Page 61 of 114 FirstFirst ... 115157585960616263646571111 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1201
    Advanced Member TdR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Gavristan
    Posts
    356
    PSN ID
    TdR7
    Name
    Γιώργος TdR

    Default

    Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μικρή, έως τώρα, διάρκεια των PSVR παιχνιδιών...
    Ακόμα και εκείνων που κοστίζουν 60 ΕΥΡΩ...

    Δεν ξέρω δηλαδή μήπως το κόστος παραγωγής είναι πολύ μεγάλο, και, προκειμένου να κρατήσουν τις τιμές
    σε ένα αποδεκτό επίπεδο, μειώνουν τη διάρκεια του παιχνιδιού... Ελπίζω να μην είναι έτσι... Ή να είναι παροδικό...
    Ελπίζω να συμβαίνει απλά επειδή πρόκειται για κάτι το καινούριο, και, στο άμεσο μέλλον, να δούμε παιχνίδια
    με περισσότερο περιεχόμενο & πλήρες multi...

    Back in Town...

  2. #1202
    Advanced Member TdR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Gavristan
    Posts
    356
    PSN ID
    TdR7
    Name
    Γιώργος TdR

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Παιδιά σήμερα έβαλα λίγο το Drive club έτσι για να το δοκιμάσω μιας και δεν ειμαι του racing. Μόνο απο περιέργεια. Μιλάμε κοντεψα να λιποθυμησω ρε σεις. Τι είναι αυτό? Ζαλιστηκα και με έπιασε υψηλός ιδρώτας. Αφού έχει περάσει κανα δίωρο και ακόμα να συνελθω.
    Το μόνο που εχω να πω είναι οτι δεν θα έπρεπε το παιχνίδι να υπάρχει και ειδικά στο demo που δοκιμάζει ο κοσμος. Μέχρι στιγμής ότι έχω δοκιμάσει απο θέμα ναυτιας ήταν σε πολύ καλό επίπεδο. Αυτό μάλλον το παιχνίδι είναι κακογραμμενο για VR και απλά το λέω γιατί κάποιος που θα πάει να δοκιμασει τα headset και βάλει για πρώτη εμπειρία το Drive Club μπορεί και να τα αποριψει αμεσως. Πραγματικά καμία σχέση με τα άλλα παιχνίδια.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    Αδελφέ, τα ίδια και χειρότερα... Την πρώτη μέρα με VR την έκλεισα παίζοντας Driveclub και μου πήρε ώρες να συνέλθω... +τα παυσίπονα για την ημικρανία.
    Back in Town...

  3. #1203
    Advanced Member TdR's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Gavristan
    Posts
    356
    PSN ID
    TdR7
    Name
    Γιώργος TdR

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Mετα το batman θα ηθελα σαν τρελος ενα ολοκληρωμενο ΑΑΑ game.
    ποιος περιμενει μεχρι RE7...?
    Το RE7, μαζί με το GT Sport από μόνα τους ήταν ένας επιπλέον λόγος να αγοράσω άμεσα το PSVR...
    Μήπως γνωρίζεις αν το RE7 θα είναι full game στην VR έκδοση ή αν θα είναι ένα μέρος του όπως με το GT Sport VR;
    Back in Town...

  4. #1204
    Elite gonzalez's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    756
    Name
    Κώστας

    Default

    Έκανα μια έρευνα αγοράς για το VR(για διαθεσιμότητα βασικά) σε 4 μεγάλες αλυσίζες-μαγαζιά, και απ'οτι κατάλαβα στην καλύτερη περίπτωση να παραλάβει κάποιος γιορτές, αλλιώς Γενάρη-Φλεβάρη μετά... Πολύ fail νομίζω πάντως να μν φέρει στις γιορτές που θεωρητικά ο κόσμος θα αγόραζε. Shot in the dark τώρα, αλλά υπάρχει κάποιος που να έχει καλύτερη/διαφορετική πληροφόρηση ή να ξέρει κανένα μαγαζί που να έχει διαθεσιμότητα?
    Last edited by gonzalez; 16-11-2016 at 22:32.

  5. #1205
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Αυτό έχει ακουστεί οτι η καινούργια φουρνιά είναι Φεβρουαρίο δεν έχουν να πουλησουν.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. #1206
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Quote Originally Posted by TdR View Post
    Το RE7, μαζί με το GT Sport από μόνα τους ήταν ένας επιπλέον λόγος να αγοράσω άμεσα το PSVR...
    Μήπως γνωρίζεις αν το RE7 θα είναι full game στην VR έκδοση ή αν θα είναι ένα μέρος του όπως με το GT Sport VR;
    Το RE7 θα παίζεται από την αρχή μέχρι το τέλος και σε VR.

  7. #1207
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by TdR View Post
    Το μόνο που με προβληματίζει είναι η μικρή, έως τώρα, διάρκεια των PSVR παιχνιδιών...
    Ακόμα και εκείνων που κοστίζουν 60 ΕΥΡΩ...
    Φιλε TdR, Θυμησου λιγο ποια ηταν τα πρωτα δυνατα παιχνιδια του ps3 και ps4 σαν exclusive παραγωγες.
    Heavenly sword στο ps3 και The Order στο Ps4 τα οποια μαλιστα αργησαν καποιους μηνες.
    Συγκρινε τα τωρα σε κοστος/διαρκεια/ποιοτητα με το Robinson the Journey που ηρθε νωριτερα απο εκεινα τα παιχνιδια. Ιδιο πραγμα δεν ειναι?

    Συνηθως στην αρχη καθε συστηματος πληρωνεις πολυ για να παρεις κατι μετριο και μικρο στην διαρκεια. Δεν ειναι προνομιο του PSVR αυτο.

    Ασε που αναλογικα θα εχεις RE7 στο psvr στο ιδιο χρονικο διαστημα.

    Σιγουρα θελουμε περισσοτερα καλα και μεγαλα games. Ας πουμε θα μπορουσαν να κανουν το batman ενα 8ωρο και να ειναι σουπερ παιχνιδι.
    Ενταξει δεν περιμενουμε παιχνιδια με 100 ωρες διαρκεια στο psvr.

    Tα tethered, Bound και headmaster αξιζουν τα χρηματα τους για την διαρκεια που προσφερουν για παραδειγμα.

    Το job simulator δεν αξιζει τα χρηματα του. Εξαρταται δλδ το παιχνιδι.
    60αρι δεν αξιζει κανενα για μενα σε αυτη τη φαση.

    Ελπιζω να καταλαβουν συντομα οτι 60αρι σημαινει 10 ωρες το λιγοτερο.
    .

  8. The Following User Says Thank You to PDS For This Useful Post:

    captainjacko (17-11-2016)

  9. #1208
    Elite Dinos's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Athens - kifisia
    Posts
    793
    PSN ID
    Dinos161079

    Default

    Παιδια το move navigation sub controller είναι συμβατο με το VR ???

  10. #1209
    Elite pgp69's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,033
    PSN ID
    pgp5
    Name
    Παντελής

    Default

    Η κονσόλα τα αναγνωρίζει κανονικά σαν control, μπορείς να έχεις ένα ενεργό την φορά και αν το παιχνίδι συνεργάζεται με το sub-control παίζει ανεξάρτητα με ή χωρίς το VR. Φυσικά δεν έχει καμία ενέργεια κινήσεις του χεριού είναι ένα μισό χειριστήριο.

    Spoiler!

  11. #1210

    Default

    Παιδιά κανένα τιπ για την ρύθμιση του vr headset?
    Έκανα το eye to eye measurement πολύ προσεκτικά κ μου βγήκε 71.
    Με αυτή την ρύθμιση είναι λίγο καλύτερο από το default αλλά κ πάλι μερικά γράμματα στην οθονη τα βλέπω θολά κ out of focus...
    Προσπαθώ σύνολο 5 ώρες να το ρύθμιση για να βλέπω καλά αλλά τπτ...μήπως φταίνε τα μάτια μου κ δεν κάνει για όλους???

    Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  12. #1211
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Καπου εχει ενα τεστ με κατι γραμματα. Εκει μετακινησε/προσαρμοσε το headset στο κεφαλι σου ωστε να τα βλεπεις ολα τα γραμματα το ιδιο.
    .

  13. #1212
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Είναι και θέμα ανάλυσης, στα παιχνίδια με Pro patch (εννοείται στο Pro) τα γράμματα φαίνονται πιο καθαρά.

  14. #1213
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Γραφει
    ''μερικά γράμματα στην οθονη τα βλέπω θολά κ out of focus''

    Το να ειναι μερικα γραμματα πιο θολα απο αλλα δεν νομιζω οτι διορθωνεται με το pro(απο την εμπειρια που ειχα), αλλα ειναι θεμα τοποθετησης του headset.

    Eκτος αν θελει να πει κατι αλλο ο φιλος.

    Στο προ θυμαμαι λιγο πιο καθαρα τα γραμματα μεσα στο gameplay, oταν πχ γραφει κατι πανω σε μια πινακιδα.
    .

  15. #1214
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Ξέχασα το πιο βασικό για να μην υπάρχει θολούρα,
    δεν γυρνάμε τα μάτια μας για να κοιτάξουμε αλλού, γυρνάμε το κεφάλι μας και τα μάτια μας παραμένουν στην ευθεία.

  16. The Following User Says Thank You to odytsak For This Useful Post:

    panos74gr (26-11-2016)

  17. #1215

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Ξέχασα το πιο βασικό για να μην υπάρχει θολούρα,
    δεν γυρνάμε τα μάτια μας για να κοιτάξουμε αλλού, γυρνάμε το κεφάλι μας και τα μάτια μας παραμένουν στην ευθεία.
    Νομίζω ότι αυτή είναι η πιο ξεκάθαρη απάντηση που μπορούσα να πάρω...όταν βλέπω ευθεία είναι crystal clear...όταν γυρναω το κεφάλι μου οπουδήποτε πάλι είναι καθαρά...
    Αλλά όταν γυρναω τα μάτια μου για να δω στις γωνιές κ προσπαθώ να διαβάσω όλα είναι θολά...
    Επίσης έβαλα το Netflix κ προσπάθησα να δω ένα επεισόδιο με υπότιτλους...
    Πως γίνεται λοιπόν να είναι οι υπότιτλοι καθαροί αφού είναι κάτω στην οθόνη κ αριστερά κ δεξιά???
    Έπαιξαν πολύ με τις ρυθμίσεις κ το headset κ ακόμα δεν έχω βρει το sweet spot...

    Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #1216

    Default

    Επίσης να πω ότι έχω το ps4 pro.

    Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  19. #1217
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Στην πραγματικότητα όταν κοιτάς κάπου βλέπεις καθαρά μόνο εκεί που κοιτάς, η περιφερειακή όραση είναι φλου,
    η κάμερα όμως δεν μπορεί να αντιληφθεί την κίνηση αποκλειστικά των ματιών σου αλλά μονο ολόκληρου του κεφαλιού με την βοήθεια των led.

    Βέβαια δεν γνωρίζω αν έγινε από επιλογή για να αντιλαμβανεσαι τον χώρο όπως στην πραγματικότητα
    ή αν έγινε για εξοικονόμηση πόρων,
    ίσως και για τα δύο ταυτόχρονα.

  20. #1218

    Default

    Quote Originally Posted by odytsak View Post
    Στην πραγματικότητα όταν κοιτάς κάπου βλέπεις καθαρά μόνο εκεί που κοιτάς, η περιφερειακή όραση είναι φλου,
    η κάμερα όμως δεν μπορεί να αντιληφθεί την κίνηση αποκλειστικά των ματιών σου αλλά μονο ολόκληρου του κεφαλιού με την βοήθεια των led.

    Βέβαια δεν γνωρίζω αν έγινε από επιλογή για να αντιλαμβανεσαι τον χώρο όπως στην πραγματικότητα
    ή αν έγινε για εξοικονόμηση πόρων,
    ίσως και για τα δύο ταυτόχρονα.
    Δεν μιλάω για περιφερειακη όραση.κρατοντας το κεφάλι μου σε ευθεία κ προσπαθώντας να εστιασω ας πούμε πχ κάτω δεξιά όπου δείχνει τα κουμπιά του dualshock δεν τα βλέπω καθόλου καθαρά...αυτό δεν συμβαίνει όταν κοιτάζω στην πραγματικότητα πάντως...

    Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  21. #1219
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Εχω την εντύπωση ότι μιλάω καλά ελληνικά.

  22. #1220
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by isaias1983 View Post
    Δεν μιλάω για περιφερειακη όραση.κρατοντας το κεφάλι μου σε ευθεία κ προσπαθώντας να εστιασω ας πούμε πχ κάτω δεξιά όπου δείχνει τα κουμπιά του dualshock δεν τα βλέπω καθόλου καθαρά...αυτό δεν συμβαίνει όταν κοιτάζω στην πραγματικότητα πάντως...
    Δεν εχω παρατηρησει οτι υπαρχει τετοιο θεμα, εκτος απο το batman οπου για εξοικονομηση πορων ειναι μικροτερη η αναλυση γυρω γυρω στην ακρη του φακου.

    Θα του ριξω μια ματια και θα σου πω.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •