Page 7 of 114 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 121 to 140 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #121
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Quote Originally Posted by Giorgos78 View Post
    φιλε μου αν χαλιεσαι ΤΟΣΟ πολυ με το φωτακι, παρε μονωτικη ταινια και κλειστο. Εμενα δεν με χαλαει sto mind

    επισεις με 200 ευρο παρε μια 24αρα tft να κανεισ τη δουλεια σου

    http://stretchfilm.gr/image/cache/da...8A-500x500.jpg
    To θέμα δεν είναι να μην το βλέπω για να το λύσω με την μονωτική ταινία, το θέμα είναι να μην μου σπαταλάει ΑΣΚΟΠΑ πόρους και ενέργεια από την ήδη μικρή σε διάρκεια μπαταρία του χειριστηρίου.



    Επίσης, έχω 32" τηλεόραση TFT αποκλειστικά για gaming, δεν έχω θέμα. Το θέμα με το morpheus είναι ότι το εν λόγο αξεσουάρ είναι πρόσθετο και τα πρόσθετα πρέπει να έχουν μικρό κόστος κτήσης και να μην είναι πιο ακριβά από την ίδια κονσόλα. Είναι συνοδός της κονσόλας για την διασκέδαση μας, δεν είναι αυτόνομο, οπότε οποιαδήποτε τιμή άνω των 200€ είναι too much (νομίζω τόσο κάνουν και τα καλά - αξιοπρεπή τιμόνια). Επίσης, πρέπει να υπάρχει και κάποιο παιχνίδι, μην αρχίσουμε τα ίδια με το kinect που κόστιζε μία 150€ και όταν φώναζα στο φόρουμ του xbox ότι είναι βλακεία, όλοι το εκθείαζαν και έτρεχαν να το αγοράσουν. Τελικά άρχισαν μετά από ένα/ενάμιση χρόνο να το πουλάνε όλοι και έτσι το πήρα και εγώ, αν θυμάμαι καλά 40€ με 3 παιχνίδια πακέτο (για να παίζει η μικρή - όπως όπως). Μόνο σε τιμή αποδεκτή και προσβάσιμη για όλους, θα γίνει ευρέως διαδεδομένο και θα βγαίνουν τίτλοι και παιχνίδια, αλλιώς θα το έχουν λίγοι για να παίζουν 2 παιχνίδια και όλο τον υπόλοιπο χρόνο θα κάθεται. Από γκάτζετς και διείσδυση στο παρελθόν έχουμε δει πολλά, όλα τους απέτυχαν και αν το πάμε με την λογική όσο καλό να είναι και αυτό αν δεν είναι φθηνό και δεν έχει κόσμο είναι καταδικασμένο να αποτύχει.
    Last edited by Nek_Food; 09-05-2014 at 11:02.

  2. #122
    Editor Viper's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Athens
    Posts
    4,572
    PSN ID
    kamenos13
    Name
    Κώστας

    Default

    Digital Foundry: hands-on with Project Morpheus

    Sony is keen to point out that the current Morpheus prototype could see considerable revisions before it is released in consumer form, but these are the specs as they stand, and the unit that we tested.

    • Component: Processor unit, head-mounted unit
    • Display Method: LCD
    • Panel Size: 5-inch
    • Panel Resolution: 1920xRGBx1080 (960xRGBx1080 per eye)
    • Field of View: 90 degrees
    • Sensors: Accelerometer, Gyroscope
    • Connection interface: HDMI + USB
    • Function: 3D audio, Social Screen

  3. #123
    Administrator Slay's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Πατρα
    Posts
    13,104
    PSN ID
    Slay2012

    Default

    Εντυπωσεις απο νεο demo στην Ε3, πολυ θετικες τις βλεπω.

    Joystiq

    Sony had a brand new luge racing game. In the game, you're hurtling down a mountain road, hugging turns and dodging speeding semi trucks, with none of the forgiving distance of just watching a digital vehicle on a television screen.

    First, Anthony got into the Project Morpheus to try the luge. Then Richard got in the luge. Then Susan got in the luge. Then all of them freaked right the heck out. It looked kind of like this.

    https://vine.co/v/MjOH0hqgiHw

    https://vine.co/v/MjODMTgwPJB

    https://vine.co/v/MjOjPiOt0LH
    Gamesradar

    ...the Street Luge demo perfectly reinforces the notion that immersion trumps complexity when it comes to VR games. Here's how it works: you lean on an incline surface to mimic the posture you'd have on an actual luge. When the demo begins, I steer left and right simply by tilting my head--no controller necessary. At first, I go slow as I build up momentum. A minute later, I'm barrelling down a winding road at speeds of 80+ miles per hour. Oh, and by the way, I have to dodge cars. No big deal.

    Admittedly, there is a bit of a disconnect from what my eyes perceive as fast-paced motion, and what my body actually feels--which is to say, nothing. The experience didn't generate motion sickness, but there was an odd sensation that I wasn't actually moving even though my eyes were convinced that I was. Even so, the luge experience was pretty great, and I can't wait to see what the future of VR has in store.
    Gizmodo
    Next up? Street Luge, which was pure awesome. Sony piled me into a mostly flat beanbag chair so that my body position would be similar to being on an actual luge. I put the goggles and headphones on, and before I knew it I was bombing down a hill, trying to avoid traffic and other obstacles.

    The controls were incredibly intuitive: You just lie there and lean in the direction you want to turn. There was basically no learning curve at all. The system was super responsive and I didn’t have any moments of lag, which can cause brain bubbles when you’re in a virtual world. Going a virtual 145km/h, I was able to slide under an oncoming big rig and look up at the axles as it was passing over head. It was really, really fun. I just wished I had a high-speed fan blowing into my face as it happen to add a little physical goodness.
    Now, it’s certainly not anywhere near perfect yet. Currently, the display in there is 1080p, but that’s split between your two eyes, so it ends up being a little grainy. Add to that the fact that your eyeballs are basically pressed up against the screen, and we’re a long way from a “retina display.” Pixels are still very visible. And it has a little bit of the “looking through a screen door” effect we’ve seen on the Oculus, as well.
    VR Focus
    A very unusual experience, Street Luge offers full control of your movement without any controller interface. Making sole use of the head-tracking available within the Project Morpheus headset, the player tilts their head left and right in order to guide the board upon which they lie in their chosen direction. It may sound simple, boring even, but there’s a great amount of nuance in the control; levels of momentum and force upon the steering that take longer to learn than you might expect.

    That, of course, is the technical aspect. Taking into account the fact that the road is littered with cars, fallen rocks and steep inclines/declines, the player is quickly given the chance to compete against the will of the road. Collisions will cost speed, as you might expect, but careful maneuvering under the larger vehicles will reward the player with a boost: this is the key to successfully finishing with a competitive time.
    Cnet - video


    IGN - video

  4. The Following 3 Users Say Thank You to Slay For This Useful Post:

    Kkritikos (11-06-2014),odytsak (11-06-2014),PDS (11-06-2014)

  5. #124
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ψημένοι ήμαστε ήδη, στην τιμή θα κριθούν όλα.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to odytsak For This Useful Post:

    dlevel (11-06-2014),Kkritikos (11-06-2014)

  7. #125
    PS4forums Fanatic Nerven's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Πρέβεζα
    Posts
    2,452
    PSN ID
    Nerven86
    Name
    Ιωάννης

    Default


  8. #126
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default


  9. #127
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Ειναι ιδεα μου, ή υπαρχει καποια χρονική απόκλιση -ελάχιστη βεβαια- οταν στρίβει το κεφάλι ο τύπος;;;;
    Περαν αυτού, αναρωτιέμαι τι παιχνιδια θα χρησιμοποιήσουν τον Μορφέα. Γιατι, προς το παρόν, τον βλεπω καλο μονο για τέτοια χαζοντεμακια.

  10. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    mihalis13 (18-06-2014)

  11. #128
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Dragonpaul View Post
    Περαν αυτού, αναρωτιέμαι τι παιχνιδια θα χρησιμοποιήσουν τον Μορφέα. Γιατι, προς το παρόν, τον βλεπω καλο μονο για τέτοια χαζοντεμακια.
    Σκεψου ενα point and click adventure σε First person view, οπου μπορεις να ψαχνεις εσυ τον χωρο σε ενα διαμερισμα ξερω γω, ανοιγoντας συρταρια και μαζευοντας πραγματα- πληροφοριες με το move(με την πισω σκανδαλη γραπωνεις το αντικειμενο).
    Noμιζω οτι θα δινει μια αισθηση πρωτογνωρη.Και φυσικα δεν θα υπαρχει αντικατασταση των παιχνιδιων που ξερουμε, αλλα θα εχουμε και αλλες εμπειριες στο ps4.
    Περισσοτερα παιχνιδια δηλαδη
    .

  12. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (18-06-2014)

  13. #129
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Γενικά ποτέ δεν ήμουν φαν τέτοιου gaming (όπως και το Move) + το οτι δεν είμαι καθόλου φαν των first person, μου φαίνεται πολύ αδιάφορο αυτό το project...
    Στο οποιο απ'οτι έχω καταλάβει απλά κουνάς το κεφαλι σου και παει εκει η καμερα...
    Spoiler!

  14. #130
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Σκεψου ενα point and click adventure σε First person view, οπου μπορεις να ψαχνεις εσυ τον χωρο σε ενα διαμερισμα ξερω γω, ανοιγoντας συρταρια και μαζευοντας πραγματα- πληροφοριες με το move(με την πισω σκανδαλη γραπωνεις το αντικειμενο).
    Noμιζω οτι θα δινει μια αισθηση πρωτογνωρη.Και φυσικα δεν θα υπαρχει αντικατασταση των παιχνιδιων που ξερουμε, αλλα θα εχουμε και αλλες εμπειριες στο ps4.
    Περισσοτερα παιχνιδια δηλαδη
    Εχω κανει κάποιες σκέψεις, ειναι η αλήθεια, αλλα θα ηθελα να δω κατι περισσότερο, οπως, πχ, FPS που θα χρησιμοποιεί τον Μορφέα. Το immersion θα χτύπαγε κόκκινο, εφόσον, βεβαια, θα υπήρχε σωστη υλοποίηση.
    Οπως και να 'χει, ελπίζω να ισχύσει αυτο που λες, δηλαδη να δούμε περισσότερα παιχνιδια και να μη μείνουμε σε μεγαλεπήβολα σχέδια. Άλλωστε, μη ξεχνάμε οτι το μηχάνημα θα εχει και ενα Α κόστος. Δε θα ειναι σα το Move...

  15. #131
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παυλο αυτο γινεται μεχρι στιγμης.
    Μικρα studios(που ισως ποτε να μην εκαναν παιχνιδια στο ps4) ανακοινωνουν παιχνιδια για το περιφερειακο.
    Δηλαδη δεν θα δουμε uncharted με morpheus ή και να το βλεπαμε θα ηταν extra χαρακτηριστικο του.Θα βλεπουμε παιχνιδια αποκλειστικα για το Morpheus(ή και OR καποια).
    .

  16. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (19-06-2014)

  17. #132
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Στα βίντεο που έχουμε δει είσαι όρθιος και σκύβεις, γυρίζεις το κορμί, χάνεις την ισορροπία σου και πέφτεις και πολλά άλλα immersive stuff. Έχω παίξει και σε orbital sphere παιχνίδι 3D αλλά δεν μου τίναξε τα μυαλά και ήταν παραπάνω δύσχρηστο παρά απόλαυση, οπότε δεν καίγομαι ιδιαίτερα για τέτοια. Sorry guys αλλά εγώ αρέσκομαι να παίζω καθιστός σε πολυθρόνα ή καναπέ. Δεν καίγομαι καθόλου για το morpheus και να δούμε μήπως και αυτό είναι ακόμη ένα πυροτέχνημα μέχρι το τέλος της γενιάς. Θυμάμαι κάτι move, κάτι kinect, κάτι motions, κάτι 3D, από τα οποία τα πρώτα ήταν μόδα που πέρασε, ενώ το τελευταίο θα μπορούσε να επικρατήσει σαν next-gen τεχνολογία στο gaming αλλά απέτυχε προφανώς είτε στην διείσδυση των οπτικών μέσων που απαιτούσε (τηλεοράσεις βρε), είτε λόγω αδυναμίας των μηχανημάτων να σπρώξουν υψηλή ανάλυση και ποιότητα σε 3D απεικόνιση. Ναι, είμαι αρνητικός απέναντι του και δεν έχω δει καν την τιμή ακόμη.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Nek_Food For This Useful Post:

    DJTaurus (19-06-2014),mihalis13 (19-06-2014),Valkyre (19-06-2014)

  19. #133
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Δεν θα μπορουσα να συμφωνήσω περισσοτερο Νεκταριε.
    Spoiler!

  20. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    Nek_Food (19-06-2014)

  21. #134
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Στα βίντεο που έχουμε δει είσαι όρθιος και σκύβεις, γυρίζεις το κορμί, χάνεις την ισορροπία σου και πέφτεις και πολλά άλλα immersive stuff. Έχω παίξει και σε orbital sphere παιχνίδι 3D αλλά δεν μου τίναξε τα μυαλά και ήταν παραπάνω δύσχρηστο παρά απόλαυση, οπότε δεν καίγομαι ιδιαίτερα για τέτοια. Sorry guys αλλά εγώ αρέσκομαι να παίζω καθιστός σε πολυθρόνα ή καναπέ. Δεν καίγομαι καθόλου για το morpheus και να δούμε μήπως και αυτό είναι ακόμη ένα πυροτέχνημα μέχρι το τέλος της γενιάς. Θυμάμαι κάτι move, κάτι kinect, κάτι motions, κάτι 3D, από τα οποία τα πρώτα ήταν μόδα που πέρασε, ενώ το τελευταίο θα μπορούσε να επικρατήσει σαν next-gen τεχνολογία στο gaming αλλά απέτυχε προφανώς είτε στην διείσδυση των οπτικών μέσων που απαιτούσε (τηλεοράσεις βρε), είτε λόγω αδυναμίας των μηχανημάτων να σπρώξουν υψηλή ανάλυση και ποιότητα σε 3D απεικόνιση. Ναι, είμαι αρνητικός απέναντι του και δεν έχω δει καν την τιμή ακόμη.
    Τα kinect,ps camera,move δεν ηταν πυροτεχνημα, γιατι ακριβως το morpheus ειναι η εξελιξη τους.
    Το πυροτεχνημα καποια στιγμη εξαφανιζεται.
    Το Move + καμερα ηταν βημα προς αυτη τη κατευθυνση.

    Προσωπικα ειμαι υπερ στο να βλεπουμε νεες ιδεες και μεχρι να τις δοκιμασω, θα ειμαι παντα συγκρατημενα αισιοδοξος και χαρουμενος με τους πειραματισμους.
    Ηταν το μονο που ζηλευα απο το pc gaming και τελικα θα το εχουμε στο ps4.

    Τωρα για οτι στριβουν ολο το σωμα κτλ, νομιζω οτι στην πραξη θα εχει λιγη εφαρμογη απο εμας.
    Θελω να πω οτι στα ντεμο ενοθουσιασμενοι κανουν στροφες για να δουν το ποσο καλα δουλευει ολο αυτο και το ποσο σε βαζει μεσα στο παιχνιδι.
    Στα παιχνιδια(και οχι tech demo) που εχω δει σε βιντεακια, το κεφαλι το γυρνανε ελαχιστα οσο χρειαζεται ,χωρις φυσικα να σε κουραζει κατι τετοιο.Και φυσικα καθονται στην καρεκλα ανετοι.Καμια διαφορα με το πως παιζουμε μεχρι σημερα.
    Οπως και στην πραγματικη ζωη δεν γυρνας σαν χαζος το κεφαλι ουτε κανεις κoλοτουμπες(οπως στα tech ντεμο του μορφεα) ετσι και στο παιχνιδι θα κουνας ελαχιστα το κεφαλι σου ή και καθολου αν δεν θες, καθως το immersion με την ελαχιστη κινηση του κεφαλιου(που κανεις και οταν παιζεις με dualshock) θα ειναι εκει.
    Last edited by PDS; 19-06-2014 at 16:43.
    .

  22. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    spyros arianara (19-06-2014)

  23. #135
    Moderator Nek_Food's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Helghan after the bomb (aka Athens)
    Posts
    7,086
    PSN ID
    Nek_Food

    Default

    Το VR προϋπήρξε πολύ καιρό πριν τα όποια move/kinect και σαφώς δεν αποτελεί μετεξέλιξη τους. Απλά προσπαθούν εκ νέου να δοκιμάσουν μία τεχνολογία ολίγον ανώριμη και ακριβή στο παρελθόν αν θα μπορεί να υλοποιηθεί και να πιάσει στο παρόν. Δεν το νομίζω, πολύ απλά γιατί θα είναι και πάλι ακριβό σαν τεχνολογία, και πάλι θα ασχοληθούν ελάχιστοι μαζί του και επειδή ο περισσότερος κόσμος δεν γουστάρει να αλλάξει τον τρόπο που παίζει, πολύ απλά επειδή δεν υπάρχει και κανένας σοβαρός λόγος να γίνει αυτό, ειδικά όταν το κόστος για να το κάνει και η υποστήριξη που θα λάβει το συγκεκριμένο μέσο θα είναι ελάχιστη. Ο γνωστός φαύλος κύκλος του gaming. Το Wii ήταν ίσως (?) η εξαίρεση, ίσως πρόσκαιρη και με αρκετά μεγάλη υποστήριξη, κι αυτό όμως πια πέρασε σε μεγάλο βαθμό η μόδα του. Εκτίμηση μου; Θα είναι τόσο ακριβό που θα αποτρέψει την πλειοψηφία να ασχοληθεί μαζί του, δεν θα έχει αρκετή υποστήριξη από δημιουργούς και κοινό μιας και ο ένας θα περιμένει κλασικά τον άλλο να κάνει την πρώτη κίνηση και σύντομα σχετικά θα κάνει παρέα σε άλλα παρόμοια πειράματα του παρελθόντος σε βιτρίνες gaming εκθέσεων, μετά ίσως ξαναθυμηθούμε το 3D.

    Άσε που είναι γκουμούτσα, υποθέτω και σχετικά άβολο για πολύωρο λιώσιμο. Άσε που κάθε φορά που το βλέπω θυμάμαι τον Ray.

  24. #136
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Nek_Food View Post
    Το VR προϋπήρξε πολύ καιρό πριν τα όποια move/kinect και σαφώς δεν αποτελεί μετεξέλιξη τους.
    Εχμ ρε συ για την πραξη μιλαμε και για το τωρα, οχι για την ιστορια του VR(αν και εκει να το παμε αν θες,αυτη περιλαμβανει κινηση χεριων στην εννοια VR).
    Στην πραξη λοιπον camera-->move-->DS3-->morpheus(βαλε αναμεσα τους το + και εισαι οκ).
    Ετσι το παει η sony,οποτε δεν ειναι πυροτεχνημα, αλλα συνεχεια.
    To move κυκλοφορησε οταν ήδη στην sony ειχαν το πρωτο VR devkit(2010).Μαλιστα αν δεν κανω λαθος κουμπωνε πανω στο headset αρχικα.

    Γενικοτερα κανουν προσπαθειες να πανε και προς αυτη τη κατευθυνση το gaming.Oλα αυτα(kinect,camera,move κτλ) δλδ εχουν μια κοινη κατευθυνση---vr.
    Τωρα καποια απο αυτα θα τα βελτιωσουν αλλα θα τα απορριψουν, αλλα η κατευθυνση ειναι η ιδια.


    Το που θα παει και αν θα πετυχει, κανεις δεν το ξερει.Επετρεψε μου να πιστευω οτι οταν δοκιμαστει θα εντυπωσιασει πολυ κοσμο.Ειναι πολλες τεχνολογιες μαζι, δεν ειναι σκετο move.
    Φυσικα παιζει μεγαλο ρολο η τιμη και σιγουρα στο ps5 θα ειναι πολυ καλυτερη η υλοποιηση.
    Απλα εγω απαντησα στους φοβους σου για κολοτουμπες κτλ
    Να προσθεσω και για την υποστηριξη oτι ηδη εχουν ανακοινωθει παρα πολλα games για το rift, τα οποια θα περασουν ολα και εδω.
    Θα υπαρχει πολυ μεγαλυτερη υποστηριξη απο move κατ'εμε.
    Last edited by PDS; 19-06-2014 at 18:18.
    .

  25. #137
    PS4forums Fanatic chronohill's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Silent Hill
    Posts
    4,333
    PSN ID
    chronohill

    Default

    εγω μεχρι να καταφερουν να κανουν αυτα που γινονται στο παρακατω βιντεο δεν το αγοραζω...!!!!



    πολυ ωραιο καλοκαιρινο κομματακι επισης...
    Spoiler!

  26. #138
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    PS6
    .

  27. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    chronohill (19-06-2014)

  28. #139
    mihalis13's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Χολαργός
    Posts
    8,540
    PSN ID
    mihalis_13
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Εγώ προσωπικά με τα move/kinect δεν είδα κάτι τρομερό που να εξελίσει το gaming(αν και το Kinect ήταν πιο ωραίο σαν ιδεα) ωραια να μαζευτεις με μια παρέα να παίξετε μιση ώριτσα να γελάσετε και μετα να βάλετε Fifa/Pro/2K και να λιώσετε.
    Τουλάχιστον εγώ αυτό έχω δει εως τώρα απο αυτές τις τεχνολογίες..
    Spoiler!

  29. The Following User Says Thank You to mihalis13 For This Useful Post:

    FotisGRC (23-06-2014)

  30. #140
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by mihalis13 View Post
    Εγώ προσωπικά με τα move/kinect δεν είδα κάτι τρομερό που να εξελίσει το gaming(αν και το Kinect ήταν πιο ωραίο σαν ιδεα) ωραια να μαζευτεις με μια παρέα να παίξετε μιση ώριτσα να γελάσετε και μετα να βάλετε Fifa/Pro/2K και να λιώσετε.
    Τουλάχιστον εγώ αυτό έχω δει εως τώρα απο αυτές τις τεχνολογίες..
    Mα αυτο γραφω παραπανω.Οτι ειναι βηματα.Δεν σημαινει οτι στην σημερινη τους μορφη ειναι αψογα.
    Αν και το move στα fps δεν εχει επαφη με το χειριστηριο οταν μαθεις να παιζεις με αυτο, οποτε για μενα ειναι σιγουρα εξελιξη.
    Το kinect περισσοτερο προλογος ειναι για vr games, καθως δεν υποστηριξε ποτε ουσιαστικα hardcore games οπως το move.
    Και τα 2 λιγα προσφεραν(το λιγα σε μενα περιοριζεται στα 3-4 fps που επεξα και σιγουρα οχι στα family games, τα οποια δεν τα υπολογιζω καν), αλλα οπως φαινεται δεν τα εχουμε δει στην τελικη τους μορφη.
    Last edited by PDS; 19-06-2014 at 18:28.
    .

  31. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    spyros arianara (19-06-2014)

Page 7 of 114 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •