accepted into the New Frontier Program at Sundance, and is the recipient of the Cannes Silver Lion in Digital Craft as well as the Association of Independent Commercial Producers (AICP) Next VR Award. Winning 2 Golden Globe Awards® (Motion Picture and Actor for Matt Damon), and nominated for a third (Director for Ridley Scott), The Martian is Ridley Scott’s highest-grossing domestic movie.

  16. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    captainjacko (15-11-2016),odytsak (15-11-2016)

  17. #1193
    Moderator BillyFlo81's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Galatsi
    Posts
    3,716
    PSN ID
    BillyFlo81
    Name
    Βασίλης

    Default

    ^^
    Edit: Το The Martian VR Experience διαβαζω οτι περιεχει 4 τοποθεσιες και η διαρκεια του ειναι συνολικα 10 με 15 λεπτα..


    Επίσης, σημερα ανεβηκε και το Space Rift στο PS Store.

    Περισσοτερες πληροφοριες θα βρειτε στο PS blog.


  18. The Following 2 Users Say Thank You to BillyFlo81 For This Useful Post:

    odytsak (15-11-2016)

  19. #1194
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Quote Originally Posted by BFmarvog View Post
    Το The Martian VR Experience διαβαζω οτι περιεχει 4 τοποθεσιες και η διαρκεια του ειναι συνολικα 10 με 15 λεπτα...
    Mπήκα με μια χαρά στο αμερικάνικο store γιατί το βιβλίο και η ταινία ήταν φανταστικά,
    υπολόγιζα γύρω στα 6-7 δολλάρια, μια εμπειρία λέω είναι των 15 λεπτών,
    αμ δε, 20 δολλάρια παρακαλώ.

  20. #1195
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οι περισσοτεροι λενε οτι δεν αξιζει τα χρηματα το Martian VR.
    Πολυ μικρο και πολυ...σκετο ''experience''.

    Mετα το batman θα ηθελα σαν τρελος ενα ολοκληρωμενο ΑΑΑ game.
    ποιος περιμενει μεχρι RE7...?
    .

  21. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (15-11-2016)

  22. #1196
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Δεν ξερω πως το εχουν δει με τους vr τιτλους The Martian 15 λεπτα 20 δολαρια , Robinson the Journey 3 ωρες 60 ευρω και παραληλα κανεις δεν βγαζει ενα ολοκληρωμενο παινιδι σε κανουν να νιωθεις λες και πληρωνεις να παιζεις demo η παιχνιδια beta κακοφτιαγμενα που βγηκαν στα γρηγορα για να εκμεταλευτουν τον ενθουσιασμο του κοσμου
    με το Vr βλεπε Drive club
    Ειναι μοναδικη εμπειρια το vr και αρεσει πολυ στον κοσμο και σε οσους το εχουν δοκιμασει αμα ομως πανε να εκμεταλευτουν αυτον τον ενθουσιασμο του κοσμου με τοσο ακριβους τιτλους απο τους τους οποιους οι περισοτεροι
    ειναι εμπειριες τοτε θα την πατησουν
    Ειναι πολυ λιγοι αυτοι που ειναι διατεθειμενοι να πληρωσουν 20 ευρω για μια δεκαπενταλεπτη εμπειρια η 60 ευρω για 3 ωρες παιχνιδιου (20 ευρω την ωρα λολ) ενταξει ειδαμε τι μπορει να κανει το Vr και μας αρεσει ειναι ομως ωρα σιγα σιγα οι developers να στρωθουν
    και λιγο στη δουλεια και να αρχισουν να βγαζουν τιτλους της προκοπης σε τιμες λογικες
    Βλεπω το Vr διπλα στην τηλεοραση μου να καθετε και τρελενομαι μου κλεινει το ματι καθε μερα να αγορασω κατι
    οτιδηποτε και να ξαναχαθω στον κοσμο του δεν το κανω ομως ,οχι λογο οικονομικου αλλα επειδη νιωθω οτι
    υπαρχει μια εκμεταλευση τη συγκεκριμενη περιοδο και δεν θελω να στηριξω αυτη την "απαρχτη"

    Οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω εν αναμονη πλεον για εναν AAA τιτλο επιτελους στο Vr και εκει ναι
    θα τα σκασω , και με μεγαλη ευχαριστηση κιολας

  23. The Following 10 Users Say Thank You to captainjacko For This Useful Post:

    BillyFlo81 (16-11-2016),DJTaurus (16-11-2016),Error Flynn (16-11-2016),gonzalez (16-11-2016),indikos001 (04-12-2016),isildur83 (16-11-2016),king2009 (17-11-2016),PDS (16-11-2016),teras1 (16-11-2016),toninio (16-11-2016)

  24. #1197
    Advanced Member captainjacko's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    389
    PSN ID
    captainjacko1234
    Name
    Steve

    Default

    Time Machine διαθεσιμο στο αμερικανικο psn store
    Απο οτι διαβασα ειναι κατι αναμεσα απο παινιδι και vr εμπειρια παραλληλα
    τιμη 29,99 δολαρια

  25. #1198

    Default

    έπαιξα μόλις το Trackmania σε vr, πολύ καλό

  26. #1199
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by captainjacko View Post
    Δεν ξερω πως το εχουν δει με τους vr τιτλους The Martian 15 λεπτα 20 δολαρια , Robinson the Journey 3 ωρες 60 ευρω και παραληλα κανεις δεν βγαζει ενα ολοκληρωμενο παινιδι σε κανουν να νιωθεις λες και πληρωνεις να παιζεις demo η παιχνιδια beta κακοφτιαγμενα που βγηκαν στα γρηγορα για να εκμεταλευτουν τον ενθουσιασμο του κοσμου
    με το Vr βλεπε Drive club
    Ειναι μοναδικη εμπειρια το vr και αρεσει πολυ στον κοσμο και σε οσους το εχουν δοκιμασει αμα ομως πανε να εκμεταλευτουν αυτον τον ενθουσιασμο του κοσμου με τοσο ακριβους τιτλους απο τους τους οποιους οι περισοτεροι
    ειναι εμπειριες τοτε θα την πατησουν
    Ειναι πολυ λιγοι αυτοι που ειναι διατεθειμενοι να πληρωσουν 20 ευρω για μια δεκαπενταλεπτη εμπειρια η 60 ευρω για 3 ωρες παιχνιδιου (20 ευρω την ωρα λολ) ενταξει ειδαμε τι μπορει να κανει το Vr και μας αρεσει ειναι ομως ωρα σιγα σιγα οι developers να στρωθουν
    και λιγο στη δουλεια και να αρχισουν να βγαζουν τιτλους της προκοπης σε τιμες λογικες
    Βλεπω το Vr διπλα στην τηλεοραση μου να καθετε και τρελενομαι μου κλεινει το ματι καθε μερα να αγορασω κατι
    οτιδηποτε και να ξαναχαθω στον κοσμο του δεν το κανω ομως ,οχι λογο οικονομικου αλλα επειδη νιωθω οτι
    υπαρχει μια εκμεταλευση τη συγκεκριμενη περιοδο και δεν θελω να στηριξω αυτη την "απαρχτη"

    Οπως ειπε και ο φιλος ποιο πανω εν αναμονη πλεον για εναν AAA τιτλο επιτελους στο Vr και εκει ναι
    θα τα σκασω , και με μεγαλη ευχαριστηση κιολας
    Αυτα συζητουσαμε μερικες μερες πριν την κυκλοφορια του εδω μεσα και ημουν ο οπισθοδρομικος επειδη ειπα οτι οποιος το παρει ειναι "πειραματοζωο". Οι τιμες των παιχνιδιων στο δικο μου μυαλο ειναι εξωφρενικες για αυτο που προσφερουν . Δυστυχως σαν early adopters θα προσφερετε χρημα και δοκιμες ωστε καποια στιγμη στο μελλον το vr να γινει κανονικο κομματι του gaming

    Spoiler!

  27. #1200
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Αυτα συζητουσαμε μερικες μερες πριν την κυκλοφορια του εδω μεσα και ημουν ο οπισθοδρομικος επειδη ειπα οτι οποιος το παρει ειναι "πειραματοζωο". Οι τιμες των παιχνιδιων στο δικο μου μυαλο ειναι εξωφρενικες για αυτο που προσφερουν .
    Αυτο ακριβως δεν εγινε και οταν πηρες το ps4?
    Οχι τον πρωτο μηνα(γιατι μηνα εκλεισε το PSVR), αλλα τα πρωτα 2 χρονια.

    Ηταν χειροτερα βασικα, γιατι εδω εχεις νεες εμπειριες ενω στο ps4 επαιζες remastered παιχνιδια του ps3.

    Μερα με την νυχτα ο πρωτος μηνας του PSVR με αυτον του ps4. Oυτε καν μακρια δεν ειναι. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν θελουμε ΑΑΑ games. Και θα γκρινιαξουμε οσο δεν παει.


    Το martian δεν αξιζει για 20 και το λεμε.

    Εσυ ομως θα πληρωσεις 20 για το Bound και εγω με τα ιδια χρηματα θα παρω μια πολυ ανωτερη εμπειρια του ιδιου παιχνιδιου.
    Ποιος ειναι πειραματοζωο?


    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δυστυχως σαν early adopters θα προσφερετε χρημα και δοκιμες ωστε καποια στιγμη στο μελλον το vr να γινει κανονικο κομματι του gaming
    Ευτυχως ως early adopter του sega saturn προσφερα χρημα και θυμαμαι εκεινες τις εποχες ως τις καλυτερες ever στο gaming. Τρομερες αναμνησεις και ας μην ηταν σωστο το 3d και ας μην υπηρχε ουτε καν αναλογικος στο χειριστηριο για να κινηθεις σε 3d χωρο.
    Το ιδιο θα γινει και με το PSVR.

    Νομιζα οτι οι εντυπωσεις γενικα(εδω, neogaf παντου) θα σε ειχαν πεισει για αυτο, αλλα περιμενεις καρτερικα κατι αρνητικο σε ενα ποστ στα 1000 για να εμφανιστεις
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •