Page 63 of 114 FirstFirst ... 135359606162636465666773113 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1241
    PS4forums Addict isildur83's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,678
    PSN ID
    Durden83
    Name
    Νίκος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    ^^ Το demo δεν με τραβηξε ρε γμτ τοσο πολυ.

    Ειναι αρκετα πιο εθιστικο το full game?
    Δεν το εχω παιξει το demo και δεν ξερω τι πιστα εχει διαθεσιμη και ποσο ''κουτσουρεμενη'' μπορει να ειναι,το αγορασα κατευθειαν.
    Μολις μπεις στη νοοτροπια του παιχνιδιου και δεις κιολας οτι το κατεχεις...μετα αρρωστησες!



    EDIT
    Μολις ειδα απο youtube οτι στο demo παιζεις το πρωτο level,το οποιο ειναι tutorial ουσιαστικα (οπως και το δευτερο level κατα καποιο τροπο,οπου μαθαινεις και αλλους μηχανισμους του gameplay),μετα ξεκιναει το ''γλεντι''.
    Last edited by isildur83; 18-11-2016 at 21:02.

  2. #1242
    PS4forums Addict Giorgos78's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    LAMIA
    Posts
    1,323
    PSN ID
    Giorgos78GRE

    Default

    Το Robinson είναι για εμετό. Τελικά το be αξίζει να το ενοικιάσεις μόνο και να παίξεις τη θάλασσα

    Εγώ το είδα σαν τη "μπαλαρίνα" στο λούνα πάρκ" για μια φορά και τέλος.
    Δεν αξίζει το μηχάνημα , όπως είναι τώρα


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. The Following User Says Thank You to Giorgos78 For This Useful Post:

    james9 (21-11-2016)

  4. #1243
    Senior Member ultra's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    118
    PSN ID
    gael_HELLAS

    Default

    Το προβλημα του vr ειναι η ελλειψη τιτλων και ειδικα η ελλειψη τιτλων που να δικαιολογουν τα εφτα που ζητανε. 20 ευρω για τρεις ωρες παιχνιδι ειναι πολλα. Τουλαχιστον να ειχαν επαναληψημοτητα επαναληψημοτητα να ελεγα οκ.
    Το μηχανημα εμενα με εχει αφησει μς ποκυ καλη εντυπωση αλλα θελω παιχνιδια να παίξω που να αξιζουν ως εναν βαθμο τα χεηματα που μου ζητανε. Ειδικα απο την ωρα που τα πιο πολλα ειναι σε ψηφιακη μορφη οπου δεν μπορεις να τα μεταπωλησεις...

    - - - Updated - - -

    Το προβλημα του vr ειναι η ελλειψη τιτλων και ειδικα η ελλειψη τιτλων που να δικαιολογουν τα λεφτα που ζητανε. 20 ευρω για τρεις ωρες παιχνιδι ειναι πολλα. Τουλαχιστον να ειχαν επαναληψημοτητα να ελεγα οκ.
    Το μηχανημα εμενα με εχει αφησει μς ποκυ καλη εντυπωση αλλα θελω παιχνιδια να παίξω που να αξιζουν ως εναν βαθμο τα χεηματα που μου ζητανε. Ειδικα απο την ωρα που τα πιο πολλα ειναι σε ψηφιακη μορφη οπου δεν μπορεις να τα μεταπωλησεις...

  5. #1244
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Μόλις τσιμπησα και εγω το πρώτο VR Games μάλλον δύο μαζι το Headmaster που μου άρεσε υπερβολικά στο Demo και το rush of blood

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    teras1 (20-11-2016)

  7. #1245
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    Μόλις τσιμπησα και εγω το πρώτο VR Games μάλλον δύο μαζι το Headmaster που μου άρεσε υπερβολικά στο Demo και το rush of blood

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Το Rush of blood το θέλω και εγώ αλλά περιμένω κσι την Black Friday μπας και παρω κανένα πακετακι και θελω και την Premium στο Battlefield 1
    Εντωμεταξυ εχω παραγγείλει και τα move απο Κωτσοβολο και με παει απο εβδομάδα σε εβδομάδα. Ειδικά στο Rush of blood θα είναι πολύ καλύτερη εμπειρία από το dual shock που πας μόνο κόμματα.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  8. #1246
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Παιδια τα move του ps3 είναι τα ίδια με αυτά του ps4. Και κάτι άλλο, όταν πατάω το κουμπί από το move ανοίγει το ps3. Πρέπει να αποσύνδεση το ps3 για να το αναγνωρίσει το ps4 ;;;

  9. #1247
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Ασε τα move είναι μια πονεμένη ιστορία, είχα 3 τα χαρισα πριν καιρό και τώρα που κοιταω να παρω αλλά δεν υπάρχουν πουθενά και μάλλον για καιρό ακόμα, υπάρχει μια περίπτωση να τα πάρω απο φίλο που έχει αλλα είναι τα ζωα μου αργα μέχρι να το αποφασίσει να τα θυμηθεί.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  10. #1248
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Εγώ είχα ένα και βρήκα άλλο ένα μεταχειρισμένο. Τελικά είναι ίδια ;

  11. #1249
    PS4forums Addict Axilleas_GR's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Athens-Nikaia
    Posts
    1,706
    PSN ID
    Axilleas_GR
    Name
    Χάρης

    Default

    Quote Originally Posted by Dinos View Post
    Εγώ είχα ένα και βρήκα άλλο ένα μεταχειρισμένο. Τελικά είναι ίδια ;
    Ναι ίδια είναι μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις δεν έχεις πρόβλημα.

    Στάλθηκε από το SM-J500FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #1250
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by Dinos View Post
    Παιδια τα move του ps3 είναι τα ίδια με αυτά του ps4. Και κάτι άλλο, όταν πατάω το κουμπί από το move ανοίγει το ps3. Πρέπει να αποσύνδεση το ps3 για να το αναγνωρίσει το ps4 ;;;
    Σύνδεσε τα move με usb στο PS4 ώστε να συγχρονιστούν με αυτό.

  13. The Following User Says Thank You to teras1 For This Useful Post:

    Dinos (20-11-2016)

  14. #1251
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Η θυρα φορτισης δεν αλλαξε στα καινουρια που γραφουν για PS4? παλι με mini USB βγαινουνε?

  15. #1252
    PS4forums Addict Snk's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Κέρκυρα
    Posts
    2,315
    PSN ID
    Snk013
    Name
    Μιχάλης

    Default

    Για να βγήκε τροπαιολιστα απο τωρα, δεν θα αργήσει να έρθει το NBA 2KVR Experience

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Snk For This Useful Post:

    BillyFlo81 (21-11-2016),Christos33 (21-11-2016),Error Flynn (21-11-2016)

  17. #1253
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Snk View Post
    Για να βγήκε τροπαιολιστα απο τωρα, δεν θα αργήσει να έρθει το NBA 2KVR Experience
    Aν δεν βγαλουν νεα καμερα δεν προβλεπω και τοσο καλο ''VR experience'' στο συγκεκριμενο παιχνιδι. Εκτος αν δεν σουταρεις με κινηση χεριων γιατι αν τα φερεις κοντα στο headset, αυτο ψιλομπερδευεται.





    Εχουμε γραψει τα θετικα(immersion, headtracking, ανετο headset, νεος τροπος παιχνιδιου κτλ) οι περισσοτεροι για το PSVR, ας δουμε και καποια αρνητικα τωρα.

    1.Καμερα.
    Η καμερα περιοριζει πολυ τις δυνατοτητες του PSVR κατ'εμε και στο θεμα χωρου(που βλεπει) και σε θεμα αναλυσης. Ναι μεν ειναι ξεκαθαρος ο προσανατολισμος του PSVR που ειναι να σε βαλει να κατσεις στην καρεκλα η το πολυ να σηκωθεις χωρις να κοβεις βολτες(περα απο 1-2 βηματα μπρος-πισω-δεξια-αριστερα) και καλα κανουν κατα την γνωμη μου, αλλα χρειαζοταν μια ''PRO'' καμερα η οποια θα ''βλεπει'' εστω μισο με ενα μετρο παραπανω δεξια-αριστερα-πανω-κάτω, ωστε να μην ειναι τοσο απαραιτητο να ψαχνεις να βρεις την σωστη θεση της καθε φορα για καθε διαφορετικο παιχνιδι(γιατι αλλιως χανεις ευκολα τα virtual χερια σου). Αυτο πιθανον θα μπορουσε να λυθει και με μια ανωτερη σε αναλυση καμερα που θα πιανει απο μακρια την κινηση χωρις προβληματα, ετσι ωστε να μεγαλωνει και ο χωρος που μπορει να ''δει''. Επισης η καμερα που θα μπορουσε να ''πιασει'' περισσοτερες λεπτομεριες θα μπορουσε να ξεχωρισει το move πιο ευκολα οταν ερχοταν κοντα στο headset ή οταν το ενα move πλησίαζε το άλλο. Μία δεύτερη κάμερα θα βοηθούσε πιθανόν για τα παιχνίδια που χρειάζεται να στρίψουμε πίσω, αλλα οκ αυτο ειναι δευτερεύον γιατι μπορείς ας πουμε με ενα κουμπί να στριβεις καποιες μοίρες δεξία αριστερά ή και 180 μοιρες με την μια(και δεν αρεσει και σε ολους εδω που τα λεμε να κανουν στροφες γυρω απο τον εαυτο τους για να παιξουν ενα παιχνιδι).

    2. Moves.
    Εδω δεν υπάρχει καμια σοβαρη στρατηγικη απο την sony ή δεν την έχουμε παρει χαμπάρι. Αρχικά ειναι πολυ καλό που υποστηρίζει παλιότερες κυκλοφορίες της οπως ειναι τα moves και η καμερα, αλλα τα moves απο μόνα τους δεν εχουν καποιο μοχλουδακι για να επιτρεπουν κίνηση στον χώρο, κατι που εκανε το navigation controller στο παρελθον και το οποιο αν κρινουμε απο το -πανακριβο- πακετο με τα 2 moves που θα πουλαει η sony ΧΩΡΙΣ navigation controller, η χρησιμοτητα του δεν φαινεται να απασχολει την sony. Τελος, ενω το headtracking ειναι αψοξο, το χειριστηριο και το move κανουν συνεχως μια ελαφρια κινηση μπρος-πισω χωρις βεβαια αυτο να επηρεαζει το gameplay.


    Εχω την εντυπωση εν τελη οτι η sony ενω εφτιαξε ενα εξαιρετικο headset(το πιο ανετο και με το λιγοτερο screen door effect απ'ολα), το πλαισιωνει με μια καμερα και χειριστηρια κατωτερου επιπεδου και τα οποια εν τελη περιοριζουν τις δυνατοτητες του Headset.
    Θα μπορουσε να υποστηριξει τα moves και την παλια καμερα, αλλα να βγαλει και ανωτερες εκδοσεις τους που θα πλαισιωνουν το PSVR.
    Ανωτερης αναλυσης καμερα για να πιανει ευκολα τα παντα και να μην μπερδευεται, αλλα και moves με μουχλουδακι αλλα και ισως μια λαμπιτσα ακομα και καλυτερο tracking(αν η καλυτερα καμερα δεν αρκουσε).

    Είναι νωρις ακομα και καποια απο τα θεματα(οπως το drift) του PSVR ισως μπορουν να λυθουν με καποιο software update, ομως υπαρχει μια συγχηση τουλαχιστον για μενα οσον αφορα στο τι ακριβως εχουν σκοπο να πετυχουν με το psvr. Καπου το εχουν χασει ή δεν μας εχουν πει ακομα.

    Ενα μηνα και κατι εχει το psvr στην αγορα, oποτε πιστευω οτι αργα η γρηγορα θα λυθουν αυτες οι αποριες.
    .

  18. #1254
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Δε νομιζω να λυθουν σε ενα μηνα. Οπως ειχαμε ξανασυζητησει προσπαθει να ταιριαξει ενα headset του 2016 με μια καμερα του 2013(?) και τα move του 2010. Οπως ειναι λογικο αν εβγαζε καινουρια αξεσουαρ η τιμη θα εκτοξευοταν και οι ηδη κατοχοι της καμερας δυσκολα θα επαιρναν καινουρια ενω η παλια τοσο καιρο μαζευε σκονη.

    Αυτα τα προβληματα λυνονται "ευκολα" με νεο hardware .

    Και μιας κ το εχω δοκιμασει πια αρκετα η γνωμη μου ειναι οτι το value for money του ολου εγχειρηματος ειναι οχι απλα ανυπαρκτο αλλα προκλητικο. Παιχνιδια των 20 εως 60 ευρω που ολοι εδω μεσα αναφερουν οτι ειναι "μικρα" , ειναι "tech demos", ειναι "εμπειρια οχι παιχνιδι".

    Ναι θα μου πεις θα ερθει το Resident evil , θα ερθει φανταζομαι κατι αλλο αργοτερα, οκ το συζηταμε αργοτερα. Αυτη τη στιγμη και κουοταρω λογια φιλου που το πηρε day 1 γιατι εχει λοξα (και ειναι ανυπαντρος) , "το vr ειναι μονο αν εχεις λεφτα για χαλασμα και θελεις να δοκιμαζεις οτι καινουριο βγαινει."

    Spoiler!

  19. #1255
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Δε νομιζω να λυθουν σε ενα μηνα. Οπως ειχαμε ξανασυζητησει προσπαθει να ταιριαξει ενα headset του 2016 με μια καμερα του 2013(?) και τα move του 2010. Οπως ειναι λογικο αν εβγαζε καινουρια αξεσουαρ η τιμη θα εκτοξευοταν και οι ηδη κατοχοι της καμερας δυσκολα θα επαιρναν καινουρια ενω η παλια τοσο καιρο μαζευε σκονη.

    Αυτα τα προβληματα λυνονται "ευκολα" με νεο hardware .
    Θα μπορουσε να σου δινει την επιλογη του νεου hardware(καμερα) για να το παρεις αργοτερα. Η να στην δωσει τελος παντων καποια στιγμη στους επομενους μηνες βαρια χρονο. Αντι για αυτο εβγαλε παλι την ιδια καμερα με νεο σχεδιο...
    Fail.


    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Και μιας κ το εχω δοκιμασει πια αρκετα η γνωμη μου ειναι οτι το value for money του ολου εγχειρηματος ειναι οχι απλα ανυπαρκτο αλλα προκλητικο. Παιχνιδια των 20 εως 60 ευρω που ολοι εδω μεσα αναφερουν οτι ειναι "μικρα" , ειναι "tech demos", ειναι "εμπειρια οχι παιχνιδι".

    Ναι θα μου πεις θα ερθει το Resident evil , θα ερθει φανταζομαι κατι αλλο αργοτερα, οκ το συζηταμε αργοτερα. Αυτη τη στιγμη και κουοταρω λογια φιλου που το πηρε day 1 γιατι εχει λοξα (και ειναι ανυπαντρος) , "το vr ειναι μονο αν εχεις λεφτα για χαλασμα και θελεις να δοκιμαζεις οτι καινουριο βγαινει."
    Ενταξει αναμενομενο. Eισαι ο ενας στους 100 στα σχολια που βλεπω στο neogaf.
    Αν ελεγες εσυ οτι αξιζε τοτε θα πηδαγα απο κανα μπαλκονι


    Πρωτος μηνας PSVR
    VS
    πρωτος μηνας PS4
    =100-0 σε ολα τα επιπεδα κατ'εμε.

    Ελπιζω να πηρες το 2015 ps4 γιατι αυτα που περιγραφεις ως αρνητικα για το psvr, ηταν κανονας για το ps4 τον πρωτο χρονο του +.
    .

  20. #1256
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Έρχεται και VR μπασκετάκι αύριο 22 Νοεμβρίου.


  21. #1257
    PS4forums Fanatic james9's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Lamia
    Posts
    3,105
    PSN ID
    king_james9t
    Name
    Δημήτρης

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Θα μπορουσε να σου δινει την επιλογη του νεου hardware για να το παρεις αργοτερα. Η να στην δωσει τελος παντων καποια στιγμη στους επομενους μηνες βαρια χρονο. Αντι για αυτο εβγαλε παλι την ιδια καμερα με νεο σχεδιο...




    Ενταξει αναμενομενο. Eισαι ο ενας στους 100 στα σχολια που βλεπω στο neogaf.
    Αν ελεγες εσυ οτι αξιζε τοτε θα πηδαγα απο κανα μπαλκονι

    Αλλα αν θες πες μου οτι αξιζε περισσοτερο το ps4 τον πρωτο μηνα του να πηδηξω κανονικα απο το μπαλκονι
    Ειναι λογικο αυτοι που το αγορασαν να γραφουν και τα περισσοτερα σχολια για να μοιραστουν τον ενθουσιασμο τους , να ανταλλαξουν αποψεις και αν θες να στηριξουν και την επενδυση που κανανε. Δεν εχει νοημα να μπαινω εγω ή οποιος εχει αντιθετη αποψη να χαλαμε το θεμα , ενταξει λεμε καποια πραγματα αλλα αν σου αρεσει εσενα το εχουμε ξαναπει, εμενα λογος δε μου πεφτει.

    Αλλωστε οι προβληματισμοι οι δικοι σου πιο πανω ειναι και πολλων αλλων και δεν ειναι τυχαιοι ή αυθαιρετοι. Η σονυ ηθελε να μπει στην αγορα του vr και μαλιστα γρηγορα. Κατα τη γνωμη μου - σε πρωτη φαση - το πετυχε και εχει περισσοτερες ελπιδες να παραμεινει σε σχεση με τις πανακριβες προτασεις του vive πχ.

    Συγκρινεις συνεχεια τον 1ο μηνα του Ps4 με τον 1ο μηνα του vr. Μια κονσολα δηλαδη που ξερεις οτι θα εχει υποστηριξη για μια 8ετια τουλαχιστον, με στουντιο οπως santa monica, naughty dog κλπ απο πισω να την υποστηριζουν , μια συσκευη τελος παντων που ξερεις οτι θα βγαλει τα λεφτα του και στο κατω κατω ειχε launch με killzone, knack , τα ετησια fifa, cod, nba κλπ συν καποια remaster Οπως το black flag που θυμαμαι ετσι προχειρα.

    Και βαζεις στη ζυγαρια τα παραπανω με τα 60 ευρω που ζηταει το eve και κατι 20ευρα για εμπειριες μισης ωρας με μηδεν replayability.

    Ε οκ δε στεκει . Και αν με ρωτας, οχι δεν πηρα day 1 το ps4, ουτε το xbox one.

    Συζητηση κανουμε και καποια πραγματα κανουν μπαμ. Υπαρχουν ατομα στο παρον νημα που εγραψαν "το κοιταω να καθεται" , "θελω κατι να αγορασω να παιξω" κλπ. Ενταξει καλο εινα να ειμαστε λιγο πιο αντικειμενικοι και ψυχραιμοι γιατι πιθανον να παρασυρθει κοσμος να παει να πεταξει 500 ευρω και να χτυπαει το κεφαλι του αργοτερα. Εγω οποιος με ρωταει , παρολο που ειμαι κατα της αγορας του στη συγκεκριμενη χρονικη στιγμη, του λεω πηγαινε δοκιμασε το . Οχι μια , αλλα 2 και 3 φορες . Αν την τεταρτη εχεις την ιδια καψα , πηγαινε παρτο .

    Spoiler!

  22. #1258
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Κατσε ρε συ. Γενικα υπαρχει ενας ενθουσιασμος για το VR. Εσυ το πεθανες μετα απο το πρωτο ποστ του Ody που επαιξε ο ανθρωπος το Driveclub(το οποιο δεν αρεσε σε κανεναν) και εγραφες για δικαιωση κτλ. Δεν βλεπω να παιρνεις τιποτα πισω τωρα που ξερεις οτι εκανες λαθος και ακολουθησαν 100 ποστ θετικα μετα απο την πρωτη εντυπωση στο πρωτο παιχνιδι...

    Φυσικα και υπαρχουν αρνητικα οπως υπαρχουν και για το Ps4 και για το ps4 pro και για ολα τα επομενα VR, ps4 , xbox οτι θες και εδω ειμαστε να τα γραψουμε.

    Οπως ειδες οταν δει καποιος κατι ασχημο θα το γραψει και εγω το ιδιο. Απο τις πρωτες εντυπωσεις εγραψα τα ασχημα και το ιδιο κανω και τωρα. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν αξιζει. Ισα ισα αξιζει για μενα περισσοτερο απο οποιαδηποτε κονσολα μετα το ps1.
    Oι περισσοτεροι μιλανε για αλμα εποχης 94 με ps1/saturn. Αυτα τα εγραφα εδω περα και αν κανεις μια επισκεψη σε φορουμς θα δεις οτι οι περισσοτεροι απο μονοι τους λενε τα ιδια.

    Δεν θεωρω οτι εισαι η ψυχραιμη κ αντικειμενικη φωνη που ισχυριζεσαι. Δεν πεταχτηκες ποτε να πεις χαιρομαι που εκανα λαθος και αρεσει στον κοσμο, αλλα αντι αυτου οταν μυρισεις ''αιμα'' ποσταρεις(θυμασαι εναν που ειπε οτι καθετε το psvr η ποσταρεις μετα απο τα 1 στα 100 ποστς που εχουν αρνητικα). Φαινεται οτι θελεις να αποτυχει, αυτο σου λεω. Φαινεται και ας μην το καταλαβαινεις.


    Quote Originally Posted by james9 View Post
    Συγκρινεις συνεχεια τον 1ο μηνα του Ps4 με τον 1ο μηνα του vr. Μια κονσολα δηλαδη που ξερεις οτι θα εχει υποστηριξη για μια 8ετια τουλαχιστον, με στουντιο οπως santa monica, naughty dog κλπ απο πισω να την υποστηριζουν , μια συσκευη τελος παντων που ξερεις οτι θα βγαλει τα λεφτα του και στο κατω κατω ειχε launch με killzone, knack , τα ετησια fifa, cod, nba κλπ συν καποια remaster Οπως το black flag που θυμαμαι ετσι προχειρα.
    Ποιος σου ειπε οτι το VR δεν εχει υποστηριξη απο την Sony? day οne τιτλους απο Guerilla, Santa monica, Sony Lοndon, Supermassive Games, evolution ειχες δει ποτε σε PS? Επισης στο neogaf μιλανε για insane attach rate(δλδ παιχνιδια ανα κονσολα) που σημαινει οτι ο αλλος αγοραζει ακομα και σαβουρα γιατι του αρεσει το VR.

    Για αυτον τον λογο και οι τιμες ειναι στα υψη σε μικρες εμπειριες. Γιατι ακριβως αξιζει και πουλανε τα παιχνιδια του. Δλδ δεν σε προβληματιζει ΚΑΙ θετικα αυτο? Εχει 2 πλευρες νομιζω.
    Σε κανεναν δεν αρεσει να αγοραζει ακριβα τα παιχνιδια αλλα αυτο δεν ειναι κατι καινουριο στα καινουρια συστηματα. Το heavenly sword οταν βγηκε στο Ps3 ειχε 70 ευρω. Το robinson εχει 40 στο εξωτερικο retail.
    .

  23. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    Vicarious (28-11-2016)

  24. #1259
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Αλλο ενα παιχνιδι, δεν ξερω τι ειναι μη με ρωτατε.


    29 Νοεμβριου το How we soar.
    .

  25. The Following 3 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    BillyFlo81 (22-11-2016),isildur83 (21-11-2016),teras1 (21-11-2016)

  26. #1260
    Επίτιμο Μέλος Forum GOD WolfRathmA's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    13,722
    PSN ID
    WolfRathmA_GR
    Name
    Αποστόλης

    Default

    Παιδιά το δισκάκι με τα demo που έχει μέσα είναι ίδιο με αυτο που κατεβάζεις απο το store;
    LG OLED 65C3 | Marantz SR5015 | Klipsch R-620F , R-51M , R-34C - SVS SB1000Pro - Elipson IC6 [5.1.2] Dolby Atmos | PS5 |

    Follow me!



Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •