Page 57 of 114 FirstFirst ... 74753545556575859606167107 ... LastLast
Results 1,121 to 1,140 of 2278

Thread: PlayStation VR - Virtual Reality Headset

  1. #1121
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Ειναι ακριβο και δεν ειναι πολυ μεγαλο.
    Μιλανε και για αρκετη θολουρα. Στο PRO ισως φτιαχνει καπως.
    Εχω ξαναπει την αποψη μου ομως οτι δεν περιμενω θαυματα στα PRO+PSVR games. Η θολουρα σε ενα βαθμο θα υπαρχει σε ολα τα παιχνιδια και στο PRO(σε συγκριση με τα παραδοσιακα παιχνιδια των PS4).

    .

  2. #1122
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    Quote Originally Posted by PDS View Post
    Εβαλα τον ξαδερφο μου να παιξει που δεν ειναι gamer(αντε κανα fifa σε μενα), οποτε δεν καιγοταν να ερθει να το δει(του ειχα πει ελα εχει ενα παιχνιδι με κεφαλιες μπας και τον πεισω, lol). Eν τελη ηρθε μετα απο εβδομαδες.
    Οταν θα αγοραζα το PS4 μου ελεγε ''καλα με αυτα ασχολεισαι ακομα''?(ειχε την γνωστη νοοτροποια ''ειναι για παιδακια τα βιντεογκειμς'').

    Οταν εβαλε το headset ομως αλλαξαν πολλα
    Αυτο που τον ακουγα συνεχεια να λεει οταν δοκιμαζε τα demos στο PSVR, ηταν ''τι ειναι αυτο το πραγμα ρε'' , ''δεν το περιμενα ετσι'' και ξανα μανα ''τι ειναι αυτο το πραγμα ρε συ''. Του λεω γυρνα κοιτα πισω..μου λεει ''πλακα κανεις!'' κ.α

    Μου εκανε ιδιαιτερη εντυπωση γιατι δεν το περιμενα απο αυτον.
    Με επεισε με την αντιδραση του οτι το PSVR θα εντυπωσιασει πολυ κοσμο που δεν εχει σχεση με games. Πολυ περισσοτερο απο οσο θα περιμενα.

    ΥΓ.Δεν μου ειπε ποτε οτι το ταδε παιχνιδι ειναι θολο η κατι τετοιο.
    ΥΓ2. Δεν ξεκολαγε με τιποτα απο το headmaster που το φορτωσα τελευταιο(στο Fifa μετα απο καποιες ωρες ηθελε να σταματησει).
    Βαγγέλη, ωραίο ποστ και συμφωνώ. Ενας μικρός αντίλογος μόνο στο πρώτο υ.γ. Κάποιος που δεν ασχολείται με video games, ειναι λογικό να μη πει κάτι για θολούρα, juggies, anti-aliasing, σκαλοπατάκια ή για οποιοδήποτε αλλο φαινόμενο στο οποίο εμείς οι gamers έχουμε δώσει κάποιο όνομα. Ισως να έλεγε εαν έπαιζε περισσότερα παιχνίδια σε εσένα και παρατηρούσε τη διαφορα στην ανάλυση. Αυτο στο λέω γιατί δεν ειναι το ίδιο να λέει κάποιος gamer πως ξεχνά τη θολούρα μετα απο λίγο, με το να μη παρατηρεί κάποιος "ανίδεος" κάποιο φαινόμενο.
    Κατα τα αλλα, μένω στην ουσία του ποστ σου, οτι δηλαδή το PSVR ειναι πόλος έλξης και για άτομα που δεν ασχολούνται με το gaming. Έστω και παροδικά...

  3. The Following User Says Thank You to Dragonpaul For This Useful Post:

    mihalis13 (06-11-2016)

  4. #1123
    PS4forums Addict teras1's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Athens
    Posts
    2,129
    PSN ID
    Panos_GRE
    Name
    Πάνος

    Default

    Γιατί, θα το φέρει κανένας (Robinson: The Journey) για να το πάρουμε;
    Μόνο ένας το έχει αναρτήσει για παραγγελία και από αυτόν εγώ δεν ψωνίζω.

    Στο μεταξύ "έχει πλάκα" το γεγονός ότι τα retail VR παιχνίδια ως τώρα πωλούνται στην ανώτατη τιμή σε όλα τα καταστήματα σε αντίθεση με τα συμβατικά όπου είναι πιο φθηνά στα γνωστά μικρομάγαζα όπως ξέρουμε.

  5. #1124
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Digital Πανό μιλάω, ξέρω δεν υπάρχει σε δισκακι.
    @PDS ούτε εγώ περιμένω αλλαγές, κάτι ελάχιστο.
    Τώρα για το παιχνίδι αν είναι μικρό δεν το αγοράζω για τόσα λεφτά μόνο αν πέσει η τιμή.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  6. The Following User Says Thank You to Christos33 For This Useful Post:

    PDS (06-11-2016)

  7. #1125
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Παυλο ναι για αυτό τον λόγο το είπα. Εμεις έχουμε ''πνίγει'' λίγο μεσα στις αναλύσεις επι αναλύσεων, τεχνικούς όρους και άλλα. Οι αντιδράσεις ανθρώπων που δεν εχουν μπει σε αυτό το τρυπάκι( και καλά κάνουν) , ίσως έχει μεγαλύτερη αξία τελικα. Είναι πιο κοντά στην αλήθεια αν θες.
    .

  8. The Following 2 Users Say Thank You to PDS For This Useful Post:

    Dragonpaul (06-11-2016),teras1 (06-11-2016)

  9. #1126
    Forum GOD Dragonpaul's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Αθήνα
    Posts
    13,925
    PSN ID
    Dragonpaul
    Name
    Παύλος

    Default

    ^^ Α, ετσι θα συμφωνήσω απόλυτα!!!!!!!

  10. #1127
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by Christos33 View Post
    @PDS ούτε εγώ περιμένω αλλαγές, κάτι ελάχιστο.
    Θα υπαρχουν σημαντικές διαφορες, αλλα αυτος που θα δοκιμασει πρωτη φορα PSVR σε PRO δεν θα εντυπωσιαστει απο την αναλυση. Παλι θα ειναι θολη σε ενα βαθμο, αυτο θελω να πω. Δεν ισχυει δλδ στο PSVR το ''Ps4=θολουρα'' και ''Ps4 pro=κρυσταλλινη εικονα''. Αυτος που θα παει απο απλο PS4 λογικα θα δει ''δυνατες'' διαφορες γιατι ξερει πως περιπου δειχνει το PSVR, οποτε θα του κανει μεγαλυτερη εντυπωση.

    Το ''σοκ'' της χαμηλης αναλυσης θα το φανε και οι PRO users που θα δοκιμασουν πρωτη φορα PSVR, αυτο θελω να πω.
    Κυριως για να χαμηλωσω τις προσδοκιες το λεω.
    .

  11. #1128
    Forum GOD Christos33's Avatar
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,982
    PSN ID
    Christoforos7
    Name
    ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

    Default

    Δεν μπορούσε πιστεύω να παίξει καλύτερα το VR,είμαστε ακόμα στην αρχή και αυτό που έχει σημασία είναι το παιχνίδι και η εμπειρίες, κάτι φυσικά πού έπρεπε να κοιτάμε και στα παιχνίδια τα κανονικά και όχι αν είναι γαματα τα γραφικά του ps4.

    Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

    xbox:Christoforo7s

  12. #1129
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Η χαμηλή ανάλυση τελικά οφείλεται στo PS4 και στην απόδοση του ή στο panel που έχει το headset? Σίγουρα και από παιχνίδι σε παιχνίδι έχει διαφορά και παίζει και αυτό ρόλο.
    Spoiler!

  13. #1130
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by ChrisX View Post
    Η χαμηλή ανάλυση τελικά οφείλεται στo PS4 και στην απόδοση του ή στο panel που έχει το headset?
    Και στα 2.

    Αλλα σιγουρα παιζει ρολο το παιχνιδι οπως ειπες.

    Το job simulator που ειναι απο τα πιο καθαρα games του PSVR, δινει μια εικονα για το πως θα δειχνουν περιπου και τα απαιτητικα παιχνιδια στο pro.
    .

  14. #1131
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Σε αυτό ποντάρω να σου πώ την αλήθεια για να κάνω τελικά παραγγελία, τουλάχιστον με το Pro να καθαρίσει κι άλλο η εικόνα αρκεί βέβαια να φτιάξουν σωστά τα games.

    Από την άλλη όπως σωστά ειπώθηκε και πιο πάνω το δικό μας μάτι έχει συνηθίσει σε αναλύσεις και να ψάχνουμε το παραμικρό στην εικόνα και νομίζω ότι με το VR ίσως να το παραψειρίζω το θέμα, χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι δεν έχει τις αδυναμίες του. Μιλάμε για 400 ευρώ μηχάνημα πόσες παραπάνω απαιτήσεις μπορείς να έχεις ειδικά αν αναλογιστούμε το κόστος και την απόδοση του Rift και του Vive? Αυτό που κάνει νομίζω το κάνει σωστά και σε μερικές περιπτώσεις και με το παραπάνω.
    Spoiler!

  15. #1132
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Παιδιά διαφημιζεται ένα προϊόν που λέγεται ps vr aim Control. Πρόκειται για gun που λογικά θα κουμπώνει το move και έχει επάνω χειριστήρια για κίνηση. Ιδανικό για fps. Το θέμα είναι κουμπώνει το move ή έχει επάνω ενσωματωμένο? Και πόσο θα κοστίσει αυτό? Πάντως σε game play στο farpoint δείχνει πολύ ωραίο.
    Για ρίξτε μια ματιά.



  16. #1133
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Είναι ενσωματομένο κι έχει πάνω και άλλα κουμπιά για κίνηση κτλ. Κυκλοφορία και τιμή άγνωστο ακόμα.
    Spoiler!

  17. #1134
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Quote Originally Posted by ChrisX View Post
    Είναι ενσωματομένο κι έχει πάνω και άλλα κουμπιά για κίνηση κτλ. Κυκλοφορία και τιμή άγνωστο ακόμα.
    Οπότε μάλλον θα είναι τσουχτερη η τιμή του

    Εντωμεταξυ αναρωτιέμαι αν αξίζει η αγορά των move.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  18. #1135
    Member ChrisX's Avatar
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    63
    Name
    Χρήστος

    Default

    Το Farpoint το παρακολουθώ από την μέρα που ανακοινώθηκε. Αν δεν το κάνουν και αυτο μικρό αλλά full game έχει προοπτικές να γίνει system seller. Τώρα σαν τιμή θέλω να πιστεύω ότι δεν θα ξεπερνάει τα 70-80 ευρώ. Λογικά θα βγει και κάπoιο bundle με το Farpoint όπως γινόταν παλιά με τα Time Crisis. Θα δείξει.

    Τα Move δεν ξέρω αν αξίζει ή όχι. Αλλά υπάρχει και έλλειψη γενικά από ότι βλέπω. Υπάρχει βέβαια και το ενδεχόμενο να πετάξει τίποτα καινούργια χειριστήρια αργότερα ποτέ δεν ξέρεις.

    Το κακό είναι ότι δεν έχουν Ευρώπη το Launch bundle που τα εχει όλα μέσα και καθάριζες σε μικρότερη τιμή σπό το αν έπαιρνες ξεχωριστά κάμερα και move controllers.
    Spoiler!

  19. #1136
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Εγώ βασικά τα έχω παραγγείλει και τα εχω και πληρωμενα. Αλλά σίγουρα το όπλο ειδικά στο farpoint θα είναι άλλη φάση.

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  20. #1137
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Quote Originally Posted by cocous View Post
    Εντωμεταξυ αναρωτιέμαι αν αξίζει η αγορά των move.
    To job simulator δεν παιζει χωρις moves(απαιτει 2) και το Until Dawn ειναι μερα με την νυχτα με 2 moves σε συγκριση με το χειριστηριο. Εχειs 2 οπλα κυριολεκτικα στα χερια σου σε χωρο.

    Στο demo του london heist γεμιζεις το oπλο σου κανονικα με το δευτερο χερι(δευτερο move), ενω με το dualshock εχεις ενα χερι.
    .

  21. #1138
    PS4forums Addict cocous's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Βόλος
    Posts
    1,937
    PSN ID
    Cocous-XL
    Name
    Κωνσταντίνος Βελεντζάς

    Default

    Οπότε ολοκληρωνουνε την εμπειρία. Απλά καλό θα ήταν να βγούνε θήκες ώστε να κουμπωνουν επανω κσι να μοιάζουν σαν όπλα κτλ όπως υπήρχαν στο ps3. Και βασικά αυτό το gun που ανέφερα πιο πάνω έτσι το περίμενα αλλά τελικά είναι πιο extreme φάση

    Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  22. #1139
    Moderator odytsak's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    13,334

    Default

    Να και τα ευχάριστα.
    Oπως φαίνεται το standard PS4 ευθύνεται για τις χαμηλές αναλύσεις του PSVR,
    στο Pro φαίνονται αρκετά καλύτερα τα παιχνίδια σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες,
    όχι πως δεν το περιμέναμε βεβαίως.

    PS VR on the PS4 PRO - WOW! big difference
    http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1308979

    Robinson: The Journey - Pro


    Standard


    London Heist (VR Worlds) - Pro


    Standard


    Battlezone - Pro


    Standard

  23. #1140
    Moderator PDS's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Athens
    Posts
    20,399
    PSN ID
    PDS_13

    Default

    Οι συγκεκριμενες φωτος δεν λενε και πολλα παντως.

    Ασε που φαινεται ναι μεν πιο καθαρη η εικονα στο london heist στο περιβαλλον, αλλα παραλληλα δειχνει να εχει χειροτερο φωτισμο μεσα στο αυτοκινητο(πολυ παραξενο). Στα υπολοιπα οι διαφορες δειχνουν μικρες.

    Πιστευω οτι οι διαφορες ειναι μεγαλυτερες δηλαδη στην πραγματικοτητα απο αυτες που δειχνουν οι εικονες. Μην ξεχναμε και οτι δεν εχουν σχεση με το πως το βλεπεις μεσα απο το headset. Ειναι ενα κλικ πιο sharp ετσι ως εικονες και αλλιως και στα 2 ps4.

    Αυριο ελπιζω να μαθουμε απο digital foundry τι παιζει.
    .

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •